MY.UAСтатті
Чому більше ніхто не хоче приймати у себе Олімпійські ігри
Чому більше ніхто не хоче приймати у себе Олімпійські ігри

Чому більше ніхто не хоче приймати у себе Олімпійські ігри

З кожним роком на проведення Олімпіади зголошується все менш міст, адже це вимагає шалених фінансових вкладень та ніяк не окупається для муніципалітетів, навіть в довгостроковій перспективі.

Раніше проведення Олімпійських ігор було мрією ледь не для кожного великого міста. Олімпіада могла стати шикарним способом перезавантажити розвиток міста — подивитись на змагання приїжджає зазвичай чотири або п’ять мільйонів людей. Ще понад три мільярди спостерігають за олімпіадою по телебаченню. Тож це можливість для міста, яке приймає ігри, отримати значну популярність. А також провокує будівництво нових спортивних комплексів, готелів, покращення доріг та інфраструктури, й наплив туристів. Проте за останні роки все більше міст відмовляються від проведення Олімпійських ігор та знімають свою кандидатуру перед конкурсом. Причини пояснюють на ютуб-каналі Search Party.

На проведення ігор у 2004 році подало заявки 12 міст. Бажаючих прийняти Олімпіаду у 2008 році було вже 10 міст. Надалі з кожним разом кількість охочих зменшувалась, а на проведення Олімпійських ігор у 2024 році подало заявку лише два міста — Париж та Лос-Анджелес. Тож у 2017 році, обираючи місто, в якому проведуть Олімпіаду 2024 року, Міжнародний олімпійський комітет зробив дещо унікальне — одразу обрав місто, яке прийматиме Олімпіаду й у 2028 році. Причиною такого рішення стало побоювання, що приймати Олімпійські ігри у 2028 році не висунеться жодне місто. Таким чином літні ігри 2024 пройшли у Парижі, а наступні прийматиме Лос-Анджелес.

Чому так трапилось?

Ідея ротації проведення ігор у різних містах виникла ще в 1896 році, коли не було міжнародних авіаперельотів та міжнародної телекомунікації. Тож зміна локацій для проведення змагань була необхідністю для поширення ігор на міжнародному рівні та можливістю здобути для них популярність у якомога ширшому колі людей. МОК зберіг цю традицію, врешті-решт створивши конкурс, у якому міста подають заявки на проведення ігор, проходять певний відбір, а далі відбувається голосування за переможця.

Вперше ця ідея ледь не зазнала краху у 1984 році.

Тоді жодне місто не хотіло приймати Олімпіаду у себе, адже попередні ігри мали певні проблеми. Під час змагань у 1968 році, які проходили в Мехіко, в країні панувала атмосфера репресій і бунту. За десять днів до початку Олімпіади в Мехіко на Площі трьох культур студенти влаштували протест проти державного фінансування Олімпіади та вимагали перенаправити ці кошти на соціальні програми. В результаті, демонстрацію розігнала армія, внаслідок чого загинули та постраждали люди. 

У 1972 році на Олімпійських іграх, які проходили у Мюнхені, відбувся теракт. Тоді озброєні палестинські терористи безперешкодно увійшли до будинку в Олімпійському селищі Мюнхена, де проживали ізраїльські спортсмени. Терористи вбили двох атлетів і взяли дев’ятьох у заручники, які загинули під час спроб звільнення.

Тож не дивно, що після таких подій жодне місто не хотіло приймати Олімпіаду у себе. Тоді ситуацію врятував Лос-Анджелес. Місто готове було приймати ігри 1984 року, за умови, що для підготовки до змагань не витрачатиме багато грошей. Для проведення змагань використали стадіони та майданчики, які вже були побудовані у місті, а спортсменів, які приїхали на Олімпіаду, вирішили розміщувати у гуртожитках. Олімпійські ігри 1984 року в Лос-Анджелесі пройшли успішно, внаслідок чого інші міста знову захотіли приймати змагання у себе. Проте модель проведення Ігор без шалених фінансових витрат не набула популярності.

Погіршення ситуації з витратами на Олімпіаду

У період з 1992 по 2020 роки Міжнародний олімпійський комітет додав до Ігор багато нових видів спорту. А отже потрібно було більше місць для змагань та житла для спортсменів, витрати на це, звісно, лягали на плечі міст, які приймали Олімпіаду. 

