MY.UAСтатті
Великі мітинги Навального у РФ: Роскомнадзор штрафує соцмережі, студентам погрожують відрахуваннями
Великі мітинги Навального у РФ: Роскомнадзор штрафує соцмережі, студентам погрожують відрахуваннями

Великі мітинги Навального у РФ: Роскомнадзор штрафує соцмережі, студентам погрожують відрахуваннями

Опозиціонер Олексій Навальний під час арешту терміном на 30 діб звернувся до росіян із закликом виходити на вулиці.

Після затримання російського опозиціонера Олексія Навального команда політика оголосила про мітинги підтримки, які планують провести у 66 містах Росії

Чому так сталося і як реагують росіяни на заклики Навального - у матеріалі ТСН.ua. 

Як все почалося

13 січня Навальний заявив про намір повернутися до Росії. У той же день в РФ оголосили Навального в розшук через справу 6-річної давнини. Російські правоохоронці мали намір затримати опозиціонера відразу після прильоту до Москви.

17 січня, після лікування в німецькій клініці "Шаріте" у зв'язку з отруєнням "Новачком" Олексій Навальний повернувся до Росії. Після того, як він дав паспорт, правоохоронці запросили його "пройти з ними".

Трохи раніше, в той самий день 17 січня в аеропорту "Пулково" перед посадкою на рейс до Москви затримали головного редактора телеграм-каналу "Агіт Росія" Павла Іванкіна і ще двох активістів - Олексія Барича й Олександра Края. Пізніше затримали кореспондента "Медіазони" Давида Френкеля. Вони планували прилетіти до Москви, щоб зустріти політика.  

Також у цей день затримали члена Лібертаріанської партії Івана Остапчука,  редактора каналу "Об'єктив реалій" Андрія Макашова, координаторку місцевого штабу Навального Ірину Фатьянову, активіста Іллю Гантварга, активістку Олександру Шашок, юристку Фонду боротьби з корупцією Любов Соболь та помічника опозиціонера Іллю Пахомова. Всі ці люди хотіли зустрічати в аеропорту Олексія Навального. 

У правоохоронних органах затримання пояснили тим, що активісти "можливо, готуються до масових заворушень в аеропорту в Москві".

Тоді ж заарештованого російського опозиціонера терміном на 30 діб Олексія Навального відвезли з ВВС у Хімках до СІЗО "Матроська тиша". 

Все пишут «дали 30 суток», как будто это административка, после митинга в обычный спецприемник посадили.
Алексей заключён под стражу в СИЗО. Он никогда раньше не сидел в СИЗО (не считая 1 ночи в Кирове). Там другие условия, там с ним почти невозможно связаться

— Кира Ярмыш (@Kira_Yarmysh) January 18, 2021
Associated Press
Затримання Навального.

"Великі мітинги" у РФ за Навального: коли планують

Після арешту Навальний звернувся до росіян із закликом виходити на вулиці.  Відповідне відеозвернення він поширив у соцмережах. Тоді у штабі Навального повідомили про "великі мітинги в країні" на підтримку політика 23 січня.

"Чого боїться ця жаба, яка сидіть на трубі. Чого бояться ці бункерні злодії найбільше, це виходу людей на вулицю, тому що це та річ, той політичний фактор, який не можна ігнорувати. Він найголовніший, найважливіший. Це суть політики. Не бійтеся, виходьте на вулиці. Виходьте не за мене, виходьте за себе, за своє майбутнє" - каже Навальний на відео. 

20 січня на сайті Навального з'явилася офіційна інформація щодо мітингів по Росії:

"23 січня о 14:00 ми закликаємо всіх вийти на мітинг. Проти злодіїв і вбивць. Проти корупції і несправедливості. За власне майбутнє. За свободу кожного з нас. Залишитися вдома в цей день означає змиритися з тим, що лиходії і далі будуть брехати, обкрадати і вбивати".

Також команда опозиціонера опублікувала повний список міст, у яких плануються мітинги: це 66 найбільших міст Росії

Окрім того, 19 січня, одразу після затримання Навального, Фонд боротьби з корупцією (некомерційна організація, створена Олексієм Навальним) опублікував двогодинний фільм про легендарну дачу Путіна в Геленджику. ФБК оцінив вартість зведення "палацу Путіна" на березі Чорного моря в 100 млрд рублів. 

У Кремлі прокоментували розслідування ФБК про "палац Путіна" в Геленджику:

"Платівка сильно заїжджена. Багато років тому ми вже пояснювали, що немає жодних палаців у Путіна. Президенту приписується у власність те, чого не існує. Уся власність Путіна декларується і публікується щорічно в декларації. Вчорашній матеріал - нічого нового в ньому не представлено", - заявив прессекретар Путіна Дмитро Пєсков. 

