MY.UAСтатті
Гід Lviv Urban Forum 2024: виступи, які не можна пропустити
Гід Lviv Urban Forum 2024: виступи, які не можна пропустити

Гід Lviv Urban Forum 2024: виступи, які не можна пропустити

Тема цьогорічного Lviv Urban Forum розвивається довкола відповідальності за свої міста. «Щоб зберегти і відновити українські міста після руйнівних наслідків війни, кожен повинен діяти на своєму місці – від міської влади та архітекторів до бізнесу і місцевих мешканців», – розповідають організатори форуму. Під час заходу учасники зможуть послухати лекції провідних українських та іноземних фахівців, відвідати воркшопи та  взяти участь у екскурсіях. Розповідаємо про кількох спікерів форму – видатних архітекторів, місцевих депутатів та містопланувальників.

Дізнатися детальніше про програму та купити квитки можна на сайті Lviv Urban Forum

Відповідальність за наші міста з Адою Колау

П’ятниця, 28 червня
10:20-10:40

Ада Колау – перша жінка, що стала мером Барселони і обіймала цю посаду два терміни – з 2015 та 2023 роки. До обрання мером Колау працювала в організації РАН («Платформа для постраждалих від іпотечних кредитів»), що допомагала постраждалим від іпотечної кризи 2008 року барселонцям. На початку 2000-х люди масово брали кредити на нерухомість, а коли фінансова бульбашка луснула, багато з них опинились під загрозою виселення. РАН публічно порушувала цю тему та закликала владу відреагувати – активісти організації проводили мітинги біля житла постраждалих та протестували під будинками політиків.  

Опинившись на посаді мера, Ада Колау взялась за активні реформи. Основними напрямками її діяльності були розвиток сталої моделі міста, боротьба з нерівністю та надмірним напливом туристів. Колау найбільш відома тим, що започаткувала поняття «суперкварталів» – об’єднаних в одну зону девʼяти кварталів, вʼїзд у які заборонений приватному та громадському транспорту. У суперквартали дозволено заїжджати лише автомобілям мешканців, доставки та екстрених служб, проте навіть для них встановлено обмеження швидкості у 10 км/год.

Окрім створення суперкварталів, Колау намагалась зробити туристичну Барселону більш затишною та спокійною для місцевих мешканців. На її думку, через стрімкий розвиток туризму Барселона перетворилося на «атракціон для туристів». Тож на початку свого терміну колишня очільниця міста заборонила будівництво нових готелів в центрі міста та зобов’язала орендодавців на Airbnb отримувати туристичну ліцензію і сплачувати податки.

На ранковій дискусії Ада розповість, як взяти на себе відповідальність за наші міста.

Флоріс Алкемаде про голландське містобудування

П’ятниця, 28 червня
10:20-10:40

З лекцією на Lviv Urban Forum  також виступить нідерландський урбаніст та архітектор Флоріс Алкемаде. З 2015 по 2021 рік він обіймав посаду головного державного архітектора Нідерландів, а у 2018 Флоріс отримав звання Голландського архітектора року. Алкемаде також був гостьовим професором у Гентському університеті та проводив лекції в Академії архітектурі в Амстердамі, спільно з якою у 2020 році випустив книгу «Rewriting Architecture». У книзі Флоріс разом зі співавторами спростовує ідею «табула раса» (чистої дошки – лат.) та закликає враховувати наявний архітектурний контекст під час планування міст.

Серед важливих тем діяльності Флоріса – міський розвиток та переосмислення наявних просторів і форм. Під час роботи у всесвітньо відомому архітектурному бюро Office for Metropolitan Architecture (OMA) архітектор працював над створенням майстер-плану центральної частини Алміре – наймолодшого міста Нідерландів. Цей майстер-план неодноразово отримував архітектурні нагороди за ідеальне співвідношення функціональності, щільності забудови та її різноманітності. Разом з OMA Флоріс також розробляв проєкт реконструкції історичної шахти «Цольферайн» у німецькому Ессені та проєкт перебудови 600-метрової будівлі-складу MacDonald у Парижі.

На урбан-форумі Флоріс розповість про принципи голландського містобудування.

Девід Белліард і труднощі в перетворенні Парижа на «зелене» місто

П’ятниця, 28 червня
14:00-14:20

Девід Белліард обіймає посаду заступника мера Парижа з питань громадського простору, транспорту та мобільності. Ще у 2002 році він долучився до французької партії «Зелених», яка виступає за збереження довкілля – з того часу питання збереження навколишнього середовища завжди були на його порядку денному. Останніми роками в Парижі відходять від автомобілецентризму – автомобільні дороги перетворюють на пішохідні та велосипедні, запроваджують нові обмеження щодо викидів від транспорту та встановлюють нові обмеження швидкості для авто. Так, паризьку автомагістраль Ріволі зробили майже повністю велопішохідною, залишивши автомобілям лише дві смуги, а використання прокатних електросамокатів на вулицях міста заборонили – причиною стали часті травмування.

Наприкінці минулого року Девід Белліард представив стратегічний план «Париж: пріоритет пішоходам!». Згідно з яким, до 2030 року місто зробить пішохідними 100 вулиць поряд зі школами та університетами та створить 50 нових вулиць з озелененням та відпочинковими зонами. Белліард дотримується принципу «головне почати» – на його думку, навіть, якщо нововведення працюють не ідеально, це краще, ніж зовсім нічого не змінювати.

Під час свого виступу спікер поділиться, з якими труднощами йому довелось зіштовхнутись, перетворюючи Париж на «15-хвилинне місто».

Гільма Теодора Гіліте про реновацію радянських шкіл та дитсадків

Четвер, 27 червня
10:00-12:00
П’ятниця, 28 червня
14:40-15:00

Гільма Теодора Гіліте – відома литовська архітекторка та засновниця архітектурного бюро DO Architects. Вона дотримується думки, що архітектура повинна були людиноцентричною, та переважно займається реновацією радянських будівель. Зокрема їй вдалося перетворити типовий радянський дитсадок Peledziukas у місті Пагіряй на затишне та привітне місце для дітей. А військову базу Ogmios Miestas у Вільнюсі DO Architects перетворили на публічний та комерційний простір. Окрім цього, архітектурне бюро Гільми розробило Посібник з проєктування вулиць Вільнюса, який став першою такою збіркою у балтійських країнах. Команда архітекторів, міських планувальників, ландшафтних дизайнерів та фахівців з освітлення працювала над тим, щоб розробити рекомендації, які допоможуть перетворити автомобілецентричні вулиці Вільнюса на затишний простір для пішоходів. Посібник написаний так, що його легко може зрозуміти пересічна людина, а відповідно до його рекомендацій вже реконструювали кілька десятків вулиць у Вільнюсі.

Окрім архітектурних перетворень у Литві, Гільма допомагає й Україні – архітекторка ініціювала створення проєкту Rebuild Wonderful Ukraine. Він обʼєднав архітекторів, міських планувальників, соціологів та донорів з Центральної та Східної Європи задля відбудови українських шкіл та садочків, що постраждали від російських обстрілів. Проєкт втілюють спільно з українським урбан-бюро Big City Lab, Міністерством цифрової трансформації та Міністерством освіти.

На Lviv Urban Forum Гільма розповість, як перетворити радянські школи на затишні простори, а також проведе воркшоп з редизайну українських дитсадків.

Виклики сьогодення від Алехандро Аравени

П’ятниця, 28 червня
16:30 – 17:30

Lviv Urban Forum з лекцією також відвідає відомий чилійський архітектор та переможець Прітцкерівської премії 2016 року Алехандро Аравена. Він відомий проєктуванням соціального житла та прихильністю принципам соціальної рівності, залученості спільноти і сталого розвитку. Одним з найвідоміших соціальних проєктів архітектора є Quinta Monroy у чилійському місті Ікіке – це комплекс з 93 будинків для сімей, що раніше жили на цьому місці у саморобних помешканнях. Метою Аравени було забезпечити відчуття спільноти та приналежності у Quinta Monroy – йому це вдалось завдяки створенню особистих подвірʼїв та зелених зон для мешканців, а також будівництва громадського центру.

Ще одним відомим проєктом Алехандро є Сіамські вежі. Будівля є частиною Католицького університету у Сантьяго – її використовують як приміщення для зберігання компʼютерних систем закладу та простір для навчання. Завдяки використанню звичайного скла для зовнішнього оздоблення та фіброцементу (суміш цементу та мінеральних наповнювачів – ред.) для внутрішнього, архітектору вдалось уникнути «парникового ефекту», що надзвичайно важливо при будівництві скляної будівлі у спекотному Сантьяго. Будівля має вигляд двох веж, що відхиляються одна від одної, зʼєднуючись в основі. Сіамські вежі отримали безліч архітектурних нагород за інноваційний дизайн та використання сталих технологій. 

У 2016 році архітектор був директором Венеційської архітектурної бієнале.

На лекції спікер розповість, як не боятись відхилятись від норми та протистояти викликам сьогодення.

Ганна Бондар про створення Містобудівного кодексу

Субота, 29 червня
12:20-12:30

Серед лекторів форуму буде й Ганна Бондар – заслужена архітекторка України та голова підкомітету з питань містобудування Верховної Ради. У 2011-2012 роках Ганна працювала в Інституті генплану Києва, а з 2015 по 2016 роки виконувала обовʼязки головного архітектора Києва та голови Департаменту містобудування КМДА. Архітекторка була кураторкою першого в Києві фестивалю міських проєктів «PRO місто», конкурсу меморіалу Небесної сотні «Територія гідності» та координаторкою конкурсу на реконструкцію Контрактової площі.
У червні 2023 року Бондар разом з колегами у складі комітету ВР з питань містобудування почала розробляти Містобудівний кодекс – єдиний кодифікований документ, що включатиме все містобудівне законодавство. Його обіцяють написати за два роки. Окрім цього, Ганна активно виступає проти ухвалення законопроєкту 5655 та його «клонів» – на її думку, загальна концепція законопроєкту є хибною, адже він посилює ринок великого капіталу та не запроваджує прозорі правила містобудування, які так необхідні містам.

На форумі Ганна розповість, як відбувається створення Містобудівного кодексу.

    Найпопулярніше за тиждень

    Нові доріжки на Оболонському острові не витримали дощу (фото)
    У Хорватії молоді сім’ї оселяються на даху в батьків через недоступність житла
    Умови для конкретного переможця: тендер на будівництво метро на Виноградар призупинили через скаргу
    Чому відкриті житлові комплекси кращі для міста, ніж закриті? Пояснюємо на прикладі новобудов у Броварах

    Коментарі:

    Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

    *Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

    Поділитися
    Поділитися сюжетом
    Джерело матеріала
    Linkin Park возвращается с новой вокалисткой спустя 7 лет после смерти фронтмена
    Gloss
    2024-09-06T15:22:47Z
    Мадонна отметила свой 66-й день рождения в шляпе от украинского бренда
    Gloss
    2024-08-28T12:00:55Z
    Анонимная певица Klavdia Petrivna впервые показала свое лицо в новом клипе с группой Tvorchi
    Gloss
    2024-08-23T15:52:15Z
    Первая среди украинских звезд: Светлана Лобода спела для Грэмми
    Gloss
    2024-08-20T13:43:04Z
    Лариса Долина заявила, что стала жертвой мошенников из Украины: артистка потеряла почти 2 миллиона долларов
    Gloss
    2024-08-13T15:51:51Z
    61-летний Джонни Депп начал новые отношения с 28-летней россиянкой: кто она
    Gloss
    2024-07-17T14:43:11Z
    Неожиданный сюжетный поворот: Лобода выпустила клип, в котором она ломает руку
    Gloss
    2024-07-05T12:43:16Z
    Звезда "Эмили в Париже" снялась в рекламе BMW в жакете от украинского бренда
    Gloss
    2024-04-24T14:49:11Z
    DOROFEEVA и Лебига презентовали общий трек и побили онлайн-рекорд украинского Twitch
    Gloss
    2024-04-18T13:16:02Z
    Надя Дорофеева презентовала клип на новую песню «Нитроглицерин»
    Gloss
    2024-08-07T15:40:50Z
    Balenciaga выпустили самую дорогую в мире авоську за 7 тысяч долларов
    Gloss
    2024-07-17T16:30:55Z
    В Steam стартовал фестиваль файтингов
    Overclockers
    2024-07-16T06:52:19Z
    ЗНАКОМСТВО С ЛОНДОНСКОЙ ХУДОЖНИЦЕЙ ЛАРОЙ ДЖУЛИАН
    Ukraine Art News
    2024-06-08T15:42:56Z
    Right 2 Fitness Unveils New Metabolic Ignition System for Women Over 30
    Elle
    2024-05-27T13:28:03Z
    MONATIK выпустил новый клип на песню «А что?», режиссером которого стала Таню Муиньо
    Gloss
    2024-05-24T13:49:13Z
    Princess Karibo's Art Celebrates Diversity in Children's Literature
    Elle
    2024-05-22T15:31:23Z
    Работы украинского художника украсили витрины магазина Hermes в Японии
    Gloss
    2024-05-07T14:22:20Z
    Украинка Ангелина Усанова стала победительницей международного конкурса красоты Miss Eco International-2024
    Gloss
    2024-04-29T16:10:03Z
    Netflix показал тизер второго сезона «Уэнсдей» и трейлер новой части «Игры в кальмара»
    Gloss
    2024-09-20T15:58:14Z
    FILM.UA Group выпустили трейлер фильма «БожеВільні» о советской карательной психиатрии
    Gloss
    2024-09-19T12:24:44Z
    «Киевская Неделя Критики – программа «Фокус: Украина – Нидерланды»»: смотрите с 17 октября
    KinoFilms
    2024-09-19T10:51:28Z
    Украинский тизер мультфильма «200% Волк»
    KinoFilms
    2024-09-19T10:24:27Z
    Стало известно, когда выйдет сериал «Гарри Поттер»
    Gloss
    2024-09-18T13:54:56Z
    Лучшие сериалы 2024 года: премия «Эмми» объявила победителей
    Gloss
    2024-09-16T17:07:05Z
    Создатели «Мавки» представили тизер первого украинского мультфильма для взрослых
    Gloss
    2024-09-16T13:37:08Z
    Украинский тизер фильма ужасов «Вовкулака»
    KinoFilms
    2024-09-15T09:27:27Z
    Украинский трейлер экшн триллера «Лига миллионеров»
    KinoFilms
    2024-09-11T06:00:34Z
    ТОП-8 экстремальных видов спорта
    Men's Life
    2024-08-19T07:57:54Z
    В Китае открыли 24-километровый морской мост, который побил сразу 10 мировых рекордов
    Gloss
    2024-07-03T12:40:09Z
    Самый большой в мире круизный лайнер Icon of the Seas отправился в свой первый рейс
    Gloss
    2024-01-29T17:51:45Z
    Самые комфортные места для жизни уже в недалеком будущем