Щоразу Олімпіада набирала більшої популярності, а тому на міста, які приймають Ігри, зростав й тиск — кращі стадіони, нові готелі, розвинута інфраструктура та інше. 

Сідней, готуючись до Олімпіади,  побудував 15 нових спортивних майданчиків, а також житло для 10 тисяч спортсменів. Афіни побудували 22 нові майданчики, а Пекін — 12. Усе це будівництво зробило проведення Олімпійських ігор дуже дорогим. 

Наприклад, за деякими підрахунками Пекін витратив близько 45 мільярдів доларів у 2008 році для підготовки до проведення літніх Олімпійських ігор, а Токіо більше 35 мільярдів доларів. Для порівняння, весь річний бюджет міста Києва становить близько двох мільярдів доларів США.

Оксфордські дослідники повідомили, що в період з 1960 по 2016 рік середні Олімпійські ігри перевищували бюджет на 156 відсотків, що свідчить про те, що організатори не можуть належним чином контролювати та оцінювати витрати на проведення Олімпіади.

Чому міста й далі погоджувались приймати Олімпіаду

Міста, які приймали Олімпіаду, чудово розуміли, що вони втратять гроші в короткостроковій перспективі. Проте очікувалось, що проведення Олімпіади — це інвестиція, яка окупиться в майбутньому. 

Серед них будівництво нових стадіонів, які будуть використовуватись містами ще десятиліттями. Наприклад, Пекін виправдав витрати близько 460 мільйонів доларів на новий стадіон на 90 000 місць, плануючи, що місцева професійна футбольна команда буде користуватись ним після проведення Ігор.

Найбільш часто рекламованою перевагою проведення Олімпіади є ідея, що проведення Олімпійських ігор спровокує збільшення популярності міста, яке приймає Ігри. Очікується, що люди по всьому світу будуть знати це місто, зросте кількість туристів та збільшаться іноземні інвестиції.

Що з цим не так

Дослідження 2004 року показало, що після різкого зростання туризму, яке відбулось після проведення ігор в Атланті, Сіднеї та Сеулі, його показники згодом знову впали.

А дослідження 2010 року показало, що проведення Олімпійських ігор може спричинити й зменшення туристів у місті.

На це може впливати погода під час проведення Олімпіади, затори, погана транспортна розв’язка, або безпекові інциденти. Тобто Олімпіада може допомогти іміджу міста, а може його й зіпсувати. 

Читайте також: Як виглядають спортивні арени в Ріо-де-Жанейро через 6 місяців після Олімпіади?

Схожа історія й зі стадіонами, які будуються для проведення ігор. Стадіон, який побудував Пекін, очікуючи, що ним користуватиметься місцева футбольна команда, виявився приблизно на 80 тисяч місць більшим, ніж потрібно. Зараз стадіон здебільшого пустує, а його утримання коштує місту близько 10 мільйонів доларів на рік.

Більше по темі:
Зустріч активістів з Дептрансом. Які проєкти можуть реалізувати?
У Луцьку завершують реконструкцію проспекту з велодоріжками та острівцями безпеки (фото)
Велодоріжки, наземні переходи та відповідь на критику: директор Дептрансу каже, що виступає за зручне місто для людей

А 12 із 27 закладів у Ріо-де-Жанейро не проводило жодної події вже  через рік після проведення Олімпіади. Для багатьох мешканців це є доказом того, що проведення ігор – марна трата грошей.

Яка ситуація зараз

До 2015 року до Міжнародного олімпійського комітету подало заявку шість міст, які претендували на проведення Олімпійських ігор у 2024 році. Але протести змусили Бостон і Гамбург відмовитись від своїх кандидатур. Мер Рима також відкликав свою заявку, а у Будапешті 260 тисяч людей підписали петицію проти проведення змагань.

Тому на проведення ігор у 2024 році претендувало лише два міста. Відтоді МОК провів реформи, які, за його словами, значною мірою зменшили фінансові витрати для міст, які приймають Олімпіаду. Реформи вимагають використовувати існуючі та тимчасові місця, як це робив Лос-Анджелес у 1984 році, і також дозволяють співпрацювати з іншими містами.

Наразі МОК припинив приймання заявок і натомість веде переговори про проведення Олімпіади з містами приватно.

Наразі є багато прихильників думки, що для проведення зимових та літніх змагань потрібно обрати постійне місце. Таке рішення позбавило б міста від значних та невиправданих фінансових витрат.

  • #інфраструктура
  • #змагання
  • #Олімпіада

Найпопулярніше за тиждень

У Бучі з радянського пам’ятника матері зняли спідницю #нечос
У сквері в центрі Києва встановили акустичні панелі. Поки що з фанери
Гола цегла та сталь: хто проєктував інтер’єр «Міністерства чебуреків» у Києві? (фото)
Ділянка без скошування зі скошеною травою: комунальники пояснили дивне явище #нечос

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Украинка стала режиссером нового клипа Леди Гаги
Gloss
2024-10-30T15:28:08Z
Рэпер Эминем впервые станет дедушкой: видео его реакции на новость
Gloss
2024-10-04T16:48:49Z
Linkin Park возвращается с новой вокалисткой спустя 7 лет после смерти фронтмена
Gloss
2024-09-06T15:22:47Z
Мадонна отметила свой 66-й день рождения в шляпе от украинского бренда
Gloss
2024-08-28T12:00:55Z
Анонимная певица Klavdia Petrivna впервые показала свое лицо в новом клипе с группой Tvorchi
Gloss
2024-08-23T15:52:15Z
Первая среди украинских звезд: Светлана Лобода спела для Грэмми
Gloss
2024-08-20T13:43:04Z
Лариса Долина заявила, что стала жертвой мошенников из Украины: артистка потеряла почти 2 миллиона долларов
Gloss
2024-08-13T15:51:51Z
61-летний Джонни Депп начал новые отношения с 28-летней россиянкой: кто она
Gloss
2024-07-17T14:43:11Z
Неожиданный сюжетный поворот: Лобода выпустила клип, в котором она ломает руку
Gloss
2024-07-05T12:43:16Z
Аукционный дом MacDougall;s проведет перед аукционную выставку 22-23 ноября в Лондоне
Ukraine Art News
2024-11-12T20:18:58Z
Самые смешные фотографии дикой природы: финалисты конкурса Nikon Comedy Wildlife Awards 2024
Gloss
2024-09-30T13:13:29Z
Надя Дорофеева презентовала клип на новую песню «Нитроглицерин»
Gloss
2024-08-07T15:40:50Z
Balenciaga выпустили самую дорогую в мире авоську за 7 тысяч долларов
Gloss
2024-07-17T16:30:55Z
В Steam стартовал фестиваль файтингов
Overclockers
2024-07-16T06:52:19Z
ЗНАКОМСТВО С ЛОНДОНСКОЙ ХУДОЖНИЦЕЙ ЛАРОЙ ДЖУЛИАН
Ukraine Art News
2024-06-08T15:42:56Z
Right 2 Fitness Unveils New Metabolic Ignition System for Women Over 30
Elle
2024-05-27T13:28:03Z
MONATIK выпустил новый клип на песню «А что?», режиссером которого стала Таню Муиньо
Gloss
2024-05-24T13:49:13Z
Princess Karibo's Art Celebrates Diversity in Children's Literature
Elle
2024-05-22T15:31:23Z
Украинский трейлер эротического триллера «Хорошая плохая девочка» с Николь Кидман
KinoFilms
2024-10-29T16:12:34Z
Первый трейлер сериала «Дюна: Пророчество» и дата премьеры
Gloss
2024-10-28T13:10:35Z
Украинский трейлер хоррора «Ночные ужасы»
KinoFilms
2024-10-28T11:04:00Z
Больше информации об игре Atomfall в новом трейлере
Overclockers
2024-10-21T06:31:55Z
«Хроники Силы»: Алан Бадоев и Ольга Навроцкая создали первую украинскую фэнтези-вселенную
Gloss
2024-10-15T14:42:50Z
Украинский тизер-трейлер «Мертвые земли» с Энтони Маки
KinoFilms
2024-10-15T08:03:27Z
Украинский трейлер мультфильма «Людопес»
KinoFilms
2024-10-13T22:33:25Z
Опубликован релизный трейлер Until Dawn — игра выходит уже завтра
Overclockers
2024-10-03T08:07:58Z
Netflix показал тизер второго сезона «Уэнсдей» и трейлер новой части «Игры в кальмара»
Gloss
2024-09-20T15:58:14Z
Стала известна судьба собаки, которую заметили на вершине 140-метровой пирамиды Египта
Gloss
2024-10-24T17:16:12Z
В Берлине открыли самые высокие качели в Европе – видео
Gloss
2024-10-14T15:15:49Z
