MY.UAСтатті
Бренду Poustovit виповнюється 25 років
Бренду Poustovit виповнюється 25 років

Бренду Poustovit виповнюється 25 років

Коли йдеться про Poustovit, цифра 25 тут виключно офіційна, адже все почалося набагато раніше. У 1994 році — перша колекція на фестивалі Alta Moda. У 1996-му — фестиваль In Vogue у Вільнюсі, потім два роки роботи в Парижі для Daniel Hechter, повернення додому, аж поки у червні 1998 року не стався запуск власного бренду. Згадувати з Лілією Пустовіт часи, коли все тільки починалось — це ніби занурюватися в окремий всесвіт. Адже народження власної компанії співпало з першими кроками модної індустрії в Україні. Зустрічі з інсайдерами світу моди, перші покази, мрії та амбіції... Філіжанка запашної кави в Cafe Charlotte, де відбувається наша бесіда з Лілією, яку українське видання ELLE чотири рази відзначало нагородою ELLE Style Awards, налаштовує на довгу розмову.   

фото Андрій Давидовський, Elle, 2009 р.

Віх було чимало. Одна з доленосних, безумовно, — паризька сторінка та робота в Домі Daniel Hechter. Талановитий та амбітний, один із п’ятисот найбагатших людей Франції, Даніель Ештер особисто запросив Пустовіт одразу після її перемоги у Вільнюсі приєднатись до його креативної команди. Звісно, це шанс, яким варто було скористатись. У Парижі, де вона знімала студію поруч з музеєм д`Орсе, із зарплатнею у двадцять тисяч франків (на той момент близько трьох тисяч доларів. — Прим. ред.), життя вирувало на повну, адже все найцікавіше було попереду.

С. З. Ти могла би бути мільйонеркою! 
Л. П. Так, Соню! (Усміхається.) Але вісімсот доларів я сплачувала тільки за комунальні послуги, за свій привілей жити в самісінькому центрі. Однак усе виходило плюс-мінус розумно. Мені тоді дуже допоміг мій досвід у Центрі моди «Екста», де я працювала одразу після інституту. Знала, як це буває, коли на виробництві влаштовують «художні ради». Уяви: сидять виробники, виходить модель, показують черговий лук, а виробник каже: «Ми цей комір не виготовимо» (усміхається).

С. З. А потім баєр каже: «Ми це не продамо». 
Л. П. Так, те ж саме було і в Ештера. Йому належала велика мережа магазинів по всій Франції, і звідти кожен місяць до нас на примірки 
приїжджали баєри, різні постачальники — 
ґудзиків, блискавок, тканини...

С. З. Якою була паризька атмосфера, що сформувала тебе певним чином як професіонала?
Л. П. Надзвичайно творча! Я потоваришувала з британцем Майклом Герцем — він, як і я, 
обіймав посаду головного стиліста Hechter. Решта колег у жіночому відділі були французи — парижани, батьки яких жили в родових замках. Нас, експатів, на вихідні вони до себе не запрошували. Тож робочі стосунки складались нормально, але справжньої дружби не було. А от з англійцями навпаки. Саме Майкл привів мене в бутик Comme des Garçons, де я відкрила для себе моду японців. А от бельгійців я вже знала на той момент і захоплювалася ними. У мене була колега Сара — головна дизайнерка чоловічого відділу Hechter. Пам’ятаю, як побачила її одного разу у взутті, що здалося мені нереально гарним. А вона каже: «Це Prada, хіба не знаєш?» (Усміхається.) І справді, на той момент, коли я приїхала до Парижа, ми всі були трохи відірвані від світу — без інтернету й інстаграму. Журнали доводилось купувати в готелі «Київська Русь» — там мешкало багато іноземців і був єдиний кіоск, де продавали закордонні Vogue та ELLE. Однак у ті ж самі роки я щодня дізнавалась і відкривала для себе все нове. У 1996–97-х уже відчувався певний прорив. Пам’ятаю, як дивилась вдома «Танцюристку в темряві» Ларса фон Трієра. А до того — у Парижі на величезних екранах Trainspotting («На голці»). Стає прикро, коли згадую сприйняття України іноземцями в ті роки. Якось під час мого перебування в Парижі я пішла на оперу Джорджа Гершвіна «Поргі та Бесс». Сиджу в театрі, а мене під час світської бесіди французи питають, звідки я. Ось і відповіла: звідки й Шевченко, тобто Андрій Шевченко...

С. З. А я, до речі, казала ще про Чорнобиль… Переважна більшість іноземців навіть на початку XXI століття не розуміли, де знаходиться Україна і що це за загадкова держава. А безцеремонні напряму питали, де ми знаходимося, і дуже дивувалися, коли відповідала, що від Парижа до Києва всього три години літаком. «Так близько?!» — спантеличено реагували вони (усміхається). 
Л. П. Тоді кожен день йшло навчання. Пам’ятаєш, як ми ходили з тобою на покази prêt-à-porter та haute couture? Не так уже й багато було показів насправді. 

С. З. І тоді голосно звучали класичні французькі імена: Ніна Річчі, Крістіан Лакруа, Тед Лапідус... І ми згадуємо з тобою часи, коли вищим пілотажем вважалося попрацювати на гучне ім’я. Ти пройшла цю школу: розкажи, коли в тебе відбувся перехід від роботи на інший бренд до створення свого власного?
Л. П. Саме Ештер покладав на мене великі надії, бо бачив мене у Вільнюсі: йому дуже сподобалась моя колекція, представлена на конкурсі. Він хотів зробити певний рефреш, але був уже в поважному віці. Можливо, йому забракло сил та енергії. Проте саме Ештер дав мені багато можливостей: я робила цікаві ескізи, хоча більшість з них так і залишились на папері. Ясна річ, я ж могла б шукати іншу роботу в Парижі, але багато українців радили мерщій повертатися додому і створювати власний бренд. Та я й сама відчувала себе потрібною вдома. Я людина-розповсюджувач прогресивних ідей. Для мене було вкрай важливим все те, що я отримала, аби транслювати цей багаж знань далі. Відчувала необхідність щось змінювати, бо побачила разючий контраст: там стиль, там класно одягнені люди, а в нас на вулицях все зовсім по-іншому.

С. З. Отже, ти усвідомила своє покликання модного просвітництва, так би мовити.
Л. П. Мені пощастило сприйняти вчасно свою місію. Це так драйвило, що я взагалі ні про що інше не думала. Я завжди прагнула бути першою і зробити якомога скоріше все, що замислила. Тоді, наприкінці 1990-х,  розуміла, що дуже потрібна в Україні.

Фотосесія Elle, 2014 р. 

С. З. Тож удома ти стала диктувати правила модної гри, спробувала себе у ролі геймченджера. 
Л. П. Просто збагнула, що ходити з моїм новим портфоліо по різних модних домах уже не хочу, а волію створювати своє. Коли повернулась до Києва, одразу пішла до Михайла Вороніна, і ми буквально за кілька тижнів зробили чоловічу колекцію. Якщо пам’ятаєш мій перший показ на Сезонах моди 1997 року, там були і чоловіча, і жіноча колекції. А також саме в цей період з’явилась ще одна моя робота — чорно-біла. Я тоді неабияк надихнулася бельгійцем Дрісом Ван Нотеном і теж хотіла зробити щось маскулінне — як альтернативу стилю хлопців, які вдягалися на один кшталт: у двобортні жакети з квадратними плечима. Аж тут Сергій Бизов саме розпочав кампанію з організації Ukrainian Fashion Week.

С. З. Я б сказала, Бизов започаткував кампанію з нашої модної європеїзації. Він активно досліджував покази, і я навіть пам’ятаю певні елементи копіпастингу. Наприклад, дефіле Christian Dior у чорній залі — ось вам і в Україні показ у чорній залі (усміхається).
Л. П. Трохи настрою з шоу Gucci, трохи з Dior... Іноді добре подивитися на щось класне, наснажитись цим і народити своє. Ukrainian Fashion Week було відкриттям нової історії для нас. Я не один раз про це розповідала в різних інтерв’ю. Саме наш з тобою друг Сергій Бизов виплекав ідею створити Український тиждень моди. Він привів мене до Ірини Данилевської. Пам’ятаю, як ми писали лист до Французького синдикату моди. Думали, що вони нам мають дати дозвіл проводити Ukrainian Fashion Week, та палко бажали офіційного статусу. Це були класні часи, коли багато речей ми робили вперше. 
Саме Сергій Бизов витяг мене з «Ексти». Навесні 1998 року ми вже провели перший показ, а потім до мене звернулась Тетяна Львівна Ярошенко з Nota Bene (компанія-постачальник тканин. — Прим. ред.). Тоді й було створено бренд NB Poustovit. Добре пам’ятаю, як влітку 1998 року ми разом поїхали до Італії на закупівлю вовни й шовку, щоб зробити першу колекцію. Наш альянс тривав до 2007 року.

фото Stephan Lisowski, фотосесія ELLE STYLE AWARDS, 2018 р. 

С. З. Тож від того моменту розпочалося абсолютно самостійне плавання? 
Л. П. Напевно, так. Коли є партнери, є тил — це одна історія. Коли ти залишаєшся сама собі господинею, постають нові виклики. Перший час я була і бухгалтеркою, і прибиральницею. В мене був свій конструктор і лише три майстри. Олексій Сай намалював наш логотип. Тоді я вже мала декілька класних клієнток, які не боялися, а пишалися носити українське. Серед них Марина Осика та Настя Катеринчук, яка мене дуже підтримувала вже з першої колекції. 

С. З. А які колекції для тебе найяскравіші, найпам’ятніші?
Л. П. Для мене кожна з них — це завжди досвід, що його я перед тим отримала, або якісь подорожі, емоції, котрі я вкрай гостро відчула. Період після Франції був морально непростим для мене. Врятували сахаджа-йога та регулярні відвідини Індії. Ця дивовижна країна зі своїми традиціями, практиками й музикою настільки вплинула на мене, що на одному з моїх шоу виступали суфійські співаки.
Якщо й далі пригадувати знакові покази, то в мене завдяки Nota Bene склалося багато цікавих контактів і спільних проєктів. Наприклад, колекції, створені за підтримки Swarovski, з якими ми добре потоваришували. Пам’ятаєш масивні намиста та туфлі на підборах із каменів Swarovski?
Окрема тема — українські традиції, що увій-шли в мою творчість. Пригадую, як вперше потрапила в Косів! Ця подорож до Карпат багато чого змінила. Ми жили в родині, де чоловік працював зі шкірою, — робив сумки, пояси, череси, а його сестра ткала. Їхній двоюрідний брат майстерно виробляв металеві речі. Ще один брат вирізав писанки. Мене все настільки вразило, що в 2002 році я зробила цілу колекцію з українським акцентом. А за кілька років стався Майдан. Ми з моїми друзями з Косова всі разом там були. Напевне, саме Косів допоміг осягнути, що таке українська ідентичність. У нас вже тоді намагалися її забрати. 
А ще варто зазначити період digital print та масайську колекцію, яка народилася після відвідин Кенії. Ну і, звісно, вкрай важливою особисто для мене стала моя співпраця з генієм сучасного живопису Павлом Маковим.
 
С. З. Це дійсно був прецедент — перша спільна робота модного бренду із сучасним українським митцем.
Л. П. Вона виявилася дуже успішною. Ми з Павлом відкрили новий мінімалістичний світ, так би мовити, всі відтінки сірого. Навіть додатково виготовили лляні скатертини й серветки. 

С. З. Яку пораду ти дала б собі з висоти сьогоднішнього досвіду? 
Л. П. Я — індивідуалістка, і напевно не все відбувалось бездоганно у моїй співпраці з іншими. Треба бути більш вдячною людям. Мені цього бракувало. Я точно знаю, що зараз про це шкодую. 

С. З.  Я тут з тобою не згодна. Думаю, з погляду творчості в тебе все завжди було гаразд.
Л. П. Мені здається, останнім часом я трансформувалася. Мені не вистачало часу для самої себе, адже була перевантажена всім на світі. Тільки зараз нарешті повертаюся до себе, дозволяю робити те, що подобається мені. Саме зараз настає період бачити свій бренд таким, яким я його відчуваю.

Фотосесія Elle, 2013 р. 

С. З. Мені здається, ми наразі логічно повернулися до одного з перших питань: коли ти починала, яким собі бренд уявляла та яким він став? Однак головне надбання будь-якого бренду — це коли дизайнер досягає рівня дозволити собі бути таким, яким тільки він бажає. Без огляду на вимоги ринку, сезонність тощо.
Л. П. Ми можемо собі дозволити сподобатися самим собі, і це найголовніше. Не комусь, а лише собі. Це вкрай важливо для дизайнера: я так хочу, я так вважаю, крапка. Ну як би я боролася за те, у що не вірила б на сто відсотків?! 

