MY.UAСтатті
Нетворкінг: що це таке, як вибудовувати робочі стосунки
Нетворкінг: що це таке, як вибудовувати робочі стосунки

Нетворкінг: що це таке, як вибудовувати робочі стосунки

У сучасному світі все взаємопов’язано, а успіх залежить не лише від того, яка ти талановита і як добре ти робиш свою роботу. Важливо також і те, кого ти знаєш та яке враження справляєш на людей. У цьому тобі допоможе мистецтво нетворкінгу.

Нетворкінг став найважливішою навичкою для професіоналів усіх галузей. Незалежно від того, чи ти підприємниця, шукаєш роботу чи керуєш своєю командою в рамках компанії, твоя мережа може стати ключем до відкриття нових можливостей, отримання цінної інформації та досягнення ваших кар’єрних цілей. Мережа — це більше, ніж просто модне слово; це стратегічний інструмент, який може підняти вашу професійну подорож на нові висоти.

І мережа вибудовується не лише за допомогою роздачі візитівок на конференціях або додавання колег у LinkedIn. Це багатогранний процес, який передбачає побудову та плекання стосунків протягом тривалого часу. Ефективна мережа виходить за рамки взаємодії на поверхневому рівні та зосереджується на створенні значущих зв’язків, які приносять користь обом сторонам.

У цій статті ми розглянемо різні стратегії нетворкінгу, від особистих подій до онлайн-платформ, які допоможуть тобі оволодіти мистецтвом побудови професійних стосунків.

Переваги нетворкінгу

Мережа — це не просто дуже модне слово. Це вирішальний аспект професійного зростання та успіху. Суть нетворкінгу — спілкування з іншими, обмін інформацією, ідеями, можливостями.

Чому нетворкінг — це важливо:

  • Доступ до можливостей. Мережа відкриває більше дверей до можливостей працевлаштування, співпраці, нових проєктів, наставництва. Так-так, частина ринку праці прихована і деякі вакансії відкриваються тільки «для своїх». Наприклад, подруга може запропонувати твою кандидатуру у своїй компанії, бо вона тебе знає і впевнена у твоїх талантах.
  • Обмін знаннями. Завдяки мережі знайомств, ти зможеш отримати доступ до великої кількості знань та досвіду. Так ти зможеш вчитись на досвіді та думках інших колег та людей з різних сфер.
  • Професійний розвиток. Звісно ж, побудова мережі — це й про розвиток в професійному плані. Якщо ти знатимеш багато людей, це дасть тобі можливість бути в курсі усіх останніх трендів та досягнень своєї галузі.
  • Система підтримки. Якщо в тебе буде вибудувана потужна професійна мережа, ти завжди матимеш підтримку. Наприклад, коли змінюватимеш кар’єру, втратиш роботу і так далі.

Типові страхи, що заважають розвивати мережу

Попри очевидні переваги нетворкінгу, багато людей мають загальні страхи, які заважають їхнім зусиллям у налагодженні робочих мереж знайомств. Розгляньмо деякі з цих страхів і як їх подолати.

Страх відмови. Це природно боятися відмови, коли шукаєш нових зв’язків. Щоб подолати це, пам’ятай, що відмова є частиною процесу. Не кожне з’єднання дає можливість, але кожна взаємодія – це шанс навчитися та покращити свої навички спілкування.

Страх бути неавтентичною. Спілкування найефективніше, коли воно справжнє. Тобі не потрібно прикидатися тим, ким ти не є. Навіть навпаки — якщо будеш прикидатись, люди відчують, що ти нещира, і зроблять невтішні для тебе висновки. У професійних відносинах цінується автентичність. Будь собою!

Страх витратити забагато часу. Нетворкінг не обов’язково забирає багато часу. Встанови керовані цілі, наприклад, відвідування одного заходу на місяць або приділяй певний час щотижня спілкуванню з колегами в Інтернеті.

Страх не знати, що сказати. Підготовка є ключовою. Перед подіями чи зустрічами подумай про кілька початків бесіди або запитань для співрозмовника. Активно слухай та виявляй щирий інтерес до історій та досвіду інших.

Стратегії ефективного нетворкінгу

Нетворкінг – це і мистецтво, і наука. Для ефективної роботи потрібен різноманітний набір стратегій і технік. Ефективний нетворкінг може відбуватися як особисто, так і онлайн.

Особисті контакти

Особисті контакти дають унікальну можливість встановити значущі зв’язки та залишити незабутнє враження. Ось кілька стратегій досягнення успіху в особистому спілкуванні:

1. Відвідування галузевих заходів. Галузеві заходи, такі як конференції, семінари та виставки, пропонують зосереджену групу професіоналів, які поділяють ваші інтереси. Все просто. Заздалегідь досліди подію та хто там буде. Визнач ключових спікерів, людей, з якими ти хотіла б познайомитись. Не будь байдужою, спілкуйся, спав запитання, розпочинай розмови, а після події додай всіх нових знайомих у професійних соціальних мережах.

2. Ефективна самопрезентація. Ти повинна розробити ефективну самопрезентацію на випадок, якщо доведеться розповісти про себе в новій компанії. Це важливо для справляння незабутнього першого враження. Будь коротка та актуальна, коли говориш про себе. Розповідай тільки про сильні сторони.

3. Техніка активного слухання. Будь активним слухачем: звертай увагу на те, що говорять інші, став вдумливі запитання. Це демонструє щиру зацікавленість і призводить до більш змістовних розмов.

Вибудова мережі знайомств онлайн

Інтернет-мережа стає все більш важливою в нашу цифрову епоху. Це дозволяє спілкуватися з професіоналами в усьому світі та може бути таким же впливовим, як і особисте спілкування. Особливо якщо ти знаєш англійську мову. Ось стратегії успішного спілкування в Інтернеті.

1. Створення сильного профілю LinkedIn

LinkedIn — це потужна платформа для професійного спілкування. Переконайся, що твій профіль LinkedIn повний і відшліфований:

  • Професійне фото: використовуй високоякісне професійне фото. Ніяких селфі з котиком на кухні.
  • Резюме: напиши стисле, захоплююче резюме, яке висвітлює твої досягнення та прагнення.
  • Навички та схвалення: перерахуй відповідні навички та шукай схвалення колег.
  • Зв’язки: спілкуйся з колегами та професіоналами у своїй галузі регулярно, але уникай срачів.

2. Участь у професійних Інтернет-спільнотах

Участь в онлайн-спільнотах, пов’язаних із твоєю сферою інтересів, може допомогти побудувати міцну мережу:

  • Форуми та групи: приєднуйся до відповідних онлайн-форумів і груп LinkedIn. Бери участь в обговореннях, ділячись своїм досвідом і думками.
  • Ведення блогу: подумай про створення професійного блогу або розміщення статей на платформах твоєї галузі. Це може утвердити тебе як лідера думок і залучити професіоналів-однодумців.

3. Події віртуальної мережі

Події віртуальних мереж набули популярності, особливо під час карантину. Ці події пропонують спосіб спілкуватися з професіоналами, не виходячи з квартири. Наприклад:

  • Вебінари та віртуальні конференції.
  • Онлайн-семінари.

Обов’язково будь активна та став питання. Де можливо — вмикай камеру, щоб твоє обличчя запам’ятали спікери та учасники. Поводься професійно.

Як встановлювати значущі зв’язки

Нетворкінг — це точно не про накопичення величезної кількості контактів, тому не хвилюйся, якщо ти інтроверт. Мова йде про те, в чому ти дуже сильна — про налагодження дійсно якісних, значущих зв’язків.

Якість важливіша за кількість

Однією з поширених помилок нетворкінгу є переконання про те, що більше зв’язків означає більший успіх. Однак справжньою мірою ефективної роботи з побудови зв’язків є якість ваших з’єднань, а не їхня кількість. Ось чому якість має значення:

  • Глибина взаємодії: значущі зв’язки виходять за рамки поверхневих взаємодій. Вони передбачають взаємодію на глибшому рівні, де встановлюється довіра та взаєморозуміння.
  • Обмін цінностями: цінні зв’язки будуються на принципі взаємності. Якщо ти вкладаєш час і зусилля у побудову таких стосунків, швидше за все у відповідь отримаєш точно таку ж взаємодію.
  • Довговічність: якісні з’єднання, швидше за все, витримають випробування часом. Вони витримують зміну кар’єри, переїзди та інші життєві зміни.

