На Дніпропетровщині перейменували понад 290 топонімів, пов’язаних з російським імперським минулим, із них 141 — у місті Дніпро.
Так, Амурський міст перейменували на Старий, Амурський парк — на Задніпровський сквер, парк Гагаріна — на Студентський, з’явилися вулиці на честь композиторів Артема Веделя, Мирослава Скорика, Олександра Кошиця.
Серед назв вулиць, які вирішили змінити, зустрічаються такі, як Спаська, Братська тощо де зв’язок із колоніальним минулим не очевидний. Вже перейменований Струківський узвіз, який раніше називався Урицького, знову перейменували — на Княжий.
У Кривому Розі під деколонізацію потрапила вулиця Бернарда Шоу.
Як повідомив голова ОВА Сергій Лисак, від початку повномасштабного вторгнення область позбулася понад чотирьох тисяч радянських топонімів, ще 1,3 тисячі назв виправили відповідно до правил сучасного правопису.
Міський голова Дніпра Борис Філатов заявив, що ані він, ані депутатський корпус мерії не причетні до перейменування, і міська рада шукає законні процедури, як зупинити «це божевілля».
Деякі перейменування він вважає заміною «шила на швайку», деякі — такими, що не мають спільного з історією міста. «Чим вас не влаштовує 152-га стрілецька дивізія, що під час Другої світової звільняла Дніпро від нацистів?» — наводить він приклад.
Крім того, за словами Філатова, рішення ухвалили за три дні без погодження з громадськістю.
Нагадаємо, днями в Одесі погодили перейменування 85 топонімів і ще 347 — в області. Зокрема, Думська площа тепер називатиметься Біржовою.
- #деколонізація
- #Дніпро
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті