MY.UAСтатті
Від гітари до перемоги: деталі візиту Блінкена до України, що приніс чимало несподіванок
Від гітари до перемоги: деталі візиту Блінкена до України, що приніс чимало несподіванок

Від гітари до перемоги: деталі візиту Блінкена до України, що приніс чимало несподіванок

Цей візит був складений так, що цілком міг би стати історичним та знаковим.

Таким, який викликав би виключно позитивні враження.

І справді: держсекретар США став першим американським посадовцем від початку повномасштабної війни, який прибув до Києва з ночівлею.

Він став першим західним "топом", про візит якого офіційно повідомили ще перед початком програми.

Він став першим західним високопосадовцем, зважився хто виступав у Києві прямому ефірі не з бомбосховища, а зі звичайної зали, та ще й перед численною аудиторією.

А зрештою – ще й показав, що західним політикам в Україні можна навіть відпочивати, та відвідав столичний паб.

Тобто сигнал віри в Україну, який би мав надіслати його візит, був суперпотужним.

Найближча аналогія – приїзд до України Байдена до Києва 20 лютого 2023 року.

Вийшло не зовсім успішно.

Чимало дій та заяв Блінкена були оформлені украй невдало, тож українці, які мали бути аудиторією американського гостя – їх не почули, а подекуди й образилися.

І напевно мали на це підстави.

Але якщо відкласти убік емоції, візит приніс також приємні несподіванки.

Зокрема, держсекретар став першим від 2022 року американським топ посадовцем, який заявив, що мета США – це перемога України.

Це – революційне висловлення як для соратника Байдена.

Ба більше, Блінкен також публічно відмовився від "заборону" США щодо ударів ЗСУ по Росії.

Навіть ці сигнали є достатніми для того, щоби говорити про візит з позитивною сумою.

Хоч його потенціал і не був утілений повною мірою.

А ще було те, що лишилося непублічним.

Зокрема – щодо реформ.

А от від коментарів щодо кадрових рішень команди Зеленського Блінкен показово утримався.

Візит відкритості.

Утім – чи то за недоглядом, чи то навмисно – у вівторок вранці, щойно потяг Ентоні Блінкена прибув до Києва, Держдеп поширив серед журналістів інформацію про його візит, аж до безпекових деталей, які точно не мали ставати публічними.

Але головною сенсацією стало те, що держсекретар США лишився у Києві на ніч – досі безпекові протоколи виключали таку можливість.

До слова, у вівторок і у середу у Києві та області жодного разу не оголошували повітряні тривоги, що є радше нетиповою ситуацією для останнього часу; достеменно невідомо, чи це не випадковість.

Дводенний візит дозволив побудувати дійсно наповнено програму.

Це і три раунди політичних переговорів (спершу з президентом Зеленським, потім з прем’єром Шмигалем, і вже на другий день – окремі переговори у МЗС).

А ще візит мав надіслати Києву сигнали про те, що для Вашингтону є справді важливим.

Для цього Блінкен провів зустріч з активістами, що опікуються, антикорупцією, судовою реформою та конфіскацією російських активів.

І дійсно, ці три напрямки є пріоритетними для США, а у питанні конфіскації Штати пішли набагато далі, ніж їхні європейські партнери.

Також керівник американської дипломатії відвідав потужності з виробництва безпілотників для ЗСУ, і цей сигнал мав особливе значення: річ у тім, що США вирішили надати додаткову фінансову допомогу для виробництва озброєння в Україні, і оголосив про це саме Блінкен під час візиту.

А ще – він заїхав до компанії, яка виготовляє протези для військових з ампутованими кінцівками.

Тут пріоритетність і пояснювати не треба.

Окремо був наголос на українській освіті.

Саме тому виступ провели у КПІ, де для держсекретаря також провели таку собі екскурсію кількома локаціями студмістечка; а щоби це не здавалося випадковим, для нього організували ще одну зустріч зі студентами маріупольського вишу, що евакуювалися до Києва.

І насамкінець, Блінкен вирішив підкреслити важливість експорту українського зерна, а для цього відвідав логістичний комплекс у передмісті Києва Вишневому.

А ще – похід до піцерії Veterano, до меморіалу загиблим воїнам, відвідини Майдану тощо… Це – лише ті епізоди, про які зараз, по завершенню візиту, повідомили публічно.

Але конвертувати кількість у якість – не завжди вдавалося.

Гітарний перебор.

Хоча у США справді планували надіслати до України низку публічних сигналів за допомогою цього візиту – та команда Ентоні Блінкена не виявилася у цьому аж надто успішною.

Якщо говорити відверто, перший день візиту став для Держдепу суцільним комунікаційним провалом.

Найбільш проблемним виявився гітарний виступ Блінкена у київському пабі.

Фото і відео Блінкена, що грає на електрогітарі під час офіційного візиту до України, спричинили справжній вибух обурення в українських соцмережах (та й до американських медіа ця історія також докотилася).

Держсекретарю закидали недоречність вибору часу і місця для "розважальної програми", нагадували про те, що саме зараз на Харківщині триває наступ Росії та точаться бої найвищої інтенсивності за багато місяців.

Сигнал про те, що Україна стала безпечнішою, які мав би надіслати похід Блінкена до пабу – лишився не поміченим абсолютною більшістю українських спостерігачів, так само як і символічність вибору ним пісні за назвою Rockin' in the Free World з альбому Freedom.

А крім того, поза увагою лишилося як вступне слово держсекретаря, де він казав і про Харків, і про важкий період для України.

А Держдеп не зробив геть нічого, щоби пояснити, що він вкладав зовсім інше наповнення у цей перфоманс….

Словом, добрі наміри держсекретаря провалилися і викликали в української аудиторії радше обурення.

Додатковою деталлю, що посилила провал, стала невдала офіційна промова Ентоні Блінкена у КПІ – тобто головний публічний захід у межах його української програми.

Виступ держсекретаря перед студентами тривав понад пів години, але не містив жодної конкретики ані щодо реформ, ані щодо війни.

Не пролунало там і оголошень про нову військову допомогу.

Численні заклики надати Україні системи ППО Patriot Блінкен також немов не помітив – принаймні, жодним чином не відрефлексував на них у виступі.

Як пояснюють американські медіа, головним посланням американського гостя мала стати його фраза "Я привіз до України сигнал: ви не на самоті!" ("I have come to Ukraine with a message: You are not alone").

Але слова про підтримку без конкретних дії, які би цю підтримку продемонстрували, – викликали у значної частини аудиторії нерозуміння та відчуття нещирості слів та дій держсекретаря.

Тут варто зауважити: Ентоні Блінкен приїздив до Києва, звісно ж, не для того, щоби виступити перед студентами.

Хай якою є важливість публічних заяв, але основні домовленості та основні мотиви зарубіжних поїздок прив’язані до переговорів за закритими дверима.

Про зміст цих переговорів наразі не говорять ані американська, ані українська влада.

Хоча їхню тематику нескладно вгадати.

За розподілом повноважень в американській владі, Блінкен відповідає передусім за політичний діалог, включно з реформами.

І саме у цій сфері Вашингтон зараз має сигнали, які для Києва є неприємними і навіть болючими – але від них нікуди подітися.

Річ у тім, що після нещодавнього схвалення бюджету допомоги Україні, в американського уряду з’явився новий та ефективний інструмент:.

Білий дім має давати гроші лише в обмін на реформи.

Перелік цих реформ у Вашингтоні, подейкують, вже визначили, і немає сумніву, що про них, зокрема, йшлося на зустрічах з українським президентом та прем’єром.

Серед них, зокрема, перезавантаження Бюро економічної безпеки, яке наразі президентська фракція у ВР відверто саботує.

А зустрічі Блінкена з активістами натякають також, що серед вимог США будуть також елементи антикорупційної та судової реформи.

Удари по Росії?.

Щодо реформ від Блінкена чекали і публічних сигналів.

Тим більше – коли стало відомо про запланований виступ держсекретаря у КПІ.

Утім, у Держдепі поки що обрали стратегію мовчання.

І навіть стосовно реформ обмежилися лише ритуальними фразами та згадкою про боротьбу з корупцією (у офіційного Києва, напевно, не бракує розуміння, що ця згадка потрібна передусім американській аудиторії, яка також слідкувала за візитом).