    Men's Life
    2024-01-24T08:33:40Z
    Культурное значение шампанского в разных странах
    Gloss
    2023-11-29T10:12:53Z
    Лас-Вегас: удивительная история города азарта, мафии и головной боли для архитектора
    MC Today
    2023-11-24T17:21:39Z
    Как самостоятельно организовать свой отдых?
    Men's Life
    2023-11-13T07:57:47Z
    Дом Шрека теперь можно арендовать на Airbnb
    Gloss
    2023-09-29T10:42:43Z
    В Apple Park установили сотни стеклянных скульптур. Для их создания собирали песок в пустынях всего мира
    MC Today
    2023-09-25T15:21:48Z
    В чем польза семейных ссор?
    Men's Life
    2024-09-20T13:57:40Z
    Секс после ссоры: панацея или плацебо?
    Men's Life
    2024-09-19T11:30:48Z
    Целуйтесь на здоровье!
    Men's Life
    2024-09-18T08:48:40Z
    Мужское здоровье и достоинство: разоблачаем мифы
    Men's Life
    2024-09-17T12:24:36Z
    3 способа избавиться от храпа
    Men's Life
    2024-09-16T09:40:30Z
    Советы мужчинам по уходу за лицом
    Men's Life
    2024-09-13T10:33:39Z
    Как навести порядок в домашней аптечке?
    Men's Life
    2024-09-12T10:36:47Z
    Classical Meets Humanitarian: Omar Harfouch's «Concerto for Peace» Takes Center Stage at Paris' Iconic Theatre
    Elle
    2024-09-12T07:06:45Z
    Советы тем, кто собрался идти в поход
    Men's Life
    2024-09-11T08:12:52Z
    Вышло приложение Windows App, которое позволяет управлять ПК из любой точки мира через смартфон или планшет
    Gloss
    2024-09-20T15:33:48Z
    Раскрыты спецификации процессоров Intel Core Ultra 200HX для игровых ноутбуков
    Overclockers
    2024-09-20T09:49:23Z
    Линейку гибридных прцоессоров AMD Strix Halo возглавит модель Ryzen AI Max+ 395
    Overclockers
    2024-09-20T08:28:23Z
    Dead Rising Deluxe Remaster получает хорошие отзывы от критиков и игроков
    Overclockers
    2024-09-19T11:55:17Z
    Видеокарта ASUS Prime GeForce RTX 4070 Ti Super соответствует требованиям Nvidia SFF-Ready
    Overclockers
    2024-09-19T06:47:43Z
    Продано почти 62 миллиона консолей PlayStation 5 и лишь 28,3 миллиона Xbox Series
    Overclockers
    2024-09-18T08:13:19Z
    MSI выпускает GeForce RTX 4070 GDDR6 в модификациях Ventus 3X/2X
    Overclockers
    2024-09-16T12:01:18Z
    Samsung испытывает трудности с запуском полупроводникового завода Техасе
    Overclockers
    2024-09-13T14:04:58Z
    ASUS первой выпустила обновления UEFI для плат X670/B650 на базе AGESA 1.2.0.2
    Overclockers
    2024-09-13T10:46:00Z
    Солю скумбрию экспресс способом: утром солю, вечером едим. Малосолёная, нежная, ну очень вкусно
    InfoHome
    2024-09-16T11:16:17Z
    Сделала 5 банок, муж сказал, надо 25! Заготовки для харчо и для солянки на зиму! Супы в банках!
    InfoHome
    2024-09-16T11:13:42Z
    Секреты и хитрости наших бабушек, которые надо знать! Квашеные помидоры
    InfoHome
    2024-09-02T11:43:10Z
    Я всегда готовлю этот завтрак, когда у меня нет времени! Просто, быстро и вкусно
    InfoHome
    2024-09-02T11:39:44Z
    Гарантированный успех! Самая простая и вкусная куриная грудка, за несколько минут!
    InfoHome
    2024-08-27T05:36:36Z
    Лучший способ как приготовить курицу с картошкой! Самый вкусный и простой рецепт из курицы на ужин!!
    InfoHome
    2024-08-27T05:36:36Z
    Все секреты приготовления клубничного варенья
    InfoHome
    2024-08-27T05:33:38Z
    Век живи век учись! От этого рецепта вы будете в восторге! Турецкая ачма - булочки с маком!
    InfoHome
    2024-08-19T13:10:09Z
    Быстрый тортик за 5 минут без духовки! Очень вкусный и простой торт
    InfoHome
    2024-08-15T13:37:01Z