MY.UAСтатті
Українське фотографічне товариство у Львові
Українське фотографічне товариство у Львові

Українське фотографічне товариство у Львові

Ярослав Савка. З життя УФОТО: Оглядають 5-ту виставу, Львів, 1935 р. (Світло й Тінь. – 1935. – Ч. 2)

В Польській Республіці тривалий час послуговувалися багатьма нормативно-правовими актами Австро-Угорської монархії, зокрема законом про громадські організації від 15 листопада 1867 р. Виходячи з положень цього акта, рескриптом Львівського воєводського уряду у 1930 році був зареєстрований Статут «Українського Фотографічного Товариства» з осідком у Львові (далі – УФОТО).

Згідно Статуту метою діяльності УФОТО було «змагати до розвою аматорської фотографії, розбуджувати, поширювати та плекати в найширших кругах громадянства замилування до фотографічного мистецтва, а членам своїм давати науку та вказівки з діяльності фотографії».

Обкладинка книги Юліана Дороша «Підручник фотоаматора» (Львів, 1931) (Dawna fotografia lwowska. 1839—1939. — Lwow, 2004)

Задля досягнення поставленої УФОТО  мети передбачалось: влаштовувати періодичні сходини з викладами про фотографію, організовувати фахові дискусії, влаштовувати проекційні вечірки, спільні прогулянки та забави, утримувати фахову бібліотеку та читальню, фотосалон для використання членами УФОТО (за виключенням комерційних цілей), влаштовувати виставки та нагороджувати найкращі праці, сприяти своїм членам у набутті фотографічних апаратів, приладдя та матеріалів, видавати друком та оголошувати наукові праці з ділянки фотографії та видавати власний орган, влаштовувати публічні практичні курси фотографії та публічні виклади з ділянки фотографії, створювати філії для поширення своїх знань (такі існували в Станіславові (тепер – Івано-Франківськ) та Тернополі).

Щурат С. Учімося фотографувати. Короткий курс практичної фотографії. 1937

Статут визначав ґрадацію членів Товариства, які могли належати до категорії звичайних, добродіїв чи почесних.

Звичайним членом УФОТО міг бути кожен хто вніс «вписове» та регулярно сплачував «вкладки» (внески), членом-добродієм – кожна фізична чи юридична особа, яка одноразово в 12 місячних «ратах» внесла в касу УФОТО щонайменше 10 доларів (члена-добродія мав іменувати Виділ на подання члена УФОТО), почесним членом – могла бути достойна особа, яка для розвитку фотографії, або перед УФОТО мала особливі заслуги (почесних членів мали іменувати Загальні збори УФОТО на внесення виділу, 2/3 голосів присутніх). Усі категорії членів УФОТО мали однакові права.

Кількість членів УФОТО постійно зростала: у 1933 р. їх було 90 (з них 58 – у Львові, 17 – у Станіславові, 15 – у Тернополі), у 1935 р. – 128, у 1936 р. – 165, у 1937 р. – 169, у 1938 р. – 204.

Управління Товариством здійснювалось через скликання щорічних Загальних зборів та постійною діяльністю Виділу.

До компетенції Загальних зборів належало прийняття річного звіту діяльності виділу, річних рахунків та подань членів або Виділу, вибір членів Виділу, Ревізійної комісії, іменування почесних членів, внесення змін до Статуту, визначення розміру членського внеску та інші питання.

Виділ УФОТО складався з голови, заступника голови, секретаря, скарбника та трьох заступників Виділу – разом 7 членів, та діяв впродовж одного року.

До Виділу УФОТО у різний час були обрані: Б. Борщ, М. Ганицька, В. Голіян, Я. Горалевич, В. Ґут, С. Дмоховський, Ю. Дорош, О. Дурбак, Є. Дурделло, С. Жук, Я. Зубенко, І. Кліщ, В. Кметик, С. Курилович, В. Левицький, Р. Масляк, Я. Масляк, Р. Мирович, М. Мох, О. Мох, Н. Нижанківський, В. Ольховий, Я. Проців, В. Савицький, Я. Савка, І. Сімович, Б. Скрентович, І. Сорочко, М. Ставничий, Л. Сторожук, В. Тарнавський, Б. Тишинський, Д. Фіґоль, Г. Фірман, Є. Чайковський, С. Щурат.

Очолювали УФОТО: Степан Дмоховський у 1930–1932(?) рр., Ярослав Горалевич у 1932–1934 р., Євген Дурделло у 1934–1936 р., Олександр Мох у 1936–1937 рр., Євген Чайковський у 1937–1939 рр.

До компетенції Виділу належало скликання Загальних зборів та Ревізійної комісії, прийняття, звільнення та виключення членів, вибір засобів для досягнення мети діяльності Товариства, укладання правильників, управління майном, укладання угод та ін.

Ревізійна комісія складалась з трьох членів і діяла лише впродовж 7 днів перед скликанням Загальних зборів з метою перевірення річного фінансового звіту діяльності Товариства, який подавав скарбник.

Членами Ревізійної комісії УФОТО у різний час були: Б. Гнатевич, Я. Горалевич, К. Ґуран, В. Ґут, С. Дмоховський, І. Заяць, В. Кметик, Р. Крохмалюк, Я. Маренін, М. Мороз, Н. Нижанківський, В. Ольховий, О. Ольховий, М. Пудирак, І. Сидорів, С. Федів.

Осідок УФОТО був на вул. Ходоровського, 15 (тепер – вул. К. Звіринського, 15), а з березня 1934 р. на вул. Шашкевича, 5 (тепер – пл. М. Шашкевича, 5).

Площа Шашкевича, Будинок Музичного інституту. Осідок УФОТО у 1934–1939 роках

Головним завданням УФОТО було плекання мистецької фотографії. Задля цього Товариство проводило різноманітні фотовиставки.

Першу аматорську фотовиставку було проведено 7–14 грудня 1930 р. в Академічному домі на вул. Супінського, 21 (тепер – вул. М. Коцюбинського, 21). Другу аматорську фотовиставку було проведено 5–27 грудня 1931 р. за тією ж адресою. Впродовж 18 квітня – 9 травня 1937 р. УФОТО проводило фотовиставку в Природничому музеї Наукового товариства імені Шевченка на вул. Чарнецького, 24 (тепер вул. Винниченка, 24), яку можна було відвідувати з 9 до 16 години. Квитки коштували 49 і 30 грошей. З 3 по 30 квітня 1938 р. УФОТО провело «Виставку мистецької світлини». Впродовж 1930–1939 рр. УФОТО провело дев’ять фотовиставок різної тематики. Вхід на окремі виставки був безкоштовний, однак приймались добровільні пожертви на книги для бібліотеки Товариства.

Ініціативний гурток першої виставки української фотографії, організованої УФОТО у Львові, 1935 р. Зліва направо сидять: Ярослав Савка, Мечислава Ганицька, Степан Дмоховський, Ярка Проців, Олекса Балицький, стоять: Юліан Дорош, Володимир Голіян, Данило Фіґоль, Богдан Скрентович (Dawna fotografia lwowska 1839–1939. – Lwow, 2004)

Читальня УФОТО була доступна по суботах. Бібліотекарем був Олександр Мох. Щотижня (по четвергах) відбувалися товариські сходини, на яких читали тематичні реферати, зокрема на такі теми: у 1936 р. – «Фотовистава в Загребі», «Уживання магнезії в світлині», «Фотографія на послугах нації», «Моя участь у фотоконкурсах», «Суд над минулим УФОТО», «Перед фотографічним сезоном», «Поправлення негативів», «Про жанри», «Чому я фотографую», у 1937 р. – «Чого ми хочемо від Уфота», «Неуспіх побільшення», «Чому я став світливцем», «Досягнення виставки української мистецької фотографії», «Як повести пропаганду світлини», «Колись було так», «Інфляція Шайнерів», «Заник лятентного образу». Також на сходинах обговорювалися актуальні фотографічні новини, критика світлин (авт. – фотографій). Відбувались демонстрації кольорових та звичайних короткометражних фільмів по темі фотографії.

Титул журналу «Світло й тінь». Львів, 1937, травень, число 5 (40). (З фондів Львівського фотомузею)

Важливою частиною діяльності УФОТО було видання власного органу – «Світло й Тінь». Цей перший у Львові український фаховий часопис для прихильників фотографії в різний час редагували – Степан Щурат, Олександр Мох, Ярослав Савка.

Титульна сторінка першого числа журналу “Світло й тінь” за 1934 рік

Задля популяризації фотографії та поширення спеціальних знань Товариство організувало різні курси, наприклад в травні 1936 р., 11–20 квітня 1937 р. та 15 листопада – 5 грудня 1937 р., курс практичної фотографії для початківців 3–17 червня 1938 р.

Могила Степана Щурата (світлина Руслана Серцелевича – 11.11.2024)

Беручи до уваги кількість проведених виставок, видання високоякісного власного органу, який набув широкої популярності в суспільстві, проведення різних курсів, постійне збільшення кількості членів, можна стверджувати, що діяльність Українського фотографічного товариства у Львові була доволі ефективною як завдяки популярності фотомистецтва так і активності його членів, не зважаючи на складні економічні та політичні умови в яких перебували українці в Польскій Республіці 1920–1930-х рр.

Могила Данила Фіґоля (світлина Руслана Серцелевича – 23.09.2024)

З відоміших членів Українського фотографічного товариства у Львові на Личаківському кладовищі були поховані Степан Щурат (1909–1990) та Данило Фіголь (1907–1967).

Руслан СЕРЦЕЛЕВИЧ
заступник директора ЛКП «Музей «Личаківський цвинтар»

До теми:

[30.04.2016] Воробкало Дз. Українська фотографія Львова у персоналіях. Портрет перший: Олекса Балицький. – https://photo-lviv.in.ua/ukrajinska-fotohrafiya-lvova-u-personaliyah-portret-pershyj-oleksa-balytskyj/;

[07.05.2016] Воробкало Дз. Українська фотографія Львова у персоналіях. Портрет другий: Степан Дмоховський. – https://photo-lviv.in.ua/ukrajinska-fotohrafiya-lvova-u-personaliyah-portret-druhyj-stepan-dmohovskyj/;

[14.05.2016] Воробкало Дз. Українська фотографія Львова у персоналіях. Портрет третій: Данило Фіґоль. – https://photo-lviv.in.ua/ukrajinska-fotohrafiya-lvova-u-personaliyah-portret-tretij-danylo-figol/;

[21.05.2016] Воробкало Дз. Українська фотографія Львова у персоналіях. Портрет четвертий: Євген Дурделло. – https://photo-lviv.in.ua/ukrajinska-fotohrafiya-lvova-u-personaliyah-portret-chetvertyj-evhen-durdello/;

[28.05.2016] Воробкало Дз. Українська фотографія Львова у персоналіях. Портрет п’ятий: Ярослав Коваль. – https://photo-lviv.in.ua/ukrajinska-fotohrafiya-lvova-u-personaliyah-portret-pyatyj-yaroslav-koval/;

[04.06.2016] Воробкало Дз. Українська фотографія Львова у персоналіях. Портрет шостий: Олександр Пежанський. –  https://photo-lviv.in.ua/ukrajinska-fotohrafiya-lvova-u-personaliyah-portret-shostyj-oleksandr-pezhanskyj/;

[11.06.2016] Воробкало Дз. Українська фотографія Львова у персоналіях. Портрет сьомий: Володимир Шухевич. – https://photo-lviv.in.ua/ukrajinska-fotohrafiya-lvova-u-personaliyah-portret-somyj-volodymyr-shuhevych/;

[18.06.2016] Воробкало Дз. Українська фотографія Львова у персоналіях. Портрет восьмий: Степан Щурат. – https://photo-lviv.in.ua/ukrajinska-fotohrafiya-lvova-u-personaliyah-portret-vosmyj-stepan-schurat/;

[25.06.2016] Воробкало Дз. Українська фотографія Львова у персоналіях. Портрет дев’ятий: Ярослав Савка. – https://photo-lviv.in.ua/ukrajinska-fotohrafiya-lvova-u-personaliyah-portret-devyatyj-yaroslav-savka/;

[02.07.2016] Воробкало Дз. Українська фотографія Львова у персоналіях. Портрет десятий: Роман Мирович. – https://photo-lviv.in.ua/ukrajinska-fotohrafiya-lvova-u-personaliyah-portret-desyatyj-roman-myrovych/

[09.07.2016] Воробкало Дз. Українська фотографія Львова у персоналіях. Портрет одинадцятий: Ярослав Масляк. –  https://photo-lviv.in.ua/ukrajinska-fotohrafiya-lvova-u-personaliyah-portret-odynadtsyatyj-yaroslav-maslyak/;

[16.07.2016] Воробкало Дз. Українська фотографія Львова у персоналіях. Портрет дванадцятий: Маріян Ґавдяк. – https://photo-lviv.in.ua/ukrajinska-fotohrafiya-lvova-u-personaliyah-portret-dvanadtsyatyj-mariyan-gavdyak/;

[23.07.2016] Воробкало Дз. Українська фотографія Львова у персоналіях. Портрет тринадцятий: Степан Ожґа. – https://photo-lviv.in.ua/ukrajinska-fotohrafiya-lvova-u-personaliyah-portret-trynadtsyatyj-stepan-ozhga/;

[30.07.2016] Воробкало Дз. Українська фотографія Львова у персоналіях. Портрет чотирнадцятий: Олександер-Микола Мох. – https://photo-lviv.in.ua/ukrajinska-fotohrafiya-lvova-u-personaliyah-portret-chotyrnadtsyatyj-oleksander-mykola-moh/;

[05.08.2016] Воробкало Дз. Українська фотографія Львова у персоналіях. Портрет п’ятнадцятий: Микола Сеньковський. – https://photo-lviv.in.ua/ukrajinska-fotohrafiya-lvova-u-personaliyah-portret-pyatnadtsyatyj-mykola-senkovskyj/;

[20.08.2016] Воробкало Дз. Українська фотографія Львова у персоналіях. Портрет шістнадцятий: Роман Шипайло. – https://photo-lviv.in.ua/ukrajinska-fotohrafiya-lvova-u-personaliyah-portret-shistnadtsyatyj-roman-shypajlo/;

[03.09.2016] Воробкало Дз. Українська фотографія Львова у персоналіях. Портрет сімнадцятий: Іван Олексишин. –  https://photo-lviv.in.ua/ukrajinska-fotohrafiya-lvova-u-personaliyah-portret-simnadtsyatyj-ivan-oleksyshyn/;

[24.09.2016] Воробкало Дз. Українська фотографія Львова у персоналіях. Портрет вісімнадцятий: Юліан Дорош. – https://photo-lviv.in.ua/ukrajinska-fotohrafiya-lvova-u-personaliyah-portret-visimnadtsyatyj-yulian-dorosh/;

[08.10.2016] Воробкало Дз. Українська фотографія Львова у персоналіях. Портрет дев’ятнадцятий: жінки-фотоаматори. //  https://photo-lviv.in.ua/ukrajinska-fotohrafiya-lvova-u-personaliyah-portret-devyatnadtsyatyj-zhinky-fotoamatory/;

[26.03.2020] Легін С. Створення УФОТО, відкриття виставок килимарства та творів Крижанівського, або огляд українських культурних подій Львова у березні 1930 року. – https://photo-lviv.in.ua/stvorennia-ufoto-vidkryttia-vystavok-kylymarstva-ta-tvoriv-kryzhanivs-koho-abo-ohliad-ukrains-kykh-kul-turnykh-podiy-l-vova-u-berezni-1930-roku/;

[03.04.2020] Сова А. Про УФОТО та фотографію на сторінках ілюстрованого тижневика “Спортові Вісти” 1931 року. –  https://photo-lviv.in.ua/pro-ufoto-ta-fotohrafiiu-na-storinkakh-iliustrovanoho-tyzhnevyka-sportovi-visty-1931-roku/;

[17.12.2020] Легін С. Перша Виставка Української Аматорської Фотоґрафії у Львові. Як це було? – https://photo-lviv.in.ua/persha-vystavka-ukrainskoi-amatorskoi-fotografii-u-lvovi-yak-tse-bulo/;

[03.06.2021] Легін С. “Обов’язком кожного Українця є відвідати цю виставку”, або трішки про Другу Виставку Української Аматорської Фотоґрафіки у Львові. – https://photo-lviv.in.ua/obov-iazkom-kozhnoho-ukraintsia-ie-vidvidaty-tsiu-vystavku-abo-trishky-pro-druhu-vystavku-ukrainskoi-amatorskoi-fotografiky-u-lvovi/;

[07.10.2021] Легін С. “Львів у світлині” 1932 року, або Третя виставка УФОТО. – https://photo-lviv.in.ua/lviv-u-svitlyni-1932-roku-abo-tretia-vystavka-ufoto/.

[20.01.2021] Українське фотографічне товариство. https://www.untitled.in.ua/post/ukrainian-photographic-society-1930