Ще одне публічне очікування, яке геть не справдилося – стосується кадрових змін в українському уряді.

Останніми днями у ЗМІ було чимало припущень про те, про те, що США не в захваті від відставки команди віцепрем’єра Олександра Кубракова, який опинився у опалі Банкової і залишив посаду.

Відомо, що Кубраков мав непогані контакти з Вашингтоном і користувався підтримкою американських дипломатів та можновладців: це зрештою стало однією з причин його відставки.

Однак ця тема була відсутня не тільки у заявах, а й у діях Блінкена у Києві.

Та й на закритих зустрічах він – можна прогнозувати напевно – навряд чи вдався до докорів з цього приводу.

Річ у тім, що для чинної американської адміністрації кадрові питання – це дуже болюча і чутлива тема.

Особливо стосовно України.

У тому числі – через те, що свого часу дії Байдена (тоді ще віцепрезидента США) задля відставки українського генпрокурора Віктора Шокіна спричинили купу проблем у внутрішній політиці.

Повторювати той досвід точно немає бажання.

А от у питанні війни від Блінкена у Києві прозвучали заяви, яких мало хто чекав.

Це сталося на другий день його перебування у Києві, коли команда держсекретаря вже напевно почула про численні докори на свою адресу після "ніякого" виступу у КПІ та контраверсійної історії з гітарою.

Чи не найбільш резонансною стала його про те, що Україна має перемогти у війні.

І це не формальність, не повторення ритуальних фраз.

Навпаки, для представника адміністрації Байдена це – доволі революційно.

Американський уряд вже понад два роки старанно уникає будь-яких згадок про майбутню перемогу України; замість цього Байден та його команда вживають вразу про те, що Україна "не має програти війну", що є зовсім не тотожним.

Чітка заява про те, що ЗСУ повинні перемогти, а російська армія програти у цій війні – звучала ще у квітні 2022 року від очільника Міноборони Ллойда Остіна, після чого і він змінив лексику.

І от Блінкен приїздить до Києва для того, щоби заявити: "Сполучені Штати віддані тому, щоб гарантувати, що Україна переможе у війні".

А щоби ні в кого не склалося враження, що це обмовка – Блінкен повторив цю заяву двічі!.

Чи означає це загальну позицію Білого дому? І що саме Ентоні Блінкен вкладає у термін "перемога? Ці запитання наразі без відповіді, але ця зміна точно є позитивною.

Друга важлива коректива, про яку Блінкен оголосив перед завершенням візиту, стосується дуже чутливої для українців теми ударів ЗСУ по об’єктах, у тому числі енергетичних, на російській території.

Як відомо, на початку 2024 року США спробували зупинити українські дронові атаки на НПЗ навіть власною зброєю; тоді це викликало обурення і в Києві, і серед держав-союзників.

Схоже, в США усвідомили, що та риторика була помилкою, і Блінкен, по суті, публічно відмовився від неї і переклав на Київ рішення про те, чи битимуть вони по російських об’єктах – аби лише для цього не використовували американську зброю.

"Ми не заохочуємо та не надаємо спроможності для ударів за межами України, але в решті решт Україна має робити рішення для себе самої, як вести цю війну", – заявив держсекретар.

І для надійності повторив цю тезу двічі.

Звісно, така зміна позиції не знімає усіх військових проблем Києва, але це – точно кроки у правильному напрямі.

І те, що США продовжують надавати військову допомогу ЗСУ та роблять свої підходи жорсткішими навіть за наявності певних політичних непорозумінь із Києвом – є однозначно добрим сигналом.

І навіть цього достатньо, щоби говорити, що візит Блінкена до Києва став позитивною подією.

Хоча міг би стати ще кращою.

Автор: Сергій Сидоренко,.

редактор "Європейської правди".

