Нова «Книгарня “Є”» відкриється на Центральному вокзалі Києва вже в січні. Мережа готова платити за оренду 404 тис. грн (без ПДВ) – ця ставка виявилась найбільшою і переможною в межах аукціону, який провели в «Укрзалізниці».
PR-менеджерка «Книгарні “Є”» Анна Могир підтвердила, що сума зазначена сума для компанії не маленька, проте цю локацію обирали не тільки з погляду виторгів, а й з огляду на стратегію розвитку мережі та сенси.
Могир зазначила, що мета компанії – зробити українські книги доступними в якомога більшій кількості міст. Ремонт планують розпочати вже в грудні, детальні плани, як і обсяги інвестицій у проєкт, «Книгарня “Є”» не розкриває.
Читайте також: У подорож з книгою: на Центральному вокзалі Києва відкриється «Книгарня “Є”». Що відомо
Локація на залізничному вокзалі має безумовну перевагу – великий потік людей. Керівник із пасажирських комунікацій УЗ Олександр Шевченко розповів, що вокзал щодня відвідують 25 тис. осіб, приблизно 4 тис. з них потрапляють до зали № 3, у якій і розташовуватиметься книгарня.
Як пояснив засновник мережі Readeat Дмитро Феліксов, його компанія брала участь у торгах заради дослідження. На його думку, орендна вартість квадратного метра має становити до $20, а продавати кожен із них повинен щонайменше на 10 тис. грн, щоб книгарня не була збитковою.
У «Книгарні “Є”» запропоновували у 2,5 раза більше за початкову ставку аукціону (приблизно $95,4 за квадрат). Для порівняння, вартість кв. м у двох інших столичних магазинах мережі на вулицях Лисенка та Сагайдачного відповідно у 12,6 та 3,1 раза менша. За розрахунками засновника книгарні «Сенс» Олексія Ерінчака, тільки щоб відбити оренду «Книгарня “Є”» на вокзалі має щомісяця продавати принаймні на 1,5 млн грн.
Читайте також: Від нульового капіталу до одного з найбільших видавництв – співзасновниця про розвиток ВСЛ
Співзасновниця «Видавництва Старого Лева» Мар’яна Савка зазначила, що не засмучена програшем в аукціоні, оскільки її компанія не тільки продає, а й видає книги, тому зацікавлена в зростанні кількості точок продажів в Україні. Ерінчак припустив, що успішний запуск «Книгарні “Є”» спонукатиме «Укрзалізницю» масштабувати проєкт також на вокзалах інших міст.
«Книгарня “Є”» – це одна за найбільших в Україні мереж книжкових магазинів, що також має онлайн-простір, у якому представлений великий вибір вітчизняної та іноземної літератури. Її заснували у 2007 році, основним фокусом від початку визначили просування українського продукту.
- Нагадаємо, раніше Мар’яна Савка розповіла MC.today про те, з чого почало свою роботу одне з найстаріших видавництв незалежної України «Видавництво Старого Лева», які незвичайні події допомогли втриматися і не закритися на початку 2000-х, чому маленьким видавництвам необхідна підтримка, чи мають сьогодні гравці книжкового ринку спільне бачення його розвитку.