До законопроєкту, який забороняє евакуацію авто під час війни, запропонували правки
Депутат Олександр Горенюк подав правки до ухваленого в першому читанні законопроєкту, який забороняє муніципальним інспекторам евакуйовувати авто через незаконне паркування на час дії воєнного стану.
В разі ухвалення закону, автомобілі зможуть забирати лише поліцейські. А органи місцевої влади тільки розглядатимуть справи та виноситимуть постанови про притягнення до адміністративної відповідальності.
Також закон пропонує підвищити штрафи за різні порушення ПДР. Але ГО «Пасажири Києва» запевняє, що звичайні штрафи можна не сплачувати роками. Натомість повернення авто зі штрафмайданчика потрібно оплатити відразу, що робить цей спосіб покарання ефективнішим.
Запропоновані Горенюком правки передбачають – заборонити забирати авто лише під час повітряної тривоги та протягом 30 хвилин після її завершення.
Також депутат пропонує підняти штрафи за порушення правил паркування. А грошове стягнення за незаконне паркування на місцях для осіб з інвалідністю повинне бути більшим.
Окрім цього, у правках зазначається про можливість евакуації авто, якщо водій знаходиться у стані алкогольного сп’яніння.
Горенюк запевняє, що пропозиції узгоджені з великою кількістю громадських організацій, котрі займаються безпекою дорожнього руху.
Зокрема, «Пасажири Києва» підтримали запропоновані зміни та закликали народних депутатів ще більше вдосконалити механізм евакуацій.
Також активісти зазначають про важливість дозволу евакуації незаконно припаркованих автівок з місць для людей з інвалідністю не лише поліцією, а й муніципальними інспекторами. Водночас поліцейські повинні мати право забирати автомобілі за ті ж порушення, що й інспектори з паркування.
- #Інспекція з паркування
- #Автомобіль
- #Паркування
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті