MY.UAСтатті
«Скляна стеля»: що це таке та як її пробити
«Скляна стеля»: що це таке та як її пробити

«Скляна стеля»: що це таке та як її пробити

«Скляна стеля» — це метафора, яку часто використовують для опису невидимих ​​бар’єрів, які можуть перешкоджати прогресу жінок на робочому місці. Ці бар’єри можуть проявлятися як гендерні упередження, стереотипи або просто відсутність можливостей для жінок досягти керівних посад. Однак, попри ці виклики, багато жінок успішно розбили скляну стелю та піднялися на вершину своїх сфер діяльності. У цій статті ми розглянемо кілька порад для жінок, які прагнуть пробити скляну стелю та досягти вершин у своїй кар’єрі.

Ознаки «скляної стелі»

Експерти видання The Economist вважають, що основними ознаками «скляної стелі» є:

  • Дії, що ти робила раніше, для просування кар’єрними сходинками, вже не працюють.
  • Коли питаєш начальника або свого менеджера, чому ти не можеш отримати підвищення, та перебуваєш у кар’єрному застої, він не може дати чіткої відповіді.

Але існує також ряд ознак «скляної стелі», які також варто врахувати, оскільки вони заважають жінкам просуватись вгору по кар’єрних сходинках, а інколи — навіть просто виконувати свою роботу. Ось ще ряд ознак «скляної стелі»:

  • Відсутність представництва: мало жінок в колективі або недостатньо жінок на керівних посадах в організації.
  • Гендерна різниця в оплаті праці: чоловіки отримують більше грошей за жінок, при тому, що виконують однакові ролі або мають однакову кваліфікацію.
  • Обмежені можливості просування: кваліфіковані особи, які натрапляють на труднощі в просуванні на вищі рівні відповідальності та керівництва.
  • Стереотипи та упередження: уявлення та стереотипи, які впливають на оцінювання, можливості та просування по службі, стосовно жінок.
  • Невидимі бар’єри: ​​негласні чи неписані правила, які ускладнюють просування певних груп кар’єрними сходинками, або ж суттєво заважають розкривати свій потенціал на роботі.
  • Обмежений доступ до нетворкінгу: труднощі з доступом до впливових мереж, наставництва. Наприклад, якщо на всі цікаві заходи, які допомагають знайомитись з людьми для кар’єри, начальник відправляє виключно чоловіків або виключно своїх друзів.
  • Відсутність гнучкості: обмежені можливості для гнучкої організації роботи, що може непропорційно вплинути на жінок, які часто поєднують роботу та неоплачувану хатню працю.
  • Ізоляція: створення відчуття ізоляції та відсутності причетності, що може стримувати людей від досягнення лідерських ролей.
  • Недооцінений внесок: жінки та недостатньо представлені групи можуть не отримати визнання за свій внесок та ідеї, або ж їхні ідеї присвоюються привілейованою групою працівників.
  • Проблеми балансу між роботою та особистим життям: тиск вибирати між просуванням по службі та особистим життям через негнучке робоче середовище.
  • Подвійні стандарти: різні очікування або суворіші судження щодо жінок або представників меншин порівняно з їхніми колегами-чоловіками чи представниками привілейованої більшості.
  • Мікроагресія: непомітні, часто ненавмисні дії чи коментарі, які виражають упередженість або дискримінацію. Детальніше про те, що таке мікроагресія читай у статті «Мікроагресії: що це таке, чому шкідливі, як покласти їм край«.
  • Неявні упередження: несвідоме упередження, яке впливає на прийняття рішень на робочому місці. Наприклад, коли начальник сексист, він автоматично буде усіляко заважати жінкам на шляху до успіху.
  • Відсутність зразків для наслідування: нестача рольових моделей на вищих рівнях організації, або у галузі.
  • Дискримінаційні практики: дискримінація при прийманні на роботу, просуванні по службі або доступі до ресурсів і можливостей.
  • Політика таємниці в оплаті праці: це політика, яка перешкоджає відкритим дискусіям про зарплати, що може закріпити диспропорції в оплаті праці. Наприклад, якщо в контракті напряму написано, що заборонено обговорювати свою зарплату навіть з колегами, або це карається санкціями, хоча не прописане в контракті.
  • Несправедливий розподіл ресурсів: нерівний розподіл ресурсів і підтримки для певних груп.

Як знищити «скляну стелю»: 10 порад

Отже, як же знищити «скляну стелю», якщо виявила, що наштовхнулась на таку? Читай статтю далі!

1. Вір в себе

Впевненість є ключовою, коли справа доходить до розбиття «скляної стелі». Ти повинна вірити у свої здібності, свою цінність і свій потенціал. Невпевненість у собі може бути однією з найважливіших перешкод для просування. Знайди час, щоб подумати про свої досягнення та сильні сторони, і використовуй цю самовпевненість, щоб підживлювати свої амбіції.

2. Став чіткі цілі

Щоб досягти вершини, потрібен чіткий пункт призначення. Визнач свої кар’єрні цілі та склади план їх досягнення. Це може включати отримання додаткової освіти чи навчання, пошук наставників і спілкування з колегами, які можуть підтримати тебе на твоєму шляху.

3. Нетворкінг та будування стосунків

Друзі можуть відкрити двері, про які ти навіть не підозрювала. Відвідуй галузеві заходи, приєднуйся до професійних організацій і розвивай стосунки з колегами та менторами. Нетворкінг не лише пропонує керівництво та підтримку, але також може допомогти отримати доступ до можливостей, які можуть бути недоступні. До речі, як займатись нетворкінгом, можна дізнатись з нашої статті «Нетворкінг: що це таке, як вибудовувати робочі стосунки«.

4. Пошук наставника

Знайди наставника або наставників, які можуть надати вказівки та зрозуміти. Досвідчені наставники можуть допомогти зорієнтуватися у складнощах своєї галузі, запропонувати поради та надати доступ до цінних зв’язків. Наставництво є важливою складовою кар’єрного росту.

5. Йди на ризик

Просування часто вимагає виходу із зони комфорту та прийняття прорахованих ризиків. Будь готова досліджувати нові можливості та кидати собі виклик. Незалежно від того, чи йдеться про роботу над складним проєктом чи прийняття ролі з більшою відповідальністю, ризик може призвести до значних винагород.

6. Захищай себе

Жінки часто недооцінюють свої досягнення та внесок. Навчись захищати себе та свою роботу. Не бійся вести переговори про рух вгору кар’єрними сходами чи підвищення зарплати. Говорити про свої досягнення важливо для того, щоб отримати визнання.

7. Будь в курсі та пристосовуйся

Робоче середовище постійно розвивається, тому важливо бути в курсі галузевих тенденцій і технологічних досягнень. Будь адаптивна та відкрита до змін. Приймай постійне навчання та професійний розвиток, щоб залишатися конкурентоспроможною.

8. Стійкість – це ключ

Стійкість — це здатність відновлюватися після невдач. Не кожен шлях до успіху є гладким, і ти можеш зіткнутися з перешкодами або моментами невдачі. Вчися на цьому досвіді та використовуй його як сходинку, а не як перешкоду.

9. Підтримка та союзництво

Створи систему підтримки як на роботі, так і в особистому житті. Союзники та захисники можуть допомогти  подолати труднощі та створити більш інклюзивне робоче середовище. Шукай осіб та організації, які виступають за розвиток та права жінок.

10. Будь першопрохідцем

Піднімаючись по кар’єрних сходах, не забувай прокладати шлях для інших. Будь наставницею, спонсоркою або зразком для наслідування для інших жінок, які прагнуть пробити скляну стелю. Твій успіх може надихнути та розширити можливості наступного покоління жінок-лідерів.

Успіхів на роботі!




Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
"Буду страшенно сумувати": співачка Адель заявила про паузу у музичній кар'єрі
Ukraine Art News
2024-11-25T08:16:03Z
Кері-Лінн Вілсон: «Я особисто роблю все, що в моїх силах, аби боротися за Україну на культурному фронті»
Ukraine Art News
2024-11-23T13:00:43Z
Замарстинівський Робін Ґуд
Photo Lviv
2024-11-23T06:12:25Z
Apple Music назвав Біллі Айліш артисткою року
Ukraine Art News
2024-11-22T18:45:50Z
Фанатам Queen пропонують купити дробові частки роялті від 4 пісень гурту
Ukraine Art News
2024-11-22T14:01:23Z
Майлі Сайрус вперше розповіла про стосунки з молодшим на 6 років хлопцем
Elle
2024-11-22T12:19:43Z
Ексдівчина Джонатана Мейджорса забрала позов про напад, через який Marvel його звільнила
Ukraine Art News
2024-11-22T10:10:02Z
Мікс ековідповідальності та люксового стилю: історія Стелли Маккартні
Elle
2024-11-22T08:08:07Z
У Нью-Йорку американські акторки прочитали щоденники війни семи українських жінок
Ukraine Art News
2024-11-20T16:42:39Z
Як це було: третій благодійний захід на підтримку ЗСУ від INSIDER.UA та МУЗВАР
Ukraine Art News
2024-11-25T19:22:07Z
Як це було: третій благодійний захід на підтримку ЗСУ від INSIDER.UA та МУЗВАР
Elle
2024-11-25T19:22:04Z
У Баку проходить фотовиставка про українських біженців
Ukraine Art News
2024-11-25T18:30:54Z
Місто-господар Євробачення-2025 Базель провело референдум про фінансування пісенного конкурсу
Ukraine Art News
2024-11-25T18:16:08Z
У Києві відкрилася виставка картин дружин і матерів полеглих українських героїв «Малюю серцем»
Ukraine Art News
2024-11-25T17:54:47Z
Від початку повномасштабної війни загинули 134 українські митці та 93 медійники
Ukraine Art News
2024-11-25T17:25:47Z
Спадкоємці американського мецената Вільямса передали Україні колекцію мистецтва про Голодомор
Ukraine Art News
2024-11-25T15:36:46Z
Сучасне бачення сакральних тем — як нове видання від Creative Publishing знайомить із новочасним українським іконописом
Elle
2024-11-25T13:38:08Z
У Загребі виступив український театр міміки та жестової мови «Райдуга»
Ukraine Art News
2024-11-25T12:36:44Z
Ґері Олдман хоче зіграти Дамблдора в майбутньому серіалі про Гаррі Поттера
KinoFilms
2024-11-25T21:33:44Z
ТОП 15 британських детективних мінісеріалів: лише 3-4 серії, але неможливо відірватися
MC Today
2024-11-25T15:22:04Z
Модель Дженн Ен подала до суду на Каньє Веста через інцидент на зйомках кліпу в 2010 році
Ukraine Art News
2024-11-25T15:01:05Z
У трейлері комедії "Збори ОСББ" з Яновичем, Сумською і Лебігою розкрили нові деталі сюжету
Ukraine Art News
2024-11-25T13:46:51Z
Україна має працю з іноземними режисерами, щоб бути присутньою в голлівудських фільмах - Ковальська
Ukraine Art News
2024-11-25T13:07:17Z
Режисер "Гладіатора 2" заявив, що персонаж Дензела Вашингтона схожий на Трампа
Ukraine Art News
2024-11-25T12:15:56Z
Культурний аншлюс України: вийшов фільм "Моя прекрасна колонізація", про те як серіали та шоубіз перетворювали українців на росіян
Ukraine Art News
2024-11-25T09:30:52Z
Львів’ян кличуть на показ та обговорення фільму «Залізна сотня»
Photo Lviv
2024-11-25T06:06:28Z
Майкл Кітон та Міла Куніс грають батька й доньку в українському трейлері комедії «Батько року»
KinoFilms
2024-11-24T15:48:26Z
Яким був Львів у 1938 році: фото з туристичного путівника
Photo Lviv
2024-11-25T06:12:23Z
У Румунії запустили першу за 30 років нову електричку. Але вона не приїхала
Хмарочос
2024-11-23T08:58:02Z
Зимові канікули на Шрі-Ланці: екзотичний напрямок, що стає все доступнішим
Elle
2024-11-22T11:52:13Z
Зовсім скоро Подільсько-Воскресенський міст з’єднають з Троєщиною. Але це не точно
Хмарочос
2024-11-22T10:37:17Z
«Укрзалізниця» додає нові внутрішні рейси
Хмарочос
2024-11-22T08:46:48Z
В Албанії збудують будинок — пазл
Хмарочос
2024-11-21T12:55:41Z
«Укрзалізниця» з 15 грудня запускає нові міжнародні маршрути – що відомо та як купити квитки
MC Today
2024-11-21T12:39:53Z
По всьому Токіо вирубують золоті гінкго. Люди ночують під деревами, щоб цього не допустити
Хмарочос
2024-11-21T12:20:44Z
У грудні почне курсувати прямий спальний поїзд Київ-Будапешт
Хмарочос
2024-11-21T12:20:43Z
Як створити життя своєї мрії, знаходячись у ресурсному стані: секрети та медитації від експертки Анастасії Янченко
Elle
2024-11-25T18:18:38Z
Як виявити обсесивно-компульсивний розлад: ключові симптоми ОКР
MC Today
2024-11-25T16:48:51Z
30 історій лідерства та відваги: Ірина Никорак про створення книжки «Сильні Жінки Сильної Країни»
Elle
2024-11-25T16:42:42Z
Активістка пропонує Київраді передати Юрковицю та Щекавицю Зеленбуду, щоб інвестори зробили там парк
Хмарочос
2024-11-25T16:39:55Z
OpenAI сплачуватиме «податок на Google» в Україні з 2025 року. Що відомо
MC Today
2024-11-25T16:20:46Z
ЄСВ в умовах війни: що підприємцям потрібно знати про сплату внесків
MC Today
2024-11-25T16:10:50Z
Політики почали спростовувати заяви про відтік українців до окупованих територій
Хмарочос
2024-11-25T15:07:23Z
Культура свідомого споживання: чому відомі жінки обирають парфумерні рефіли
Elle
2024-11-25T14:48:58Z
В Україні планується запустити систему торгівлі квотами на викиди парникових газів. Чому це важливо?
Хмарочос
2024-11-25T14:44:47Z
CEO сервісу доставки опублікував вакансію, де не передбачена зарплата. Що відомо
MC Today
2024-11-25T12:43:10Z
15 найпопулярніших українських брендів, які найчастіше купують
Elle
2024-11-23T14:54:37Z
Юлія Саніна з The Hardkiss озвучила персонажку в "S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля"
Ukraine Art News
2024-11-22T19:00:50Z
Огляд Xiaomi Redmi 14T: батарея 5000 мА·год, висока продуктивність і камера в колаборації з Leica
MC Today
2024-11-22T13:37:58Z
Сучасні рішення для відеоспостереження: камери Dahua з аналітикою відео
Хмарочос
2024-11-22T10:13:32Z
Ajax Systems представила нові девайси – що відомо
MC Today
2024-11-21T15:12:52Z
«Ринку “торба”, роботи стає менше». Українці обговорюють ситуацію в ІТ-сфері: дискусія в LinkedIn
MC Today
2024-11-21T12:45:54Z
На стримінгах зʼявився плейліст зі S.T.A.L.K.E.R. 2 з 440 українськими піснями
Ukraine Art News
2024-11-21T11:36:46Z
У Відні встановлюють дерев’яні дорожні знаки. Навіщо?
Хмарочос
2024-11-21T09:47:39Z
Королівський пляцок-пиріг: смачно через віки
Ukraine Art News
2024-11-15T09:30:48Z
Секрети приготування смачного бургера в домашніх умовах
Photo Lviv
2024-10-24T04:57:29Z
Дуже смачна лазанья з козячим сиром
Elle
2024-09-23T13:39:47Z
Сезонний десерт: хрустка та ароматна сливова галета
Elle
2024-09-19T07:32:19Z
Ідеальний соус до будь-яких страв: чатні з помідорів
Elle
2024-09-17T16:04:06Z
Від Бенедикта до шакшуки: 7 смачних способів приготування яєць
Elle
2024-09-13T11:13:30Z
Фетучіні зі шпинатом і сиром горгондзола
Elle
2024-08-30T13:09:44Z
Готуємо рататуй: елементарний рецепт
Elle
2024-08-29T13:21:51Z
Рецепт легендарного сливового пирога з New York Times
Elle
2024-08-27T10:55:13Z