MY.UAСтатьи
Даша Кацуріна про роботу «Привітів» та бренду Katsurina під час війни, зміни у гастроіндустрії в майбутньому, мрії та любов до України
Даша Кацуріна про роботу «Привітів» та бренду Katsurina під час війни, зміни у гастроіндустрії в майбутньому, мрії та любов до України

Даша Кацуріна про роботу «Привітів» та бренду Katsurina під час війни, зміни у гастроіндустрії в майбутньому, мрії та любов до України

Українська нація має молоде обличчя та героїчне минуле за плечима. Сильні, незламні, вмотивовані, безстрашні та талановиті молоді українці змінюють історію сучасної України. У нашій рубриці «Сучасний портрет нації» ми розповідаємо про тих молодих людей, які покращують життя країни сьогодні та вказують правильний напрям руху до майбутнього. 

Даша Кацуріна — талановита українка, мама двох діток, засновниця бренду Katsurina, який сповідує концепт комфортного базового одягу, та співзасновниця київських ресторанів «Китайський привіт», «Японський привіт», «Тайський привіт» та «В’єтнамський привіт». Заклади самоорганізувалися у перші дні війни і перетворили свій заготівельний цех на волонтерський центр. Працівники «Привітів» також організували формат «Привіт, сусіде» для людей похилого віку, доставляючи їм бокси з їжею. 

Керування ресторанами, дизайнерська справа та батьківство — усе це Даша вміє успішно поєднувати та не планує зупинятися. Саме про це і поговорила з героїнею шеф-редакторка сайту ELLE.UA Катерина Попова.  

Про роботу під час війни

«Китайський привіт», «Японський привіт», «В’єтнамський привіт» і «Тайський привіт» самоорганізувалися в перші дні війни і перетворили свій заготівельний цех на волонтерський центр. Розкажіть про роботу вашого бізнесу  на початку повномасштабного вторгнення. 

Ми не відчинили двері наших ресторанів 24 лютого, негайно почали звозити все необхідне для життя в наш заготівельний цех, він є і бомбосховищем. Усі продукти з ресторанів, воду, матраци, подушки з дому команда намагалася якнайшвидше зібрати в безпечному місці. Фінансова служба із самого ранку почала переказувати резервні кошти на заробітні плати команді, ми розуміли, що всім потрібні гроші. Так і пройшло 24 лютого. 

Увечері ми на сімейній нараді вирішили, що потрібно перевезти дітей у безпечніше місце, тож вирушили до Карпат. А поки ці три дні ми їхали без зв’язку, гарячої води для малого, сну, було дуже важко. Тільки і встигли, що дати зелене світло нашій команді на використання всіх продуктів, запасів, коштів на приготування їжі та допомогу. І коли ми нарешті доїхали, вони вже годували ТрО, військовий шпиталь та шукали ліки бабусі-сусідці. 

Пишу, і в мене мурашки по тілу бігають — дуже пишаюся нашою командою. Так, саме вона перетворила наш заготівельний цех у волонтерський центр. І вже згодом це набуло більшого масштабу.

Ми почали працювати з американським фондом wc kitchen та приготували за ці пів року більше 500 000 порцій їжі для людей похилого віку, які найбільше цього потребували, годували цілі багатоповерхівки, в котрі влучили ракети РФ, годували дитячі табори переселенців та, авжеж, наших військових. Нас дуже підтримали наші гості, і, долучивши їхні донати, ми допомогли гуманітарними боксами мешканцям сіл на Київщині та ліками нашим реципієнтам. 

Наприкінці квітня наші ресторани відчинили свої двері, ми розуміли, що потрібно починати працювати та давати роботу команді, але паралельно працює і волонтерський «Привіт». 

Працівники «Привітів» також організували формат «Привіт, сусіде» для людей похилого віку, доставляючи їм бокси з їжею. Розкажіть про цю ініціативу, будь ласка. 

Цій ініціативі вже два роки, вона з’явилася під час карантину. Ми почали допомагати літнім сусідам та реципієнтам «Життєлюба», які є в зоні ризику ковіду, доставляли бокси з їжею під двері. Наповнення боксу купували з нашими знижками або домовлялися про безкоштовне надання, ціна для того, хто бажав допомогти сусіду, була нижча за собівартість. Потім ця ініціатива переросла в новорічний едишн, два роки ми відправляли самотнім сусідам та в будинки для людей похилого віку бокси з їжею для приготування на новорічний стіл і маленьку ялинку. Ялинка завжди викликала найбільше захоплення у бабусь. 

