MY.UAСтатті
Йорг Цвікер та Yogev Shetrit Trio: зіркові гості Bouquet Kyiv Stage
Йорг Цвікер та Yogev Shetrit Trio: зіркові гості Bouquet Kyiv Stage

Йорг Цвікер та Yogev Shetrit Trio: зіркові гості Bouquet Kyiv Stage

15–18 серпня 2024 року в Софії Київській відбудеться сьомий щорічний фестиваль високого мистецтва Bouquet Kyiv Stage, ініційований та організований культурним центром «Дом Майстер Клас». Цього року фестиваль традиційно об’єднає українське візуальне мистецтво, музику, театр, кіно та дискусії на актуальні теми. Протягом чотирьох фестивальних днів відбудеться понад 40 мистецьких подій, зокрема букет концертів класичної, джазової, електронної музики. Серед іноземних учасників на цьогорічному фестивалі — справжні зірки: австрійський віолончеліст Йорг Цвікер, який виступить із Національним ансамблем солістів «Київська камерата», та ізраїльський джазовий бенд Yogev Shetrit Trio.

17 серпня на території Софії Київської відбудуться три концерти: Йорг Цвікер із Національним ансамблем солістів «Київська камерата» виступить о 15:30 та о 19:00, а Yogev Shetrit Trio — о 20:30.

Спеціально для ZN.UA — ексклюзивні інтерв’ю з іноземними гостями фестивалю, які своєю присутністю, виступами, майстер-класами щиро прагнуть підтримати українців.

Йорг Цвікер: «Я хочу привезти до Києва свою любов, свою музику, свою повагу і свою солідарність»

Фото: W. Simlinger

Йорг Цвікер, австрійський віолончеліст, диригент, викладач музики й лектор, започаткував 1992 року всесвітньо відомий професійний бароковий оркестр Capella Leopoldina. Вже майже 30 років Йорг викладає в Університеті музики у Граці, а також на кафедрі старовинної музики у Віденському приватному університеті. Йорг Цвікер регулярно проводить майстер-класи по всій Європі, й цього разу в Києві планує дати клас і для українських музикантів.

Спираючись на 40-річний досвід роботи на сцені, заняття екстремальними видами спорту та спеціальну освіту, Йорг зарекомендував себе як досвідчений ментальний коуч, який тренує професійних музикантів і спортсменів у досягненні піку продуктивності, подоланні страху перед сценою та концентрації уваги.

Йорг неодноразово відвідував Україну починаючи з 90-х років. Востаннє був посередині лютого 2022 року й 24 лютого мав приїхати до України знову…

— Йоргу, востаннє ви відвідали Україну за кілька тижнів до війни?

— Так, останній спільний концерт із українськими музикантами відбувся посередині лютого 2022 року. На 24 лютого я забронював свій наступний рейс. По дорозі до аеропорту дізнався про російське вторгнення.

Щоразу, коли відвідував Київ, я отримував задоволення, бо відчував себе бажаним гостем у цьому чудовому місті. Тут багато фантастичних музикантів і організацій, як, наприклад, Open Opera Ukraine, Vere music hub, які виконують таку фантастичну роботу для культури, для людей.

— Що спонукає вас нині їхати до країни, де вирує війна? Яку місію відчуваєте?

— Я не перестаю цінувати те, що ви всі робите для культури в таких складних умовах. На Заході ми можемо жертвувати гроші, організовувати благодійні концерти, збирати генератори та одяг на зиму, однак я зрозумів, наскільки важливо виявити солідарність, показати, що ми разом, ми не забуваємо про те, що відбувається в Україні. І це я можу зробити якнайкраще, приїхавши до України. Я музикант, а музика об’єднує людей, дарує надію й віру. Тому я хочу привезти до Києва свою любов, свою музику, свою повагу і свою солідарність.

— Як змінилося розуміння війни за ці майже три роки повномасштабного вторгнення в суверенну державу на сході Європи? Що сьогодні варто розуміти людям у Західній Європі, в Австрії, зокрема про цю війну? Чи відчувається, що вона є «спільною»?

