MY.UAСтатті
«Я ніколи не шкодував про своє рішення». Історія бійця «Норда», який став інженером FPV в «Азові»
«Я ніколи не шкодував про своє рішення». Історія бійця «Норда», який став інженером FPV в «Азові»

«Я ніколи не шкодував про своє рішення». Історія бійця «Норда», який став інженером FPV в «Азові»

«Щодня ми готуємо десятки дронів, щоб зупинити ворожий наступ та вберегти нашу піхоту», – каже боєць з позивним «Норд». Раніше він працював відеографом, але через повномасштабну війну змінив фах. Спочатку боєць довго не міг потрапити до війська, але тепер він працює інженером FPV і вважає службу в НГУ одним з найкращих рішень у своєму житті.

Історія бійця «Норда», який понад рік намагався потрапити до війська і тепер служить в «Азові». Колаж: MC.today

А нещодавно «Норд» став обличчям нової кампанії 12-ої бригади спеціального призначення «Азов» НГУ. Він розповів редакції MC.today про те, як змінив роботу відеографа на службу в Нацгвардії та чому це зайняло кілька місяців, як він став пілотом дронів, а потім й інженером FPV, чому не склалося з посадою снайпера, чим зараз займається та які люди потрібні в його команду.

«До повномасштабної війни займався відео і не думав, що колись буду військовим»

Військовий «Норд». Фото: надане бійцем

За освітою я системний адміністратор. Ніколи не думав, що буду працювати у творчій професії, бачив себе лише у технічній спеціальності. А відео я почав займатися випадково, коли у 2020 році натрапив на YouTube-канал, що знімає відеоогляди техніки та автомобілів. Вони шукали студента без досвіду роботи, я подав заявку і мене взяли. Після цього працював відеооператором в одному медіа: налаштовував онлайн-трансляції.

За кілька місяців до початку повномасштабної війни я звільнився. У цей період підпрацьовував у студії своїх друзів: займався відеозйомкою, монтажем, а потім навіть почав фотографувати. Це був класний час, доки все не зіпсувало російське вторгнення.

«Я довго не міг потрапити до війська, тож перший місяць займався волонтерством»

Повномасштабну війну я зустрів у Києві. Ми з рідними та кішкою перші два дні провели в підземному паркінгу біля дому. З перших днів я намагався потрапити в Тероборону, але там були величезні черги.

Згодом я приїхав до Львова, але й там мені відмовили у військкоматі. Тож я почав волонтерити в академічному театрі ім. Леся Курбаса, де жили переселенці з дітьми. Актори, які там працюють, – просто неймовірні люди, вони досі допомагають зі зборами. Цей театр – один із моїх найприємніших спогадів з початку вторгнення.

Військовий «Норд». Фото: надане бійцем

Мені пропонували залишитися в театрі, працювати там відеографом, але я відмовився. Я розумів, що настав час долучатися до війська, бо російська армія не планує зупинятись. У березні 2022 року я разом з другом Максимом почав шукати будь-які шляхи потрапити до армії.

Ми знову пішли до військкомату. Нас пропустили без черги, оскільки ми були добровольцями. Нам сказали, що в ЗСУ вже немає місця, тому запропонувати піти в Нацгвардію. Ми погодилися, і наступного дня за нами приїхав Mercedes та відвіз до військової частини.

Вже з частини ми їхали автобусом. Я думав, що ми прямуємо на схід, тож коли за кілька годин побачив гори, дуже здивувався. Виявилося, що нас привезли в Ужгород. Я все чекав, що ж нарешті поїдемо на передову, але протягом місяця лише заступав на чергування на блокпостах. 

«Ніколи не шкодував, що потрапив до “Азову”»

Лише навесні 2023 року я нарешті потрапив до одного з підрозділів «Азову». Відтоді ще не було жодного дня, щоб я шкодував про це рішення.

Військовий «Норд». Фото: надане пресслужбою «Азову»

Я ніколи не думав, що буду військовим, хоча в дитинстві уявляв себе снайпером. Я думав, що це крута професія. І дитяча мрія частково збулася: близько пів року я разом зі своїм другом відвідував снайперські курси. 

Але снайпером я так і не став, натомість обрав для себе роботу з дронами. Я мав певний досвід: мені доводилося літати на дронах під час відеозйомок. Тож мене відправили на ще одні курси. Викладачем там був відеограф з Києва, який в окупації на Чернігівщині передавав ЗСУ інформацію дронами. Завдяки навчанню я отримав базові знання.

«Дрони важливі на фронті: вони допомагають зберегти життя нашій піхоті та попередити наступ ворога»

Спочатку я був пілотом Mavic, а потім – пілотом FPV. Виконував різні завдання. Наприклад, під час перебування поблизу Кремінної я вилітав дроном Mavic на розвідку – знаходив ворожі цілі й передавав всю інформацію далі.

Військовий «Норд» став інженером FPV. Фото: надане бійцем

Часом доводилося «вести» наші групи, які виходили на допомогу пораненим чи вибивали окупантів з нових позицій. Такий супровід нашої піхоти – це дуже важлива річ. За допомогою дронів можна також попередити ворожі штурми, адже одразу видно накопичення техніки ворога в певних ділянках. 

Після того, як ми почали застосовувати дрони та «скиди», у ворога в рази скоротилася можливість підвозити боєкомплекти та людей на передову. Ми зрозуміли – якщо унеможливити логістику ворога, це послабить його позиції та підготує ґрунт для наших наступальних дій.

А нещодавно я став інженером FPV. Роблю все, щоб побратими швидко отримували дрони і їм треба було лише кілька хвилин на підготовку до вильоту. 

На нашому напрямку протягом останніх місяців йдуть майже постійні бої, тому дронів треба багато. Ми щодня готуємо для підрозділу десятки FPV. Адже наше головне завдання – зупинити наступ ворога, вберегти нашу піхоту і максимально знищити окупантів, які намагаються захопити нові позиції.

Зараз нам потрібні пілоти дронів. Це дуже цінні фахівці, які мають виконувати важливу роботу. Краще, якщо такі люди мають технічну освіту чи проходили курси з керування FPV, але це не обов’язково, бо всьому можуть навчити вже в підрозділі.

«Треба долучатися до війська, щоб не втратити все, що ми маємо»

Я дуже хотів долучитися до цієї кампанії. Вважаю, що потрібно власним прикладом показувати іншим людям, що іноді треба ухвалювати важкі рішення у своєму житті задля глобальних цілей

Зараз треба долучатися до війська, щоб не втратити все, що ми маємо: близьких, рідних, свою землю тощо. Ми маємо власними руками захищати своє, інакше це швидко закінчитися.

Військовий «Норд» став обличчям кампанії «Дій, щоб не втратити». Фото: пресслужби «Азову»

А ще – я підтримую фразу «ти або у війську, або для війська». Треба робити все, щоб наблизити нашу перемогу. 

«Рано чи пізно кожен полонений повернеться додому»

«Норд» теж долучається до акцій за повернення військовополонених. Фото: надане бійцем

Хочу також подякувати всім, хто долучається до акцій, які закликають повернути українських військових з полону. Ці люди нагадують, що вже понад 2,5 роки сотні військовослужбовців утримують росіяни

Рано чи пізно кожен полонений повернеться додому. Тому ми маємо бути єдиними, сильними й, не дивлячись ні на що, боротись за кожного з них.

Всіх полонених чекають вдома близькі, родичі, побратими та вся країна. Вони там не самотні, поки тут є люди, які памʼятають та борються за кожного, хто під тортурами виживає в полоні окупанта

«Після перемоги хочу пожити у будичку в селі»

Я про це поки не думаю. Якщо чесно – хочеться якийсь будиночок в селі, щоб просто деякий час пожити для себе і своїх близьких. 