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Що треба знати про Соню Делоне – королеву кольору та авангарду
Ukraine Art News
2024-11-14T13:34:31Z
Образ дня: Ріта Ора в кутюрній сукні FROLOV у новому епізоді The Masked Singer
Elle
2024-11-14T13:10:10Z
Співак Ray J заявив, що зірки, які брали участь у вечірках Diddy, намагаються підкупити імовірних жертв
Ukraine Art News
2024-11-14T12:24:56Z
Жінка, яка має план. Інтерв'ю з Іриною Горовою
Elle
2024-11-13T12:31:03Z
Бренду Poustovit виповнюється 25 років
Elle
2024-11-13T11:34:43Z
Видання People назвало зірку "Офісу" Джона Кразінські найсексуальнішим чоловіком у світі
Ukraine Art News
2024-11-13T11:15:50Z
Фотофакт: Меган Фокс вчетверте стане мамою
Elle
2024-11-12T17:42:56Z
«Вся наша команда – це українці»: як Єлизавета Татарина відкрила веганську кав’ярню у Великій Британії
MC Today
2024-11-12T13:32:57Z
У total black і вишуканих прикрасах: Кейт Міддлтон здійснила новий вихід на публіку після хімієтерапії
Elle
2024-11-11T07:50:13Z
Відвідувачі музею в Нідерландах зможуть спостерігати за реставрацією однієї з найвідоміших картин Рембрандта
Ukraine Art News
2024-11-14T08:46:06Z
Вибір тижня: найстильніші вбрання та аксесуари на зиму в нових колекціях українських брендів
Elle
2024-11-14T07:48:39Z
У Києві експонують роботи видатного одеського художника Ігоря Гусєва
Ukraine Art News
2024-11-14T07:09:44Z
У Львові відкриється виставка 10-го Міжнародного конкурсу репортерської фотографії LIFE PRESS PHOTO 2024
Photo Lviv
2024-11-14T06:06:31Z
Павло Табаков та інші відомі артисти заспівають у Львові легендарні хіти при світлі тисячі свічок
Photo Lviv
2024-11-14T06:00:33Z
В українській бібліотеці у Лондоні проходить виставка портретів білорусів, полеглих за Україну
Ukraine Art News
2024-11-13T17:37:06Z
Автори вільних народів завжди переможуть імперію, яка їх намагається поневолити, - гендиректор Українського інституту Шейко
Ukraine Art News
2024-11-13T17:37:05Z
В Україні започаткували стипендію для письменників імені Вікторії Амеліної
Ukraine Art News
2024-11-13T16:57:50Z
АРМА продало перші 16 картин Медведчука за 317 тис. грн
Ukraine Art News
2024-11-13T16:31:07Z
В Україні проведуть онлайн-фестиваль європейського кіно EUFF 2024
Ukraine Art News
2024-11-14T13:04:04Z
У Фінляндії діаспора провела фестиваль «Українські кінодні у Гельсінкі»
Ukraine Art News
2024-11-14T11:18:52Z
У Великій Британії підняли рейтинг "Зоряним війнам: Повернення Джедая": фільм треба дивитися з батьками
Ukraine Art News
2024-11-14T10:46:11Z
Леді Ґаґа зіграє в другому сезоні «Венздей»
KinoFilms
2024-11-13T22:21:29Z
СТУДЕНТКИ КYIV ACADEMY OF MEDIA ARTS РОЗРОБИЛИ АЛЬТЕРНАТИВНІ ПОСТЕРИ ДЛЯ ФІЛЬМУ «РЕДАКЦІЯ» РОМАНА БОНДАРЧУКА
Cineast
2024-11-13T21:51:45Z
«Давайте за 15 хв все вирішимо. А, ви на зборах сусідів перший раз?»: вийшов перший тизер передноворічної комедії «Збори ОСББ» з Яновичем, Лебігою, Кукуюком, Сумською, Рудинськими, Хижняк та іншими в головних ролях
Cineast
2024-11-13T21:21:49Z
Фільми «Іван і Марта» про подружжя Дзюбів та «Будинок зі скалок» про дитячий притулок в окупованому нині Лисичанську виходять онлайн
Cineast
2024-11-13T21:13:06Z
Ганна Веддінгхем зіграє у новій частині франшизи «Місія неможлива» з Томом Крузом
KinoFilms
2024-11-13T18:21:45Z
Лауреатом премії Станіслава Вінценза став режисер Ростислав Держипільський
Ukraine Art News
2024-11-13T17:01:29Z
Мінкульт виступив проти планів КМДА збудувати підземний паркінг на Старокиївській горі
Ukraine Art News
2024-11-14T13:49:26Z
В осередку старинного Львова. Наше місто перед 700 роками
Photo Lviv
2024-11-14T06:12:28Z
Напівпрозорий скляний фасад і гра світла: приватний будинок у Хіросімі
Хмарочос
2024-11-13T07:07:07Z
Залізничні вокзали Галичини часів Австро-Угорщини
Photo Lviv
2024-11-13T06:18:32Z
Маршрути пам’яті й більше подорожей Україною. Як змінилася туристична галузь під час війни. Інтерв’ю з Мар’яною Олеськів
MC Today
2024-11-12T13:32:56Z
Нестача даних, персоналу і не тільки: очільниця ДАРТ розповіла про виклики туристичної сфери
MC Today
2024-11-12T13:32:54Z
Засновник COMFY інвестував у 33 торгових парка в Польщі: що це за бізнес та як він працює
MC Today
2024-11-12T13:32:43Z
У Варшаві відкрили новий трамвайний маршрут. Це найдовша з 1950-х збудована ділянка
Хмарочос
2024-11-12T11:58:50Z
У Коломиї відреставрували двері, яким 235 років
Хмарочос
2024-11-12T08:32:50Z
В Україні посмертно видадуть поетичну збірку військового Ігоря Мисяка "Діти жонглюють камінням"
Ukraine Art News
2024-11-14T13:25:27Z
Що почитати: 7 романтичних історій у мʼяких обкладинках
Elle
2024-11-14T13:06:41Z
Чорна п'ятниця на Notino: улюблені парфуми та косметика зі знижками
Elle
2024-11-14T12:54:44Z
У «Резерв+» є понад 100 ІТ-вакансій у війську: які найпопулярніші серед кандидатів
MC Today
2024-11-14T12:21:55Z
У Нью-Йорку комісію ріелтору зобов’язали сплачувати власника нерухомості
Хмарочос
2024-11-14T12:08:46Z
«Аптечка першої ментальної допомоги»: картки для саморефлексії від УЛІС та Plesо
Elle
2024-11-14T11:42:49Z
5 Незвичайних Ідей для Побачення: Як Здивувати Свою Половинку
Хмарочос
2024-11-14T11:35:43Z
Роман Левкової про Крим "За Перекопом є земля" вийшов у словацькому перекладі
Ukraine Art News
2024-11-14T11:25:10Z
Вкотре петиція про скасування зупинки транспорту під час тривог набрала голоси. Чи спрацює на цей раз?
Хмарочос
2024-11-14T11:14:06Z
Спрацьовує wow-ефект: співзасновники «Кібернетиків» розповіли про масштабування в регіонах
MC Today
2024-11-14T11:49:07Z
Біткойн різко зріс: як платформа хмарного майнінгу BCH Miner допоможе заробляти $5 тис. на день
MC Today
2024-11-14T11:11:51Z
Щоб отримати кредит для розвитку бізнесу, заклали дві квартири. Історія мережі магазинів електроніки «Кібернетики»
MC Today
2024-11-14T10:16:15Z
monobank та «Укрпошта» запустили нову послугу для власників карток необанку – Гороховський
MC Today
2024-11-13T16:18:19Z
«Ми були змушені діяти». Чому MacPaw скорочує 20% працівників – Forbes
MC Today
2024-11-13T13:22:13Z
Новий безплатний курс «ШІ для продуктивності» від Google. Як потрапити?
MC Today
2024-11-13T11:07:43Z
Як пройшов Beauty Tech Day і які проєкти представили стартапи-фіналісти L’Oréal Startup Hub
MC Today
2024-11-12T15:01:45Z
В «Резерв+» додадуть можливість повторного оновлення даних та інші функції – що відомо
MC Today
2024-11-12T13:33:00Z
Продаючий контент для 300+ клієнтів у різних нішах: як OVVA Promo привертає увагу споживачів онлайн
MC Today
2024-11-12T13:32:58Z
Секрети приготування смачного бургера в домашніх умовах
Photo Lviv
2024-10-24T04:57:29Z
Дуже смачна лазанья з козячим сиром
Elle
2024-09-23T13:39:47Z
Сезонний десерт: хрустка та ароматна сливова галета
Elle
2024-09-19T07:32:19Z
Ідеальний соус до будь-яких страв: чатні з помідорів
Elle
2024-09-17T16:04:06Z
Від Бенедикта до шакшуки: 7 смачних способів приготування яєць
Elle
2024-09-13T11:13:30Z
Фетучіні зі шпинатом і сиром горгондзола
Elle
2024-08-30T13:09:44Z
Готуємо рататуй: елементарний рецепт
Elle
2024-08-29T13:21:51Z
Рецепт легендарного сливового пирога з New York Times
Elle
2024-08-27T10:55:13Z
Яблучний пиріг з яблуком, мигдалем і ромом
Elle
2024-08-16T14:49:09Z