MY.UAСтатті
Куди поїхати на вихідні: travel-гід Вишгородом
Куди поїхати на вихідні: travel-гід Вишгородом

Куди поїхати на вихідні: travel-гід Вишгородом

Суперечки про те, хто старший — Київ чи Вишгород — тривають давно, а відчути  духовну та історичну силу містечка біля столиці, його характер, настрій, побачити зблизька сиву павутинку давнини можна вже сьогодні.  Про те, що варто побачити в місті, де зупинитися та які гастро-точки відвідати, ELLE.UA розповіла  культурна діячка, кандидат історичних наук Влада Литовченко.

Перша згадка про це стародавнє місто як град княгині Ольги є у літописі «Повісті минулих літ». Вишгород — це літописне місто, оповите легендами. За однією з них, найвища точка Вишгорода була улюбленим місцем княгині Ольги. З того часу всі, хто зайшов на «Ольжину гору» та загадав бажання, неодмінно дочекаються його здійснення.

Якщо ви хочете пізнати історію міста, розпочніть з Вишгородського історико-культурного заповідника, що складається з Історичного музею та Музею давньоруського гончарства. У їх Фондах міститься величезна кількість старовинних та унікальних речей часів Київської Русі. Й постійно з`являються нові знахідки.

Як дістатися, де зупинитися та що скуштувати

Як дістатися

Для киян достатньо 20 хвилин — і вони у Вишгороді. Громадським транспортом можна дістатись від станції метро «Почайна» або «Героїв Дніпра» маршруткою 396, вартість — 30 грн. Якщо ви приїдете з іншого міста, найкращий варіант — запланувати дво- чи триденний тур. А допомогти вам з цим може Туристичний кластер Вишгородщини.

Готель

Найкращий вибір — це замок-готель «Вишеград». «Вишеград» є основним пунктом старту екскурсій Вишгородщиною. Поруч з комплексом знаходяться: Національний парк «Межигір`я», Вишгора та Київське море.

Це один з перших готелів Вишгородщини, побудований у 2005 році. Далеко від галасливого мегаполіса ви зможете відволіктись від повсякденних справ, насолодитися первозданною красою природи й, найголовніше — отримати якісний сервіс за цілком доступними цінами.

Готель побудований в середньовічному стилі, у вигляді замку. Так співробітники популяризують Вишгород як місто князів та розповідають історію та міфи про туристичну дестинацію. Елементи декору з натурального дерева, натуральний камінь, ковані люстри, лицарські атрибути — все це створює відчуття вишуканості й водночас затишку і домашнього тепла.

На першому поверсі розташований великий SPA комплекс з басейном, масажними кабінетами, сауною та хамамом. У ресторані готелю можна скуштувати справжній український обід. В меню вареники, деруни з ікрою оселедця, неймовірний борщ з круасаном та салом, а також соковите м’ясо з хоспера.

Їжа, кава та десерти

Yakava Prostir — це водночас робочий простір, кафе, ресторан, кондитерська та палярня кави. Заклад оформлений в кращих традиціях європейського мінімалізму. Кафе європейської кухні пропонує автентичне меню, де страви названі відомими усім вишгородцям назвами місцевостей, районів, та навіть житлових кварталів. Окрім смачних страв та кави, тут можна скуштувати світові та вітчизняні вина, сири. За склом у просторі працює професійна палярня кави із ростером на 15 кілограмів, де обсмажуються понад 20 сортів різноманітної кави, яку так люблять смакувати гості. Секрет її насиченого смаку та аромату у тому, що її обсмажують тільки після замовлення.

У просторі проходить багато цікавих заходів: благодійні ярмарки, воркшопи, майстер-класи, книжковий клуб.

«Family Club» — затишний сімейний ресторан, оформлений в екостилі. Всі замовлення готуються «з під ножа» і з урахуванням індивідуальних побажань. Нещодавно в ресторані з`явилась піч на дровах, і тепер у закладі можна скуштувати піцу, приготовану в печі. Також охочі можуть замовити майстер-класи для себе та друзів.

Я особисто рекомендую спробувати їх фірмовий традиційний український борщ. Він нереально смачний, корисний та поживний. Борщик вариться на реберцях з додаванням моркви, буряка, квасолі, болгарського перцю. Подається з чорним хлібом, салом та сметаною. До речі, нещодавно цей борщ отримав нагороду на Культурологічному проєкті «Свято українського борщу: незламність смаку», який проходив у вишгородському Музеї давньоруського гончарства.

У закладі є чудово обладнана дитяча ігрова кімната, аналогів якої немає в місті.

Дозвілля, екскурсії та інстаграмні місця

Музей давньоруського гончарства

Тут буде цікаво абсолютно всім — від дітей до науковців! У Музеї представлені: зразки трипільської кераміки, раннього залізного віку, фрагменти унікальних виробів Межигірської фаянсової фабрики, колекція автентичного одягу та вишитих рушників Київського Полісся. Його перлиною є унікальний, єдиний у Східній Європі збережений гончарний горн XI ст. На виставковому майданчику просто неба демонструються унікальні зразки давніх ремесел — бортництва та човнярства.

Подвір’я Музею оформлено в народному стилі селянської садиби. Тут можна організувати собі цілу фотосесію. Це справжнє інстаграмне з безліччю красивих локацій, де можна відпочити, надихнутися та зробити фото на згадку.

Музей давно вже вийшов з розряду статичних закладів, ставши унікальним інтерактивним майданчиком. Ви можете не лише дізнатися багато нового про історію Вишгородського гончарства й традиції, звичаї та ремесла Київського Полісся під час огляду експозицій та екскурсій, а й самому доторкнутися до давніх ремесел. Вам запропонують майстер-класи з гончарства на гончарному колі, ліплення з глини, творення виробів з воску, плетіння з соломи тощо.

Історичний Музей або як його називають у народі «Будинок Клюкви»

В музеї представлене унікальне за своїм складом та різноманіттям історичне та археологічне надбання, яке стараннями багатьох науковців — археологів, істориків, музейників, краєзнавців — збиралося протягом майже ста років. І стало основою колекції Вишгородського історико-культурного заповідника, представленої в Історичному музеї. Сьогодні основна частина цієї колекції представлена відвідувачам.

Наразі музей розташований в Будинку «Клюкви», який має велике історичне значення, адже на сьогодні ця архітектурна споруда є єдиною цегляною будівлею міста, яка має більш ніж 100-літню історію.

В Історичному музеї можна замовити індивідуальну екскурсію, також є можливість для проведення онлайн-екскурсій.

Національний парк Межигір’я

Назва «Межигір’я» пов’язана з тим, що ця місцевість розташована в долині, з трьох боків оточена пагорбами, які здавна на Поліссі називалися горами. Саме цей затишний куточок між нинішнім Вишгородом і селом Нові Петрівці понад тисячу років тому уподобали ченці, які свого часу побудували тут величний монастир, відомий навіть за межами України. У ньому знаходили прихисток після бойових звитяг представники козацтва.

Національний парк Межигір’я відкрився для відвідувачів як національний дендропарк у 2014 році. Зараз це одне з найкращих місць для відпочинку у Київській області. Каскад штучних озер, бункер, вертолітний майданчик, теплиці, яхти, тенісні корти, басейни, сауни, альтанки, скульптури, соляна печера — далеко не повний перелік всього, що можна побачити на території.

У зоопарку проживають страуси та фазани, антилопи, муфлони, віслюки, лами, рідкісні павичі. У водоймах поблизу плавають гуси, качки, лебеді. Є домашня ферма — корови, вівці, кози, домашня птиця різних порід.

На території є гараж, де зберігається 35 ретроавтомобілів та 7 мотоциклів. Музей ретроавтомобілів працює лише в суботу, неділю та святкові дні з 9:30 до 17:00.


Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Дитяче Євробачення - 2024: 15 листопада розпочинається перший етап голосування
Ukraine Art News
2024-11-15T15:00:47Z
Родина фантаста Станіслава Лема була тісно пов'язана з відомими магнатами на Львівщині, - дослідження
Ukraine Art News
2024-11-15T12:54:44Z
«Я почав вести блог, щоб потрапити в музичну сферу»: як TUMAZAR став зіркою TikTok. Інтерв’ю
MC Today
2024-11-15T08:07:22Z
Христина Соловій оголосила, що бере паузу від виступів на невизначений період
Ukraine Art News
2024-11-14T16:36:40Z
Що треба знати про Соню Делоне – королеву кольору та авангарду
Ukraine Art News
2024-11-14T13:34:31Z
Образ дня: Ріта Ора в кутюрній сукні FROLOV у новому епізоді The Masked Singer
Elle
2024-11-14T13:10:10Z
Співак Ray J заявив, що зірки, які брали участь у вечірках Diddy, намагаються підкупити імовірних жертв
Ukraine Art News
2024-11-14T12:24:56Z
Жінка, яка має план. Інтерв'ю з Іриною Горовою
Elle
2024-11-13T12:31:03Z
Бренду Poustovit виповнюється 25 років
Elle
2024-11-13T11:34:43Z
Львів’ян кличуть на презентацію книги “Мужність долає все”
Photo Lviv
2024-11-17T06:06:34Z
У Львові вручили відзнаки за особливі заслуги в царині українсько-польського порозуміння: кого нагородили
Ukraine Art News
2024-11-17T05:15:39Z
Дитяче Євробачення-2024: перемогу здобула Грузія
Ukraine Art News
2024-11-16T22:06:42Z
MONATIK — про свою першу художню виставку та здійснення дитячої мрії
Ukraine Art News
2024-11-16T16:15:59Z
У Мехіко облаштували офіс у стилі «печери»
Хмарочос
2024-11-16T07:33:52Z
У Львові відбудеться лекція про літературну спадщину Гната Хоткевича від Ольги Бондар-Різниченко
Photo Lviv
2024-11-16T06:06:29Z
DOROFEEVA, Jerry Heil, Klavdia Petrivna: оголошені номінанти музичної премії MEGOGO Music Awards 2024
Elle
2024-11-15T23:30:38Z
Музикант Олександр Ремез і Культурний десант випустили пісню та кліп «Як ти там, Харків?»
Ukraine Art News
2024-11-15T17:15:45Z
Обличчя української науки: L’ORÉAL оголосить імена переможниць шостого сезону української премії «Для жінок у науці»
Elle
2024-11-15T15:45:45Z
Скандальний Бессон: стриптиз перед Путіним
Ukraine Art News
2024-11-16T20:03:37Z
Пішла з життя зірка фільму "Діамантова рука" Світлана Світлична
Ukraine Art News
2024-11-16T19:03:42Z
Фільм про етно-гурт «ЩукаРиба» вийшов онлайн
Cineast
2024-11-16T00:03:49Z
На Tallinn Black Nights Film Festival відбудеться світова прем’єра фільму “Мишоловка”, знятого українським військовим Сергієм Касторних
Cineast
2024-11-15T23:57:45Z
В Анкарі відбудеться фестиваль українського кіно
Ukraine Art News
2024-11-15T17:37:01Z
Зеленський призначив гранти молодим кінематографістам для створення фільмів
Ukraine Art News
2024-11-15T17:33:42Z
Оголосили імʼя ведучого церемонії "Оскар-2025"
Ukraine Art News
2024-11-15T17:21:54Z
Фільмографія “королеви комедій” Дженніфер Еністон: ТОП 10 фільмів, які має побачити кожен
MC Today
2024-11-15T16:43:51Z
Одразу на кількох кінофестивалях у Великій Британії покажуть українські фільми
Ukraine Art News
2024-11-15T16:16:14Z
Спис на гербі
Ukraine Art News
2024-11-16T12:00:43Z
Урич зі Львівщини опинився в переліку "Найкращих туристичних сіл" за версією турорганізації ООН
Ukraine Art News
2024-11-15T12:15:52Z
У Британії запускають поїзд із двокімнатними купе, спа і світським салоном
Хмарочос
2024-11-15T10:46:03Z
