Наприкінці травня стартує 21 Міжнародний фестиваль документального кіно з прав людини Docudays UA. Його проведуть на кількох локаціях у Києві та водночас онлайн.
Тема цьогорічного заходу — «10 років триденної війни, яка триває три сторіччя». Метою організаторів є обговорення історичної памʼяті, ціни безвідповідальності, циклічності історії, покарання воєнних злочинців, пошуку ідентичності та її збереження.
«Ми обрали довгу, сповнену протиріч назву, яка пригадує, помиляється, трохи іронізує, досліджуючи сама себе. В Україні вона стала частиною нового фольклору. Для іноземців — це заклик дізнатися більше про нашу історію, російську агресію в ній, про причини цієї війни. Чим є Україна і ким є її громадян(к)и», — ділиться директорка Комунікаційного департаменту Docudays UA Дарʼя Аверченко.
На фестивалі відбудеться показ щонайменше 50 фільмів, майстеркласи DOCU/КЛАС, правозахисні події «RIGHTS NOW», заходи «Архіву війни», дискусії між професіоналами документального кіно. Також на події проведуть міждисциплінарну мистецьку програму — DOCU/СИНТЕЗ.
Фільм-відкриття
Кінострічка режисера Оксани Карпович «Мирні люди» розпочне цьогорічний 21 Docudays UA. За основу документального фільму взято перехоплення розмов між російськими військовими та їхніми родинами впродовж 2022 року українськими спецслужбами. Світова премʼєра стрічки відбулася на 74-му Берлінському кінофестивалі та створила великий міжнародний резонанс.
Фінальна стрічка
Фільм «Місія 200» режисера Володимира Сидька завершить фестивальну програму. У сюжеті — історія про українку, яка призупинила свою діяльність у сфері туризму під час повномасштабного вторгнення Росії, щоб почати транспортувати тіла загиблих солдатів.
Окрім цих кінострічок, на 21 Docudays UA можна буде побачити такі документальні фільми:
«Генрі Фонду – в президенти». Режисер — Александер Горват
«Київські файли». Режисер — Вальтер Стокман
«ДНЕ гідності». Режисер — Ян Баумґартнер
«Невидима нація». Режисерка — Ванесса Гоуп
Вже розпочато продаж фестивальних абонементів, тому квитки можна придбати на офіційному сайті Docudays UA.
Авторка: Анастасія Жиденко