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Украинка стала режиссером нового клипа Леди Гаги
Gloss
2024-10-30T15:28:08Z
Рэпер Эминем впервые станет дедушкой: видео его реакции на новость
Gloss
2024-10-04T16:48:49Z
Linkin Park возвращается с новой вокалисткой спустя 7 лет после смерти фронтмена
Gloss
2024-09-06T15:22:47Z
Мадонна отметила свой 66-й день рождения в шляпе от украинского бренда
Gloss
2024-08-28T12:00:55Z
Анонимная певица Klavdia Petrivna впервые показала свое лицо в новом клипе с группой Tvorchi
Gloss
2024-08-23T15:52:15Z
Первая среди украинских звезд: Светлана Лобода спела для Грэмми
Gloss
2024-08-20T13:43:04Z
Лариса Долина заявила, что стала жертвой мошенников из Украины: артистка потеряла почти 2 миллиона долларов
Gloss
2024-08-13T15:51:51Z
61-летний Джонни Депп начал новые отношения с 28-летней россиянкой: кто она
Gloss
2024-07-17T14:43:11Z
Неожиданный сюжетный поворот: Лобода выпустила клип, в котором она ломает руку
Gloss
2024-07-05T12:43:16Z
Самые смешные фотографии дикой природы: финалисты конкурса Nikon Comedy Wildlife Awards 2024
Gloss
2024-09-30T13:13:29Z
Надя Дорофеева презентовала клип на новую песню «Нитроглицерин»
Gloss
2024-08-07T15:40:50Z
Balenciaga выпустили самую дорогую в мире авоську за 7 тысяч долларов
Gloss
2024-07-17T16:30:55Z
В Steam стартовал фестиваль файтингов
Overclockers
2024-07-16T06:52:19Z
ЗНАКОМСТВО С ЛОНДОНСКОЙ ХУДОЖНИЦЕЙ ЛАРОЙ ДЖУЛИАН
Ukraine Art News
2024-06-08T15:42:56Z
Right 2 Fitness Unveils New Metabolic Ignition System for Women Over 30
Elle
2024-05-27T13:28:03Z
MONATIK выпустил новый клип на песню «А что?», режиссером которого стала Таню Муиньо
Gloss
2024-05-24T13:49:13Z
Princess Karibo's Art Celebrates Diversity in Children's Literature
Elle
2024-05-22T15:31:23Z
Работы украинского художника украсили витрины магазина Hermes в Японии
Gloss
2024-05-07T14:22:20Z
Украинский трейлер эротического триллера «Хорошая плохая девочка» с Николь Кидман
KinoFilms
2024-10-29T16:12:34Z
Первый трейлер сериала «Дюна: Пророчество» и дата премьеры
Gloss
2024-10-28T13:10:35Z
Украинский трейлер хоррора «Ночные ужасы»
KinoFilms
2024-10-28T11:04:00Z
Больше информации об игре Atomfall в новом трейлере
Overclockers
2024-10-21T06:31:55Z
«Хроники Силы»: Алан Бадоев и Ольга Навроцкая создали первую украинскую фэнтези-вселенную
Gloss
2024-10-15T14:42:50Z
Украинский тизер-трейлер «Мертвые земли» с Энтони Маки
KinoFilms
2024-10-15T08:03:27Z
Украинский трейлер мультфильма «Людопес»
KinoFilms
2024-10-13T22:33:25Z
Опубликован релизный трейлер Until Dawn — игра выходит уже завтра
Overclockers
2024-10-03T08:07:58Z
Netflix показал тизер второго сезона «Уэнсдей» и трейлер новой части «Игры в кальмара»
Gloss
2024-09-20T15:58:14Z
Стала известна судьба собаки, которую заметили на вершине 140-метровой пирамиды Египта
Gloss
2024-10-24T17:16:12Z
В Берлине открыли самые высокие качели в Европе – видео
Gloss
2024-10-14T15:15:49Z
Доступ к реке: 6 идей, как киевляне могут получить комфортные набережные
Хмарочос
2024-09-30T13:23:52Z
ТОП-8 экстремальных видов спорта
Men's Life
2024-08-19T07:57:54Z
В Китае открыли 24-километровый морской мост, который побил сразу 10 мировых рекордов
Gloss
2024-07-03T12:40:09Z