— Моє особисте життя повністю змінилося з цією війною, пріоритети докорінно змінилися. Моє покоління не має досвіду війни й тому деякі люди до 60 років не (достатньо) цінують значення миру, свободи й демократії. Тому вони не розуміють, що тут відбувається, а лише бачать наслідки інфляції (що, звісно, є проблемою для деяких бідних людей і тут) і невигідність для Європи санкцій проти Росії. На мою думку, багато людей на Заході просто бояться втратити частину комфортного та розкішного життя.

З іншого боку, я зустрів так багато фантастичних людей, які безкорисливо допомагали (й далі допомагають). Вони розуміють, що допомога потрібна і що ми здатні надати підтримку! Для когось війна ще дуже далека, проте інші розуміють, що вона стосується й нас у Європі (і стосуватиметься ще більше, якщо Україна програє цю війну).

Оскільки я спілкуюся з багатьма українцями в Україні й Австрії, я також бачу багато «прихованих» проблем, таких як дискусії про мову; про те, захищати країну чи тікати до іншої країни; відомий внутрішній розкол на російське/українське; дискусії про надії проти зникнення перспектив тут і там. Про такі проблеми не розповідає жоден канал новин.

Восени я розпочинаю серію концертів із моїм другом, також віолончелістом, у якого зараз схожа ситуація в Єрусалимі, де він часто виступав протягом багатьох років. На цих лекційних концертах ми граємо твори для двох віолончелей, а в перервах між ними говоримо саме про цей досвід, розповідаємо історії, ділимося страхами, проблемами й думками мешканців Києва та Єрусалима.

— Якими є ваші музичні уподобання взагалі? Ваші улюблені композитори й чому саме вони?

— Я виріс у сільській місцевості, де звучало багато австрійської оригінальної народної музики, зокрема танцювальної, і до двадцяти років співав у хорі. Це дуже допомогло в моїй роботі професійного музиканта. Завдяки батькові, який мав багато хороших записів, я зацікавився Давньою музикою (Давня музика включає середньовічну музику та музику доби Відродження. — М.М.). У п’ятнадцять років я став приватним учнем Ніколауса Арнонкура (Ніколаус Арнонкур — видатний австрійський оперний і симфонічний диригент, хормейстер, засновник одного з перших у Європі ансамблів барокової музики Concentus Musicus Wien, дослідник Давньої музики, педагог. — М.М.), завдяки чому спеціалізувався на історично обґрунтованій виконавській практиці. І, звісно, Бах, Гендель або Монтеверді стали улюбленими композиторами в моїх власних концертах. Але я також полюбляю слухати хорошу джазову або поп-музику (наприклад, я — великий шанувальник Queen).

— Які твори ви зіграєте для української аудиторії?

— Для концерту з «Київською Камератою» я обрав змішану програму зі старовинної Давньої музики в першій частині та сучасної музики, яка базується на Давній, у другій частині (у програмі концерту — шедеври Жана Фері Ребеля, Генрі Перселла, Георга Філіппа Телемана, Рихарда Дюнсера, Пітера Ворлока, Йоганна Себастьяна Баха, Макса Регера. М.М.). Гадаю, що це дуже цікаве поєднання, і я з нетерпінням чекаю на роботу з чудовими колегами з «Камерати».

— У чому, на вашу думку, полягає сила мистецтва під час таких катастроф, як війна?

— Мистецтво й культура це душа країни. Як ми розуміємо, Путін хоче стерти українську душу, стерти українську культуру.

Мистецтво, а особливо музика, мають таку силу давати розраду, а також надію, віру та визначати ідентичність. Це мова, яка безпосередньо доходить до сердець і душ людей, особливо коли вони поранені. Музика об’єднує людей у світі!

Концерти відбудуться за підтримки #UkraineOfficeAustria та Посольства Австрії в Україні у співпраці з Open Opera Ukraine та Vere Vusic Fund.

 

Йоґев Шетріт: «Своєю музикою я намагаюся дарувати людям хороші моменти, якими вони можуть насолоджуватися, щоб допомогти їм жити далі».