Ви є засновницею бренду одягу Katsurina. Розкажіть, як змінилася робота під час війни. І які плани у бренду далі?

Повномасштабне вторгнення РФ 24 лютого трапилося просто-таки на анонс продажу нашої нової колекції, у нас було все відшите та готове для старту. Наступні два місяці я не могла знайти сили ні на що, паралельно ще в мене трапилося розлучення та переїзд із дітьми до Португалії. Але в середині квітня я прийняла тверде рішення, що досить: у мене є відповідальність перед командою, ми залишаємо в Україні виробництво, магазин, починаємо працювати. 

Як почали працювати? Віддали всі відкладені кошти до фонду Маші Єфросиніної, зробили фото колекції на мені з дітьми та почали працювати. 

Які плани? Я розумію, що потрібно моє вимушене перебування з дітьми у Європі провести з користю. 

У мене великі плани, виробництво, магазин, весь технічний відділ залишаються в Україні. Ми — український бренд, що сплачує податки в Україні. Це для мене дуже важливо. 

Де ви черпаєте силу для допомоги іншим та як самі справляєтеся зі стресом та синдромом відкладеного життя?

Мої діти — моя головна мотивація. Їх потрібно годувати, навчати та любити. Я не можу собі дозволити зупинитися. Не маю стільки відкладених грошей чи спадщини, щоб просто існувати. 

Розкажіть, що ви плануєте робити після війни, і як, на вашу думку, зміниться сфера гастроіндустрії в Україні.

Я зараз намагаюся не планувати більше ніж на місяць. Ми робимо все, щоб продовжувати працювати зараз, платити податки, та в силу можливостей допомагаємо.

Криза — це трамплін для зростання. В Україні й так надзвичайно високий рівень сервісу та дуже розвинена гастрогалузь. Буде ще більший акцент на локальне, своє, українське. Буде багато туристів, більше фінансових можливостей. Буде кайф! 

Про Україну

Розкажіть про найяскравіший спогад з дитинства в Україні.

Я з бабусею в Криму, на дачі в Севастополі, на мисі Фіолент, їм черешню з нашого дерева та чекаю, коли батьки приїдуть з Харкова (це 814 км), вся солона та мокра після моря. 

Українців називають нацією сміливих. Ви вважаєте себе сміливою людиною? Чому? 

Я дуже смілива. Я — українка, та ще й мама двох українців. Витримати з ними три місяці 24/7 може тільки дуже смілива людина. (Сміється.)

Хто з відомих українців вас надихає? Чому?

Мене дуже надихає те, що і як зараз робить Маша Єфросиніна, вона надзвичайно сильна жінка та мама. Мене надихають мої подруги, вони не відомі українки, але дуже сильні жінки. Мене надихає мій хлопець, моя сім’я. 

Як змінилися ваші пріоритети та бажання після повномасштабного вторгнення РФ?

Мені стало дуже соромно за те, скільки уваги приділялося матеріальним речам. Я зрозуміла, як багато я працювала і як мало була з дітьми, як мало просто жила. У мене навіть не було хобі, окрім роботи. 

Як ви підбадьорюєте себе у складні моменти?

Мені допомагають: 

 1. Заняття з психологом.

 2. Мої подруги та планування подорожей разом.

 3. Ставлю собі запитання: «Чи я зробила все, що від мене залежить?» Якщо відповідь «так», виходжу та просто 30 хвилин гуляю без телефону. У Португалії я просто приходила на пляж та лежала там в одязі у позі зірки. (Посміхається.)  

Які у вас мрії та плани?

Я мрію про перемогу України і про те, щоб більше не гинули українці. Щоб усі сім’ї об’єдналися і жінки, хлопці яких зараз захищають нашу країну, не сумували та не страждали. 

Я мрію всієї нашою незламною нацією відбудовувати країну. Мрію жити в Україні всією родиною, я хочу працювати руками на своїй фермі, виховувати дітей. Робити Україну гастропривабливою для всього світу. 

Що для вас означає Україна та бути українкою? 

Україна — це та сама черешня із Севастополя, з бабусиної дачі, це запах метро в Харкові на станції «Захисників України», це парк Чкалова, де завжди гуляє моя донька Саша після садочка, це биточки моєї мами. 

Україна — це мій дім і дім моїх дітей. 

Як ви вважаєте, яка роль жінок у майбутній відбудові країни?

Жінки, які зараз в Україні. Жінки, які зараз у Європі, але повернуться, коли стане більш безпечно. На нас велика відповідальність — бути прикладом для дітей, надихати своїх партнерів. Давайте займатися саморозвитком через біль та відсутність бажання, давайте намагатися всю цю агресію виливати в роботу над собою, а не в хейт навколо себе. 

Яким ви бачите сучасного молодого українця/українку?

Українець — це відсутність упереджень, свобода, це велика любов до свого коріння та свого народу, це постійна робота над собою. 

Як ви плануєте відсвяткувати День Незалежності цього року?

Я планую його провести зі своєю сім’єю, розповімо Саші про важливість цього свята. Вона вже також трохи переходить на українську і гордо розповідає перехожим, що вона українка.


Теги: ukraine2022, Сучасний портрет нації
Поделиться
Поделиться сюжетом
Источник материала
Марина Круть у свій день народження презентувала пісню, присвячену загиблим героям
Ukraine Art News
2025-02-21T16:45:50Z
Український комік Ігор Ласточкін долучився до лав ЗСУ
Ukraine Art News
2025-02-20T14:00:46Z
Загрожувало 24 роки увʼязнення: репера A$AP Rocky визнали невинуватим у справі про стрілянину з репером A$AP Relli
Ukraine Art News
2025-02-20T12:30:48Z
Даша Астафʼєва про силу читання, відновлення української культури та літературний проєкт про Софію Яблонську
Elle
2025-02-19T18:30:39Z
Жінка, яка стверджувала, що була зґвалтована Jay-Z та P.Deddy у 13 років, відкликала позов проти обох реперів
Ukraine Art News
2025-02-16T05:30:47Z
Демі Мур поділилася приголомшливою фотосесією для The Wrap
KinoFilms
2025-02-15T17:15:44Z
Звинувачення в домаганнях: університет Карпенка-Карого відсторонив викладача Висоцького від роботи на час перевірки
Ukraine Art News
2025-02-13T16:36:52Z
Klavdia Petrivna випустила нову пісню "Невже" та кліп на неї
Ukraine Art News
2025-02-13T14:10:20Z
Євробачення-2025: пісню Kant представниці Мальти розкритикували за назву, співзвучну з лайливим словом англійською
Ukraine Art News
2025-02-12T17:00:49Z
У Києві на станції метро «Золоті ворота» відкрили експозицію на тему єдності під час війни
Ukraine Art News
2025-02-21T15:51:57Z
В угорському місті Кішварда презентували «Листівки з України»
Ukraine Art News
2025-02-21T14:09:46Z
Модний дофамін напередодні весни в новій колекції PAPAYA
Elle
2025-02-21T13:00:50Z
Містян запрошуют у Національний заповідник «Софія Київська» на виступ хору
Хмарочос
2025-02-21T12:42:56Z
Виставку «Покоління війни» відкрили в грецьких Салоніках
Ukraine Art News
2025-02-21T10:48:53Z
У Львівському Фотомузеї відкриється фотовиставки Олега Огородника “НЕСКОРЕНІ”
Photo Lviv
2025-02-21T06:06:30Z
Зеновій Гучок запрошує львів’ян на вечір незабутніх емоцій та презентує новий хіт
Photo Lviv
2025-02-21T06:03:33Z
Не лише пудрово-рожевий: ці 5 кольорів стануть нашими фаворитами навесні-2025
Elle
2025-02-20T17:21:48Z
У Києві відкрилася виставка «Митці на фронті»
Ukraine Art News
2025-02-20T13:48:47Z
Топ-5 фільмів з талановитою Мілою Куніс
Ukraine Art News
2025-02-21T12:45:49Z
Sony оголосила дату виходу другого сезону серіалу за грою The Last of Us
Ukraine Art News
2025-02-21T12:00:52Z
Іноземним дипломатам у Японії показали фільм «20 днів у Маріуполі»
Ukraine Art News
2025-02-21T11:15:43Z
Легенда оживає в українському трейлері фентезі «Як приборкати дракона» від DreamWorks
KinoFilms
2025-02-21T10:39:37Z
Дивіться дубльований трейлер фінальних серій культового серіалу «Кобра Кай»
KinoFilms
2025-02-21T10:18:32Z
