Всі ми любимо час від часу побалувати себе солоденьким, і в цьому нема нічого поганого. Споживання цукру та солодощів в помірних кількостях — це навіть добре. Але надмірне споживання цукру призводить до ускладнень та навіть до серйозних проблем зі здоров’ям. Як же зрозуміти, що ти їси забагато цукру? Ось декілька ознак.
1. Коливання рівня енергії
Високе споживання цукру може призвести до стрибків енергії з наступними збоями. Коли ти їси солодку їжу, рівень цукру в крові швидко підвищується, що забезпечує прилив енергії. Однак це часто короткочасно, що призводить до втоми та потреби в більшій кількості цукру для відновлення енергії, кажуть дослідження. Якщо ти відчуваєш постійні коливання енергії, це може бути ознакою надмірного споживання цукру. Краще спробувати збалансувати дієту, споживаючи вуглеводи з високим вмістом клітковини та міксувати їх з білком. Це допоможе стабілізувати рівень цукру в крові, адже білок сповільнює швидкість травлення та надовго зберігає ситість. Тому замість солодкого шоколадного мафіна резонно перекусити грецьким йогуртом з фруктами та ягодами, насінням льону та подрібненими шоколадними крихтами.
2. Тяга до солодкого
Споживання занадто великої кількості цукру може викликати цикл тяги, через стрибки та падіння цукру в крові. Чим більше цукру ти споживаєш, тим більше твоє тіло звикає до смаку, що призводить до посилення тяги до солодкого. Якщо ти постійно тягнешся до солодких закусок або десертів, це не означає, що ти солоденька. Це може бути ознакою того, що ти споживаєш більше цукру, ніж рекомендовано.
3. Збільшення ваги, особливо навколо живота
Надмірне споживання цукру тісно пов’язане зі збільшенням ваги, особливо в області живота. Високе споживання цукру сприяє резистентності до інсуліну, що полегшує задачу тіла в накопиченні жиру, особливо навколо живота. Якщо ти помітила незрозуміле збільшення ваги, та накопичення жиру особливо навколо живота, можливо, настав час переглянути споживання цукру. Старайся споживати продукти з високим вмістом білків та клітковини, які надовго зберігатимуть ситість. Ну, а якщо бажаєш солоденького, спробуй фрукти та ягоди — вони допоможуть утамувати жагу поласувати солодощами.
4. Проблеми зі шкірою
Вплив цукру на шкіру часто недооцінюється. Занадто багато цукру може сприяти таким проблемам зі шкірою, як акне, передчасне старіння та запалення. Підвищений рівень цукру в крові викликає вироблення інсуліну, який, своєю чергою, збільшує вироблення шкірного сала, що призводить до появи прищів. Якщо ти спостерігаєш у себе постійні проблеми зі шкірою, споживання цукру може бути фактором, що сприяє їхній появі.
5. Часті хвороби та ослаблена імунна система
Дієта з високим вмістом цукру може поставити під загрозу імунну систему, зробивши тебе більш сприйнятливою до інфекцій і хвороб. Надмірне споживання цукру перешкоджає функціонуванню лейкоцитів, знижуючи здатність організму боротися з бактеріями та вірусами. Якщо ти часто хворієш, можливо, варто перевірити споживання цукру та збалансувати дієту.
6. Біль і запалення суглобів
Запалення є звичайною реакцією на високе споживання цукру. Солодкі продукти можуть викликати запальні реакції в організмі, сприяючи болю та скутості суглобів. Звіт, опублікований у Journal of Clinical Medicine показав, що надмірна кількість жиру та цукру в раціоні пацієнтів з остеоартритом може призводити до посилення хронічного болю. А інший звіт, опублікований у Frontiers in Nutrition, показує, що доданий цукор може поглиблювати запалення в організмі та сприяти хронічним болям.
7. Підвищений ризик хронічних захворювань
Постійне надмірне споживання цукру пов’язане з підвищеним ризиком хронічних захворювань, включаючи діабет 2 типу, хвороби серця та жирову хворобу печінки. Окрім цього дослідження показує, що існує тісний зв’язок між збільшенням споживання доданого цукру та вищим рівнем кров’яного тиску в учасників віком від 65 до 80 років.
8. Постійне відчуття голоду та незадоволення
Дослідження показує, що солодка їжа змушує нас відчувати голод частіше. Все це відбувається через те, що цукор, як правило, має високу калорійність. Тому тіло може відчувати ситість швидше, якщо їси страви, насичені цим продуктом. Але це всього на короткий період, адже тіло спалює цукор швидше за, скажімо, білки чи клітковину. Саме тому після умовної булочки з шоколадом чи печива нам знову скоро захочеться схрумати ще щось.
Велика кількість цукру в раціоні також може перешкоджати діяльності гормону лептину в організмі, який, як відомо, регулює почуття голоду. Коли рівень лептину знижується, це призводить до посилення голоду та підвищення апетиту. Тому після сніданку з високим вмістом цукру хочеться щось ще з’їсти ще до настання обіду.
Бажаємо тобі тільки смачних та корисних перекусів!
Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.