MY.UAСтатті
Коронавірус, аліменти і гей-пропаганда. Верховна Рада готує на осінь нові закони
Коронавірус, аліменти і гей-пропаганда. Верховна Рада готує на осінь нові закони

Коронавірус, аліменти і гей-пропаганда. Верховна Рада готує на осінь нові закони

Депутати Верховної Ради навіть під час канікул, так само як і інші суб'єкти законодавчої ініціативи – уряд і президент, не припиняють подавати в парламент свіжі законопроекти.

Традиційно саме в спекотні серпневі дні напрацьовується база проектів, покликаних зробити спекотної і ненудної парламентську осінь.

У нинішньому році звичний розпорядок буде дещо порушений: багато із законопроєктів, насамперед, невідкладні, депутати розглянуть, не чекаючи старту осіннього політичного сезону.

Принаймні представники монокоаліціі неодноразово озвучували плани провести в період літніх канікул кілька позачергових засідань – якраз для того, щоб вирішувати питання, які накопичилися, оперативно і по мірі надходження, а не відкладати всю купу напрацювань на вересень.

Наприклад, очікується, що вже у серпні парламент розгляне президентський законопроєкт про підвищення мінімальної зарплати.

Інші ж проєкти, менш термінові, дійсно будуть чекати свого часу, щонайменше, місяць.

Деякі проекти, які вже восени (а може, й раніше) можуть стати законами.

Отже, що для українського народу готують на осінь законодавці.

Боротьба з коронавірусом.

Немає маски – плати штраф!.

Кабмінет міністрів подав цілу низку законопроєктів, спрямованих на боротьбу і подолання наслідків епідемії коронавірусу.

Не всі із запропонованих ініціатив можуть сподобатися громадянам.

Наприклад, проєкт закону "Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)" (№3891) передбачає штрафи для громадян за перебування в громадських місцях (будинках, спорудах, громадському транспорті) під час карантину без масок або респіраторів.

У разі затвердження законопроєкту громадянам, яких "спіймають" у громадських місцях без засобів захисту, погрожуватиме штраф розміром від десяти до п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (170-255 грн).

Власне, заборона на перебування в громадських місцях без одягнутих засобів індивідуального захисту є вже давно.

Разом з тим, відповідно до закону "Про попередження виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)", з березня по червень громадянам за перебування у громадських місцях без масок погрожували набагато серйозніші санкції – до 17 тисяч гривень.

Серед населення України виникла стійка тенденція нехтування рекомендаціями щодо носіння у громадських будівлях і спорудах, громадському транспорті засобів індивідуального захисту, зокрема, респіраторів або захисних масок", – йдеться у пояснювальній записці до законопроекту.

На думку уряду, штрафи за перебування в громадських місцях без масок зламають цю негативну тенденцію і дозволять запобігти зростанню випадків захворювань.

Цікаво, що альтернативний законопроєкт, розроблений парламентарями, крім норми про штрафи пересічним громадянам (у зазначених розмірах) передбачає "спецштрафи" за ходіння без масок для високопосадовців – президента, міністрів і їх заступників, голови СБУ і генпрокурора і т.

Вони повинні будуть сплатити за це порушення від 1700 до 2550 гривень.

Автор проєкту пояснює це тим, що ці особи, ігноруючи запобіжні заходи, подають поганий приклад громадянам, "що нівелює важливість зазначених заходів в очах громадян, викликає розчарування в їхній ефективності".

А ось народним депутатам "спецштраф" не загрожує.

Мабуть, автор вважає, що ігнорування карантинних заходів парламентарями нівелює важливість їх дотримання не так сильно.

Інший урядовий законопроєкт – "Про внесення змін до Закону України "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення "із запобігання розповсюдженню коронавірусної хвороби (COVID-19)" (№3890) – передбачає покарання за недотримання карантину для юросіб.

Так, зокрема, проєкт пропонує штрафувати "за пропуск, допуск особи в громадські будівлі, споруди, громадський транспорт під час дії карантину без одягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема, респіраторів або захисних масок, що закривають ніс і рот, навіть виготовлених самостійно" на 3400-5100 гривень.

Також юрособи будуть оштрафовані на зазначені суми, якщо не вжили заходів і допустили перебування людей без масок на своїй території.

Своєю чергою, парламентарі вирішили підтримати медиків, які ведуть боротьбу з коронавірусом.

Депутати підготували зміни в уже згаданий закон про боротьбу з COVID-19, яким Кабмін зобов'язують встановити з 1 вересня по 31 грудня нинішнього року тимчасові надбавки медикам, які знаходяться на передовій боротьби з епідемією, а також медикам, "що забезпечують життєдіяльність населення", зокрема медсестрам, розміром 70% посадового окладу.

Гроші пропонується взяти з фонду боротьби з COVID-19.

Втім, проходження даного проєкту через парламентське сито проблематичне.

Уряд вже регламентував питання доплат медикам з 1 вересня своєю постановою від 19 липня.

Разом з тим, Кабмін, призначаючи розміри доплат (від 25% до 70% різним категоріям медиків), керувався як мірою залученості медпрацівників до лікування хворих на коронавірусну хворобу, так і можливостями бюджету.

Швидше за все, парламентська більшість врахує думку уряду.

Аліменти, сімейне насильство і пропаганда гомосексуалізму.

У парламенті зареєстрований також законопроєкт "Про внесення змін до Сімейного кодексу України (щодо збільшення мінімального розміру аліментів, що стягуються на дитину з інших членів сім'ї та родичів)".

Як зазначають автори законопроєкту, на сьогодні мінімальний розмір аліментів, який платять на дитину батьки, становить 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Водночас, згідно з законодавством, якщо з тих чи інших причин аліменти не можуть бути стягнуті з батьків, їх повинні платити інші члени сім'ї або родичі.

Але для них розмір мінімальних аліментів зафіксований на рівні 30%.

Отже, якщо одні діти отримують аліменти розміром 929,5 (діти до 6 років) або 1159 грн (6-18 років), то інші мають гарантовані виплати 557,7 і 695,4 грн відповідно.

Щоб виправити ситуацію, парламентарі пропонують змінити закон так, щоб всі гарантовані аліменти, незалежно від того, хто їх платить – батьки, бабусі-дідусі чи якісь інші родичі, – складали не менше 50% прожиткового мінімуму для відповідного віку.

Своєю чергою, законопроєкт "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо посилення соціального захисту дітей) встановлює розміри тимчасової державної допомоги на дітей, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не можуть утримувати дітей або місцезнаходження батьків невідоме.

Проєкт передбачає, що така допомога не може бути меншою 40% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Але тільки якщо середньомісячний сукупний дохід сім'ї, де виховується ця дитина, в розрахунку на одну особу не перевищує трьох прожиткових мінімумів для дитини відповідного віку.

Точно такий же розмір соцдопомоги (і з такими ж винятками) повинен надаватися на дитину самотнім матерям, смаотнім всиновлювачам, матері (батьку) в разі смерті одного з батьків.

Зазначимо, що парламентарії піклуються на тільки про матеріальне благополуччя дітей, а й про їх моральне здоров'я.

Так, у парламенті зареєстрований законопроєкт "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо охорони сім'ї, дитинства, материнства і батьківства".

Проєкт передбачає заборону на пропаганду гомосексуалізму та трансгендерства в ЗМІ, а також у навчальних закладах.

"Сім'я, дитинство, материнство і батьківство охороняються державою, тому пропаганда гомосексуалізму або трансгендерства під час освітнього процесу заборонена", – наголошується у законопроєкті.

Також документ вносить до законодавства норми щодо рівності прав і можливостей чоловіків і жінок і недопущення дискримінації за статевою ознакою.

Певною мірою на захист сімейних цінностей спрямований і законопроєкт №3908, який істотно збільшує штрафи за домашнє насильство за ознакою статі.

Якщо зараз матеріальне покарання для порушника становить від 10 до 40 неоподатковуваних мінімумів (170-680 гривень), то проєкт "Про внесення змін до статті 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо збільшення адміністративної відповідальності за вчинення домашнього насильства", підготовлений депутатами , збільшує штраф в десять разів.

Збитки відшкодує злочинець.

Або держава.

Уряд підготував цілий пакет законопроєктів про відшкодування шкоди потерпілим від насильницьких кримінальних злочинів.

У пакет, зокрема, входить законопроєкт про створення Державного фонду відшкодування шкоди потерпілим від насильницьких кримінальних злочинів.

Подібні фонди є у багатьох розвинених країнах, зокрема в США, Канаді, Швеції і т.

Створюються вони для того, щоб потерпілий від кримінального злочину міг якомога швидше отримати відшкодування збитків.

Проєктом передбачається, що український фонд буде фінансуватися за рахунок штрафів, коштів, що надходять за виправні роботи, а також коштів, які у вигляді регресу поверне до фонду злочинець, який скоїв конкретний злочин, збитки за які оплатив фонд.

Порядок визначення розмірів збитків, які буде оплачувати фонд, визначить пізніше Кабмін.

Другий проєкт стосується відшкодування шкоди, власне, злочинцем.

Як йдеться у в законопроєкті "Про відшкодування шкоди потерпілим від насильницьких кримінальних злочинів", право на відшкодування шкоди має громадянин України або людина без громадянства, що проживає на території України, у таких випадках:.

