/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F278%2Ff010b3067ecb63de777dc441c529eec3.jpg)
Яким буде сквер імені «Да Вінчі» в Києві?
Архітектор студії AKZ Architectura, який працює над проєктом скверу імені Героя України Дмитра «Да Вінчі» Коцюбайла, показав як виглядатиме майбутній меморіальний простір. Сквер знаходитиметься на вул. Михайла Омеляновича-Павленка у Печерському районі Києва. Загиблий у 2023 році Дмитро Коцюбайло був командиром батальйону «Вовки Да Вінчі».
Як зазначає Артем Вахрін, генплан скверу є «прямим віддзеркаленням душі та подвигу Дмитра Коцюбайла, який загинув від осколкового поранення». Місце символізуватиме удар снаряда. У центрі розмістять бронзову скульптуру вовка, який відпочиває на щиті. Інсталяцію доповнять композицією з грубого каміння. У ландшафті архітектори використають рослини з Галичини та букових лісів – місця, де виріс Дмитро Коцюбайло.
«Цей проект про збереження пам’яті та зміну підходу до меморіалізації. Саме тому ми обрали створити сквер для вшанування пам’яті у міському просторі замість чергового муралу», – зазначив архітектор Артем Вахрін.
Раніше «Київзеленбуд» розповідав, що планується капітальний ремонт скверу «Да Вінчі». Зокрема, на ділянці облиштують нові доріжки й встановлять освітлення, озеленять територію, встановлять зрошувальну систему та сучасні лави й урни. Концепція передбачає повну доступність скверу та обладнання інклюзивного дитячого майданчика. А задля безпеки планують зробити відеоспостереження і тривожну кнопку.
- #меморіал
- #Сквер
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті