MY.UAСтатті
Хочу бути лідером: виклики, можливості та стратегії лідерства для жінок
Хочу бути лідером: виклики, можливості та стратегії лідерства для жінок

Хочу бути лідером: виклики, можливості та стратегії лідерства для жінок

Вже давно в минулому залишилась думка про те, що місце жінки — на кухні, в дитячій та в церкві. Місце жінки всюди, куди вона захоче піти: в політиці, в бізнесі, в науці, в армії та в мільйонах інших сфер життя людства.

Слово вчених: жінки — кращі лідери

І, звісно ж, місце жінки — на керівній посаді. Це підтверджує дослідження, опубліковане Harvard Business Review. У цій статті науковці стверджують, що згідно з аналізом, жінки перевершили чоловіків у 17 з 19 якостей, які відрізняють чудових лідерів від середніх чи поганих.

Так, наприклад, жінки ініціативніші за чоловіків, проявляють більшу стійкість у стресових ситуаціях, більш порядні та чесні, а також схильні до мотивування та надихання своєї команди. Окрім цього жінки набагато ефективніші в аналізі та розв’язанні проблем, а також проявляють кращі навички співпраці, командної роботи, створення адаптивних та динамічних цілей. А от чоловіки змогли перевершити жінок хіба що у двох з дев’ятнадцяти показниках, що робить їх об’єктивно не такими придатними до лідерства.

Унікальні виклики, з якими стикаються жінки на керівних посадах

Навіть у країнах, які досягнули високого показника гендерної рівності, жінки досі зі скрипом можуть вибороти для себе керівні посади в різних галузях. Отже, з якими викликами може зіткнутись жінка, що прагне до керівної посади, або її вже займає.

Війна

Українські жінки зіткнулись з викликом, в якому їм буквально не до кар’єрного зростання, бо з початком повномаштабного вторгнення це відійшло на другий план. Багато бізнесів, які відкрили жінки, не змогли пережити економічну кризу, спричинену війною. Тисячі жінок втратили роботу взагалі й були змушені виїхати в інші регіони та навіть країни, а ще більше жінок змушені поставити в пріоритет виживання: своє та своїх дітей. Українські жінки воюють на рівні з чоловіками, працюють воєнними медиками, волонтерять, закривають збори та допомагають землякам у благодійних проєктах і, звісно ж, донатять-донатять-донатять.

Стереотипи та упередження

Гендерні стереотипи, через які в соціумі вважають жінок менш наполегливими або менш здатними виконувати керівні ролі, важко зламати. Щоб подолати ці стереотипи, часто потрібно не просто працювати наполегливіше. Жінкам доводиться працювати розумніше, демонструвати широкий набір ефективних навичок та результати високої якості, щоб зламати упередження, начебто вони не такі ефективні, як їхні колеги-чоловіки.

Баланс між роботою та особистим життям

Досягнення балансу між роботою та особистим життям може бути особливо складним для жінок, особливо для тих, кому доводиться після восьми годин роботи виконувати неоплачувану роботу няньки, шеф-кухаря, прибиральниці, доглядальниці, хатньої робітниці, репетитора та ще й емоційно обслуговувати всіх членів родини. В цей час їхні колеги-чоловіки цим не займаються, бо це не «чоловіча справа».

Синдром самозванця

Синдром самозванця є поширеним психологічним бар’єром, з яким стикаються жінки, яким з дитинства могли нав’язувати думку про те, що дівчатка не такі талановиті-розумні-математичні-креативні-продовжити-список-довільною-чеснотою, як хлопчики. Так, наприклад, на факультеті журналістики ваша авторка почула від викладача фразу про те, що дівчатам в журналістиці не місце, бо ми все одно вийдемо заміж і не працюватимемо за фахом.

Жінка на керівній позиції: плюси

Вчені вже повідомили, що жінки мають більше лідерських якостей, і мають повне право (обґрунтоване наукою) займати більше керівних позицій. А які ще плюси принесе колективу лідерка?

Різноманітні точки зору

Жінки вносять різноманітність у точки зору та досвід команди, що збагачує процес прийняття рішень, відкриває нові способи розв’язання проблем. Вони більш схильні емпатії, мають сильні навички міжособистісного спілкування та здатність спілкуватися з клієнтами та співробітниками на глибшому рівні.

Наставництво та нетворкінг

Створення міцної мережі наставників, спонсорів і друзів є ключовою стратегією для жінок-керівників, які не вважають за соромне ставити питання, вчитись, спілкуватись з різними людьми. Наставництво може надати вказівки, відкрити двері та дати цінні поради. До того ж не забуваймо про сестринство — жінки часто підтримують одна одну в кар’єрі, а от підсиджувати одна одну вже не модно.

Розширення прав і можливостей

Рухи за розширення прав і можливостей жінок досягли значних успіхів у підвищенні обізнаності про гендерні упередження та нерівність. Жінки почали більше цікавитись фемінізмом, стараються зробити робоче середовище приємним для усіх, а не тільки для чоловіків. Це сприяє створенню більш сприятливого середовища для жінок як на робочому місці, так і поза ним. Зараз організації з більшою ймовірністю визнають цінність гендерної різноманітності та прагнуть створити більш інклюзивне середовище.

До речі: чоловікам фемінізм також допомагає бути більш продуктивними у своїй роботі. Наприклад, завдяки досягненням фемінізму, чоловіки в професійній сфері отримали доступ до співпраці та нетворкінгу з багатьма талановитими та професійними жінками. Тому робота в нетоксичному змішаному колективі, в якому всім приємно працювати, дозволяє досягнути вищих результатів.

Стратегії для жінок, що мріють про керівну посаду

Звісно ж, кар’єрний шлях для кожного різний, тому ці поради не є універсальним рішенням яке одразу ж закине тебе, як катапульта, на керівну позицію. Але вони допоможуть розвинути якості, які допоможуть почуватись впевненіше на цьому складному шляху.

Розвиток

Щоб досягти успіху в лідерстві, безперервне навчання має вирішальне значення. Подумай про те, щоб отримати сертифікати з лідерства та управління. Онлайн-курси та освітні програми для керівників можуть бути особливо цінними.

Ефективна комунікація

Здатність лідера ефективно спілкуватися має першорядне значення. Оволодіння навичками публічних виступів, активного слухання і невербального спілкування може допомогти зміцнити довіру та надихнути команду на кращу роботу.

Приймай виклики

Не бійся зустрічати виклики на роботі та долати перешкоди. Щоб довести свої лідерські здібності, доведеться вийти за межі зони комфорту, але часто саме там відбувається найбільш значне зростання та все цікаве. Якщо тобі складно зустрічати виклики або кризи, проконсультуйся з психологом, щоб розв’язати цю проблему.

Нетворкінг та наставництво

Оточуй себе системою підтримки наставників і колег, які можуть надати цінні вказівки та ідеї. Твоя мережа знайомств може відкрити двері для можливостей і надати емоційну підтримку в складні часи. Та й завжди класно мати багато друзів.

Навички ведення переговорів

Удосконалюй свої навички ведення переговорів, оскільки вони зачасту мають вирішальне значення для просування по службі. Навчися захищати себе та просити компенсацію та ресурси, на які ти заслуговуєш. Справедлива оплата є важливою проблемою, і жінки повинні бути впевнені у її вирішенні.

Догляд за собою

Надавай перевагу догляду за собою, щоб підтримувати загальне самопочуття. Фізичні вправи, уважність до свого самопочуття і здоровий баланс між роботою та особистим життям необхідні для довгострокового успіху на керівних посадах, та й в цілому для психологічного добробуту.

Адвокатування змін

Будь захисницею гендерної рівності у своїй організації. Заохочуй ініціативи різноманітності та інклюзії та працюй над розробкою політики, яка підтримує жінок в компанії. Одного дня підтримала ти, а вже завтра підтримають тебе.

Хоча жінки на керівних посадах справді стикаються з унікальними проблемами, вони також мають можливість зробити глибокий вплив і внести свої різноманітні точки зору в процес прийняття рішень. Тому, хто б і що не говорив, але місце жінки там, де вона хоче бути. І якщо ти хочеш на керівну посаду, ніякі упередження та стереотипи не мають тебе зупинити.




Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Даша Астафʼєва про силу читання, відновлення української культури та літературний проєкт про Софію Яблонську
Elle
2025-02-19T18:30:39Z
Жінка, яка стверджувала, що була зґвалтована Jay-Z та P.Deddy у 13 років, відкликала позов проти обох реперів
Ukraine Art News
2025-02-16T05:30:47Z
Демі Мур поділилася приголомшливою фотосесією для The Wrap
KinoFilms
2025-02-15T17:15:44Z
Звинувачення в домаганнях: університет Карпенка-Карого відсторонив викладача Висоцького від роботи на час перевірки
Ukraine Art News
2025-02-13T16:36:52Z
Klavdia Petrivna випустила нову пісню "Невже" та кліп на неї
Ukraine Art News
2025-02-13T14:10:20Z
Євробачення-2025: пісню Kant представниці Мальти розкритикували за назву, співзвучну з лайливим словом англійською
Ukraine Art News
2025-02-12T17:00:49Z
Гостре слово і нелегке життя: ким був Лесь Мартович, чиє перше оповідання розкритикував Франко
Ukraine Art News
2025-02-12T16:30:57Z
10 еротичних трилерів і драм для перегляду вдвох
Elle
2025-02-12T11:27:47Z
Андрій Миколайчук – “підпільник Кіндрат” української естради
Photo Lviv
2025-02-12T06:12:35Z
Оголошено імена переможців престижної премії імені Ревуцького 2025 року
Ukraine Art News
2025-02-19T22:57:41Z
У Музеї історії Києва відкрили виставку про шлях України до ЄС
Ukraine Art News
2025-02-19T21:27:39Z
У Бельгії раптово помер брат Василя Сліпака - Орест. Його поховають у Львові
Ukraine Art News
2025-02-19T15:15:44Z
Як це було: відкриття флагманського бутика ювелірного дому SOVA у Києві
Elle
2025-02-19T13:09:46Z
Jerry Heil з піаністом Євгеном Хмарою випустила пісню "Розчиняюсь" на основі віршів Юрія Іздрика
Ukraine Art News
2025-02-19T12:04:09Z
«Київська камерата» виступить у Данії на мистецьких заходах до третіх роковин вторгнення РФ в Україну
Ukraine Art News
2025-02-19T11:00:52Z
В Одесі до Дня Героїв Небесної сотні відбудеться прем’єра симфонії Людкевича «Кавказ»
Ukraine Art News
2025-02-19T10:51:46Z
Йоган Пінзель – галицький скульптор, що створив історію
Photo Lviv
2025-02-19T06:12:29Z
Іво Бобул запрошує на ювілейні концерти у Львові
Photo Lviv
2025-02-19T06:06:32Z
Національний фестиваль Cinema for Victory оголосив склад журі
Ukraine Art News
2025-02-19T21:30:55Z
15 найочікуваніших фільмів 2025 року
KinoFilms
2025-02-19T17:54:30Z
Що подивитися: 7 нових фільмів березня
Elle
2025-02-19T17:33:54Z
Хорор "The Monkey" - нова екранізація Стівена Кінга
Ukraine Art News
2025-02-19T16:30:48Z
Вийшов український трейлер фільму «Аудитор 2» з Беном Аффлеком і Джоном Бернталом
KinoFilms
2025-02-19T16:06:41Z
Рене Зеллвегер прикрасила обкладинку Marie Claire Australia
KinoFilms
2025-02-19T15:21:35Z
Перший погляд на лав-сторі Бенедикта та Софі у новому сезоні серіалу «Бріджертони»
KinoFilms
2025-02-19T14:48:35Z
Фільм "Ущелина" , 2025 року
Ukraine Art News
2025-02-19T13:21:49Z
Обʼєдналися задля допомоги: вийшов фільм "Справжні" про карпатський волонтерський рух на початку вторгнення РФ
Ukraine Art News
2025-02-19T12:49:04Z
100-річні млини у Чехії переробили у картинну галерею
Хмарочос
2025-02-19T13:31:01Z
ЖК Sвій Dім 3 – найбільший комплекс таунхаусів в Україні
