/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F278%2F9fb01e698b9b5373882890860c174cb7.jpg)
Чи справді іржавіє тризуб на щиті Батьківщини-матері?
Герб на щиті статуї Батьківщини-матері, встановлений влітку минулого року, почав іржавіти, заявив директор Інституту електрозварювання імені Патона Ігор Крівцун. У Музеї Другої світової війни це заперечують.
В інтерв’ю LIGA.net Крівцун заявив, що монтаж українського тризуба замість радянського герба не узгодили з фахівцями Інституту Патона.
«Проблема в тому, що там, де вони варили, — вітер та немає захисту, і всі ці шви під загрозою — вони вже жовті, хоча це й нержавіюча сталь, — стверджував директор. — Нещодавно ми обстежили монумент дронами й побачили, що там уже є корозія».
Скульптор Олексій Пергаменщик, який створив герб, відповів, що якість зварювання контролювали фахівці Інституту стальконструкцій їмені Шимановського, який саме і здійснював контроль робіт під час будівництва самої Батьківщини-матері у 1979-1981 роках.
«16% нікелю, 10% хрому та 1% титану у хімічному складі матеріалу Тризуба, як і самого монументу повністю, запобігають будь-якій корозії. Те що експерти побачили з дронів, було не що інше, як пожовтіння верхнього наношару заварочного шва завдяки взаємодії повітря з 0,08% вуглецю, який теж є складовою нержавійки», — пояснив Пергаменщик.
У Музеї Другої світової війни, який розташовано всередині скульптури, своєю чергою, заявили, що замовили в Інституту Патона обстеження зварних швів. У звіті жодного слова про іржавіння, неможливість експлуатації чи значні дефекти, не було, запевняє Вечірній Київ заступник директора музею Олег Кучерявий.
Втім, фахівці таки виявили низку локальних дефектів, які домовилися усунути. У другій половині серпня заплановано повторне обстеження швів.
- #Батьківщина-Мати
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті