Зубна паста — це популярне рішення для чищення різних предметів вдома. Наприклад, нею можна почистити не тільки зуби, але й взуття, чи відполірувати певне приладдя. Але варто забути про цей спосіб, якщо мова йде про деякі речі.
Зубну пасту рекламують як звичайний предмет домашнього вжитку, який можна використовувати для чищення своїми руками, і, справді, зубну пасту можна використовувати для будь-яких видів робіт, від полірування приладдя до видалення неприємних запахів їжі з рук. Зубна паста має одну особливість: майже завжди є в наявності тюбик із нею, тому цей засіб завжди під рукою. Але перш ніж потягнутися до нього, знай, що зубну пасту не можна використовувати для чищення всього на світі. Як і харчову соду, до речі. Все це через абразивні властивості, які можуть спричинити подряпини на деяких видах матеріалів, навіть якщо зубна паста м’яка та ніжна. Читай статтю далі й дізнайся, що не можна чистити зубною пастою.
Якою зубною пастою не можна чистити взагалі нічого (окрім зубів)
Коли мова йде про побутове, а не гігієнічне використання зубної пасти, ми говоримо тільки про білу, однотонну зубну пасту. Не можна використовувати гелеві зубні пасти, зубні пасти з деревним вугіллям, кольорові зубні пасти для дітей або відбілюючі зубні пасти, для побутових справ. Ці зубні пасти підходять тільки для чищення зубів, оскільки барвники та відбілювачі в них можуть суттєво пошкодити побутові предмети.
Які предмети не можна чистити зубною пастою
Отже, переходимо до речей, які категорично не можна чистити чи полірувати зубною пастою.
1. Плями на одязі
Хоча зубна паста може творити чудеса з зубами, вона не є союзником, коли справа доходить до видалення плям з одягу. Зубна паста містить відбілювачі та хімічні речовини, які можуть залишити небажані сліди або знебарвлення на тканинах. Для видалення плям на одязі дотримуйся спеціальних засобів для виведення плям або традиційних засобів для прання, щоб зберегти цілісність та красу тканини.
2. Килим і оббивка
Використання зубної пасти на килимі або оббивці може звучати непогано, особливо коли маєш справу з розлитими речовинами або плямами. Однак кремоподібна текстура зубної пасти може залишатись в тканині, її складно вимити. І ці залишки будуть притягувати бруд і лише погіршать проблему. Для чищення килимів і оббивки звернись до спеціальних засобів для чищення килимів або найми професійну службу для складніших плям.
3. Окуляри
Зубна паста може залишити мікроскопічні подряпини на лінзах, що з часом погіршить видимість. Натомість придбай відповідний засіб для чищення окулярів або скористайся м’якою тканиною з мікрофібри з чистим розчином, безпечним для лінз, для блиску без плям.
4. Електронні пристрої
Хоча зручно взяти зубну пасту, коли екран телефону чи планшета потрібно почистити, краще встояти перед спокусою. Абразивні частинки в зубній пасті можуть пошкодити олеофобне покриття екрана та спричинити подряпини. Використовуй безпечний для екрана розчин для чищення та тканину з мікрофібри, щоб гаджети залишалися кристально чистими.
5. Акрилові та пластикові поверхні
Хоча зубна паста може здаватися легким засобом для усунення подряпин на акрилових або пластикових поверхнях, вона може принести більше шкоди, ніж користі. Абразивна природа зубної пасти може фактично посилити подряпини та залишити каламутний колір. Замість цього скористайся спеціальним акриловим або пластиковим лаком для бездоганної реставрації.
6. М’які, блискучі дорогоцінні камені
Опали, перли та інші м’які та блискучі дорогоцінні камені не можна чистити зубною пастою взагалі! Перли дуже м’які, і зубна паста їх пошкодить. А опали після зустрічі з зубною пастою можуть потьмяніти через мікроподряпини.
7. Золоті прикраси
Золото за шкалою Мооса має твердість від 2,5 до 3. Тому його взагалі не можна чистити абразивними очисниками чи інструментами, які можуть подряпати прикрасу.
8. Срібло
Як і золото, срібло має твердість від 2,5 до 3 за шкалою Мооса, тому його не слід полірувати зубною пастою, щоб не подряпати м’який метал. Крім того, олії, які зазвичай використовуються для ароматизації зубної пасти, можуть викликати корозію металу, тому вдвічі важливо відмовитися від зубної пасти на користь належного поліролю для срібла під час чищення будь-яких речей з цього металу.
9. Діаманти, тверді дорогоцінні камені
Діаманти, рубіни, сапфіри та інші дорогоцінні камені не можна чистити зубною пастою, оскільки це спричиняє мікроскопічні подряпини на камінці, що стане причиною тьмяності каменя. Тому так, прикраси не можна чистити зубною пастою.
Сподіваємось, тобі допоможуть наші поради. Вдалого тобі прибирання!
Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.