MY.UAСтатьи
Звільнення Херсону - ключ до Криму та півдня України
Звільнення Херсону - ключ до Криму та півдня України

Звільнення Херсону - ключ до Криму та півдня України

Операції із звільнення Херсону тривала із весни, коли російські війська що вели наступ на Миколаїв, Вознесенськ, Баштанку та Кривий ріг зупинилися. Згодом українська армія розпочала свій наступ, але Херсонські степи це місцевість, яка одна із найскладніших для ведення війни. Врешті решт операція тривалістю у півроку дала свій результат, а зусиллями українських воїнів Херсон залишився цілим, на противагу містам, що “штурмувала” російська армія - стираючи їх у попіл.

Український степ, який розпочинається на правобережжі Дніпра тягнеться через весь Євразійський континент аж до Китаю,тисячі кілометрів.Кожна армія останні тисячі років намагалась, як найшвидше його подолати і рідко приймала бій серед степу. Українській армії випала одна із найскладніших місій, вести сучасну позиційну війну саме серед степу, при цьому активно наступаючи та маневруючи, і Українська армія впоралась із цією задачею.

Ми не знаємо, якою ціною був звільнений Херсон, але можна припустити що за це місто заплачено кров’ю сотень українських військових.

Причини російського “успіху”

Після того, як влітку українські війська завдали першого удару по Антонівському мосту, ймовірно Хаймерсами - доля російського угрупування на правобережжі стала передбачувана - відступ. Адже без логістики та поставок боєкомплекту, підкріплень, палива, провізії, евакуації поранених угрупування не могло утримувати правобережжя Херсонщини.

Після призначення генерала Суровікіна командувачем російської окупаційної армії, скоріше за все в Росії вирішили йти із правого берега. Організація відступу тривала близько місяця - з початку жовтня. Хоча фінальна фаза зайняла лише три - чотири дні з 8 по 11 листопада, коли російські війська почали відступати вже безпосередньо із лінії фронту затримуючи наших.

Поки невідомі подробиці проведення цієї операції, важко сказати про обсяги втрат російських військ при відступі та кількості залишеного майна - техніки та боєкомплекту. Але вже видно, що його не так багато, як на Харківщині, де окупанти панічно тікали.

Російські перспективи - туманні

Після звільнення Херсону українська артилерія і ракетні війська отримали можливість знищувати російську армію на всій дистанції до Криму.

Відсутність елементів рельєфу за які можна “зачепитись” для оборони ставить російську армію у незручне становище, адже загроза відступу до Криму постійно нависає над військами, якщо ми зуміємо форсувати Дніпро і створити плацдарм на лівому березі.

Але Хаймарси дістають тепере далі і з аэродрома в Чаплиці росія вже почала виводити свою техніку побоюючись її знищення.

Росія на лівобережній Херсонщині фактично опиняється у такому ж стані, як і влітку на правобережжі Херсонщини. Чому так трапилось?

Російська армія критично залежно від залізниці. І тут бачимо цікавий поворот. Всім військам на Півдні росіяни можуть “підвозити патрони” залізницею лише з Криму.

Залізнична мережа на півдні України - менш розгалужена ніж на Сході. Залізниця окупованого Півдня фізично не з’єднується із залізничною мережею окупованого Сходу.

Раніше їх поєднував вузол в районі Вугледару, за який зараз йдуть запеклі бої. Від долі цього містечка залежить чи може Росія покращити свою логістику.

Незважаючи на звільнення значних території Харківської області на сході є три точки в яких українська залізниця з’єднується із російською з півночі на південь це: перегін Валуйки — Троїцьке, Гуково — Червонопартизанск та Матвіїв-Курган — Амвросіївка.

В той час, як Південна залізниця зв’язана з Росією лише через пошкоджений Керченський міст - рух залізничного транспорту проводиться в човниковому режимі лише по одній колії.

Росія має кілька бригад та полків залізничних військ, які мають ремонтувати пошкоджені колії. Зараз навіть електрифікують ті рейки по яких раніше рухались виключно дизельні поїзди. Використовуючи для цього як свої інженерні війська так і цивільних працівників російської залізниці.

Південна залізниця також спирається на низку мостів - це Керченський міст, Міст через Сиваш - шлях на Мелітополь та міст біля Армянську - шлях на Херсон та Нову Каховку. Руйнування цих постів “відріже” російську армію, логістика якої зав’язана на залізниці. До того ж вся залізнична гілка від Сиваша через Мелітополь і далі на Бердянськ та Маріуполь - має багато мостів через річки. А її ізольованість від російської залізниці в районі Маріуполя дозволяє також обезкровити російську армію.

Звісно Росія має чималі запаси військової техніки, боєприпасів та обладнання в Криму. Але і ці запаси можуть бути вичерпані. До того ж не маючи стабільного сполучення через Кримський перешийок ці запаси здані мало допомогти на півдні, Росії вони знадобляться скоріше для оборони самого Криму.

Сили ССО України вже почали проводити свої операції на лівобережжі Херсонщини, інформації про це надто мало, але були свідчення про операції і на Кінбурнській косі, і в районі Олешек та Голої пристані. Також від посадовців лунають заяви, що Росія виводить значну частину своїх військ на 10 - 20 кілометрів від Дніпра в глиб Лівобережжя, залишаючи лише невеликі підрозділи в авангарді на першій лінії.

Якщо російська армія залишиться без стійкого залізничного сполучення - то плече підвозу складатиме більше 100 - 150 кілометрів. Це фатально для будь якої російської військової компанії. Російська армія використовує кілька десятків тисяч снарядів щоденно і їх стабільний підвіз одна із основ російської оборони. Якщо снаряди перевозити на значні відстані вантажівками - це просто відтягне відступ російських військ, але не врятує їх армію. Відстань на якій може діяти армія московитів без залізниці це 70 км.

Також російська армія концентрує війська біля Мелітополя - рівновіддалено від будь яких значних баз постачання в Криму або Таганрозі. Ці підрозділи мають “запобігти” українському наступу на Мелітополь, який є ключовим містом у звільненні півдня. Хоча це ж може стати фатальною помилкою для російської армії, яка фактично опиниться без логістики.

До того ж якщо російській армії потрібно перекинути значну кількість техніки та військ або інших матеріальних речей із Півдня на Схід, або навпаки і це за якихось причин неможливо зробити через південь України то зайвий гак від Сиваша до Мариуполя через Крим, Керч, Краснодар, Ростов-на-Дону, Таганрог складає більше 800 кілометрів.

Оборонятись серед Херсонських степів та полів - вкрай складно. Оборона має сенс або на березі Дніпра - зачепившись за протилежний берег, або на Кримському перешийку. Важко спрогнозувати скільки часу російська армія може оборонятись на лівобережжі Херсонщини та які будуть її подальші дії, але як тільки перша українська ракета вразить Кримський перешийок доля російських військ тут буде вирішена.

війна південь карта херсон залізниця

Поделиться
Поделиться сюжетом
Источник материала
Alyona alyona відмовилася виступати на концерті з Парфенюком після звинувачень його в домашньому насильстві
Ukraine Art News
2025-04-17T18:12:40Z
Чому Кейт Бланшетт хоче завершити акторську карʼєру
Elle
2025-04-16T14:40:15Z
Обкладинку платівки Nevermind з підписами всіх учасників Nirvana виставили на аукціон
Ukraine Art News
2025-04-16T12:46:07Z
"Є багато речей, які я хочу зробити": оскарівська лауреатка Кейт Бланшетт заявила, що збирається кинути акторство
Ukraine Art News
2025-04-15T17:04:00Z
Кеті Перрі летить у космос та пообіцяла там заспівати
Ukraine Art News
2025-04-14T14:01:37Z
Кеті Перрі вирушає в космос: що відомо про подорож першого жіночого екіпажу Blue Origin
Elle
2025-04-14T10:42:52Z
Помер нобелівський лауреат з літератури Маріо Варгас Льоса
Ukraine Art News
2025-04-14T09:16:20Z
Святослав Вакарчук презентував нову пісню "Лютий не минає"
Ukraine Art News
2025-04-12T19:15:42Z
Фото дня: донька Анджеліни Джолі відтворила культовий образ матері
Elle
2025-04-11T07:01:09Z
Україна представила на виставці у Японії видання друкарні «Фактор-Друк», відновленої після обстрілу
Ukraine Art News
2025-04-21T12:21:47Z
У Ризі відкрили виставку дитячих робіт «100 картин дітей незламної України»
Ukraine Art News
2025-04-21T11:39:41Z
Цей день в історії: народився геній "Розстріляного відродження", футурист Гео Шкурупій
Ukraine Art News
2025-04-21T11:30:53Z
На Центральному залізничному вокзалі встановили скульптуру, виготовлену з вітальних літер прифронтового селища
Хмарочос
2025-04-21T09:31:10Z
Світлини Львова часів ХІХ – початку ХХ століття
Photo Lviv
2025-04-21T05:12:36Z
Біля столичного кінотеатру "Жовтень" поліція затримала противників ЛГБТ-кінофестивалю Sunny Bunny: чим ті були невдоволені
Ukraine Art News
2025-04-20T20:15:57Z
У Канаді загорівся музей української культури: причина
Ukraine Art News
2025-04-20T20:15:54Z
Великодні мотиви в українських вишиванках
Ukraine Art News
2025-04-19T16:00:47Z
У Києві відкриють виставку відтворених писанок зі зруйнованого маріупольського музею
Ukraine Art News
2025-04-19T11:54:49Z
Перший погляд: Педро Паскаль у костюмі Діна Джаріна у фільмі «Мандалорець і Ґроґу»
KinoFilms
2025-04-21T05:48:35Z
У Парижі презентують французьке видання роману Марії Матіос
Ukraine Art News
2025-04-19T14:00:42Z
Відкриття у Страсну пʼятницю: організатори фестивалю кіно про ЛГБТ Sunny Bunny відповіли на критику
Ukraine Art News
2025-04-19T06:15:42Z
"Грішники" не переважать "Найцінніший вантаж": що подивитися на вихідні
Ukraine Art News
2025-04-18T17:30:56Z
Зірка "Кріпосної" та "Спіймати Кайдаша" Цимбалюк став новим героєм "Холостяка"
Ukraine Art News
2025-04-18T17:18:47Z
Зеленський увів у дію санкції проти Джигурди, Жигана, Розенбаума, Расторгуєва й інших російських артистів
Ukraine Art News
2025-04-18T16:27:51Z
Офіційний трейлер фільму «Фантастична четвірка: Перші кроки» представляє Срібну серферку
KinoFilms
2025-04-18T12:36:49Z
Український трейлер фільму «Сни з тобою»
KinoFilms
2025-04-18T12:00:37Z
«І просто так»: офіційний трейлер третього сезону популярного серіалу з Сарою Джессікою Паркер
KinoFilms
2025-04-18T11:48:31Z
YOD Group розробила дизайн для готелю в Буковелі з 9-метровим Чугайстером та очеретяним Вітроломом
Хмарочос
2025-04-21T08:12:57Z
ТОП-10 найкрутіших кав’ярень Львова для незабутньої подорожі