Фотосесія Elle, 2015р. 

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Украинка стала режиссером нового клипа Леди Гаги
Gloss
2024-10-30T15:28:08Z
Рэпер Эминем впервые станет дедушкой: видео его реакции на новость
Gloss
2024-10-04T16:48:49Z
Linkin Park возвращается с новой вокалисткой спустя 7 лет после смерти фронтмена
Gloss
2024-09-06T15:22:47Z
Мадонна отметила свой 66-й день рождения в шляпе от украинского бренда
Gloss
2024-08-28T12:00:55Z
Анонимная певица Klavdia Petrivna впервые показала свое лицо в новом клипе с группой Tvorchi
Gloss
2024-08-23T15:52:15Z
Первая среди украинских звезд: Светлана Лобода спела для Грэмми
Gloss
2024-08-20T13:43:04Z
Лариса Долина заявила, что стала жертвой мошенников из Украины: артистка потеряла почти 2 миллиона долларов
Gloss
2024-08-13T15:51:51Z
61-летний Джонни Депп начал новые отношения с 28-летней россиянкой: кто она
Gloss
2024-07-17T14:43:11Z
Неожиданный сюжетный поворот: Лобода выпустила клип, в котором она ломает руку
Gloss
2024-07-05T12:43:16Z
Аукционный дом MacDougall;s проведет перед аукционную выставку 22-23 ноября в Лондоне
Ukraine Art News
2024-11-12T20:18:58Z
Самые смешные фотографии дикой природы: финалисты конкурса Nikon Comedy Wildlife Awards 2024
Gloss
2024-09-30T13:13:29Z
Надя Дорофеева презентовала клип на новую песню «Нитроглицерин»
Gloss
2024-08-07T15:40:50Z
Balenciaga выпустили самую дорогую в мире авоську за 7 тысяч долларов
Gloss
2024-07-17T16:30:55Z
В Steam стартовал фестиваль файтингов
Overclockers
2024-07-16T06:52:19Z
ЗНАКОМСТВО С ЛОНДОНСКОЙ ХУДОЖНИЦЕЙ ЛАРОЙ ДЖУЛИАН
Ukraine Art News
2024-06-08T15:42:56Z
Right 2 Fitness Unveils New Metabolic Ignition System for Women Over 30
Elle
2024-05-27T13:28:03Z
MONATIK выпустил новый клип на песню «А что?», режиссером которого стала Таню Муиньо
Gloss
2024-05-24T13:49:13Z
Princess Karibo's Art Celebrates Diversity in Children's Literature
Elle
2024-05-22T15:31:23Z
Украинский трейлер эротического триллера «Хорошая плохая девочка» с Николь Кидман
KinoFilms
2024-10-29T16:12:34Z
Первый трейлер сериала «Дюна: Пророчество» и дата премьеры
Gloss
2024-10-28T13:10:35Z
Украинский трейлер хоррора «Ночные ужасы»
KinoFilms
2024-10-28T11:04:00Z
Больше информации об игре Atomfall в новом трейлере
Overclockers
2024-10-21T06:31:55Z
«Хроники Силы»: Алан Бадоев и Ольга Навроцкая создали первую украинскую фэнтези-вселенную
Gloss
2024-10-15T14:42:50Z
Украинский тизер-трейлер «Мертвые земли» с Энтони Маки
KinoFilms
2024-10-15T08:03:27Z
Украинский трейлер мультфильма «Людопес»
KinoFilms
2024-10-13T22:33:25Z
Опубликован релизный трейлер Until Dawn — игра выходит уже завтра
Overclockers
2024-10-03T08:07:58Z
Netflix показал тизер второго сезона «Уэнсдей» и трейлер новой части «Игры в кальмара»
Gloss
2024-09-20T15:58:14Z
Стала известна судьба собаки, которую заметили на вершине 140-метровой пирамиды Египта
Gloss
2024-10-24T17:16:12Z
В Берлине открыли самые высокие качели в Европе – видео
Gloss
2024-10-14T15:15:49Z
Доступ к реке: 6 идей, как киевляне могут получить комфортные набережные
Хмарочос
2024-09-30T13:23:52Z
ТОП-8 экстремальных видов спорта
Men's Life