Як вибудувати щирі стосунки з колегами

Справжні стосунки є наріжним каменем успішного спілкування. Ось як створити та підтримувати автентичні зв’язки:

  • Автентичність є ключовою у формуванні довіри. Будь собою, ділись своїм досвідом і будь чесна щодо своїх цілей і прагнень.
  • Практикуй активне слухання під час взаємодії з іншими. Прояви щирий інтерес до їхніх історій, викликів і досягнень.
  • Шукай можливості допомогти, не чекаючи негайної віддачі. Надання цінності може зміцнити стосунки.
  • Залишайся на зв’язку: послідовність життєво важлива. Регулярно зв’язуйся зі своєю мережею, щоб бути в курсі їхнього прогресу та за потреби запропонувати підтримку.
  • Знайди способи зробити внесок в успіх колег, чи то шляхом обміну доречними ресурсами, знайомства чи пропозиції порад.

Як зміцнювати стосунки з колегами

Одним із найбільш недооцінених аспектів нетворкінгу є подальші дії. Багато зв’язків втрачається через те, що люди не можуть підтримувати контакт після першої зустрічі чи взаємодії. Ось чому подальше спілкування має вирішальне значення:

  • Подальші дії нагадують контактам про початкову взаємодію, зміцнюючи зв’язок, який ви вже встановили.
  • Регулярне спілкування показує, що ти щиро дбаєш про стосунки та прагнеш їх підтримувати.
  • Можливості для нетворкінгу часто розвиваються з часом. Залишаючись на зв’язку, ти з більшою ймовірністю скористаєшся можливостями, коли вони з’являться.
  • Послідовні подальші дії зміцнюють довіру, роблячи нового знайомого більш схильним підтримувати тебе у разі потреби.

Пам’ятай, що подальші дії не завжди стосуються бізнесу. Це може передбачати надсилання дружнього повідомлення, привітання зі святом або важливою подією в житті, обмін відповідними статтями або просто спілкування й похід на каву.

Як знайти впевненість для нетворкінгу

Нетворкінг — це складна справа, особливо для тих, хто вперше починає це робити, або для тих, кому складно знаходити нових друзів. Проте зміцнити свою впевненість можна. Ми розкажемо, як.

Як подолати тривожність при знайомстві

1. Підготовка – твій союзник. Одним із найефективніших способів боротьби з тривогою є підготовка. Перш ніж відвідати робочий захід або зустріч, знайди час, щоб дослідити подію, її учасників і ключові теми для обговорення. Маючи план та знаючи, чого очікувати, можна зменшити тривогу та підвищити впевненість.

2. Став реалістичні цілі. Замість того, щоб прагнути зустрітися з кожною людиною в кімнаті, постав реалістичні та досяжні цілі спілкування. Наприклад, твоєю метою може бути змістовна розмова з трьома новими людьми. Досягнення цих невеличких цілей може дати відчуття всесильності та з часом збільшити твою впевненість.

3. Практика — матір досконалості. Практикуй свої навички спілкування з друзями, родиною або в умовах низького тиску. Можна навіть попросити психолога допомогти, якщо ходиш до професіонала. Рольові ігри звичайних сценаріїв спілкування можуть допомогти удосконалити свій підхід, відточити навички спілкування та почуватися комфортніше в професійних ситуаціях.

4. Слідкуй за мовою тіла. Невербальне спілкування відіграє значну роль у нетворкінгу. Зберігай відкриту та впевнену мову тіла, стоячи високо, дивлячись в очі та міцно потискаючи руки. Впевнена фізична присутність може позитивно вплинути на сприйняття.

5. Знайди наставника. Не зайвим буде також і те, що ти звернешся за допомогою до людини, яка в цьому розбирається. Менторство, заняття, курси з ефективного нетворкінгу — це допоможе тобі оволодіти всіма необхідними навичками.

Бажаємо успішного нетворкінгу та підйому кар’єрними сходинками.




Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Каньє Весту відмовили у в'їзді до Австралії через пісню про Гітлера
Ukraine Art News
2025-07-03T09:00:49Z
Суд виправдав Шона Diddy Комбза у справі про торгівлю людьми з метою сексуальної експлуатації
Ukraine Art News
2025-07-03T08:31:10Z
10 найкращих зіркових образів Вімблдону за всю історію турніру
Elle
2025-07-03T07:21:44Z
Танцівник із кліпу Diddy звинуватив репера в зґвалтуванні й вимагає $10 млн
Ukraine Art News
2025-07-02T17:42:42Z
Ексклюзив ELLE: стилістка Маргарита Шекель про створення кліпу для Sevdaliza, локальні тренди й трансформацію моди
Elle
2025-06-30T14:12:40Z
Слухаємо Virgin — перший альбом співачки Lorde за чотири роки
Elle
2025-06-30T08:45:38Z
Образ дня: вагітна Ріанна показує, як стилізувати дві гучні тенденції цього літа
Elle
2025-06-30T08:00:36Z
«Міф» оперної сцени: як всесвітньо відомий співак Василь Сліпак залишив Париж заради захисту України
Photo Lviv
2025-06-30T05:00:31Z
На війні загинув колишній звукорежисер «Суспільне Чернігів» Дмитро Горнов
Ukraine Art News
2025-06-30T01:36:37Z
Квитки викуплені, а стільці доставляють: як концерти львівського хору "Гомін" стали сенсацією. Фото
Ukraine Art News
2025-07-03T13:07:19Z
У Роттердамі відкрилася виставка «Ікони надії та виживання»
Ukraine Art News
2025-07-03T12:06:38Z
У польському Рибніку з’явилася «Українська книжкова поличка»
Ukraine Art News
2025-07-03T11:21:40Z
«Українську книжкову поличку» відкрили у Парагваї
Ukraine Art News
2025-07-03T09:21:41Z
На літній школі у Львові навчатимуть реставрувати настінні розписи доби сецесії
Хмарочос
2025-07-03T08:22:04Z
Ода українським брендам: Синтія Ніксон вкотре продемонструвала total образ від Bevza
Elle
2025-07-03T08:06:43Z
Українська дизайнерка збудувала дім у каліфорнійській пустелі. Її надихнув соціалістичний бруталізм
Хмарочос
2025-07-03T05:58:01Z
Ікона «Христос Вседержитель»: Від контрабанди до музейної реліквії
Photo Lviv
2025-07-03T05:06:29Z
Франко-українська торгова палата представляє 10 фіналісток конкурсу «Створено жінками — 2025»
Elle
2025-07-02T15:27:48Z
Творці "Кави з кардамоном" та "Уроків толерантності" знімають комедійну драму "Обмежено придатні"
Ukraine Art News
2025-07-03T13:45:44Z
Творець The Last of Us і режисер однойменного серіалу Ніл Дракманн пішов з HBO перед третім сезоном
Ukraine Art News
2025-07-03T13:36:42Z
Фінальний сезон фентезі «Пісочний чоловік» розділили аж на три частини
KinoFilms
2025-07-03T12:33:31Z
Померла зірка українських серіалів Тетяна Шеліга
Ukraine Art News
2025-07-03T12:15:52Z
Померла акторка Тетяна Шеліга, відома за серіалом "Коли ми вдома"
Ukraine Art News
2025-07-03T11:55:07Z
В Україні зняли еротичний трилер "В її світлі вони грішили", головну роль виконав Дантес
Ukraine Art News
2025-07-03T11:21:37Z
Дейв Батіста та Ольга Куриленко зіграють у фільмі про апокаліпсис «Afterburn»
KinoFilms
2025-07-03T10:36:41Z
«Людина, що біжить»: український трейлер рімейку фантастики з Ґленом Павеллом і Джошем Броліном
KinoFilms
2025-07-03T10:00:35Z
«Найважливіше — любити те, що ти робиш»: як Том Гіддлстон став успішним в акторстві
Elle
2025-07-03T09:00:48Z
У США ідея про розповзання міст знову популярна — через брак житла. Чому це не вихід?
Хмарочос
2025-07-03T11:19:01Z
Travel-щоденник ветеранки Олени Каспрович: подорож до египетського Марса-Аламу разом із трьома дітьми
Elle
2025-07-03T09:42:35Z
Громадський центр від Snøhetta у Швеції ніби виростає зі скелі та лісу
