MY.UAСтатті
Жінки в бізнесі: Аделя Ісламгулова про підкорення нових вершин і боротьбу зі стереотипами
Жінки в бізнесі: Аделя Ісламгулова про підкорення нових вершин і боротьбу зі стереотипами

Жінки в бізнесі: Аделя Ісламгулова про підкорення нових вершин і боротьбу зі стереотипами

Заснування власної справи — це завжди про амбітні плани, мрії, але також і про ризики, страхи та велику відповідальність. Тож наважитися стати на цей шлях і пройти його до снаги не кожному. Героїні нашого сьогоднішнього інтерв`ю, бізнесвумен і менторці з понад 10-річним досвідом Аделі Ісламгуловій, вдалося реалізувати одразу декілька успішних проєктів — у різних сферах, у різних країнах та за різних обставин. 

У розмові з ELLE.UA Аделя розповіла про початок свого бізнес-шляху і переломні моменти у ньому, а також розкрила власні принципи ведення бізнесу та інструменти розвитку, які нині використовує. 

З чого розпочався ваш шлях у бізнесі? 

Перша моя справа, яку можна назвати бізнесом, а не підробітком, була у 13 років, коли мені вдалося організувати видавництво підручника з англійської мови не лише для себе, а й для продажу. Я збиралася вступати в міжнародний ВНЗ, і для мене це було значущим напрямом. 

Викликом тоді була нестача грошей, але наявність мети — вивчення англійської. Впоратися мені допомогли кмітливість і відсутність заборон, мовляв, щось «не можна» чи «не вийде». Не було попереднього досвіду — було лише завдання реалізувати цей проєкт. Мозок шукав, які варіанти можуть допомогти.

Труднощів на той момент я особливо не бачила: я сприймала їх як завдання, як веселощі, легкість і гру. Зараз багато у чому це також допомагає мені в бізнесі — сприймати виклики як гру. 

Який напрямок у бізнесі ви обираєте для себе сьогодні? Розкажіть про свою справу.

Я люблю різноманіття, або ж диверсифікацію. В мене абсолютно різні напрями: від девелоперського бізнесу в Іспанії та будівельного в Україні до юридичного бізнесу. Паралельно я працюю як менторка для підприємців — є достатньо багато успішних бізнесменів, які використовують всі hard skills на максимум і розуміють, що подальший розвиток можливий, якщо посилювати власні soft skills і працювати з мисленням. Саме від мислення власника залежить успішність бізнесу. 

У кожного з моїх бізнесів є своя місія, і кожен з них відповідає моїм цінностям. Вони мають  покращувати життя людей — великої кількості людей. 

З якими стереотипами ви стикнулися як жінка у бізнес-середовищі? Що, на вашу думку, може допомогти у боротьбі з ними?

Звісно, стереотипи щодо жінок у бізнесі є. Найперше, якщо ти молода і красива, завжди ставлять запитання, хто спонсор проєкту, хто дає гроші — чоловік чи тато. Вважають, що за жінкою обов’язково має стояти чоловік, який допомагає їй у бізнесі. По-друге, спершу є недовіра до твого професіоналізму. Труднощі зі сприйняттям жінки особливо помічаю у будівельному бізнесі. Коли всі компанії підрядників або конкурентів «чоловічі», дуже складно вести перемовини «на рівних». 

Але є й плюси: жінок сприймають як більш чітких, структурних. До того ж чоловіки загалом є менш гнучкими за жінок у перемовинах, і це перевага. Часто чоловіки можуть познайомитися, потиснути руки й одразу домовитися про партнерство, угоду, жінкам же потрібно більше часу, аби зрозуміти, чи можна людині довіряти, чи тримає вона своє слово, чи є вона професіоналом. 

Як стереотипи оминати? Мені здається, під час перемовин варто одразу підкріплювати себе певним бекграундом, дотримуватися більш суворого зовнішнього вигляду. І за можливості приходити з партнером-чоловіком — це працює безапеляційно.

Навіть достатньо впливові закордонні бізнесвумен розповідають, що під час перемовин усі звертаються до чоловіків і ставлять їм запитання. Тож треба прийняти це і використовувати цей трюк з чоловіком-партнером, заробляти собі репутацію у бізнес-спільноті — тоді чоловіки будуть вже слухати й вас. Це досі так, доводиться грати у цих реаліях. 

Що стало переломним моментом на вашому шляху?

Переломним моментом стала перша велика зароблена сума. Самостійно — без допомоги батьків, чоловіка чи будь-кого іншого. Це стало фіксатором віри в себе і сміливості замахнутися на більше, мріяти, будувати великі плани. 

Другим таким важливим фактором стало усвідомлення того, що моє мислення відрізняється. Саме це дало мені поштовх почати працювати з мисленням інших людей і змінювати його. Я зрозуміла, що не всі думають так, як я. 

Ще з дитинства я знаходила шляхи, у проблемах бачила задачі й вирішувала їх, у мене не було страхів. Я жила так усе життя і думала, що так живуть усі. Розуміння того, що моє мислення є нестандартним, підштовхнуло мене ввійти у бізнес саме з такого позиціювання. Це стало моєю основною цінністю та внеском у партнерство в бізнесі. 

Серед ваших клієнтів як менторки з фінансового мислення — культурні діячі, зірки та бізнесмени з переліків Forbes. З якими запитами до вас звертаються найчастіше?

Власники бізнесу часто звертаються, помічаючи певну повторювану тенденцію. Наприклад, однаковий дохід при збільшенні обороту. Так, партнер мого клієнта на старті сказав, що його межею бажань буде прибуток у 100 тисяч, і от роки потому оборот компанії вже давно обчислюється у мільйонах, а прибуток через постійні несподівані витрати лишається на рівні 100 тисяч. 

Інший клієнт помітив, що кількість продажів ніяк не може перейти певний поріг. Після нашої роботи він усвідомив, у який момент «з’явився» цей поріг і чому. Ще в юності — в зовсім іншому бізнесі, фізичні можливості якого не дозволяли виконувати понад 30 замовлень на день. Тепер же клієнт володіє онлайн-бізнесом, і його мета — тисячі продажів, а стелею лишалося те число 30. Щойно ми знайшли й роз’єднали новий бізнес і старе обмеження, клієнт миттєво здійснив прорив. 

Нерідко також буває, що один з партнерів готовий до стрімкого зростання, а інший — ні. 

Які ваші 3 головні принципи ведення бізнесу? Що для вас є ключовим фактором успіху в бізнесі?

На першому місці для мене завжди місія бізнесу, місія продукту. Його користь людям і користь світу. Я перевіряю кожен новий проєкт саме на цю складову, щоб він міг покращити життя людей. Коли я працюю з мисленням власників бізнесу, я одразу можу працювати з сотнями або тисячами людей, які знаходяться під ними, і змінювати їхнє світосприйняття, їхні життя. 

Друге — це щирість. Між партнерами, з клієнтами та із самим собою у тому, що ти робиш, як ти робиш і для кого ти робиш. Для мене це дуже важливо. 

Бізнес треба сприймати як бізнес. Не як метод здійснення своїх дитячих мрій, доведення комусь чогось чи здобуття визнання, популярності. Бізнес — це бізнес, і його ціль — заробіток грошей. Потрібно виймати з бізнесу всі психологічні навантаження й нести їх у терапію, а в бізнесі приділяти увагу його головній задачі — прибутковості проєкту. 

Але також для мене важлива етична складова бізнесу та, звісно, особистості партнерів.

Як вам вдається підтримувати баланс між бізнесом, що вимагає великих витрат внутрішнього ресурсу, та особистим життям?

Кожен день я вибудовую так, що у мене є час для роботи та час для себе. Працювати весь рік, а потім місяць лежати на пляжі — не моя стратегія. Я працюю сім днів на тиждень і відпочиваю також сім днів на тиждень. 

Звісно, коли запускаються нові проєкти, час роботи збільшується, але загалом у мене є непорушна структура дня, і є справи, які я ніколи не переношу (тренування, навчання, зустрічі з друзями). У мене є розписаний тиждень, на який зверху накладаються поточні завдання. Це допомагає не вигорати й мати певну стабільність у цьому нестабільному світі. 

На які навички ви робите акцент сьогодні та які інструменти використовуєте для їхнього розвитку?

Одним з інструментів є спільнота людей, з якими можна зростати. Людей, близьких тобі за метою, цінностями. У багатьох країнах зараз розвинулися українські бізнес-клуби. Я обов’язково їжджу на зустрічі, форуми та профільні виставки, щоб у колі однодумців ділитися досвідом, навичками, помилками. 

Оскільки нині багато бізнесів розвиваються за кордоном, варто також шукати локальних партнерів, дізнаватися про традиції, звичаї, законодавство, оподаткування, місцеву культуру. Помилкою багатьох підприємців, які діляться своїм досвідом у закордонних проєктах, було прийти зі своїм українським досвідом і почати діяти як в Україні. Тож ще одним інструментом є відкритість до нового, гнучкість.

Роль жінок у бізнесі у сучасному світі зростає з кожним днем. Якою ви нині її бачите?

У всіх бізнесах моїми партнерами є жінки — у різних напрямах, різних країнах — на Кіпрі, в Іспанії, в Україні. Нещодавно я також вклалася у стартап, заснований жінками. Не лише тому, що їхній проєкт покращує життя людей, а й тому, що мені важливо підтримувати юних дівчат, які пробують себе у бізнесі.  

«Жіночий бізнес» — це не порожні слова, це не про конкуренцію з чоловіками. Це про підтримку. Наприклад, у Лондоні, де я нині мешкаю, є багато жіночих бізнес-клубів, учасниці яких підтримують одна одну порадами, досвідом, промоцією тощо. Загалом, якщо повертатися до рецепта виживання у «чоловічому» бізнесі, то це вести його «по-жіночому» — бути унікальною, демонструвати екологічний, гнучкий, м’який і водночас дуже структурований, до деталей продуманий підхід. 

Головна порада, яку ви дали б жінкам, які мріють про власний бізнес? 

Не боятися й пробувати! Я своїм клієнткам та учасницям курсу завжди кажу: «Якщо ви спробуєте і зробите 50%, це все одно більше за 0%, який отримаєте, якщо навіть не спробуєте». Також порадами я часто ділюся на своїй сторінці в Instagram. 

Перед стартом нового проєкту і я, і мої партнерки сідаємо і шукаємо всі страхи, які в нас можуть бути пов`язані з ним. Далі за моєю методикою ми розбираємо кожен, щоб несвідомо не уникати успіху цього бізнесу. 

А також як жінка, яка любить мріяти, я хочу побажати вам вірити в диво, в себе й у свої сили… і діяти!


Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Бйорн Ульвеус з ABBA у 79 років одружився втретє
Ukraine Art News
2024-09-23T13:31:12Z
Пристрасна та вільна: співачка VIRA презентувала гарячий кліп на новий сингл “Зупини”
Photo Lviv
2024-09-22T05:03:25Z
Ольга Бачинська – “найрозумніша жінка Галичини”
Photo Lviv
2024-09-20T05:12:29Z
Vivat видасть мемуари Камали Гарріс
Ukraine Art News
2024-09-19T09:46:03Z
Польська дизайнерка, що поєднала давні ремісничі традиції та сучасний fashion: історія Магди Бутрим
Elle
2024-09-17T09:24:52Z
Відео дня: «Океан Ельзи» презентували особливу для Святослава Вакарчука пісню «Мукачево»
Elle
2024-09-17T09:00:47Z
Венсан Кассель стане батьком вчетверте
Elle
2024-09-16T11:46:43Z
54 роки “Червоній руті”. Пісня, що стала неофіційним гімном України
Photo Lviv
2024-09-13T05:12:32Z
Стінг та Снуп Догг записують спільну пісню, яку випустять у листопаді
Ukraine Art News
2024-09-10T12:00:57Z
130 років тому народився Роман Купчинський
Photo Lviv
2024-09-25T05:12:26Z
Львів’ян та гостей міста запрошують на вшанування 158 річниці від дня народження Михайла Грушевського
Photo Lviv
2024-09-25T05:06:27Z
У Львові відкрилась виставка «Український театральний костюм XX-XXI ст.»
Photo Lviv
2024-09-25T05:03:25Z
У Києво-Печерській лаврі відбудеться виставка, присвячена історії Маріуполя
Ukraine Art News
2024-09-25T04:42:42Z
У Тбілісі відбудеться бієнналє cценографії за участі українських мисткинь
Ukraine Art News
2024-09-24T18:00:55Z
Зеленська: Важливо повернути Україні митців, яких присвоїла Росія
Ukraine Art News
2024-09-24T14:41:50Z
В Києві відкрилася велика музейна ретроспектива Тіберія Сільваші
Ukraine Art News
2024-09-24T12:31:57Z
У Франції проходить виставка ікон з України
Ukraine Art News
2024-09-24T12:31:56Z
У Будапешті провели міжнародний фестиваль «Перехрестя епох. Шевченкіана»
Ukraine Art News
2024-09-24T12:30:50Z
Рейчел Вайс повернеться до всесвіту Marvel у фільмі «Громовержці» за участю Флоренс П'ю
KinoFilms
2024-09-25T06:00:35Z
Перед початком прокату фільму «Назавжди-Назавжди» його автори представлять проєкт майбутнього фільму за мотивами роману Івана Багряного «Тигролови»
Cineast
2024-09-24T23:18:45Z
Акторка з «Гаррі Поттера» з'явиться у новому сезоні «Бріджертонів»
KinoFilms
2024-09-24T17:03:30Z
У Флориді 29 вересня покажуть фільм «Будинок «Слово». Нескінчений роман»
Ukraine Art News
2024-09-24T16:45:48Z
Меріл Стріп виступила на захист жінок в Афганістані: "Кішка має більше свободи"
Ukraine Art News
2024-09-24T15:13:10Z
На YouTube виходить філософська програма з Іваном Семесюком про українські смисли
Хмарочос
2024-09-24T14:42:30Z
Marvel випустив трейлер фільму "Громовержці*", який обʼєднає суперлиходіїв
Ukraine Art News
2024-09-24T14:41:49Z
Рецензія на фільм «Забери мене на Місяць»
KinoFilms
2024-09-24T14:41:15Z
Джеймс Кемерон назвав "Термінатора" частково кринжовим та пояснив чому
Ukraine Art News
2024-09-24T12:31:53Z
Нові правила в’їзду до Євросоюзу: штампи в паспорті більше не ставитимуть
Хмарочос
2024-09-25T06:22:34Z
Смак міського громадянства. У які двері заходити для комфортного життя у давньому Львові
Photo Lviv
2024-09-24T12:24:32Z
На березі Йорданського озера на Оболоні продовжують робити парк – оголошений тендер на 32 мільйони
Хмарочос
2024-09-23T09:58:35Z
