MY.UAСтатті
Догляд за обличчям: правильний порядок засобів
Догляд за обличчям: правильний порядок засобів

Догляд за обличчям: правильний порядок засобів

Розташування засобів по догляду за шкірою в правильному порядку дозволить шкірі поглинути більше корисних речовин, збільшує результативність догляду, навіть дешевого, з мас-маркету. Але як розібратись в усіх цих баночках та не зійти з глузду? Читай у нашій новій статті.

Як нашаровувати продукти для догляду за обличчям

Головне правило нашарування доглядової косметики — від тоншого до густішого. Воно означає, що спочатку наносимо найлегші формули, даємо їм увібратись, а потім нашаровуємо більш густі та багаті продукти. Таким чином ніжні продукти вбираються ідеально, а густі продукти не створюють барʼєр для них, і дотримуються своєї черги.

Чи потрібно багато етапів у догляді за шкірою?

Не слухай людей, які говорять, що обовʼязково потрібні десять етапів з догляду за шкірою. Дерматологи рекомендують почати з простого.

Базовий догляд за шкірою обличчя

Правильний догляд за шкірою передбачає поєднання регулярного очищення, зволоження та захисту шкіри від сонця. Ось загальна інструкція щодо використання засобів догляду за шкірою.

1. Очищення

  • Вибирай м’який засіб для вмивання, який підходить твоєму  типу шкіри (суха, жирна, комбінована, чутлива тощо).
  • Змочи обличчя теплою водою.
  • Нанеси невелику кількість мийного засобу на кінчики пальців і обережно помасажуй обличчя круговими рухами.
  • Ретельно змий водою та витри обличчя чистим рушником.

2. Тонування

Деякі люди люблять використовувати тонік після очищення, щоб видалити залишки бруду чи макіяжу та збалансувати рівень pH шкіри. Нанеси тонік на ватний диск і обережно проведи ним по обличчю та шиї. Можна також залити тонік у пляшечку з пульверизатором та розпиляти на обличчя — цей спосіб набагато зручніший та корисніший для шкіри.

3. Зволоження

  • Вибери зволожувальний крем, який відповідає твоєму типу шкіри (наприклад, безмасляний для жирної шкіри, більш густий крем для сухої шкіри).
  • Візьми невелику кількість зволожувального крему і нанеси його на обличчя ніжними рухами вгору.
  • Зверни увагу на більш сухі ділянки, наприклад, щоки або навколо очей.

4. Захист від сонця

  • Застосовуй протисонцевий крем із SPF широкого спектра 30 або вище, щоб захистити шкіру від шкідливих УФ-променів.
  • Використовуй достатню кількість протисонцевого крему та рівномірно нанеси його на обличчя та будь-які відкриті ділянки шкіри.
  • Не забувай про губи та шкіру навколо очей. Для губ також можна застосовувати бальзами з УФ-блоком.
  • Ніколи не забувай про шкіру шиї. Вона також потребує захисту, оскільки є навіть ніжнішою, аніж шкіра обличчя.
  • Повторно застосовуй протисонцевий крем кожні дві години або частіше, якщо ти пітнієш або плаваєш.

Як використовувати додаткові засоби по догляду за шкірою

Залежно від твоїх конкретних потреб, можна включити до свого розпорядку додаткові продукти, такі як сироватки, ексфоліанти або засоби для лікування акне. Дотримуйся інструкцій, наданих виробником, і при необхідності проконсультуйся з дерматологом.

Пам’ятай: шкіра кожної людини унікальна, тому важливо звертати увагу на те, як твоя шкіра реагує на різні продукти. Якщо у тебе виникли будь-які побічні реакції або певні занепокоєння, найкраще проконсультуватися з дерматологом для індивідуальної консультації.

Правильний порядок використання всіх засобів з догляду за шкірою

Якщо ти хочеш отримати максимум користі, або просто хочеш розібратись, в якому порядку використовувати догляд за шкірою обличчя, ця частина статті саме для тебе. Якщо котрийсь із засобів ти не використовуєш, просто пропусти крок і переходь до наступного. Але зауваж, що деякі кроки пропускати не можна — вони є частиною базової рутини догляду.

