/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F278%2Fc2ad7b0dba569b411fb535ccaf970ba0.jpg)
Податок на затори: у Нью-Йорку планують запровадити платний в’їзд до центру
Вітаємо вас на «Хмарочосі»! Ми пишемо про розвиток міст вже 8 років та 19 днів. За цей час ми опублікували вже 18193 новин та статей і продовжуємо це робити щодня. Підтримайте нас щомісячним внеском! За ціною лише однієї поїздки у таксі, ви сприятимете незалежній роботі редакції і допоможете робити Київ місцем для гідного життя, а діяльність влади – прозорішою.
Влада Нью-Йорка обговорює питання запровадження плати за в’їзд до центру міста, передає Reuters. Податок на затори передбачає, що водії платитимуть 23 долари в години пік, нічний тариф складатиме п’ять доларів.
Очікується, що завдяки податку кількість машин на Манхеттені, який вважається найбільш завантаженим районом США, скоротиться на 15–20%. При цьому навантаження на громадський транспорт зросте лише на 1–2%. Податок принесе 15 млрд доларів, які планують виділити на розвиток громадського транспорту, пише The Guardian.
Читайте також: Навіщо платний в’їзд у центр Лондона і чи працюватиме це у Києві?
Також введення податку дозволить скоротити трафік, зменшити затори, скоротити час у дорозі для автомобілістів, а також підвищити економічну продуктивність та знизити споживання палива.
Приблизно 7,7 млн людей відвідують центральний діловий район Манхеттена щодня, з них – 1,85 млн в’їжджають на автомобілі. Трафік уповільнив швидкість по центру до 11,4 км/год у 2019 році. Це коштує середньостатистичному водієві Нью-Йорка 102 години втраченого часу щороку.
Пропонується низка сценаріїв стягнення плати за проїзд у години пік. Наприклад, в одному з них транспортні засоби, такі як таксі та транзитні автобуси, будуть повністю звільнені від плати.
Плату за в’їзд на Манхеттен введуть не раніше кінця 2023 року. Законодавчі збори штату Нью-Йорк затвердили концептуальний план цієї реформи ще в 2019 році.