Якщо громадянин втратив заробіток (дохід) внаслідок заподіяння насильницьким кримінальним правопорушенням шкоди його здоров'ю.

Якщо він поніс витрати на лікування, придбання ліків та медвиробів.

Також у разі смерті потерпілого право на відшкодування шкоди у зв'язку з витратами на лікування та поховання мають його родичі.

У разі, якщо потерпілий перебуває в лікарні в загрозливому для життя стані, відшкодування шкоди відбувається невідкладно.

Для цього родичі повинні звернутися до згаданого Фонду.

Законопроєкт детально розписує документи, необхідні для отримання відшкодування шкоди (наприклад, документи, що підтверджують розмір втраченого заробітку або витрат на медичні послуги).

А також підстави для відмови у відшкодуванні шкоди (наприклад, якщо правопорушник або його родичі вже відшкодували в повній мірі збитки потерпілому раніше).

Очевидно, що затвердження цього пакету законів істотно підвищить рівень захищеності громадян і дозволить врятувати багато життів: не секрет, що часом відсутність у потерпілого коштів на лікування призводить до серйозних, а іноді фатальних наслідків.

Коли запрацює Фонд, родичі потерпілого зможуть практично миттєво отримати кошти на лікування.

А вже потім держава подбає, щоб злочинець повернув ці кошти на рахунки Фонду.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Alyona Alyona оказалась в центре скандала за высказывания о мобилизации и поддержку работы ТЦК
Gloss
2026-05-21T19:21:25Z
Победительница "Холостяка-13" Инна Белень сделала сразу две пластические операции
Gloss
2025-06-13T15:39:49Z
Виталий Козловский выплатил долг Кондратюку и громко вернулся на сцену
Gloss
2025-05-12T16:52:12Z
Надувная Ким Кардашьян появилась в центре Нью-Йорка на Таймс-сквер
Gloss
2025-03-05T16:12:56Z
Россияне украли песню Златы Огневич и используют ее на пропагандистских мероприятиях
Gloss
2025-02-27T15:25:00Z
Потап дал 3-часовое интервью Дудю: репер утверждает, что помог Украине на 100 миллионов гривен
Gloss
2025-02-10T15:03:53Z
20-летняя модель завоевала титул «Мисс Украина 2024»: она представит страну на конкурсе «Мисс Мира»
Gloss
2024-12-06T16:30:50Z
В сети рассекретили имя мужчины, который должен был стать героем шоу «Холостяк-13» вместо Терена
Gloss
2024-11-29T17:16:39Z
Украинский Щедрик стал частью новогодней рекламы Chanel
Gloss
2024-11-22T16:13:24Z
Inside Fashion Republic's Latest Paris Fashion Week Show
Elle
2026-06-29T16:15:29Z
Гранд-фінал Євробачення-2026: дивимося виступи усіх претендентів на кришталевий мікрофон
Elle
2026-05-15T07:21:26Z
Chanel представил босоножки без подошвы: практичность и цена впечатлили сеть
Gloss
2026-05-05T13:30:47Z
Украинские архитекторы предложили превратить подземные переходы и остановки в укрытия
Gloss
2026-02-23T17:00:51Z
В Париже картину синего цвета продали за 18,4 миллионов евро
Gloss
2025-10-27T15:39:33Z
Самые смешные фото животных в этом году: объявлены финалисты Comedy Wildlife Photography Awards 2025
Gloss
2025-10-27T15:06:35Z
Бренд SKIMS Ким Кардашьян выпустили нижнее белье с имитацией волос разных оттенков
Gloss
2025-10-15T10:30:37Z
Adidas представил коллекцию брендовой одежды для домашних животных
Gloss
2025-10-13T14:39:37Z
Названы лучшие астрономические фото 2025 года по версии Королевской обсерватории Гринвича
Gloss
2025-07-16T12:28:30Z
Просмотр фильмов подталкивает людей пить больше алкоголя
Men's Life
2026-05-22T13:39:30Z
Второй украинский трейлер военного триллера «Давление» с Бренданом Фрейзером Эндрю Скоттом
KinoFilms
2026-04-28T16:12:16Z
HBO показал первый тизер сериала о Гарри Поттере: реакция пользователей сети
Gloss
2026-03-27T17:54:28Z
Второй украинский трейлер фэнтези «Тайные миры магического дерева»
KinoFilms
2026-03-16T15:00:21Z
Трейлер документального фильма «Братская четверка»
KinoFilms