Хмарочос
2025-02-19T08:48:58Z
Який вигляд має відновлений фунікулер у Лісабоні, який не працював 120 років
Хмарочос
2025-02-18T10:21:58Z
Парк біля Йорданського озера: оприлюднено ескізи
Хмарочос
2025-02-17T14:54:57Z
Яким може бути парк у Луцьку, на який ЄС виділив 50 млн. гривень
Хмарочос
2025-02-17T10:30:55Z
Мешканці Львівщини на неймовірних столітніх листівках
Photo Lviv
2025-02-17T06:12:30Z
В Литві відкривається вже третя «П’яна вишня»
Хмарочос
2025-02-16T08:57:56Z
Львів потрапив до топ-30 «15-хвилинних міст»
Хмарочос
2025-02-14T12:37:02Z
Подивіться, як 13-метрову колишню кімнату для прислуги в Парижі перетворили на стильну квартиру
Хмарочос
2025-02-13T14:52:09Z
Чому всім варто долучитися до встановлення сонячної електростанції на даху загальноосвітньої школи
Elle
2025-02-19T18:27:50Z
Головні б'юті-тренди, виклики та соціальна відповідальність: досвід найбільшої косметичної компанії у світі
Elle
2025-02-19T17:15:44Z
ОККО відремонтувала будинок у Львові, пошкоджений у вересні 2024 року
Хмарочос
2025-02-19T16:09:56Z
Який зв'язок між «Ермітажем у Сербії», «Фелічітою» і «Червоною калиною»
Ukraine Art News
2025-02-19T15:37:12Z
У Львові нові орендарі реставрують інтер’єри однієї з найдавніших аптек
Хмарочос
2025-02-19T12:39:58Z
Instytutum запустили безкоштовну «Гарячу лінію турботи про шкіру українок»
Elle
2025-02-19T12:09:45Z
Як Елоїза Бріджертон зустріла майбутнього нареченого: читаємо в уривку з роману «Бріджертони. Серові Філліпу з любовʼю»
Elle
2025-02-19T11:51:43Z
Економіка Іспанії зростає чи не найшвидшими темпами у світі. Це завдяки мігрантам і зеленій енергії
Хмарочос
2025-02-19T10:54:55Z
Як обрати домашнього улюбленця з огляду на свій бюджет та спосіб життя
Elle
2025-02-19T10:51:46Z
Apple представила iPhone 16E - найдоступніший смартфон у лінійці компанії
Gloss
2025-02-19T18:54:47Z
3 помилки під час купівлі холодильного обладнання
Хмарочос
2025-02-19T15:24:52Z
GTA 6 офіційно виходить у 2025 році: що відомо про найочікуванішу гру у світі
Gloss
2025-02-17T16:09:54Z
Російський дрон влучив у Чорнобильський саркофаг
Хмарочос
2025-02-14T08:37:02Z
Розлучення в один клік — в «Дії» планують запустити нову послугу
Хмарочос
2025-02-13T14:49:06Z
Магазин побутової техніки та електроніки Фокстрот – якість та успіх крізь роки
Хмарочос
2025-02-13T12:58:12Z
За донат ООН українці зможуть відкрити європейські рахунки у Revolut
Хмарочос
2025-02-12T07:55:06Z
Рецепт ідеального узвару: корисний для імунітету напій, без якого неможливо уявити різдвяну вечерю
Elle
2024-12-24T10:45:44Z
Різдвяне меню: штолен, який виходить у всіх
Elle
2024-12-20T20:24:35Z
Королівський пляцок-пиріг: смачно через віки
Ukraine Art News
2024-11-15T09:30:48Z
Секрети приготування смачного бургера в домашніх умовах
Photo Lviv
2024-10-24T04:57:29Z
Дуже смачна лазанья з козячим сиром
Elle
2024-09-23T13:39:47Z
Сезонний десерт: хрустка та ароматна сливова галета
Elle
2024-09-19T07:32:19Z
Ідеальний соус до будь-яких страв: чатні з помідорів
Elle
2024-09-17T16:04:06Z
Від Бенедикта до шакшуки: 7 смачних способів приготування яєць
Elle
2024-09-13T11:13:30Z
Фетучіні зі шпинатом і сиром горгондзола
Elle
2024-08-30T13:09:44Z