MY.UAСтатті
Чому ти не можеш схуднути: всі можливі причини
Чому ти не можеш схуднути: всі можливі причини

Чому ти не можеш схуднути: всі можливі причини

У кожного так чи інакше виникало бажання схуднути. Може, ми не сподобались собі у купальнику. Або заїдали стрес надто активно і побачили, що животик не влазить у джинси. Або через вагітність. Або… та яка різниця, чому? Якщо ти відкрила цю статтю, значить ти тут за іншими причинами. Тож, поговорімо про те, чому тобі не вдається схуднути, навіть якщо ти активно стараєшся.

Втрата ваги може бути неприємним процесом, особливо коли ти вже давно не бачила бажаних результатів. Попри всі твої зусилля, ваги, здається, вперто стоять на місці. Якщо це для тебе цілком рутинна ситуація, не втрачай надії! Причин може бути море, але, запевняємо: більшість з них вдасться побороти.

Це може бути плато втрати ваги, а може у твоєму житті наявні перешкоди для схуднення. Причиною того, що вага не йде, може бути неадекватний дефіцит калорійності, поганий вибір харчування чи навіть ліки, що впливають на схуднення. Так чи інакше, але боротьба за втрату ваги — це складний процес, до якого треба підходити з розумом. Читай статтю далі та дізнайся про причини, чому ти не можеш схуднути.

1. Неадекватні очікування

О, так. Тут були ми всі. Нам іноді так хочеться встановити собі суперамбітну мету і йти до неї під саундтрек фільму «Рокі». Але насправді це велика помилка, якої припускаються майже всі люди, які хочуть схуднути. Пам’ятай, що стійка втрата ваги потребує часу. Тому замість того, щоб ставити перед собою конкретну цифру і дивитись тільки на неї, зверни увагу на інші цифри:

  • кількість склянок випитої води за день;
  • кількість втраченої ваги, порівняно з минулим тижнем;
  • кількість пройдених кроків сьогодні;
  • кількість фруктів та овочів, які ти сьогодні з’їла;
  • кількість годин інтервального голодування.

Терпіння та наполегливість — це важливі помічники у боротьбі за втрату ваги.

2. Некоректний дефіцит калорій

Щоб скинути вагу, потрібно створити в першу чергу дефіцит калорій, тобто споживати менше калорій, ніж витрачаєш. Несвідоме споживання більшої кількості калорій, ніж ти можеш спалити, перешкоджає процесу схуднення. Звертай увагу на розміри порцій, читай етикетки продуктів, відстежуй споживання калорій та мікроелементів за допомогою додатка для схуднення.

3. Відсутність фізичної активності

Фізична активність має вирішальне значення для схуднення. Якщо в основному твій спосіб життя сидячий та малорухливий, вага може застигнути на місці. Вчені також довели, що кожні дві години сидіння збільшують на 5% ризик ожиріння. Тому потрібно включити у розпорядок дня більше руху. Наприклад, ходи на роботу пішки, або починай ранок з пробіжки, перш ніж сидіти весь день і працювати. Навіть ходити вулицями й слухати музику, чи їздити на велосипеді — це фізичне навантаження, яке дозволить спалити ще більше калорій та отримати заряд бадьорості.

4. Погана дієта

Дієта та взагалі раціон відіграють не останню роль у втраті ваги. Не покладайся на попередньо оброблені продукти, не захоплюйся солодощами та навчись вибудовувати грамотний раціон, збалансований корисними речовинами. Ось найпростіші способи:

  • Скороти вживання м’яса та м’ясних делікатесів на користь продуктів рослинного походження. Таким чином ти додаси в раціон більше клітковини та покращиш травлення.
  • Додай в раціон більше білків: не тільки з м’яса та сиру, але з інших продуктів, багатих на білки. Та й взагалі білкова дієта допомагає спалити жир. Нут, соя, бобові та інші джерела білків — це твої найкращі друзі на дієті.
  • І не забувай про корисні вуглеводи та продукти, які їх містять. Наприклад, цільнозернова випічка. А нут взагалі містить ще й великий запас білків, що робить його дуже корисним на дієті.
  • Обмежуй цукор, натрій, насичені та трансжири, холестерин.