Мінкульт виступив проти планів КМДА збудувати підземний паркінг на Старокиївській горі
Ukraine Art News
2024-11-14T13:49:26Z
В осередку старинного Львова. Наше місто перед 700 роками
Photo Lviv
2024-11-14T06:12:28Z
Напівпрозорий скляний фасад і гра світла: приватний будинок у Хіросімі
Хмарочос
2024-11-13T07:07:07Z
Залізничні вокзали Галичини часів Австро-Угорщини
Photo Lviv
2024-11-13T06:18:32Z
Маршрути пам’яті й більше подорожей Україною. Як змінилася туристична галузь під час війни. Інтерв’ю з Мар’яною Олеськів
MC Today
2024-11-12T13:32:56Z
Нестача даних, персоналу і не тільки: очільниця ДАРТ розповіла про виклики туристичної сфери
MC Today
2024-11-12T13:32:54Z
Як варити каву в турці, френч-пресі, філіжанці та інші способи
Photo Lviv
2024-11-17T06:12:26Z
Львів’ян кличуть здати кров для ЗСУ
Photo Lviv
2024-11-17T06:00:33Z
Дитяче Євробачення-2024: Грузія перемогла, Україна посіла 3 місце
Ukraine Art News
2024-11-17T05:30:57Z
Репер Шон Diddy Комбз намагався з в'язниці зв'язатися з потенційними свідками, аби вплинути на судовий процес
Ukraine Art News
2024-11-16T20:00:41Z
Сьогодні фінал Дитячого Євробачення - 2024: де дивитися і як голосувати за Україну
Ukraine Art News
2024-11-16T17:15:44Z
Міністерство культури витратило 24 мільйони гривень на книги «для зміцнення національної єдності»
Хмарочос
2024-11-16T07:31:26Z
Через єВідновлення ми отримали $100 тисяч на купівлю нового житла замість зруйнованого
Хмарочос
2024-11-16T07:25:07Z
Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади
Photo Lviv
2024-11-16T06:12:27Z
Львівський театр імені Франца Кафки презентував альбом «Вірші Миколи Вінграновського»
Photo Lviv
2024-11-16T06:00:31Z
Стівен Кінг оголосив, що йде з соцмережі X
Ukraine Art News
2024-11-15T15:31:08Z
«Українці створюють технології, яких раніше не існувало»: головні тези з виступу Олександр Борнякова на Web Summit 2024
MC Today
2024-11-15T15:03:58Z
Як застарілі системи можуть стримувати український бізнес: власний досвід
MC Today
2024-11-15T13:55:07Z
На Вінничині запустили газотурбінну установку в рекордні строки
Хмарочос
2024-11-15T11:39:56Z
Чорна п’ятниця 2024: найпривабливіші пропозиції українських брендів і прогнози від Admitad Україна
MC Today
2024-11-15T07:31:20Z
Чому мережа «Кібернетики» не «злетіла» в Одесі: співзасновники про досвід у великих містах
MC Today
2024-11-15T07:13:08Z
Uklon запустив верифікацію нових водіїв через Дію, щоб зекономити дві хвилини
Хмарочос
2024-11-14T16:28:31Z
Спрацьовує wow-ефект: співзасновники «Кібернетиків» розповіли про масштабування в регіонах
MC Today
2024-11-14T11:49:07Z
Біткойн різко зріс: як платформа хмарного майнінгу BCH Miner допоможе заробляти $5 тис. на день
MC Today
2024-11-14T11:11:51Z
Королівський пляцок-пиріг: смачно через віки
Ukraine Art News
2024-11-15T09:30:48Z
Секрети приготування смачного бургера в домашніх умовах
Photo Lviv
2024-10-24T04:57:29Z
Дуже смачна лазанья з козячим сиром
Elle
2024-09-23T13:39:47Z
Сезонний десерт: хрустка та ароматна сливова галета
Elle
2024-09-19T07:32:19Z
Ідеальний соус до будь-яких страв: чатні з помідорів
Elle
2024-09-17T16:04:06Z
Від Бенедикта до шакшуки: 7 смачних способів приготування яєць
Elle
2024-09-13T11:13:30Z
Фетучіні зі шпинатом і сиром горгондзола
Elle
2024-08-30T13:09:44Z
Готуємо рататуй: елементарний рецепт
Elle
2024-08-29T13:21:51Z
Рецепт легендарного сливового пирога з New York Times
Elle
2024-08-27T10:55:13Z