Самый большой в мире круизный лайнер Icon of the Seas отправился в свой первый рейс
Gloss
2024-01-29T17:51:45Z
Самые комфортные места для жизни уже в недалеком будущем
Men's Life
2024-01-24T08:33:40Z
Культурное значение шампанского в разных странах
Gloss
2023-11-29T10:12:53Z
Лас-Вегас: удивительная история города азарта, мафии и головной боли для архитектора
MC Today
2023-11-24T17:21:39Z
Секреты красивых волос
Ukraine Art News
2024-10-30T20:30:56Z
Без заморочек! Вкуснейший пирог к чаю! Эта пропитка делает его восхитительным!
InfoHome
2024-10-29T16:06:46Z
Blurring reality: Haozhe Li discusses the inspiration behind Dreamscape
Elle
2024-10-28T11:19:00Z
Пицца без теста на сковороде! Идеальный рецепт на скорую руку!
InfoHome
2024-10-28T05:42:51Z
Analucia™Jewelry Cleaner: your jewelry’s new best friend
Elle
2024-10-25T11:22:25Z
Экспресс тесты для лабораторий: виды, особенности и плюсы
Ukraine Art News
2024-10-25T10:04:11Z
Усик и Фьюри провели первую встречу перед боем-реваншем: дата поединка
Gloss
2024-10-24T16:36:56Z
Лишний вес укорачивает жизнь на 8 лет
Men's Life
2024-10-24T07:33:42Z
Утренний секс способствует карьерному росту
Men's Life
2024-10-24T07:33:41Z
Louis Vuitton выпустили будку для собак за 66 тысяч долларов
Gloss
2024-10-31T17:13:49Z
В Epic Games Store дарят Ghostwire: Tokyo
Overclockers
2024-10-31T15:07:37Z
Concord не вернется. Sony закрыла Firewalk Studios
Overclockers
2024-10-30T08:10:19Z
Interviews with first ladies and gentlemen for the autumn issue of ELLE-Ukraine
Elle
2024-10-29T18:00:43Z
Apple обновила «начинку» iMac: отныне на базе M4 и минимум 16 ГБ ОЗУ
Overclockers
2024-10-28T16:28:21Z
Большинство ноутбуков с графикой GeForce RTX 50-й серии не получит новые процессоры Intel и AMD
Overclockers
2024-10-28T11:49:36Z
Установлен новый рекорд разгона ОЗУ: память Kingston FURY DDR5 CUDIMM покорила 12108 МТ/с
Overclockers
2024-10-25T10:31:46Z
Европейский суд поставил точку в 15-летнем антимонопольном деле против Intel
Overclockers
2024-10-25T09:55:24Z
G.Skill выпускает комплекты памяти Trident Z5 CK DDR5 стандарта CUDIMM: до 9600 МТ/с
Overclockers
2024-10-25T08:28:34Z
Тыкву больше не раздаю, готовлю чудо булочки! Неделю словно из печи! Просто заворачиваю внутрь масло
InfoHome
2024-10-30T07:18:58Z
Всегда возвращаюсь к нему! Идеальное тесто для выпечки - рецепт: Хлеб, лепешки и даже пицца - Шедевр
InfoHome
2024-10-30T07:15:53Z
Пицца на тонком тесте без дрожжей! Идеальный рецепт на скорую руку в мультиварке к чаю! Два варианта
InfoHome
2024-10-29T09:27:38Z
Я делаю это за полчаса! Боже! Как же вкусно творожное тесто для пирожков яблочный пирог рецепт бомба
InfoHome
2024-10-29T09:24:35Z
Беру кефир, 1 яйцо и готовлю за 20 минут пышные и воздушные пончики!
InfoHome
2024-10-29T09:24:35Z
Этому рецепту 125 лет! Какие были сырники в 1899 году? Проверка старинного рецепта
InfoHome
2024-10-28T12:09:55Z
Вкуснее и проще кекса не ела! Изумительное тесто! Кекс на молоке в мультиварке к чаю
InfoHome
2024-10-28T05:42:51Z
Сложно их не попробовать! Пеку мини-батоны с мясной начинкой к первым блюдам или как перекус
InfoHome
2024-10-26T15:42:36Z
Банальная, но давно забытая очень лёгкая и вкусная закуска
InfoHome
2024-10-26T15:42:36Z