5. Хронічний стрес

Стрес періодичний — це корисно для здоров’я, адже мобілізує нас, змушує рухатись. А от постійний стрес, в якому живуть українці прямо зараз, робить лихо зі здоров’ям, в тому числі й з вагою. Так, наприклад, я сама та й мої знайомі, помітили, що ми набираємо вагу дуже швидко, заїдаємо стрес, особливо продуктами, якими стрес заїдати не можна. Таким чином у вересні 2022 року ваша авторка виявила, що важить 80 кілограмів при зрості 1,73. Упс! І на те, щоб прийти в нормальну вагу, та позбутись 12 зайвих кілограмів, довелось витратити рік. А виявилось, що хронічний стрес зривають всі намагання схуднути, чи хоча б тримати себе у бажаній формі.

Вчені довели, що коли тіло піддається кортизолу (це гормон стресу) протягом тривалого періоду часу, він починає спричиняти негативні наслідки — наприклад, накопичує жирок. Стресове професійне чи особисте життя, фізичні навантаження — все це змушує тіло виробляти багато кортизолу.

6. Поганий сон

Не забуваймо й про брата-близнюка хронічного стресу. Зазвичай вони приходять під ручку, викликаючи в тебе збільшення апетиту, бажання вічно щось пожувати. Дорослій людині потрібно від 7 до 9 годин сну щоночі. Позбавлення сну, або його втрата може бути пов’язана як з ожирінням, так і з підвищеним ризиком цього стану в майбутньому. Все діло в гормонах грелін та лептин, які відіграють роль у циклі сну. Вони також впливають на твій апетит, оскільки грелін — це гормон голоду, а лептин — насичення. Коли режим сну неврівноважений, рівень греліну підвищується, а рівень лептину навпаки знижується. Тому коли ми не висипаємось, нам постійно хочеться їсти, а насичення приходить дуже пізно, коли ми вже обжерлись.

Знайди спосіб налагодити режим сну за допомогою корисних звичок перед сном:

7. Ліки

Деякі ліки та деякі захворювання можуть вплинути на твою вагу. Якщо ти підозрюєш, що ліки, які ти приймаєш, не дають тобі худнути, або змушують набирати неадекватну вагу, проконсультуйся з лікарем.

Ось ряд ліків, які можуть призводити до збільшення ваги:

  • антипсихотики;
  • антидепресанти;
  • протиепілептичні препарати;
  • протидіабетичні препарати;
  • бета-блокатори;
  • кортикостероїди;
  • інсулін.

Як бачиш, всі ці ліки є критично важливими для певних станів здоров’я, тому відмовлятись від них в жодному разі не можна, якщо це заборонив лікар. Тому проконсультуйся з лікарем з цього приводу обов’язково. Лікар допоможе скоригувати режим харчування або медикаментів.

8. Захворювання

Окрім цього деякі захворювання також можуть провокувати набір зайвої ваги, тому потрібно регулярно проходити медичні чекапи, щоб виявляти такі хвороби на ранніх стадіях.

Такими хворобами є:

  • синдром Кушинга;
  • депресія;
  • цукровий діабет;
  • гіпогонадизм;
  • менопауза;
  • синдром полікістозних яєчників;
  • хвороби щитовидної залози.

Окрім менопаузи, це дуже небезпечні захворювання, тому варто обов’язково проходити регулярні медичні чекапи!

9. Брак підтримки

Почати шлях до схуднення самостійно може бути складним рішенням. Відсутність звітності перед собою та підтримки від інших, може перешкодити твоєму прогресу. Подумай про те, щоб приєднатися до груп підтримки, звернутися за порадою до зареєстрованих дієтологів чи особистих тренерів або залучити друзів і родину для заохочення та мотивації. Мотивація — це важливий чинник, який допомагає не здаватись. Особливо якщо потрібно скинути багато зайвої ваги.