Розслідування Навального про палац Путіна стало найпопулярнішим відео в українському YouTube. Відео подивилися понад 37 мільйонів разів. 

У РФ оштрафують майже всі соцмережі, а студентів шантажують відрахуваннями

Після інформації щодо мітингів, 21 січня Російська Генеральна прокуратура вимагає обмежити доступ до ресурсів, які закликають до участі в несанкціонованих мітингах 23 січня. 

У прокуратурі запевняють, що правоохоронці "орієнтовані на прийняття запобіжних заходів". Порушників та винних обіцяють притягнути до адміністративної відповідальності.

Напередодні Роскомнадзор надіслав керівництву "Вконтакте" і TikTok вимогу видаляти матеріали, що закликають неповнолітніх користувачів до участі в акціях. У відомстві уточнили, що штрафи "через поширення закликів до неповнолітніх про участь в неузгоджених акціях протесту" накладуть на всі великі соціальні мережі в Росії, крім "Однокласників".

У свою чергу, російські школярі відреагували на вимогу Роскомнадзора. Велика кількість школярів приєдналася до акції підтримки Навального у своїх соціальних мережах:

Прислала мне подруга из своей школыпочему школьники понимают что их права могут ущемить а многие взрослые нет?#свободунавальному #23января #засвободу pic.twitter.com/pL7IXOwHqg

— Kabarskaya 1397 (@kabarskaya) January 21, 2021

У хэштега #свободуНавальному в тиктоке уже больше 72 млн просмотров. Для власти это, возможно, даже хуже, чем 36 млн просмотров самого видео про дворец на YouTube. pic.twitter.com/h1TAnIKuHM

— Пeрзидент Роисси (@KermlinRussia) January 21, 2021

«я не боюсь и вы не бойтесь»#навальный #свободунавальному #23января pic.twitter.com/gRCeWH4eW3

— VITAMØRGAN (@kv_even) January 20, 2021

/не призывы к митингам 23 января в 14:00 по мск/#23январязасвободу#СвободуНавальному#FreeNavalny pic.twitter.com/t90ob5ek5G

— ❌Д̴е̴в̴о̴ч̴к̴а ̴с ̴К̴о̴н̴с̴т̴и̴т̴у̴ц̴и̴е̴й❌ (@_____USSR) January 19, 2021

Також 21 січня у Москві поліція затримала юристку Фонду боротьби з корупцією (ФБК), соратницю Олексія Навального, Любов Соболь. Вона вийшла з дому, сіла в автомобіль свого адвоката, після чого співробітники поліції і люди в цивільному перегородили шлях машині. Вони сказали, що повинні скласти на неї протокол за "заклики на несанкціоновані мітинги 23 січня".

Любовь @SobolLubov задерживают и вытаскивают из моей машины pic.twitter.com/yXdb6DQQF9

— Воронин Владимир (@vb_voronin) January 21, 2021

Також співробітники Фонду боротьби з корупцією Кіра Ярмиш та Георгій Албурі затримані в Москві. Як пояснило джерело, співробітники ФБК затримані за заклики до участі в несанкціонованій акції.

Окрім того, в офіційних спільнотах російських університетів і студентських розсилках почали з'являтися попередження про те, що студентам загрожує адміністративна відповідальність або навіть відрахування за участь в неузгоджених мітингах. Учні трьох університетів підтвердили, що зі студентами проводяться профілактичні бесіди перед мітингами. Самі заклади навчання кажуть, що вони тільки інформують студентів про можливі наслідки.

свобода выбора говорили они...#FreeRussia#FreeNavalny #СвободуНавальному pic.twitter.com/RaP0y1Vsjr

— alexa (@alexa92435847) January 20, 2021

Також у соцмережах десятків петербурзьких шкіл з'явилися однакові пости з проханням "захистити дітей" і не пускати на мітинг за Навального. Публікації почали з'являтися о 13:48. Всього опубліковано понад 80 таких постів, в тому числі в групах бібліотек. Мати одного зі школярів повідомила, що в батьківський чат прийшло таке ж попередження від представника школи: її дитина вчиться в 1-му класі. Інші батьки розповіли, що подібне повідомлення з'явилося в чаті групи дитячого садка, куди ходять трирічні діти.

Не дивлячись на можливі санкції, російські знаменитості підтримали Навального після арешту. Так, свою позицію висловили акторка Олександра Бортіч, музикант Андрій Макарєвіч, співак Noize MC, телеведуча Тетяна Лазарєва, гурт "Каста", фотограф Дмитро Марков та інші.