Доступ к реке: 6 идей, как киевляне могут получить комфортные набережные
Хмарочос
2024-09-30T13:23:52Z
ТОП-8 экстремальных видов спорта
Men's Life
2024-08-19T07:57:54Z
В Китае открыли 24-километровый морской мост, который побил сразу 10 мировых рекордов
Gloss
2024-07-03T12:40:09Z
Самый большой в мире круизный лайнер Icon of the Seas отправился в свой первый рейс
Gloss
2024-01-29T17:51:45Z
Самые комфортные места для жизни уже в недалеком будущем
Men's Life
2024-01-24T08:33:40Z
Культурное значение шампанского в разных странах
Gloss
2023-11-29T10:12:53Z
Лас-Вегас: удивительная история города азарта, мафии и головной боли для архитектора
MC Today
2023-11-24T17:21:39Z
Салат Моментальный для лентяев! Две минуты и он уже на столе! Крабовый с капустой - улет!
InfoHome
2024-11-16T08:15:45Z
Wednesday Brings Health and Convenience Together with Its Greens Gummies for Daily Nutrition
Elle
2024-11-15T15:43:00Z
Что нас раздражает в женщинах
Men's Life
2024-11-15T14:09:37Z
Салат экономный, от которого не могу отказаться! Очень вкусный, готовлю из простых продуктов!
InfoHome
2024-11-14T10:28:19Z
Народные рецепты из разных стран, как повышать потенцию
Men's Life
2024-11-14T08:51:42Z
МастерШеф 14 сезон. Выпуск 11 от 02.11.2024
InfoHome
2024-11-12T10:19:27Z
Как повысить иммунитет?
Men's Life
2024-11-11T14:09:52Z
Фехтование - а почему бы и нет?
Men's Life
2024-11-07T09:12:51Z
Как изменился мальчик с упаковки Kinder Chocolate и чем он занимается сегодня
Gloss
2024-11-06T15:43:08Z
OpenAI добавляет в ChatGPT функцию веб-поиска
Overclockers
2024-11-01T07:52:06Z
AMD подготовила драйвер специально для Dragon Age: The Veilguard
Overclockers
2024-11-01T07:19:09Z
Louis Vuitton выпустили будку для собак за 66 тысяч долларов
Gloss
2024-10-31T17:13:49Z
В Epic Games Store дарят Ghostwire: Tokyo
Overclockers
2024-10-31T15:07:37Z
Concord не вернется. Sony закрыла Firewalk Studios
Overclockers
2024-10-30T08:10:19Z
Interviews with first ladies and gentlemen for the autumn issue of ELLE-Ukraine
Elle
2024-10-29T18:00:43Z
Apple обновила «начинку» iMac: отныне на базе M4 и минимум 16 ГБ ОЗУ
Overclockers
2024-10-28T16:28:21Z
Большинство ноутбуков с графикой GeForce RTX 50-й серии не получит новые процессоры Intel и AMD
Overclockers
2024-10-28T11:49:36Z
Установлен новый рекорд разгона ОЗУ: память Kingston FURY DDR5 CUDIMM покорила 12108 МТ/с
Overclockers
2024-10-25T10:31:46Z
Пирог с капустой Экспресс - быстрее только купить! Заливаю капусту кипящим молоком, тесто сказка!
InfoHome
2024-11-15T07:18:55Z
Этот турецкий суп как лекарство для моего желудка! Невероятно вкусно
InfoHome
2024-11-14T10:24:54Z
Шоколадный пирог за 20 минут! Нереально вкусно и просто! Брауни
InfoHome
2024-11-14T07:09:38Z
Те самые вкусные и сочные котлеты из щуки с салом
InfoHome
2024-11-14T07:06:42Z
Мягкий как пух и очень очень нежный торт! Научила всех подруг готовить такую вкусняшку
InfoHome
2024-11-13T07:06:48Z
Корейцы скрывают этот рецепт - Куриная печень удивила моих гостей! Так вкусно вы еще не готовили
InfoHome
2024-11-12T10:19:28Z
Как же вкусно! Тающий во рту торт ленивый мeдовик. Проще простого я делаю за минуты
InfoHome
2024-11-12T10:16:05Z
Так можно готовить любую рыбу, но скумбрия получается вкуснее всего
InfoHome
2024-11-11T10:00:44Z
3 простых и вкусных рецепта на гриле - мясо, овощи и вафли
InfoHome
2024-11-11T07:42:03Z