Крок 1 (обовʼязково). Засіб для вмивання

Очищення обличчя від забруднень — це перший крок у будь-якому догляді. Його пропускати не можна. Очищення дозволяє отримати на обличчі чистий аркуш, в який вбиратимуться всі продукти з догляду.

Обовʼязково, перед тим як умиватись, знімай весь макіяж — використовуй для цього міцелярну воду або гідрофільну олію. А вже після цього бери до рук засіб для вмивання. Вибираючи засіб для вмивання надавай перевагу мʼяким формулам без алкоголю та абразивних частинок. Ці засоби не видаляють шкірний жир повністю та дозволяють підтримувати шкірний барʼєр збалансованим. Але для різних типів шкіри та потреб є свої інгредієнти, про які варто поговорити з дерматологом.

Бажані інгредієнти засобу для вмивання. Кераміди, гліцерин, гіалуронова кислота, алое вера — для зволоження сухої шкіри. Ніацинамід, екстракт зеленого чаю та ромашки — для шкіри, схильної до подразнень. Пероксид бензоїлу, гліколева кислота, саліцилова кислота та олія чайного дерева — для контролю за надлишком жиру, очищення пор та зменшення висипань.

Як правильно вмиватись. Змочи обличчя теплою водою. Кінчиками пальців обережно втирай засіб для вмивання в шкіру. Потім змий теплою водою і промокни обличчя чистим рушником, або використовуй паперові рушники. Вмиватись потрібно вранці та ввечері, а також після сильного потовиділення.

Крок 2. Тонер

Тонер потрібен не завжди, але його часто використовують у базовій системі догляду за обличчям, щоб або видалити додатковий жир та бруд після очищення, або ж зволожити та підготувати шкіру для подальших процедур. Окрім цього тонер дозволяє покращити pH шкіри, що запобігає виникненню прищів.

З чим повинен бути тонік для обличчя. Для сухої та чутливої шкіри обирай тонік з гіалуроновою кислотою або трояндовою водою. Для жирної та схильної до вугрів — саліцилова кислота та гамамеліс.

Як використовувати тонер. Змочи ватний диск тоніком, а потім легкими рухами нанеси на обличчя. Можна також просто розпилити тонік пульверизатором, якщо ти хочеш додаткового зволоження та відновлення pH.

Крок 3. Засіб для точкового лікування

Якщо ти намагаєшся позбутись від того самого здоровенного прища на лобі, чи плями від пігментації, засіб для точкового лікування треба наносити одразу після очищення, або тоніка (якщо ти користуєшся тоніком). Засоби для точкового лікування спрямовані на невеликі ділянки шкіри та містять активні інгредієнти, які краще за все наносити на свіжоочищену шкіру. Так корисні речовини швидше проникнуть у шкіру.

Які засоби для точкового лікування вибрати. Обирай для лікування прищів засоби з бензоїлпероксидом та саліциловою кислотою. А для лікування темних плям — гідрохінон та койєву кислоту.

Як користуватись засобом для точкового лікування. Після очищення (і тонізування) нанеси чистими пальцями невелику кількість засобу на уражену ділянку. Дотримуйся інструкцій виробника. Інші засоби не нанось на ділянки з точковою обробкою.

Крок 4. Сироватка

Сироватка — це засіб, який вбирається дуже швидко, тому їх варто наносити на шкіру одразу після вмивання чи тонізування. Але уникай зон з засобом для точкового лікування, якщо використовуєш таке. Сироватки містять високу концентрацію активного інгредієнта. Ці продукти зазвичай мають водну основу, щоб краще проникати у шкіру, й мають широкий спектр функцій — від зволоження до освітлення. Популярні сироватки зазвичай включають вітамін С, ніацинамід, антивікові та зволожувальні компоненти.

З чим купити сироватку для обличчя. Вітамін C допомагає освітлити шкіру та помʼякшити зморшки, прибирає гіперпігментацію. Ніацинамід розгладжує зморшки, зменшує кількість прищів, звужує пори, збалансовує баланс вироблення жиру та освітлює шкіру також. Вітамін E, гіалуронова кислота, пептиди, кераміди та гліцерин — допомагають сухій шкірі утримувати вологу та надають додаткове зволоження. Альфа-гідроксикислоти (AHA), такі як гліколева та молочна кислоти, зволожують шкіру, відлущують мертві клітини та розгладжують тонкі зморшки. Саліцилова та азелаїнова кислоти допомагають від прищів, очищують пори, зменшують запалення.

Як використовувати сироватку для обличчя. Чистими пальцями нанеси кількість засобу розміром з горошину, або кількість рекомендовану виробником продукту. Потім легкими, постукуючими рухами, втирай засіб в обличчя та шкіру шиї.

НЕ ЗАБУДЬ! Якщо використовуєш кілька процедур або сироваток, порядок активних інгредієнтів має значення. Не можна поєднувати ретинол та альфа- або бета-гідроксиксилоти. А також не можна змішувати вітамін С з ніацинамідом, оскільки це зменшує його ефективність. Якщо сумніваєшся, чи варто використовувати разом ті, чи інші засоби, спитай поради у дерматолога.

Крок 5. Ретинол та ретиноїди

Ретинол та ретиноїди — це, по суті, препарати, похідні від вітаміну А. Вони допомагають стимулювати обмін клітин, сприяють виробленню колагену та покращують текстуру шкіри, щоб допомогти проти старіння та акне. Ретинол та інші ретиноїдні препарати варто використовувати після сироваток, оскільки вони густіші й вбираються повільніше. Щойно сироватка увібралась, можна наносити засоби з ретинолом. Таким чином він досягне глибших шарів шкіри, максимізує свої переваги.

Важливо знати. Ретиноїдовмісні препарати зі слабким дозуванням доступні без рецепта. Вони дозволяють допомогти чутливій шкірі, позбавляють від мінімальних зморшок, борються з нерівним тоном шкіри та гіперпігментацією, зменшують невеликі прищі. Але для лікування серйозних акне, зменшення глибоких зморшків, дерматолог може призначити такі серйозні препарати як адапален, третиноїн, тазаротен, трифаротен. Їх в жодному разі не можна застосовувати самостійно, оскільки ретинол впливає на печінку.

Як використовувати ретинол. Спочатку починай з маленької дози — всього розміром з горошинку. Це допоможе шкірі звикнути до засобу.

ПАМʼЯТАЙ! Ретиноїди роблять шкіру чутливою до сонця, тому використовувати їх можна тільки для вечірнього догляду.

Крок 6. Крем для очей

Якщо ти користуєшся кремом для очей, нанось його після всіх інших процедур, оскільки він має густішу текстуру. Хоча крем для повік не дуже потрібен, він додає більше вологи ніжній шкірі під очима, яка схильна до появи мімічних зморшків та вразлива до сонячних променів.

Що має бути в складі крему для очей. Для денних кремів для очей потрібні пептиди, різноманітні антиоксиданти (зелений чай, вітамін С та інші), і звісно ж, SPF для захисту від сонячних променів. Нічні креми для очей краще обирати з ретинолом, ніацинамідом, гіалуроновою кислотою — це сприятиме зволоженню та відновленню шкіри.

Як використовувати крем для очей. Використовуючи безіменний палець, злегка промокай крем під очима після нанесення сироватки або ретинолу. Не можна тягнути або терти цю шкіру надто активно, оскільки вона дуже ніжна.

Крок 7 (обовʼязково). Зволожувальний крем

Зволожувальні креми зазвичай мають густішу консистенцію, тому їх варто наносити після легких засобів. Вони потрібні для того, щоб збільшити кількість вологи у шкірі та відновити шкірний барʼєр, окрім цього — вони ущільнюють шкіру та перешкоджають повному поглинанню тонших продуктів. При мінімальному догляді, зволожувальний крем використовують прямо після очищення або тоніка.

Що має бути у складі зволожувального крему. Для сухої шкіри обирай крем з керамідами, гліцерином, олією ши. Для жирної шкіри та шкіри схильної до вугрів, вибирай нежирні, некомедогенні засоби з гіалуроновою кислотою чи легкими гелевими формулами.

Як використовувати крем для обличчя. Нанось крем для обличчя легкими масажними рухами на все обличчя та шию, включаючи шкіру під очима (якщо не користувалась кремом для очей).

