MY.UAСтатті
Донецьк - Херсон - Дніпро-прильот. Історія родини у квартиру якої прилетіла ракета. Олена та Євген не здаються
Донецьк - Херсон - Дніпро-прильот. Історія родини у квартиру якої прилетіла ракета. Олена та Євген не здаються

Донецьк - Херсон - Дніпро-прильот. Історія родини у квартиру якої прилетіла ракета. Олена та Євген не здаються

Які відчуття у людини, яка зависає над безоднею у власному помешканні? Страх, паніка, несприйняття? Такий стан – аж ніяк не алегорія. Це реальність Ольги Ботвинової та її чоловіка Євген, які мають щонайменше два дні народження. Родина двічі тікала від війни, але вона наздогнала їх. Подружжя дивом вижили після страшного ракетного удару у Дніпрі й попри всі виклики долі зараз розплановує своє життя далі.

З Донецька у Херсон

Обоє народилися і виросли у Донецьку, там навчалися і працювали до 2014–го. Євген був знаним у місті лікарем–хірургом, працював завідувачем відділення в одній із місцевих лікарень. Перша освіта Ольги – фінансист, вона успішно реалізувала себе в банківській сфері, але душевно, каже, завжди тяжіла до психології. Тому невдовзі розвиватиме свою справу та започаткує Botvinova Education Centr.

У 2014–му росія відкрито розпочала свою збройну агресію проти України. Окупація Криму та частини Донбасу мала жахливі наслідки для кожного українця, де б він не був, хоч війну і вважали неоголошеною. Спочатку жителям окупованих територій було складно оцінити, наскільки серйозні російські наміри.

– Ми сподівалися, що бойовики підуть назад, а все це швидко закінчиться. Але ми бачили, що ситуація щодня стає все більш напруженою. Ми з чоловіком і тоді ще 12–річним сином бачили себе лише в Україні, тож були налаштовані категорично, – каже пані Ольга. – Із двома невеликими валізами, залишивши Донецьк, власну квартиру, друзів, знайомих… ми їхали у своє нове життя. У Херсон.

Місто розташоване за півтисячі кілометрів. Тут Євгену запропонували роботу в обласній лікарні.

Євген та Ольга Ботвинови

– Почали життя з чистого аркуша. Ми не мали в Херсоні ні друзів, ні родичів. Раніше чули лиш про те, що це місто кавунів і помідорів. Поступово, крок за кроком, будували нову історію. Не скажу, що нам буде легко. Ми орендували житло, шукали можливості для саморозвитку, сина віддали до школи. Дехто з місцевих не розумів, чому ми переїхали, нас називали переселенцями. Але ми йшли вперед. Разом, – каже Ольга.

Жінка почала вивчати психологію в університетах, проходила різні курси, відвідувала міжнародні семінари. У цей період, продовжує, прийшли дуже хороші люди, які надихнули стати сильнішою, жити з радістю, без образ, без негативу, без звинувачень. І саме ці навички згодом врятують нашу героїню.

У власній квартирі прожили місяць

Справи в Херсоні йшли непогано. Родина знайшла нових друзів. Зі старими довелося обірвати всі контакти, бо більшість мала вже проросійські настрої. Тож Ботвинови себе в цьому оточенні зовсім не бачили.

У січні 2022 року сім’я переїхала у новеньку квартиру, яку купила та де зробила гарний сучасний ремонт. Щасливі, із амбітними планами на майбутнє. Вони мріяли, вірили.

– У кінці січня ми переїхали. А 24 лютого починається повномасштабна війна. Це жах, прокинулися від вибухів, не могли зрозуміти, що коїться. Чоловік уже о 7 ранку був на роботі в лікарні. Я тим часом мала свої справи. Але війна внесла корективи в наше життя. Кардинальні зміни, – говорить співрозмовниця.

Чорнобаївка – населений пункт, де були дуже потужні та жахливі зіткнення, розташована менше, ніж за 10 км від Херсона.

2 березня місто окупували.

– Це був жахливий період нашого життя. Чоловік практично не виходив з операційної. Як пішов 24 лютого, то повернувся майже за два тижні. Роботи було багато – привозили наших бійців, яких треба було терміново рятувати. Добре, що сина на той момент уже не було з нами. Він ще в 2016–му поїхав на навчання у Польщу, там і залишився. Я старалася дати собі раду.