10. Забагато кардіо

Кардіотренування — це необхідна частина тренувань, оскільки дозволяє підтримати здоров’я серця. Але якщо в тебе в меню тільки кардіо, або забагато кардіо — це може призвести до негативних наслідків. Кардіотренування допомогає тілу зосередитись на витривалості, накопичувати енергію у вигляді жиру, щоб у нього завжди було достатньо палива для працездатності. Тому апетит може різко підвищитись, і ти наїси собі непотрібними перекусами пару зайвих кілограмів.

11. Не концентруєшся на м’язах

Візьмемо однаковий об’єм жирової та м’язової тканини. М’язова тканина при такому ж об’ємі важить набагато менше, ніж жирова. Окрім того, чим більше у тебе м’язової тканини, тим швидше ти спалюєш калорії, кажуть експерти. Тому додай у свою рутину високоінтенсивні інтервальні тренування, які дозволять зробити перший крок назустріч нарощенню м’язів.

12. Не відпочиваєш

Відпочивати після тренувань — це важливо. Тому скоригуй свій режим тренувань та заплануй відпочинок, щоб підвищити свою продуктивність у спортзалі. А ще не забувай міняти навантаження та тренувати різні групи м’язів.

13. Виключила деякі макронутрієнти

Повне виключення макронутрієнтів з щоденного раціону (наприклад, безвуглеводна дієта) можуть змусити хотіти їсти ще більше та сильніше. Тому не забувай: в раціоні мають бути білки, жири та вуглеводи в правильному співвідношенні.

14. Їси забагато або замало

Переїдання шкідливе для схуднення. Але при цьому і голодування також може стати причиною активного набору ваги потім. Їж, коли ти голодна, повільно і не відривайся на шоу на Ютубі чи кіно.

15. Недостатньо води

Потрібно пити багато води. І не тільки простої води. Можна додати в раціон воду з лимоном, несолодкий зелений чай та каву без цукру. Питна вода — це ключ не тільки до швидшого схуднення, але й до красивої шкіри та гарного самопочуття. Окрім цього вода має наступні переваги для здоров’я:

  • допомагає організму позбутись від шлаків та токсинів;
  • зберігає амортизацію та змащення суглобів;
  • запобігає зневодненню;
  • регулює температуру тіла.

16. Плато ваги

Якщо ти робиш все для того, щоб схуднути, ти здорова, не приймаєш ліків, постійно їси корисну їжу та займаєшся з крутим тренером у спортзалі, а вага не зменшується, це означає, що ти досягла так званого плато ваги. Це стається з багатьох причин і вимагає коригування режиму, споживання калорій та навіть повної корекції фізичних навантажень. Тіло пристосувалось до попереднього режиму і тепер знову жмотиться і не віддає зайвий жирок.

Висновки

Плато втрати ваги трапляються, але вони не є непереборними. Усунувши ці поширені причини не втрати ваги, ти зможеш подолати труднощі та нарешті досягнути бажаної мети. Не забувай встановлювати реалістичні очікування, зосереджуватися на здоровому способі життя, шукати підтримки, коли це необхідно, і залишатися послідовною. Завдяки рішучості та правильному підходу ти зможете досягти всього, чого тільки захочеш!




Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Помер відомий український композитор Ігор Поклад
Ukraine Art News
2025-07-09T08:24:49Z
Оззі Осборн та Ексл Роуз із Guns N’ Roses ніколи не зустрічалися до прощального концерту Black Sabbath
Ukraine Art News
2025-07-08T16:24:49Z
Барабанщик Pearl Jam Метт Кемерон заявив, що залишає гурт після майже 30 років співпраці
Ukraine Art News
2025-07-08T10:09:50Z
Режисер Антон Пожидаєв та хореограф Данило Дємєхін доєдналися до команди Дитячого Євробачення — 2025
Ukraine Art News
2025-07-07T14:45:32Z
Усвідомлене рішення: музикант Melovin мобілізувався до ансамблю Держприкордонслужби
Ukraine Art News
2025-07-07T10:18:35Z
Ми всі єдині борщем, бо він точно український, - ресторатор Клопотенко
Ukraine Art News
2025-07-07T07:30:42Z
Меган Маркл розповіла про традицію, яку підтримує з принцом Гаррі вже дев’ять років
Elle
2025-07-06T19:57:40Z
"Я вбивав спогади протягом п'яти років": Клопотенко про власну українізацію
Ukraine Art News
2025-07-06T18:12:44Z
"Назад до початку": Оззі Осборн возз'єднався з Black Sabbath і дав прощальний концерт у Великій Британії
Ukraine Art News
2025-07-06T16:15:34Z
Прощальний акорд перед приходом Матьє Блазі: колекція Chanel Haute Coutue FW 2025/26
Elle
2025-07-09T07:54:45Z
Дизайнер Руслан Багінський оформив 12 вітрин Galeries Lafayette у центрі Парижа
Ukraine Art News
2025-07-09T05:15:34Z
Встигніть долучитися до “Книгосушки для ЗСУ”: Львівський Фотомузей завершує благодійну акцію!
Photo Lviv
2025-07-09T05:06:27Z
Ruslan Baginskiy x Galeries Lafayette: 12 вітрин, поп-ап і магазин у Парижі
Elle
2025-07-08T15:30:42Z
Історія бренду Miu Miu: від альтер-его Прада до найвпливовішого модного дому покоління Z
Elle
2025-07-08T15:15:40Z
На війні загинув колишній працівник Чорнобильського заповідника, фотограф Станіслав Гуменюк
Ukraine Art News
2025-07-08T14:51:46Z
Фестиваль ЕТНОТІК: у Славсько відбулось свято української культури та традицій
Ukraine Art News
2025-07-08T13:24:44Z
У ці вихідні в павільйоні КИТ на ВДНГ пройде Кураж, присвячений «Квадрату» Малевича
Хмарочос
2025-07-08T11:22:01Z
Український Інститут випустив посібник з деколонізації музеїв: чим він корисний
Ukraine Art News
2025-07-08T10:09:51Z
Скарлетт Йоганнсон — лідерка серед найкасовіших акторів в історії світового прокату
Elle
2025-07-09T07:00:41Z
Зірка "Гри в кальмара" Лі Чон Че схуд на 10 кг, щоб глядачі "могли відчути, скільки страждань переживає" його персонаж
Ukraine Art News
2025-07-08T17:31:05Z
У Польщі кінофестиваль "Під спільним небом" відкриють два українських фільми
Ukraine Art News
2025-07-08T16:57:39Z
Зірка фільму "Супермен" Девід Коренсвет зізнався, що вигадував причини, щоб не погоджуватися на головну роль
Ukraine Art News
2025-07-08T15:45:35Z
«Не хочу померти на знімальному майданчику», — Майкл Дуглас оголосив про завершення акторської кар’єри
Elle
2025-07-08T13:03:55Z
Два українські фільми покажуть на кінофестивалі DokuFest у Косово
Ukraine Art News
2025-07-08T12:36:43Z
Аріана Ґранде зіграє у комедії «Знайомство з батьками 4»
KinoFilms
2025-07-08T12:33:34Z
Вийшов трейлер фільму "2000 метрів до Андріївки" лауреата "Оскара" Мстислава Чернова
Ukraine Art News
2025-07-08T12:15:39Z
Під Києвом стартували зйомки продовження комедії про родину Забіяк "Крашанка 2.0. Квантовий парадокс"
Ukraine Art News
2025-07-08T11:54:51Z
Білий Камінь: Де замок, гідний королів, перетворився на міф
Photo Lviv
2025-07-09T05:12:30Z
«Будьте зрівноважені»: вибрані статті про мистецтво Григорія Крука. Частина друга