2026-02-25T11:06:13Z
Украинский трейлер мультфильма «История игрушек 5»
KinoFilms
2026-02-24T20:54:13Z
Украинский трейлер фильма «Отец мать сестра брат»
KinoFilms
2026-01-29T08:48:13Z
Украинский трейлер нового фильма Паоло Соррентино – «Благодать»
KinoFilms
2026-01-08T23:09:11Z
Украинский трейлер сай-фай триллера «Снова, и снова»
KinoFilms
2026-01-08T22:39:11Z
Сколько реально стоит поездка на такси в городах Украины
Cineast
2026-05-19T07:33:37Z
Сумской феномен. Как крафтовые сыроварни растут рядом с Lactalis
Лига
2026-04-17T02:30:14Z
В Египте открыли самый крупный археологический музей мира, который строился 20 лет
Gloss
2025-11-04T15:00:35Z
Польский альпинист совершил первый в мире лыжный спуск с Эвереста без кислорода
Gloss
2025-11-03T16:36:33Z
Празднование на природе: идеи для любого времени года
Gloss
2025-05-13T06:40:26Z
Вкусная и дешевая намазка к бутербродам на пасху. Не успевала подавать на стол
InfoHome
2025-04-09T16:54:38Z
5 альтернативных видов спорта
Men's Life
2025-03-31T07:33:45Z
16 удивительных мест, которые стоит увидеть своими глазами
Men's Life
2025-02-04T10:24:53Z
Гольф на снегу
Men's Life
2024-12-30T20:57:37Z
Профессии, которые наносят вред мужскому здоровью
Men's Life
2026-08-12T19:36:25Z
Как подобрать ролики по форме и ширине стопы при покупке онлайн
Gloss
2026-08-05T10:24:36Z
Тактические поло: выбор и применение в городских условиях
Gloss
2026-07-30T07:54:32Z
How Gym Plus became Australia's trusted name in home gymnastics equipment through its MEMAX Line
Elle
2026-07-27T11:57:33Z
Fotona4D® Is the Laser Treatment Celebrities Swear By — And Dermatologists Have Been Using on Themselves for Years
Elle
2026-07-09T08:27:28Z
Варианты упражнений на популярном тренажере орбитрек
Men's Life
2026-07-07T14:06:34Z
Где купить витамины Омега 3? ТОП-4 интернет-магазина с проверенной репутацией
Gloss
2026-06-25T08:12:40Z
Doreen Brown and the Art of Being Seen
Elle
2026-06-25T08:12:37Z
Поцелуи укрепляют иммунитет и разглаживают морщины
Men's Life
2026-06-15T14:06:32Z
Как получить максимум от Unabated NBA
Cineast
2026-08-03T13:42:37Z
LEGO выпустила самый большой набор в истории — копию собора Саграда Фамилия
Gloss
2026-06-08T18:18:33Z
McDonald’s меняет стратегию впервые за 6 лет: что изменится в крупнейшей сети фастфуд-ресторанов
Gloss
2026-06-04T12:48:29Z
"Это даже китайцы копировать не будут": шквал критики обрушился на первый электромобиль от Ferrari
Gloss
2026-06-01T15:09:33Z
Какие функции делают онлайн-казино удобным для новичков
Cineast
2026-05-22T05:03:35Z
Почему локализованные казино удобнее для украинских игроков
Cineast
2026-05-21T13:18:43Z
«Нью-Орлеан Сэйнтс» против «Чикаго Беарз»: Обзор и прогноз
Cineast
2026-05-13T04:45:26Z
McDonald's запускает новое мировое меню в Украине: бургеры, роллы, напитки и многое другое
Gloss
2026-04-14T14:54:23Z
Лучшие слоты Betsoft: Топовые игры от разработчика
Cineast
2026-04-03T04:03:37Z
Польза первых блюд
Men's Life
2026-05-12T08:48:33Z
С каким продуктами сочетать различные специи и приправы?
Men's Life
2026-01-06T15:51:17Z
Не отличить от мясных: Если рыбные котлеты то только так
InfoHome
2025-05-09T13:09:51Z
Очень вкусный завтрак! Так яйца вы ещё не готовили. Простой и быстрый рецепт на завтрак. Рекомендую!
InfoHome
2025-05-09T13:09:51Z
Мы съели сердечки быстрее, чем шашлык! Вот это да
InfoHome
2025-05-06T10:45:45Z
Самые вкусные сырники из творога без муки, манки, крахмала
InfoHome
2025-05-03T06:57:59Z
Эти фрикадельки тают во рту! Лучший рецепт Фрикаделек с овсяной кашей в мультиварке
InfoHome
2025-05-03T06:55:06Z
Невероятно вкусный ужин для всей семьи. Так готовлю макароны 3 раза в неделю! Очень вкусно и быстро!
InfoHome
2025-05-03T06:55:05Z
Куриные крылышки на сковороде без фритюра за 30 минут
InfoHome
2025-05-02T06:42:59Z