Крок 8. Олії для обличчя

Олії для обличчя забезпечують додаткове зволоження шкіри, але їх завжди слід наносити тільки після зволожувального крему. Вони густіші ніж крем, важчі, тому можуть завадити легшим засобам увібратись у шкіру.

Які олії для обличчя вибирати. Для живлення та зволоження — арганову, кокосову, авокадо. Вони багаті на жирні кислоти. Для заспокоєння подразненої шкіри — олію ромашки та шипшини.  Ну, а для проблемної та схильної до прищів — жожоба, ши, олію виноградних кісточок.

Як наносити олію для обличчя. Після зволожувального крему нанеси кілька крапель олії на кінчики пальців. Обережно втирай олію в шкіру обличчя та шиї.

Крок 9 (обовʼязково). Протисонцевий крем

Протисонцевий крем — це необхідний крок у догляду за шкірою обличчя та шиї, адже захищає від шкідливого УФ-випромінення. Він повинен бути останнім кроком у нанесенні, під час денного догляду. Важливо використовувати протисонцевий крем з рівнем SPF 30 та вище.

Як користуватись кремом з SPF. Обережно нанеси засіб на все обличчя, шию, груди та вуха, якщо вони відкриті. Креми з хімічними фільтрами починають вбиратись через 15 хвилин, тоді як мінеральні — негайно. Повторно нанось SPF у виді спрею чи крему кожні 2 години.

На цьому все, але не забудь проконсультуватись зі своїм дерматологом з приводу правильного нашаровування засобів для догляду.




Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Победительница "Холостяка-13" Инна Белень сделала сразу две пластические операции
Gloss
2025-06-13T15:39:49Z
Виталий Козловский выплатил долг Кондратюку и громко вернулся на сцену
Gloss
2025-05-12T16:52:12Z
Надувная Ким Кардашьян появилась в центре Нью-Йорка на Таймс-сквер
Gloss
2025-03-05T16:12:56Z
Россияне украли песню Златы Огневич и используют ее на пропагандистских мероприятиях
Gloss
2025-02-27T15:25:00Z
Потап дал 3-часовое интервью Дудю: репер утверждает, что помог Украине на 100 миллионов гривен
Gloss
2025-02-10T15:03:53Z
Ким Кардашьян и ее 69-летняя мама снялись в рекламе купальников SKIMS x Roberto Cavalli
Gloss
2025-06-30T14:45:43Z
МастерШеф 15 сезон. Выпуск 8 от 19.04.2025
InfoHome
2025-04-27T07:06:58Z
МастерШеф 15 сезон. Выпуск 7 от 12.04.2025
InfoHome
2025-04-21T08:30:48Z
Louis Vuitton в Пасхе выпустили шоколадную сумку в форме яйца: цена впечатляет
Gloss
2025-04-04T13:51:43Z
МастерШеф 15 сезон. Выпуск 3 от 15.03.2025
InfoHome
2025-03-24T09:39:51Z
Хроматическая революция Лары Джулиан: Год тихой силы и расколотого великолепия
Ukraine Art News
2025-03-23T19:00:55Z
Любимая музыка короля: Чарльз III поделился своим личным плейлистом
Gloss
2025-03-18T16:15:49Z
Crocs выпустили пушистые и глазастые тапки в коллаборации с «Корпорацией монстров»
Gloss
2025-02-07T17:12:54Z
МастерШеф 14 сезон. Випуск 18 від 28.12.2024
InfoHome
2025-01-08T16:45:55Z
Украинский мини-сериал «Поезд» победил на международном фестивале Italian Global Series
Gloss
2025-07-01T14:36:54Z
Украинский трейлер хоррора-триллера «Саван» с Венсаном Касселем, Диане Крюгер и Гаем Пирсом
KinoFilms
2025-06-26T20:18:29Z
Украинский трейлер триллера «Эден» с Джудом Лоу, Аной де Армас и Даниелем Брюлем
KinoFilms
2025-06-26T10:09:25Z
Саундтрек фільму «Матеріалісти»: усі пісні з нової романтичної стрічки Селін Сон
KinoFilms
2025-06-19T09:57:32Z
Украинский трейлер фильма «Несокрушимый» с Дуэйном Джонсоном, а также Олександром Усиком
KinoFilms
2025-06-16T10:36:33Z
Топ-5 лучших сериалов, которые вышли в 2025 году: по версии критиков и зрителей
Gloss
2025-06-11T12:42:45Z
Украинская фантастика: драма «Ты — космос» получила трейлер и дату премьеры
Gloss
2025-05-22T15:40:09Z
Украинский трейлер боевика «Никто 2» с Бобом Оденкирком
KinoFilms
2025-05-15T08:09:29Z
Украинский трейлер фильма «Иллюзия обмана 3»
KinoFilms
2025-05-15T07:21:31Z
Празднование на природе: идеи для любого времени года
Gloss
2025-05-13T06:40:26Z
Вкусная и дешевая намазка к бутербродам на пасху. Не успевала подавать на стол
InfoHome
2025-04-09T16:54:38Z
5 альтернативных видов спорта
Men's Life
2025-03-31T07:33:45Z
16 удивительных мест, которые стоит увидеть своими глазами
Men's Life
2025-02-04T10:24:53Z
Гольф на снегу
Men's Life
2024-12-30T20:57:37Z
Стала известна судьба собаки, которую заметили на вершине 140-метровой пирамиды Египта
Gloss
2024-10-24T17:16:12Z
В Берлине открыли самые высокие качели в Европе – видео
Gloss
2024-10-14T15:15:49Z
Доступ к реке: 6 идей, как киевляне могут получить комфортные набережные
Хмарочос
2024-09-30T13:23:52Z
ТОП-8 экстремальных видов спорта
Men's Life
2024-08-19T07:57:54Z
Основные правила питания
Men's Life
2025-07-09T09:15:52Z
Inside QualityStar’s journey from physician-led startup to global wellness powerhouse
Elle
2025-07-08T14:24:42Z
Dr. Ming’s herbal teas help support natural weight management and digestion
Elle
2025-07-08T13:00:50Z
Unlock peak wellness for your dog with advanced nutrition from Pawgress
Elle
2025-07-08T13:00:49Z
Типичные мужские ошибки при знакомстве с девушкой на пляже
Men's Life
2025-07-08T08:00:47Z
За два месяца до релиза: в сеть слили фото будущих iPhone 17 Pro и iPhone 17 Air
Gloss
2025-06-26T17:30:41Z
Hermès выпустил первые в своей истории наушники: особенности и цена
Gloss
2025-06-17T15:36:38Z
Apple представила iOS 26 — впервые за 10 лет с новым дизайном под названием «Жидкое стекло»
Gloss
2025-06-10T15:45:58Z
В Словакии готовят к серийному производству спорткар Air Car 2, который превращается из авто в самолет за 80 секунд
Gloss
2025-05-12T18:10:04Z
Не отличить от мясных: Если рыбные котлеты то только так
InfoHome
2025-05-09T13:09:51Z
Очень вкусный завтрак! Так яйца вы ещё не готовили. Простой и быстрый рецепт на завтрак. Рекомендую!
InfoHome
2025-05-09T13:09:51Z
Мы съели сердечки быстрее, чем шашлык! Вот это да
InfoHome
2025-05-06T10:45:45Z
Самые вкусные сырники из творога без муки, манки, крахмала
InfoHome
2025-05-03T06:57:59Z
Эти фрикадельки тают во рту! Лучший рецепт Фрикаделек с овсяной кашей в мультиварке
InfoHome
2025-05-03T06:55:06Z
Невероятно вкусный ужин для всей семьи. Так готовлю макароны 3 раза в неделю! Очень вкусно и быстро!
InfoHome
2025-05-03T06:55:05Z
Куриные крылышки на сковороде без фритюра за 30 минут
InfoHome
2025-05-02T06:42:59Z
Капуста с яйцами вкуснее мяса! Я готовлю так капусту каждую неделю! Простой и вкусный рецепт капусты
InfoHome
2025-05-02T06:42:58Z
Пирог Яблочный взрыв вкуснее торта, еще один быстрый рецепт вам в копилочку
InfoHome
2025-05-02T06:42:58Z