Що буде далі - дізнаємося вже скоро, 23 січня.

Нагадаємо, що у Європарламенті закликають зупинити будівництво "Північного потоку-2" через арешт Навального. Депутати Європейського парламенту закликають ЄС розширити санкції проти російських чиновників

Автор:
Яна Коваль
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Сумку Hermès Джейн Біркін продали на аукціоні за рекордні $10,1 млн
Ukraine Art News
2025-07-12T04:45:43Z
Джастін Бібер випустив новий альбом SWAG за участю Sexyy Red, Lil B та Gunna
Ukraine Art News
2025-07-11T13:01:22Z
У Києві відбувається церемонія прощання з композитором Ігорем Покладом
Ukraine Art News
2025-07-11T11:13:17Z
Мільйони доларів за культовий аксесуар: сумку Джейн Біркін продали на аукціоні за рекордну суму
Elle
2025-07-11T06:58:24Z
Бекхеми зворушливо привітали доньку Гарпер з Днем народження й поділилися рідкісними сімейними фото
Elle
2025-07-10T19:13:13Z
Dorofeeva і Positiff випустили першу за 5 років спільну пісню "Смак-Печаль"
Ukraine Art News
2025-07-10T11:33:12Z
Британський музикант Бенджамін Клементайн виступить в Україні вперше з 2018 року
Ukraine Art News
2025-07-09T14:45:47Z
Помер український композитор Ігор Поклад
Ukraine Art News
2025-07-09T14:00:53Z
Розлученню не бути: Джастін і Гейлі Бібери спростували чутки про негаразди в шлюбі
Elle
2025-07-09T10:42:46Z
6 чудових книг про українську культуру та мистецтво, які прикрасять вашу бібліотеку
Ukraine Art News
2025-07-12T11:03:58Z
Що подивитися: довгоочікувана розмова Сергія Жадана з Ліною Костенко
Elle
2025-07-12T07:57:45Z
Львівський Фотомузей запрошує на презентацію нового випуску часопису “Наша спадщина”
Photo Lviv
2025-07-12T05:06:31Z
На фестивалі у Львові представлять книгу, частина якої присвячена пограбуванню Херсонського художнього музею
Photo Lviv
2025-07-12T05:00:33Z
Міністри культури України та Італії відкрили виставкові проєкти в межах програми URC2025
Ukraine Art News
2025-07-11T22:21:44Z
У Римі представили Платформу культурного відновлення України
Ukraine Art News
2025-07-11T18:48:45Z
Тіна Кароль представила нову пісню і кліп "Людині потрібна людина"
Ukraine Art News
2025-07-11T13:46:37Z
«УКRАЇNKИ»: У Києві відкрили виставку до 100-річчя Союзу Українок Америки
Ukraine Art News
2025-07-11T13:22:28Z
Джастін Бібер несподівано випустив новий альбом — уперше за чотири роки
Elle
2025-07-11T12:28:25Z
«Венздей»: український трейлер другого сезону хітового фентезі Netflix з Дженною Ортегою
KinoFilms
2025-07-12T10:57:29Z
Перед виходом останнього фільму "Абатства Даунтон" Bonhams виставить на аукціон костюми та реквізит
Ukraine Art News
2025-07-11T14:31:18Z
Супермен б'ється з іншопланетним монстром у новому фрагменті фільму Джеймса Ґанна
KinoFilms
2025-07-11T12:58:15Z
Студія Peacock оголосила дату виходу спін-оффу серіалу "Офіс"
Ukraine Art News
2025-07-11T11:16:24Z
«Кривавий лідер»: український трейлер бойовика за участю Джуда Лоу та Ніколаса Голта
KinoFilms
2025-07-11T10:43:09Z
Топ-5 фільмів за участі Бреда Пітта
Ukraine Art News
2025-07-11T07:31:18Z
Топ-5 фільмів за участі Лілі Коллінз
Ukraine Art News
2025-07-11T07:01:28Z
Лікарі назвали причину смерті зірки "Убити Білла" та "Мерзенної вісімки" Майкла Медсена
Ukraine Art News
2025-07-10T18:13:15Z
Український проєкт фільму "Вакуум" отримав премію Eurimages за розвиток копродукції у Карлових Варах
Ukraine Art News
2025-07-10T15:07:20Z
Історії палаців Волині, які не пережили Першої світової війни
Photo Lviv
2025-07-12T05:12:27Z
Романтичний район Львова – Богданівка, частина друга
Photo Lviv
2025-07-11T05:13:02Z
Історичні проходи по Львові. Рецензія 1932 року
Photo Lviv
2025-07-10T05:13:05Z
Білий Камінь: Де замок, гідний королів, перетворився на міф
Photo Lviv
2025-07-09T05:12:30Z
«Будьте зрівноважені»: вибрані статті про мистецтво Григорія Крука. Частина друга
Photo Lviv
2025-07-08T05:12:24Z
За два тижні жіночі купе з’являться у ще трьох поїздах
Хмарочос
2025-07-07T12:01:04Z
На березі Сени відкрили облаштовані пляжі для купання. Вони пропрацювали рівно один день
Хмарочос
2025-07-07T10:51:55Z
15 найгарніших архітектурних споруд світу — рейтинг Time Out
Elle
2025-07-07T08:06:33Z
Пам’ятник Александрові Фредру: мандри трьома містами
Photo Lviv
2025-07-06T05:06:25Z
Поліція звинувачує високопосадовця КМДА в підтопі тунелю метро на «Деміївській», а Кличко називає це «абсурдом і театральщиною»
Хмарочос
2025-07-12T11:30:57Z
У Римі підписані чотири меморандуми про культурну співпрацю між громадами України та Італії
Ukraine Art News
2025-07-11T21:45:39Z
Розрахунки складають щонайменше 120 млн грн без прибутку: МЦКМ у Києві працюватиме на державу
Ukraine Art News
2025-07-11T17:00:43Z
7 «найсмачніших» парфумів із шоколадом
Elle
2025-07-11T16:03:50Z
Італія надасть допомогу Україні для відновлення культурної спадщини
Ukraine Art News
2025-07-11T14:49:18Z
Тактичні візки для евакуації поранених, інноваційні технології із захисту рослин та ремонт військових авто — премія для підприємиць «Створено Жінками» оголосила проєкти переможниць
Elle
2025-07-11T14:07:18Z
ЄС посилює підтримку української культури та спадщини
Ukraine Art News
2025-07-11T13:55:20Z
Шопінг-гід: де купувати тренди і базу з найкращими літніми знижками
Elle
2025-07-11T13:43:26Z
Cоціальні виплати збільшатися завдяки новому способу обрахунку
Хмарочос
2025-07-11T13:28:32Z
Україна першою в Європі надаватиме послуги мобільного зв’язку через Starlink, — гендиректор Київстар
Хмарочос
2025-07-10T12:31:47Z
В Україні заблокували інтернет-магазин Leader-Books, у якому продавали книжки з РФ та Білорусі
Ukraine Art News
2025-07-09T17:42:47Z
Штучний інтелект Grok від Ілона Маска тепер викриває російську пропаганду: росіяни лютують
Gloss
2025-07-09T13:07:03Z
Оплата домашнього інтернету Sword: найкращі способи для мешканців Києва і передмістя
Хмарочос
2025-07-02T07:03:48Z
Стрімінг на космічному рівні: Netflix у колаборації з NASA показуватиме запуск ракет
Ukraine Art News
2025-07-01T01:00:55Z
Під Меджибізьким замком на Хмельниччині археологи виявили скелет дитини й артефакти XVII-XVIII ст
Ukraine Art News
2025-06-30T17:21:59Z
За два місяці до релізу: у мережу злили фото майбутніх iPhone 17 Pro та iPhone 17 Air
Gloss
2025-06-26T17:30:41Z
Суд у США відхилив позов 13 письменників про порушення авторських прав для навчання ШІ на їхніх книжках
Ukraine Art News
2025-06-26T14:24:42Z
У Франції знайшли залишки давньоримського поселення з унікальною мозаїкою
Ukraine Art News
2025-06-26T14:21:48Z
Готуємо гаспачо за рецептом знаменитого іспанського шеф-кухаря Хосе Андреса
Elle
2025-07-09T12:21:43Z
5 рецептів літніх смузі: прості та дуже корисні
Elle
2025-07-08T15:36:36Z
ТОП-5 легких літніх закусок
Elle
2025-06-17T14:30:38Z
«ТопШефи х WINETIME. Готуємо разом»: Влад Кіндер ділиться рецептом тунця татакі
Elle
2025-06-06T12:49:01Z
8 найкращих лимонадів у літню спеку
Krasinfo
2025-06-03T07:09:43Z
Весняне меню: детокс-салат із цибулі-порею з креветками
Elle
2025-05-20T19:09:34Z
«ТопШефи х WINETIME. Готуємо разом»: Анастасія Степанова ділиться рецептом лимонного тарту
Elle
2025-05-14T19:03:31Z
Сирники з лекваром: готуємо українську страву за 20 хвилин
Elle
2025-05-12T11:00:56Z
Сезонний рецепт: найсмачніший кіш зі спаржею
Elle
2025-05-09T18:34:08Z