Хмарочос
2025-07-03T08:22:05Z
Польська залізниця запускає прямий потяг до узбережжя Хорватії
Хмарочос
2025-07-01T15:34:00Z
Тиха розкіш Аліканте: повний гід найзатишнішим курортом Іспанії
Elle
2025-07-01T12:15:40Z
ЄС нібито заборонить авіакомпаніям стягувати плату за ручний багаж. Це перемога чи навпаки?
Хмарочос
2025-07-01T11:34:00Z
Львів – місто єретиків, або як міщани конфліктували
Photo Lviv
2025-07-01T05:12:29Z
Дивіться на нову будівлю з «вертикальним лісом» у Нідерландах. У чому плюси таких проєктів?
Хмарочос
2025-06-30T08:57:49Z
Відчути драйв: Марія Себова, Вячеслав Дрофа, Анна Гольцберг, Володимир Ярославський і Христина Остапчук про досвід подорожі з Defender OCTA
Elle
2025-06-27T13:27:46Z
На Подолі відкрили центр підтримки підлітків з дизайном, який не «декорує, а допомагає справлятись»
Хмарочос
2025-07-03T13:24:47Z
Влада думає що її критикують, а містяни не бачать результатів – що не так з е-петиціями
Хмарочос
2025-07-03T13:21:56Z
Чи може уряд, який зневажає українську мову, вважатися українським?
Ukraine Art News
2025-07-03T12:03:37Z
Ці балетки — улюблене взуття Ніколь Кідман і Джіджі Хадід на літо-2025
Elle
2025-07-03T09:27:46Z
Через вибухи біля Житомира пошкоджено Кмитівський музей і ще десятки будинків «знищено вщент»
Хмарочос
2025-07-03T09:19:00Z
«Власник житла — власник життя». Чому на ринку оренди дискримінують сім’ї з дітьми та тваринами, ВПО та людей з інвалідністю
Хмарочос
2025-07-03T06:40:06Z
В Одесі відкрили пляж для людей з інвалідністю
Хмарочос
2025-07-03T05:58:02Z
З минулого Знесіння. Закінчення
Photo Lviv
2025-07-03T05:12:23Z
Євген Кравс – кращий спортивний фотокореспондент року
Photo Lviv
2025-07-03T05:00:31Z
Оплата домашнього інтернету Sword: найкращі способи для мешканців Києва і передмістя
Хмарочос
2025-07-02T07:03:48Z
Стрімінг на космічному рівні: Netflix у колаборації з NASA показуватиме запуск ракет
Ukraine Art News
2025-07-01T01:00:55Z
Під Меджибізьким замком на Хмельниччині археологи виявили скелет дитини й артефакти XVII-XVIII ст
Ukraine Art News
2025-06-30T17:21:59Z
За два місяці до релізу: у мережу злили фото майбутніх iPhone 17 Pro та iPhone 17 Air
Gloss
2025-06-26T17:30:41Z
Суд у США відхилив позов 13 письменників про порушення авторських прав для навчання ШІ на їхніх книжках
Ukraine Art News
2025-06-26T14:24:42Z
У Франції знайшли залишки давньоримського поселення з унікальною мозаїкою
Ukraine Art News
2025-06-26T14:21:48Z
50% знижки на всі сервіси Bolt. Як отримати?
Хмарочос
2025-06-25T14:07:03Z
Яскравому — бути: тест-драйв міського кросовера Nissan Juke N-Sport
Elle
2025-06-23T17:45:41Z
Данські архітектори представили концепцію LivingPlaces, що змінює традиційні уявлення про житло
Хмарочос
2025-06-19T14:24:50Z
ТОП-5 легких літніх закусок
Elle
2025-06-17T14:30:38Z
«ТопШефи х WINETIME. Готуємо разом»: Влад Кіндер ділиться рецептом тунця татакі
Elle
2025-06-06T12:49:01Z
8 найкращих лимонадів у літню спеку
Krasinfo
2025-06-03T07:09:43Z
Весняне меню: детокс-салат із цибулі-порею з креветками
Elle
2025-05-20T19:09:34Z
«ТопШефи х WINETIME. Готуємо разом»: Анастасія Степанова ділиться рецептом лимонного тарту
Elle
2025-05-14T19:03:31Z
Сирники з лекваром: готуємо українську страву за 20 хвилин
Elle
2025-05-12T11:00:56Z
Сезонний рецепт: найсмачніший кіш зі спаржею
Elle
2025-05-09T18:34:08Z
Ідеальні літні сніданки
Krasinfo
2025-05-07T11:50:46Z
Великоднє меню: дуже смачна домашня куряча ковбаска
Elle
2025-04-18T18:10:02Z