 

Йоґев Шетріт, світовий композитор і барабанщик, відвідує Україну на запрошення Bouquet Kyiv Stage уперше. Шетріт був засновником і учасником всесвітньо відомого гурту Coolooloosh. Музикант виступав із такими знаними артистами, як Чучіто Вальдес, Тіа Фуллер, Арні Лоуренс, Пауло Морелло та Кевін Махогані. 2016 року створив Yogev Shetrit Trio, яке виступало в понад 30 країнах світу на найбільших фестивалях і майданчиках, серед яких Міжнародний джазовий фестиваль у Панамі, Кеннеді-центр у Вашингтоні та ін.

Музика Йоґева Шетріта містить оригінальні композиції, які елегантно поєднують традиційну північноафриканську музику ґнава, андалузьку музику з марокканської спадщини, а також сучасний джаз і середземноморську музику.

Що спонукає вас їхати до країни, де йде війна? Якою є ваша місія в цьому випадку?

— Я родом із країни, яка переживає постійний конфлікт, і знаю, як важливо продовжувати йти вперед, продовжувати жити. Той факт, що цей фестиваль відбувається під час війни, показує вашу силу й волю до життя; це робить наші країни схожими. Я вірю в силу мистецтва, особливо у важкі часи. Своєю музикою я намагаюся дарувати людям хороші моменти, якими вони можуть насолоджуватися, щоб допомогти їм жити далі. В цьому моя місія. В мене є композиція під назвою «Надії» — підтримую людей і даю їм надію.

Які п’ять слів асоціюються у вас із сучасною Україною?

— Слова, які я пов’язую із сучасною Україною, — це стійкість, що демонструє її здатність долати виклики; боротьба, що передає її прагнення відстояти, захистити незалежність; свобода, що символізує її прагнення демократії; згуртованість, єдність народу; культура, що підкреслює її багату спадщину; і сила, що демонструє її загальну рішучість.

На вашу думку, в чому полягає сила мистецтва, особливо під час таких суворих випробувань, як війна?

— Мистецтво допомагає нам пережити важкі часи. Воно дає силу й надію, необхідні для подолання таких викликів, як війна. Через мистецтво ми можемо висловити найглибші почуття, поділитися думками та відсвяткувати нашу любов до життя. Воно допомагає нам залишатися стійкими й пов’язаними з тим, що справді має значення.

Якими є ваші очікування від участі в Bouquet Kyiv Stage 2024?

— Для мене велика честь брати участь у фестивалі. Мені б дуже хотілося зіграти свою музику в прекрасному великому Києві. Я з нетерпінням чекаю на зустрічі з артистами з різних країн і культур. І дуже хочу почути українську народну музику. Я чув народні українські пісні, вони дивовижні. Також люблю й сучасну музику, наприклад, українську групу «Океан Ельзи», вони такі талановиті! Просто обожнюю їхню музику.

Ізраїль звик жити на межі війни та миру. Які навички варто розвивати українцям із досвіду Ізраїлю?

— Дуже дякую за це складне запитання. Гадаю, найголовніше — залишатися людьми, незважаючи ні на що, підтримувати одне одного, не втрачати надію й не зупинятися на досягнутому.

Концерт відбудеться за сприяння посольства держави Ізраїль в Україні.



Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Після арешту репера Diddy за секс-торгівлю і рекет його музика стала популярнішою
Ukraine Art News
2024-09-25T08:31:05Z
Бйорн Ульвеус з ABBA у 79 років одружився втретє
Ukraine Art News
2024-09-23T13:31:12Z
Пристрасна та вільна: співачка VIRA презентувала гарячий кліп на новий сингл “Зупини”
Photo Lviv
2024-09-22T05:03:25Z
Ольга Бачинська – “найрозумніша жінка Галичини”
Photo Lviv
2024-09-20T05:12:29Z
Vivat видасть мемуари Камали Гарріс
Ukraine Art News
2024-09-19T09:46:03Z
Польська дизайнерка, що поєднала давні ремісничі традиції та сучасний fashion: історія Магди Бутрим
Elle
2024-09-17T09:24:52Z
Відео дня: «Океан Ельзи» презентували особливу для Святослава Вакарчука пісню «Мукачево»
Elle
2024-09-17T09:00:47Z
Венсан Кассель стане батьком вчетверте
Elle
2024-09-16T11:46:43Z
54 роки “Червоній руті”. Пісня, що стала неофіційним гімном України
Photo Lviv
2024-09-13T05:12:32Z
У Музеї Ханенків відкрився музичний сезон із камерними концертами
Хмарочос
2024-09-25T14:07:29Z
На фестивалі у Будапешті приготували 550 літрів борщу
Ukraine Art News
2024-09-25T13:22:33Z
Нове бачення естетики атлетизму та образу сучасної Амазонки в колекції Dior SS25
Elle
2024-09-25T12:31:28Z
У Львові презентували виставку українського театрального костюму XX та XXI століття. Фото
Ukraine Art News
2024-09-25T12:21:44Z
Фотограф зафіксував останні справжні нью-йоркські лофти. Чому вони зникають?
Хмарочос
2024-09-25T11:40:43Z
Точицький обговорив з директором Карнегі-Холу важливість просування української культури
Ukraine Art News
2024-09-25T10:48:44Z
Белла Гадід вперше за останні два роки вийшла на подіум Тижня моди
Elle
2024-09-25T09:48:41Z
У Львові пройде дискусія про відновлення архітектурної спадщини після війни. Як доєднатися?
Хмарочос
2024-09-25T09:43:53Z
Легендарна козацька чайка «Пресвята Покрова» прибуває до Лондона
Ukraine Art News
2024-09-25T09:39:58Z
Леді Гага анонсувала альбом Harlequin з 13 саундтреками до фільму "Джокер: Божевілля на двох"
Ukraine Art News
2024-09-25T14:36:43Z
За перші 4 дні серіал "Пінгвін", що є спінофом "Бетмена", подивилися 5,3 млн глядачів
Ukraine Art News
2024-09-25T12:46:26Z
Режисерка Анна Бурячкова планує екранізувати роман Івана Багряного «Тигролови»
Elle
2024-09-25T12:07:00Z
Зірка "Загублених" Єн Сомерголдер пояснив, чому проміняв кінокар'єру на фермерство
Ukraine Art News
2024-09-25T11:24:50Z
Опубліковано трейлер доповнення The Lake House для Alan Wake 2
Overclockers
2024-09-25T09:37:40Z
Зібрали понад 450 тис. грн для "Госпітальєрів": у США акторки прочитали історії 7 українок про досвід війни
Ukraine Art News
2024-09-25T09:30:45Z
Джейкоб Елорді та Марґо Роббі зіграють закоханих Хіткліффа та Кетрін у новій кіноадаптації «Буремного перевалу»
Elle
2024-09-25T08:42:43Z
Рейчел Вайс повернеться до всесвіту Marvel у фільмі «Громовержці» за участю Флоренс П'ю
KinoFilms
2024-09-25T06:00:35Z
Перед початком прокату фільму «Назавжди-Назавжди» його автори представлять проєкт майбутнього фільму за мотивами роману Івана Багряного «Тигролови»
Cineast
2024-09-24T23:18:45Z
Нові правила в’їзду до Євросоюзу: штампи в паспорті більше не ставитимуть
Хмарочос
2024-09-25T06:22:34Z
Смак міського громадянства. У які двері заходити для комфортного життя у давньому Львові
Photo Lviv
2024-09-24T12:24:32Z
На березі Йорданського озера на Оболоні продовжують робити парк – оголошений тендер на 32 мільйони
Хмарочос
2024-09-23T09:58:35Z
Як виглядало місто Яремче 100 років тому
Photo Lviv
2024-09-23T05:12:27Z
Восьмий повірений, або Можливість Третього острова
Ukraine Art News
2024-09-21T13:00:44Z
Забута тема совкового життя Львова — фарцовщики
Photo Lviv
2024-09-21T05:12:23Z
У Болгарії проведуть референдум щодо відновлення комуністичної пам’ятки бруталізму
Хмарочос
2024-09-20T14:07:01Z
Під час зведення сонячної електростанції в Англії розкопали римське поселення. Від будівництва відмовилися
Хмарочос
2024-09-20T09:02:16Z
На словах зелені береги, а насправді – бетонні жолоби. Як КМДА вже 10 років ігнорує запит киян на ревіталізацію русла річки Либідь
Хмарочос
2024-09-20T07:28:00Z
В Ужгороді пройде 19-й міжнародний театральний фестиваль "Інтерлялька"
Ukraine Art News
2024-09-25T14:39:46Z
У портах Одеської області планують встановити кораблі-електростанції
Хмарочос
2024-09-25T12:52:39Z
Що таке біохакінг, чи може він нашкодити і як знайти безсмертя
Elle
2024-09-25T11:51:58Z
Як в Монреалі сучасну висотку вписали поміж сірих модерністських будівель
Хмарочос
2024-09-25T11:31:48Z
Вінницький муздрамтеатр відкриває сезон прем’єрою «Останній кат»
Ukraine Art News
2024-09-25T11:28:01Z
Як очищати шкіру восени: лайфхаки та перевірені засоби
Elle
2024-09-25T11:24:49Z
Правила ефективного дизайну інтерʼєру маленького житла та модульних будинків
Хмарочос
2024-09-25T08:55:29Z
ЄІБ надає кредит на заміну вагонів метро. Йдеться про 50 млн євро
Хмарочос
2024-09-25T08:19:22Z
На річницю згадуємо підрив радянськими військами Хрещатика в 1941 році. Що тоді сталося?
Хмарочос
2024-09-25T07:01:41Z
NovaPay запустила «кейси» — аналог «банок» mono і «конвертів» Привату
Хмарочос
2024-09-25T13:49:24Z
MSI готує лінійку продуктів для фанатів S.T.A.L.K.E.R.2: Heart of Chornobyl
Overclockers
2024-09-25T13:01:27Z
Оголошено системні вимоги Monster Hunter Wilds
Overclockers
2024-09-25T12:47:06Z
Знайомимося з чотирма платами MSI LGA1851/Z890 для процесорів Intel Arrow Lake-S
Overclockers
2024-09-25T12:28:16Z
Linkin Park випустили нову пісню й кліп Heavy is the Crown, що стане гімном турніру з League of Legends
Ukraine Art News
2024-09-25T12:18:56Z
Шутер Witchfire вийшов у Steam та отримує хороші відгуки
Overclockers
2024-09-25T11:31:30Z
Навушник Samsung вибухнув прямо у вусі дівчини
Gloss
2024-09-25T11:07:25Z
Сем Альтман прогнозує появу суперінтелекту та революцію ШІ
Overclockers
2024-09-25T10:55:01Z
Розкрито орієнтовні ціни плат AM5 із логікою X870/X870E. Реліз заплановано на 30 вересня
Overclockers
2024-09-25T10:24:50Z
Дуже смачна лазанья з козячим сиром
Elle
2024-09-23T13:39:47Z
Сезонний десерт: хрустка та ароматна сливова галета
Elle
2024-09-19T07:32:19Z
Ідеальний соус до будь-яких страв: чатні з помідорів
Elle
2024-09-17T16:04:06Z
Від Бенедикта до шакшуки: 7 смачних способів приготування яєць
Elle
2024-09-13T11:13:30Z
Фетучіні зі шпинатом і сиром горгондзола
Elle
2024-08-30T13:09:44Z
Готуємо рататуй: елементарний рецепт
Elle
2024-08-29T13:21:51Z
Рецепт легендарного сливового пирога з New York Times
Elle
2024-08-27T10:55:13Z
Яблучний пиріг з яблуком, мигдалем і ромом
Elle
2024-08-16T14:49:09Z
Літній пиріг із ягодами та кедровими горішками
Elle
2024-08-09T10:46:05Z