Photo Lviv
2025-04-20T05:12:32Z
Передавали 9100 книжок з рук у руки: мешканці містечка у США утворили живий ланцюг, щоб допомогти книгарні з переїздом
Ukraine Art News
2025-04-18T11:45:52Z
У Шотландії знесуть житловий комплекс, який порівнюють із Прип’яттю
Хмарочос
2025-04-18T06:15:55Z
ТОП-10 найкрутіших місць Львівщини для незабутньої подорожі
Photo Lviv
2025-04-18T05:12:27Z
У Нідерландах церкву перетворять на басейн
Хмарочос
2025-04-17T14:40:05Z
У Португалії запланували проведення Тижня української культури
Ukraine Art News
2025-04-16T19:51:54Z
Окупанти в Маріуполі планують знести приватні будинки в останній вцілілій історичній частині міста, - Андрющенко
Ukraine Art News
2025-04-16T11:16:00Z
Уперше з 2022-го: виставкою давньої зброї Арсенал у Львові відкрили для відвідувачів
Ukraine Art News
2025-04-15T18:30:49Z
Українська громада в Туреччині відзначила Великдень
Ukraine Art News
2025-04-21T13:12:48Z
Книготерапія в часи війни
Ukraine Art News
2025-04-21T13:01:04Z
Українці Кореї відзначили Великдень спільною молитвою та святковим сніданком
Ukraine Art News
2025-04-21T12:03:50Z
Великдень у Львові: сотні людей традиційно зібралися у Шевченківському гаю. Фото
Ukraine Art News
2025-04-21T11:30:54Z
Чому в усіх транспортних проблемах автомобілісти часто звинувачують велодоріжки?
Хмарочос
2025-04-21T08:12:58Z
Як зміцнити імунітет шкіри: поради від дерматолога
Krasinfo
2025-04-21T07:36:48Z
Як зменшити мімічні зморшки на обличчі за допомогою простих вправ у домашніх умовах
Krasinfo
2025-04-21T07:30:48Z
Бійці бригади “Чорний ліс” відтворили фото воїнів УПА зі святкування Великодня
Photo Lviv
2025-04-21T05:06:33Z
Львів’янка виборола третє місце на престижному конкурсі «Miss Eco International»
Photo Lviv
2025-04-21T05:00:29Z
ChatGPT витрачає «десятки мільйонів доларів» на обробку слів «дякую» та «будь ласка»
Хмарочос
2025-04-21T12:57:51Z
«Видобувач вуглецю» – українці створили установку, яка витягає вуглець з повітря
Хмарочос
2025-04-21T08:10:18Z
В Японії за шість годин встановили надруковану на 3D-принтері залізничну станцію
Хмарочос
2025-04-17T06:25:00Z
Відбувся другий в історії жіночий політ у космос: Кеті Перрі та ще 5 дівчат на борту New Shepard
Gloss
2025-04-15T15:48:47Z
Як правильно знімати на iPhone, щоб отримувати гарні фото
Хмарочос
2025-04-15T05:49:28Z
Один день із життя редакції ELLE: як нові технології Samsung допомагають редакторкам встигнути все
Elle
2025-04-09T16:54:55Z
Планування контенту як ключ до успішного блогу
Krasinfo
2025-04-09T16:54:52Z
Великоднє меню: дуже смачна домашня куряча ковбаска
Elle
2025-04-18T18:10:02Z
Дуже смачна великодня паска з родзинками, в'яленою журавлиною та вишнями за французьким рецептом
Elle
2025-04-18T17:21:41Z
«ТопШефи х WINETIME. Готуємо разом»: Стефано Антоніоллі ділиться рецептом пасти араб’ята
Elle
2025-04-17T16:04:05Z
Найсмачніша вишнева healthy-паска
Elle
2025-04-15T19:45:58Z
Найсмачніша сирна паска за рецептом Тіни Кароль
Elle
2025-04-14T12:37:00Z
Соус песто із соняшниковим насінням: покроковий рецепт
Elle
2025-04-09T16:54:57Z
Пісне меню: готуємо фруктову галету без масла та яєць
Elle
2025-04-09T16:54:55Z
«ТопШефи х WINETIME. Готуємо разом»: Анастасія Степанова ділиться рецептом цвітної капусти в східних спеціях
Elle
2025-04-04T13:49:02Z
6 рецептів весняних смузі для схуднення, детоксу та імунітету
Elle
2025-03-31T12:03:45Z