Втрачений рай аферистів старого Львова
Photo Lviv
2025-02-21T06:12:28Z
Кінофестиваль Cinema for Victory оголосив склад журі та номінантів
Ukraine Art News
2025-02-20T17:15:44Z
Хто вони: 13 жінок року за версією TIME
Elle
2025-02-20T17:07:10Z
Як у фільмі Гая Річі: в Британії орендували будинки, щоб вирощувати там коноплю
Хмарочос
2025-02-20T15:04:02Z
В Bukovel звікдрився аквапарк Mavka
Хмарочос
2025-02-21T10:43:11Z
Прогулька до Медової Печери 1925 року
Photo Lviv
2025-02-20T06:12:30Z
100-річні млини у Чехії переробили у картинну галерею
Хмарочос
2025-02-19T13:31:01Z
ЖК Sвій Dім 3 – найбільший комплекс таунхаусів в Україні
Хмарочос
2025-02-19T08:48:58Z
Який вигляд має відновлений фунікулер у Лісабоні, який не працював 120 років
Хмарочос
2025-02-18T10:21:58Z
Парк біля Йорданського озера: оприлюднено ескізи
Хмарочос
2025-02-17T14:54:57Z
Яким може бути парк у Луцьку, на який ЄС виділив 50 млн. гривень
Хмарочос
2025-02-17T10:30:55Z
Мешканці Львівщини на неймовірних столітніх листівках
Photo Lviv
2025-02-17T06:12:30Z
В Литві відкривається вже третя «П’яна вишня»
Хмарочос
2025-02-16T08:57:56Z
7 правил догляду за шкірою рук у морозну та вітряну погоду
Elle
2025-02-21T16:21:44Z
Керівники метро Києва отримували мільйони в «подарунок» від родичів-пенсіонерів, — Bihus Info
Хмарочос
2025-02-21T16:07:23Z
Кияни просять відновити маршрут автобуса з Троєщини який був популярний 10 років тому
Хмарочос
2025-02-21T12:37:06Z
18 практичних поєднань з рожевим, які варто повторити цієї весни
Elle
2025-02-21T12:15:49Z
Як комплекс Unbroken у Львові продовжує змінювати місто
Хмарочос
2025-02-21T11:13:01Z
Що буде з огорожею на Байковому кладовищі. Петиція набрала голоси
Хмарочос
2025-02-21T10:46:04Z
Звинувачення у домаганнях: поліція почала перевірку щодо Балабана та відкрила справу з приводу Білоуса
Ukraine Art News
2025-02-21T10:45:54Z
Соромно бути самотнім: як суспільство нав’язує нам стосунки
Elle
2025-02-21T09:54:39Z
На Рейтарській заборонили руйнувати будівлю, якій вже понад 130 років. Що там сталося?
Хмарочос
2025-02-21T09:31:13Z
Співзасновник monobank запустив застосунок, який мотивує більше гуляти
Хмарочос
2025-02-21T08:48:58Z
Apple представила iPhone 16E - найдоступніший смартфон у лінійці компанії
Gloss
2025-02-19T18:54:47Z
3 помилки під час купівлі холодильного обладнання
Хмарочос
2025-02-19T15:24:52Z
GTA 6 офіційно виходить у 2025 році: що відомо про найочікуванішу гру у світі
Gloss
2025-02-17T16:09:54Z
Російський дрон влучив у Чорнобильський саркофаг
Хмарочос
2025-02-14T08:37:02Z
Розлучення в один клік — в «Дії» планують запустити нову послугу
Хмарочос
2025-02-13T14:49:06Z
Магазин побутової техніки та електроніки Фокстрот – якість та успіх крізь роки
Хмарочос
2025-02-13T12:58:12Z
Рецепт ідеального узвару: корисний для імунітету напій, без якого неможливо уявити різдвяну вечерю
Elle
2024-12-24T10:45:44Z
Різдвяне меню: штолен, який виходить у всіх
Elle
2024-12-20T20:24:35Z
Королівський пляцок-пиріг: смачно через віки
Ukraine Art News
2024-11-15T09:30:48Z
Секрети приготування смачного бургера в домашніх умовах
Photo Lviv
2024-10-24T04:57:29Z
Дуже смачна лазанья з козячим сиром
Elle
2024-09-23T13:39:47Z
Сезонний десерт: хрустка та ароматна сливова галета
Elle
2024-09-19T07:32:19Z
Ідеальний соус до будь-яких страв: чатні з помідорів
Elle
2024-09-17T16:04:06Z
Від Бенедикта до шакшуки: 7 смачних способів приготування яєць
Elle
2024-09-13T11:13:30Z
Фетучіні зі шпинатом і сиром горгондзола
Elle
2024-08-30T13:09:44Z