/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F278%2F884296537708724c1cc69d2609cca1fd.jpg)
Укрзалізниця планує запустити електрички до аеропорту «Бориспіль»
Вітаємо вас на «Хмарочосі»! Ми пишемо про розвиток міст вже 7 років та 129 днів. За цей час ми опублікували вже 15671 новин та статей і продовжуємо це робити щодня. Підтримайте нас щомісячним внеском! За ціною лише однієї поїздки у таксі, ви сприятимете незалежній роботі редакції і допоможете робити Київ місцем для гідного життя, а діяльність влади – прозорішою.
Укрзалізниця планує електрифікувати колію з Києва до аеропорту «Бориспіль», що дозволить запустити електрички з кількох вагонів, повідомляє avianews.com з посиланням на пресслужбу залізничного перевізника.
З 2018 року на маршруті Kyiv Boryspil Express курсують рейкові дизельні автобуси PESA 620M. Відстань від Центрального залізного вокзалу до аеропорту експрес долає менш ніж за 50 хвилин, роблячи дві зупинки — на станціях «Дарниця» і «Видубичі». Квиток коштує 80 гривень.
Зараз експрес працює цілодобово і щодня здійснює 23 рейси в кожен бік. У години пік їздять здвоєні вагони. Однак у деякі години експрес переповнений.
«Далі збільшувати кількість місць у нас просто немає технічної можливості», — зазначають в Укрзалізниці.
Кілька місяців на початку 2020 року тут також курсував тривагонний дизельний потяг Крюківського заводу. Але Укрзалізниця не планує його повертати.
Натомість планують запустити електрички. Однак є ймовірність, що електрифікація шляху завадить роботі обладнання, встановленого в аеропорту. Саме з цієї причини гілку не електрифікували під час запуску експресу три роки тому.
Зараз Укрзалізниця проводить перемовини зі спеціалістами для пошуку рішення.