2024-08-19T07:57:54Z
В Китае открыли 24-километровый морской мост, который побил сразу 10 мировых рекордов
Gloss
2024-07-03T12:40:09Z
Самый большой в мире круизный лайнер Icon of the Seas отправился в свой первый рейс
Gloss
2024-01-29T17:51:45Z
Самые комфортные места для жизни уже в недалеком будущем
Men's Life
2024-01-24T08:33:40Z
Культурное значение шампанского в разных странах
Gloss
2023-11-29T10:12:53Z
Лас-Вегас: удивительная история города азарта, мафии и головной боли для архитектора
MC Today
2023-11-24T17:21:39Z
Салат экономный, от которого не могу отказаться! Очень вкусный, готовлю из простых продуктов!
InfoHome
2024-11-14T10:28:19Z
Народные рецепты из разных стран, как повышать потенцию
Men's Life
2024-11-14T08:51:42Z
МастерШеф 14 сезон. Выпуск 11 от 02.11.2024
InfoHome
2024-11-12T10:19:27Z
Как повысить иммунитет?
Men's Life
2024-11-11T14:09:52Z
Фехтование - а почему бы и нет?
Men's Life
2024-11-07T09:12:51Z
Как изменился мальчик с упаковки Kinder Chocolate и чем он занимается сегодня
Gloss
2024-11-06T15:43:08Z
Худейте с кардиотренажерами
Men's Life
2024-11-06T13:22:06Z
How Norse Organics is redefining acne treatment with arctic botanicals
Elle
2024-11-06T10:01:06Z
Мастер Шеф 14 сезон. Выпуск 10 от 26.10.2024
InfoHome
2024-11-05T11:01:10Z
OpenAI добавляет в ChatGPT функцию веб-поиска
Overclockers
2024-11-01T07:52:06Z
AMD подготовила драйвер специально для Dragon Age: The Veilguard
Overclockers
2024-11-01T07:19:09Z
Louis Vuitton выпустили будку для собак за 66 тысяч долларов
Gloss
2024-10-31T17:13:49Z
В Epic Games Store дарят Ghostwire: Tokyo
Overclockers
2024-10-31T15:07:37Z
Concord не вернется. Sony закрыла Firewalk Studios
Overclockers
2024-10-30T08:10:19Z
Interviews with first ladies and gentlemen for the autumn issue of ELLE-Ukraine
Elle
2024-10-29T18:00:43Z
Apple обновила «начинку» iMac: отныне на базе M4 и минимум 16 ГБ ОЗУ
Overclockers
2024-10-28T16:28:21Z
Большинство ноутбуков с графикой GeForce RTX 50-й серии не получит новые процессоры Intel и AMD
Overclockers
2024-10-28T11:49:36Z
Установлен новый рекорд разгона ОЗУ: память Kingston FURY DDR5 CUDIMM покорила 12108 МТ/с
Overclockers
2024-10-25T10:31:46Z
Этот турецкий суп как лекарство для моего желудка! Невероятно вкусно
InfoHome
2024-11-14T10:24:54Z
Шоколадный пирог за 20 минут! Нереально вкусно и просто! Брауни
InfoHome
2024-11-14T07:09:38Z
Те самые вкусные и сочные котлеты из щуки с салом
InfoHome
2024-11-14T07:06:42Z
Мягкий как пух и очень очень нежный торт! Научила всех подруг готовить такую вкусняшку
InfoHome
2024-11-13T07:06:48Z
Корейцы скрывают этот рецепт - Куриная печень удивила моих гостей! Так вкусно вы еще не готовили
InfoHome
2024-11-12T10:19:28Z
Как же вкусно! Тающий во рту торт ленивый мeдовик. Проще простого я делаю за минуты
InfoHome
2024-11-12T10:16:05Z
Так можно готовить любую рыбу, но скумбрия получается вкуснее всего
InfoHome
2024-11-11T10:00:44Z
3 простых и вкусных рецепта на гриле - мясо, овощи и вафли
InfoHome
2024-11-11T07:42:03Z
Настолько просто, что не ожидала невероятного результата! Попробовали и сразу съели целую банку!
InfoHome
2024-11-11T05:25:32Z