Як виглядало місто Яремче 100 років тому
Photo Lviv
2024-09-23T05:12:27Z
Восьмий повірений, або Можливість Третього острова
Ukraine Art News
2024-09-21T13:00:44Z
Забута тема совкового життя Львова — фарцовщики
Photo Lviv
2024-09-21T05:12:23Z
У Болгарії проведуть референдум щодо відновлення комуністичної пам’ятки бруталізму
Хмарочос
2024-09-20T14:07:01Z
Під час зведення сонячної електростанції в Англії розкопали римське поселення. Від будівництва відмовилися
Хмарочос
2024-09-20T09:02:16Z
На словах зелені береги, а насправді – бетонні жолоби. Як КМДА вже 10 років ігнорує запит киян на ревіталізацію русла річки Либідь
Хмарочос
2024-09-20T07:28:00Z
Реформа старшої школи: 10-12 класи відокремлять фізично, учні зможуть жити в пансіонатах
Хмарочос
2024-09-25T06:01:38Z
Як вирішити проблему друку фото або навіщо їхати у Львів зі своїм Полароїдом
Photo Lviv
2024-09-25T04:57:27Z
Київські комунальники перейменують бджілок Бібу і Бобу. Вгадайте, чому
Хмарочос
2024-09-24T14:42:29Z
США передали Україні історичні артефакти, вкрадені раніше РФ
Ukraine Art News
2024-09-24T14:41:51Z
Як це було: сніданок від Elledgy Media Group і Charlotte Tilbury для жінок з усього світу
Elle
2024-09-24T14:41:47Z
Подруга Путіна, партнерка Шольца? Як вибори у Бранденбурзі можуть вдарити по канцлеру Німеччини
Европейская правда
2024-09-24T12:51:47Z
Кожен п’ятий бездомний в Україні виявився переселенцем
Хмарочос
2024-09-24T12:43:32Z
Держаудит: кошторис метро на Виноградар зріс на 8 мільярдів за час будівництва
Хмарочос
2024-09-24T12:34:35Z
Забудовник почав роботи впритул до різьбленої дерев’яної садиби у Пущі-Водиці
Хмарочос
2024-09-24T12:34:34Z
Metro Awakening вийде в листопаді
Overclockers
2024-09-25T06:07:04Z
Серверні процесори Intel Xeon 6900P отримали до 128 ядер із підтримкою Hyper-Threading
Overclockers
2024-09-25T05:27:47Z
Підсумки минулого кварталу на ринку відеокарт: 9,5 млн пристроїв, 88% — на чипах Nvidia
Overclockers
2024-09-25T04:36:45Z
Відбувся реліз ноутбуків із процесорами Intel Core Ultra 200V. Опубліковано перші огляди
Overclockers
2024-09-24T14:42:04Z
Чутки: Rocksteady Studios працює над новою грою про Бетмена
Overclockers
2024-09-24T12:32:26Z
Ціна S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl у Steam підвищилася
Overclockers
2024-09-24T12:32:26Z
Intel Core Ultra 5 245K обігнав Core i5-14600K у тесті Cinebench R23
Overclockers
2024-09-24T12:32:25Z
MSI незабаром випустить материнські плати Project Zero на базі логіки Intel Z890 та AMD X870
Overclockers
2024-09-24T12:32:25Z
Процесор AMD Ryzen Z2 Extreme отримає вісім ядер
Overclockers
2024-09-24T12:32:25Z
Дуже смачна лазанья з козячим сиром
Elle
2024-09-23T13:39:47Z
Сезонний десерт: хрустка та ароматна сливова галета
Elle
2024-09-19T07:32:19Z
Ідеальний соус до будь-яких страв: чатні з помідорів
Elle
2024-09-17T16:04:06Z
Від Бенедикта до шакшуки: 7 смачних способів приготування яєць
Elle
2024-09-13T11:13:30Z
Фетучіні зі шпинатом і сиром горгондзола
Elle
2024-08-30T13:09:44Z
Готуємо рататуй: елементарний рецепт
Elle
2024-08-29T13:21:51Z
Рецепт легендарного сливового пирога з New York Times
Elle
2024-08-27T10:55:13Z
Яблучний пиріг з яблуком, мигдалем і ромом
Elle
2024-08-16T14:49:09Z
Літній пиріг із ягодами та кедровими горішками
Elle
2024-08-09T10:46:05Z