Photo Lviv
2025-07-08T05:12:24Z
За два тижні жіночі купе з’являться у ще трьох поїздах
Хмарочос
2025-07-07T12:01:04Z
На березі Сени відкрили облаштовані пляжі для купання. Вони пропрацювали рівно один день
Хмарочос
2025-07-07T10:51:55Z
15 найгарніших архітектурних споруд світу — рейтинг Time Out
Elle
2025-07-07T08:06:33Z
Пам’ятник Александрові Фредру: мандри трьома містами
Photo Lviv
2025-07-06T05:06:25Z
Єдиний маршрут пам’яті: які локації на Львівщині увійшли до переліку
Photo Lviv
2025-07-06T05:00:40Z
Романтичний район Львова – Богданівка
Photo Lviv
2025-07-05T05:12:26Z
Стрийські репери, або німі свідки висотної історії міста
Photo Lviv
2025-07-04T05:12:28Z
Шантаж виходом з НАТО: чому у Словенії поставили під сумнів членство країни в Альянсі
Европейская правда
2025-07-09T08:57:20Z
Лавочки, турніки й ігрові зони: як виглядає новий урбаністичний простір на Контрактовій площі
Хмарочос
2025-07-09T08:21:45Z
Залізниця купляє 100 вагонів, серед яких — «нового покоління». Їх не труситиме, ліжка будуть довшими
Хмарочос
2025-07-09T08:12:59Z
Покоління британців вивчило вигадане письмо через невдалий шкільний експеримент
Хмарочос
2025-07-09T07:16:03Z
Капелюх, хустина чи бейсболка: який головний убір обрати на літо-2025
Elle
2025-07-09T07:12:45Z
Дівчат вакцинуватить від вірусу папіломи безкоштовно
Хмарочос
2025-07-09T07:06:59Z
Як "вбити" судову реформу? Чому не можна просто скопіювати досвід ЄС
Европейская правда
2025-07-09T05:09:19Z
ТОП-5 студій дизайну інтер’єру у Києві за версією сайту Rating Remont Kvartir
Хмарочос
2025-07-09T05:06:55Z
Львівщина: 470 родин захисників отримали житло за програмою “єОселя” та обласною компенсацією
Photo Lviv
2025-07-09T05:00:28Z
Оплата домашнього інтернету Sword: найкращі способи для мешканців Києва і передмістя
Хмарочос
2025-07-02T07:03:48Z
Стрімінг на космічному рівні: Netflix у колаборації з NASA показуватиме запуск ракет
Ukraine Art News
2025-07-01T01:00:55Z
Під Меджибізьким замком на Хмельниччині археологи виявили скелет дитини й артефакти XVII-XVIII ст
Ukraine Art News
2025-06-30T17:21:59Z
За два місяці до релізу: у мережу злили фото майбутніх iPhone 17 Pro та iPhone 17 Air
Gloss
2025-06-26T17:30:41Z
Суд у США відхилив позов 13 письменників про порушення авторських прав для навчання ШІ на їхніх книжках
Ukraine Art News
2025-06-26T14:24:42Z
У Франції знайшли залишки давньоримського поселення з унікальною мозаїкою
Ukraine Art News
2025-06-26T14:21:48Z
50% знижки на всі сервіси Bolt. Як отримати?
Хмарочос
2025-06-25T14:07:03Z
Яскравому — бути: тест-драйв міського кросовера Nissan Juke N-Sport
Elle
2025-06-23T17:45:41Z
Данські архітектори представили концепцію LivingPlaces, що змінює традиційні уявлення про житло
Хмарочос
2025-06-19T14:24:50Z
5 рецептів літніх смузі: прості та дуже корисні
Elle
2025-07-08T15:36:36Z
ТОП-5 легких літніх закусок
Elle
2025-06-17T14:30:38Z
«ТопШефи х WINETIME. Готуємо разом»: Влад Кіндер ділиться рецептом тунця татакі
Elle
2025-06-06T12:49:01Z
8 найкращих лимонадів у літню спеку
Krasinfo
2025-06-03T07:09:43Z
Весняне меню: детокс-салат із цибулі-порею з креветками
Elle
2025-05-20T19:09:34Z
«ТопШефи х WINETIME. Готуємо разом»: Анастасія Степанова ділиться рецептом лимонного тарту
Elle
2025-05-14T19:03:31Z
Сирники з лекваром: готуємо українську страву за 20 хвилин
Elle
2025-05-12T11:00:56Z
Сезонний рецепт: найсмачніший кіш зі спаржею
Elle
2025-05-09T18:34:08Z
Ідеальні літні сніданки
Krasinfo
2025-05-07T11:50:46Z