Було страшно, але ми не могли виїхати, – продовжує жінка. – Лиш молитися і чекати. Місто вже було в окупації. У магазинах продуктів практично не було, рятували бабусі, які везли сільськогосподарську продукцію. Дуже також гуртувалися самі люди. Несли крупи, цукор, олію – у кого що було, тим і ділилися.

Боялися виходити надвір, щоб не зіштовхнутися з російськими бійцями. Ходили різні історії.

– Очі опускали і оббігали їх, як могли. Не дай Боже з ними зіткнутися на дорозі, – каже пані Ольга.

З місцевих чатів, де люди між собою передавали цінну інформацію щодо коридорів та іншого, родина Ботвинових дізналася про можливі маршрути евакуації. Одного дня прийняла рішення їхати.

Втеча від окупації

Шлях пролягав через Снігурівку. Це місто в Миколаївській області. Але незадовго до виїзду сім’я дізнається, що дорога вже заблокована. Місцевість замінована, багато розстріляних машин і тривають бойові дії. Інший маршрут – через Берислав (Херсонська область). Родині треба було приїхати 70 км небезпечного шляху. Звідти родина прямувала у Кривий Ріг.

– Ми взяли із собою в машину ще молоду маму із двома дітками, меншій – рочок. Виїжджали на свій страх і ризик. Ви уявляєте, за ці 70 км ми пройшли 68 російських блокпостів ми їхали шість днів. Це було просто жахливо. Я просто боялася підняти голову, вони відбирали все, навіть дитяче харчування у немовляти забрали. Ми готові були віддати все на світі, аби відпустили живими. Дорогою рухалися і інші автівки. Ми бачили розстріляні авто, людей… Це жахливо, таке важко забути, – зітхає пані Оля.

Коли родина добралася до першого блокпосту із синьо-жовтим прапором не могла спинити сльози

Коли родина добралася до першого блокпосту із синьо-жовтим прапором не могла спинити сльози.

– Таке враження, що мене випустили з клітки. Саме так почуваються люди, які опиняються в окупації, безсилі, без енергії, без планів, просякнуті страхом, тривогою. Коли ми вирвалися з тої пастки – були просто на сьомому небі від щастя. Я плакала і обіймала наших захисників, я так раділа, – ділиться емоціями.

Нове життя у Дніпрі

Євгену Ботвину запропонували роботу у одній із дніпропетровських лікарень. Тож родина вирішила прямувати туди. Виїжджати за кордон пані Ольга не хотіла, адже прагнула бути корисною саме тут, в Україні.

– Я і моя команда з Botvinova Education Centr організовували та проводили благодійні консультації, тренінги, зустрічі із військовими, їх родинами та іншими українцями. Я відчувала, що наші заходи надихають, підтримують. І в цьому була наша місія – єднати людей, - говорить далі.

Тим часом Євген працював хірургом, рятуючи життя інших. І так сталося, що одного дня йому довелося рятувати свою дружину.

Ніщо не віщувало біди. 13 січня Ольга провела чудову подію на яку прийшло 300 людей. Тож зранку прокинулася у піднесеному настрої та з грандіозними планами. А вже 14 січня 2023 року у будинок, де проживала родина Ботвинових, прилетіла російська ракета. Вона знесла весь під’їзд. Мешканці опинилися під завалами. Як вціліли наші герої? Хтось назве це долею, хтось удачею. Але навіть самі медики говорили, що ті народилися не в одній, а в трьох сорочках.

Квартира Ботвинових вгорі, з кондиціонером біля вікна

– У той ранок я сиділа за ноутбуком. Разом із колегою ми планували наш рік, мріяли про наступні заходи. Все було чудово. Раптом зникло світло, почав виснути інтернет. Важко було зосередитися. А мій чоловік у той час був у іншій кімнаті. Через відсутність світла у помешканні було прохолодно. Женя покликав погрітися. Тільки ми лягли на диван під ковдру, обійнялися. Спалах, гучний звук, темрява…Шок, нерозуміння, ми не могли зрозуміти, що сталося. Тільки відчули – щось страшне, – говорить жінка. – Я була в шоковому стані. Чоловік спробував схопитися за ручку дверей, щоб вийти, але там була прірва. Якби не день – можна було просто впасти в безодню. Ми фактично опинилися над проваллям. Так і застигли на тому ліжку, на 9 поверсі.

Євген з вікна подає сигнал рятувальникам

Євген знайшов ліхтарика та почав ним світити з вікна, аби подати сигнал рятувальникам. В одну мить він помітив, що з голови дружини стрімко б’є кров. Не розгубився, хірург, все таки, та спинив кровотечу. Під час вибуху уламки пошкодили артерію біля скроні. І насправді Ользі пощастило, що не постраждала скронева кістка. За три з половиною години родину дістали з руїн будівлі та госпіталізували. У Євгена, як виявилося, теж було травмування від осколків. Ольгу прооперували.

– Коли я прийшла до тями, не могла повірити в те, що відбулося. Я лиш безмежно дякувала Богу, що ми з чоловіком вижили. Разом. А все інше неважливо, – говорить вона. – 15 січня до мене подзвонили сусіди із Херсона і сказали, що в наш будинок, де ми купили квартиру перед війною, також прилетіла ракета. У нас не залишилося абсолютно нічого, крім нашого життя, але ми цьому були невимовно раді. Бо що може бути ціннішим?

Дні каяття, біль і нові мрії

На третій–четвертий дні в лікарні нашу героїню почав накривати синдром тої, що вижила. Сльози, довготривалі каяття, біль, яка пронизувала все тіло. На 7–8 день стало тільки гірше. Адже родина розуміла, що не всім так пощастило, але нічим зарадити не могли.

Ольгу привезли в лікарню.

– Лікарі призначали мені антидепресанти, але я відмовилася. Хотіла пережити цю ситуацію, зробити висновки, проаналізувати, – зізнається жінка. Згодом я дізналася, що в реанімації є 19–річна дівчинка – моя сусідка. Її від час вибуху викинуло з 8 поверху. Знайшли дівчину вже під завалами другого поверху. Усі її рідні загинули. Я ходила до неї, старалася підтримувати, хоча сама ледве трималася з усіх сил. Тоді зрозуміла, що мій сенс – це допомогти іншим. Знайти в собі сили жити далі, – говорить вона.

Лікарі призначали мені антидепресанти, але я відмовилася. Хотіла пережити цю ситуацію

Родина Ботвинових щиро вдячна кожному українцю, який був і залишається добрим до її сім’ї. Вони з чоловіком втратили все, що мали, але знайшли вірних друзів, надійних людей, які турбувалися про них. Ця біда принесла неймовірне, тотальне єднання людей, вона згуртувала інших, допомогла розкрити свою милосердність.

– Нам все дали… одяг, речі. Навіть квартиру, де ми з чоловіком тимчасово живемо після лікарні, – наголошує Ольга. – Ми змирилися із ситуацією. Ми не думали, що після Херсона нам доведеться ще раз побувати в пеклі. Але ми стали сильніші. Зараз мотивує прагнення жити далі. Ми з коханим маємо один одного, у нас є життя, у нас є знання. А все решта обов’язково буде. Я відчуваю це кожною клітинкою.

Ольга перед тим, як виписатися з лікарні

Євген повернувся до роботи в лікарні. Він продовжує оперувати. Рятуючи іншим життя, він має шанс подякувати Всевишньому за те, що живий. Ольга планує нові психологічні тренінги та консультації. Вона продовжує бути максимально корисною для тих, хто потребує психологічної підтримки та професійної поради. Вона відчуває, що з кожною доброю справою почувається щасливішою. Мабуть, саме тому вона тут…у цьому світі. І тепер українка має два дні народження. Другий день є в кожного, хто одного разу опиняється на межі життя і смерті.

війна дніпро ракета обстріл влучання


Що читати далі

Як російські удари руйнують багатоповерхівки різних типів. Вісім прикладів “Дім з дірою” в Запоріжжі. Мешканці розповіли, як пережили ракетний удар Бомби, смерть і збитий льотчик. Три дні бомбардування Чернігова в березні 2022 року
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Ексклюзив ELLE: стилістка Маргарита Шекель про створення кліпу для Sevdaliza, локальні тренди й трансформацію моди
Elle
2025-06-30T14:12:40Z
Слухаємо Virgin — перший альбом співачки Lorde за чотири роки
Elle
2025-06-30T08:45:38Z
Образ дня: вагітна Ріанна показує, як стилізувати дві гучні тенденції цього літа
Elle
2025-06-30T08:00:36Z
«Міф» оперної сцени: як всесвітньо відомий співак Василь Сліпак залишив Париж заради захисту України
Photo Lviv
2025-06-30T05:00:31Z
На війні загинув колишній звукорежисер «Суспільне Чернігів» Дмитро Горнов
Ukraine Art News
2025-06-30T01:36:37Z
Меланія Трамп видала аудіокнигу, озвучену її генеративним цифровим двійником
Ukraine Art News
2025-06-29T23:30:32Z
На свій день народження Артем Пивоваров став заслуженим артистом України
Ukraine Art News
2025-06-29T04:45:33Z
"Великий українець, який нищив імперію": у Львові помер письменник та дисидент Ігор Калинець
Ukraine Art News
2025-06-28T19:15:58Z
Помер відомий український прозаїк, поет, дисидент Ігор Калинець
Ukraine Art News
2025-06-28T17:00:36Z
Спростовують фейки РФ: бібліотека ім. В. Стефаника у Львові покаже старі мапи з власних фондів
Ukraine Art News
2025-07-01T23:30:40Z
Найбажаніші прикраси цього літа — у новій колекції SOLO for Diamonds
Elle
2025-07-01T16:15:44Z
"Гарантії безпеки" лауреатки Шевченківської премії Жанни Кадирової представлятимуть Україну на Венеційському бієнале
Ukraine Art News
2025-07-01T16:03:44Z
Жанна Кадирова представлятиме Україну на Венеційській бієнале
Ukraine Art News
2025-07-01T14:36:48Z
Як мистецтво змінює розмову про війну
Ukraine Art News
2025-07-01T13:00:49Z
У Києво-Печерській лаврі відкрилася виставка «Трійця Святая, слава Тобі»
Ukraine Art News
2025-07-01T12:39:49Z
Третій фестиваль “Протасів Яр” пам’яті Романа Ратушного оголошує повну програму
Ukraine Art News
2025-07-01T09:57:36Z
Розповідь про духовну тяглість мистецтва: у Києві відкрилась виставка присвячена Нікейському собору
Ukraine Art News
2025-07-01T07:54:58Z
Особиста історія Симона Порта Жакмюса в колекції Jacquemus SS26
Elle
2025-07-01T07:09:42Z
Кінокомпанія ТАБОР разом із Суспільним Мовленням запрошують бажаючих з усієї України взяти участь у створенні документального фільму
Cineast
2025-07-01T15:42:57Z
16-й Одеський міжнародний кінофестиваль оголошує склад відбіркової комісії
Cineast
2025-07-01T15:33:55Z
Український міні-серіал «Потяг» переміг на міжнародному фестивалі Italian Global Series
Gloss
2025-07-01T14:40:06Z
На роль Джеймса Бонда Amazon розглядає акторів до 30 років
Ukraine Art News
2025-07-01T14:24:52Z
Дивимося тизер сиквелу «Диявол носить Prada», де головні ролі зіграють Меріл Стріп та Енн Гетевей
Elle
2025-07-01T12:27:36Z
Розпочалися зйомки "Диявол носить Prada 2"
Ukraine Art News
2025-07-01T11:42:47Z
Раян Ґослінґ опиняється в космосі в першому трейлері фантастики «Проєкт Аве Марія»
KinoFilms
2025-07-01T11:03:38Z
«Диявол носить Прада 2»: хто повертається в очікуваному сиквелі з Меріл Стріп?
KinoFilms
2025-07-01T10:24:37Z
Пенн Беджлі та Меґан Фейхі зіграють разом у романтичній комедії для Amazon
KinoFilms
2025-07-01T09:51:31Z
Польська залізниця запускає прямий потяг до узбережжя Хорватії
Хмарочос
2025-07-01T15:34:00Z
Тиха розкіш Аліканте: повний гід найзатишнішим курортом Іспанії
Elle
2025-07-01T12:15:40Z
ЄС нібито заборонить авіакомпаніям стягувати плату за ручний багаж. Це перемога чи навпаки?
Хмарочос
2025-07-01T11:34:00Z
Львів – місто єретиків, або як міщани конфліктували
Photo Lviv
2025-07-01T05:12:29Z
Дивіться на нову будівлю з «вертикальним лісом» у Нідерландах. У чому плюси таких проєктів?
Хмарочос
2025-06-30T08:57:49Z
Відчути драйв: Марія Себова, Вячеслав Дрофа, Анна Гольцберг, Володимир Ярославський і Христина Остапчук про досвід подорожі з Defender OCTA
Elle
2025-06-27T13:27:46Z
7 років подорожей, що об'єднують: як український бренд створив альтернативу класичному туризму
Elle
2025-06-27T12:33:57Z
У Барселоні звели новий квартал. Він має стати прикладом доступного та якісного житла від міста
Хмарочос
2025-06-27T06:34:06Z
Парк Йордана в Стрию: від мрії до забутої легенди
Photo Lviv
2025-06-27T05:12:27Z
Місячний календар стрижок на липень 2025 року
Elle
2025-07-01T21:18:40Z
У Латвії відбувся концерт до Дня Конституції України
Ukraine Art News
2025-07-01T17:12:45Z
Хлої Кардаш’ян розкрила правду про всі свої пластичні операції й ін'єкції
Elle
2025-07-01T17:12:44Z
Мера Ніцци Естрозі взяли під варту за підозрою у розкраданні держкоштів під час Дитячого Євробачення — 2023
Ukraine Art News
2025-07-01T16:45:48Z
Львів попрощався з поетом Ігорем Калинцем. Його поховали на Личаківському цвинтарі
Ukraine Art News
2025-07-01T15:21:42Z
Коси знову в тренді: 5 варіантів плетінь на довге волосся
Elle
2025-07-01T14:15:37Z
Керівник телемовника Ісландії пропонує ввести на Євробаченні нейтральні прапори або заборонити участь Ізраїлю
Ukraine Art News
2025-07-01T13:52:02Z
Про що варто памʼятати перед першим побаченням
Elle
2025-07-01T13:42:38Z
Що скажуть люди: чому з’являється тривога про чужу думку
Elle
2025-07-01T13:18:49Z
Стрімінг на космічному рівні: Netflix у колаборації з NASA показуватиме запуск ракет
Ukraine Art News
2025-07-01T01:00:55Z
Під Меджибізьким замком на Хмельниччині археологи виявили скелет дитини й артефакти XVII-XVIII ст
Ukraine Art News
2025-06-30T17:21:59Z
За два місяці до релізу: у мережу злили фото майбутніх iPhone 17 Pro та iPhone 17 Air
Gloss
2025-06-26T17:30:41Z
Суд у США відхилив позов 13 письменників про порушення авторських прав для навчання ШІ на їхніх книжках
Ukraine Art News
2025-06-26T14:24:42Z
У Франції знайшли залишки давньоримського поселення з унікальною мозаїкою
Ukraine Art News
2025-06-26T14:21:48Z
50% знижки на всі сервіси Bolt. Як отримати?
Хмарочос
2025-06-25T14:07:03Z
Яскравому — бути: тест-драйв міського кросовера Nissan Juke N-Sport
Elle
2025-06-23T17:45:41Z
Данські архітектори представили концепцію LivingPlaces, що змінює традиційні уявлення про житло
Хмарочос
2025-06-19T14:24:50Z
До 70% музики, згенерованої ШІ, на Deezer є частиною шахрайської схеми
Ukraine Art News
2025-06-18T19:09:42Z
ТОП-5 легких літніх закусок
Elle
2025-06-17T14:30:38Z
«ТопШефи х WINETIME. Готуємо разом»: Влад Кіндер ділиться рецептом тунця татакі
Elle
2025-06-06T12:49:01Z
8 найкращих лимонадів у літню спеку
Krasinfo
2025-06-03T07:09:43Z
Весняне меню: детокс-салат із цибулі-порею з креветками
Elle
2025-05-20T19:09:34Z
«ТопШефи х WINETIME. Готуємо разом»: Анастасія Степанова ділиться рецептом лимонного тарту
Elle
2025-05-14T19:03:31Z
Сирники з лекваром: готуємо українську страву за 20 хвилин
Elle
2025-05-12T11:00:56Z
Сезонний рецепт: найсмачніший кіш зі спаржею
Elle
2025-05-09T18:34:08Z
Ідеальні літні сніданки
Krasinfo
2025-05-07T11:50:46Z
Великоднє меню: дуже смачна домашня куряча ковбаска
Elle
2025-04-18T18:10:02Z