Чим я буду займатися далі, в яку сферу піду працювати – поки собі не уявляю. Просто хочеться видихнути й зрозуміти, що ми це зробили, і смерті наших близьких людей і побратимів, які віддали найцінніше за нашу перемогу, не були даремні

Раніше ми також спілкувалися з військовим «Генералом», який змінив роботу дизайнера в ІТ-компанії на службу в Нацгвардії. Як він потрапив до війська, чому обрав «Азов», як з допомогою дронів знищив цілий взвод окупантів й не тільки – читайте у статті.

Читати MC.today в Google News
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Apple Music назвав Біллі Айліш артисткою року
Ukraine Art News
2024-11-22T18:45:50Z
Фанатам Queen пропонують купити дробові частки роялті від 4 пісень гурту
Ukraine Art News
2024-11-22T14:01:23Z
Майлі Сайрус вперше розповіла про стосунки з молодшим на 6 років хлопцем
Elle
2024-11-22T12:19:43Z
Ексдівчина Джонатана Мейджорса забрала позов про напад, через який Marvel його звільнила
Ukraine Art News
2024-11-22T10:10:02Z
Мікс ековідповідальності та люксового стилю: історія Стелли Маккартні
Elle
2024-11-22T08:08:07Z
У Нью-Йорку американські акторки прочитали щоденники війни семи українських жінок
Ukraine Art News
2024-11-20T16:42:39Z
Джеремі Аллен Вайт у зимовій кампанії Calvin Klein
Elle
2024-11-20T07:49:03Z
Хливнюк відмовився від премії Магнітського, бо її лауреаткою стала Навальна
Ukraine Art News
2024-11-18T19:13:00Z
"Дуже потужний інструмент": продюсерка Горова розповіла, чи піде Дорофєєва на Євробачення
Ukraine Art News
2024-11-18T17:30:47Z
Президент призначив стипендії 99 діячам культури та мистецтва
Ukraine Art News
2024-11-22T18:27:56Z
Український Щедрик став частиною новорічної реклами Chanel
Gloss
2024-11-22T16:09:50Z
Львову офіційно передали титул Молодіжної столиці Європи 2025
Ukraine Art News
2024-11-22T15:51:41Z
Чому Шевченко не носив джинсів, або 4 пізнавальні книги для дітей про Україну та українців
Ukraine Art News
2024-11-22T14:18:50Z
У Києві відкрилася виставка невідомих робіт Марії Примаченко та Марії Галушко
Ukraine Art News
2024-11-22T13:55:33Z
В парку Шевченка встановили арт-інсталяцію
Хмарочос
2024-11-22T13:49:42Z
Україна вперше взяла участь в оборонно-безпековій виставці NEDS у Роттердамі
Ukraine Art News
2024-11-22T13:29:02Z
У Варшаві реконструювали модерністську будівлю. Зараз там сучасний житловий комплекс
Хмарочос
2024-11-22T12:13:01Z
Creative Publishing випустили книгу про сучасне сакральне мистецтво
Хмарочос
2024-11-22T10:50:52Z
Серіал “Реванш” 2 сезон: чи чекати продовження захопливої драми каналу “1+1”
MC Today
2024-11-22T17:07:47Z
Перший погляд на Двейна Джонсона на зйомках рімейку мультфільму «Ваяна»
KinoFilms
2024-11-22T15:04:23Z
Завтра стартує фестиваль феміністичного кіно «Фільма»: перегляд безкоштовний онлайн
Хмарочос
2024-11-22T14:24:54Z
Фільм «БожеВільні» після третього вікенду прокату зібрав майже ₴4,2 мільйона
Ukraine Art News
2024-11-22T13:07:30Z
До зимових свят вийде інклюзивна аудіовистава для дітей "Легенди Чарівнолісся"
Ukraine Art News
2024-11-22T12:30:50Z
В Австрії показали фільм "Буча" про окупацію Київщини
Ukraine Art News
2024-11-22T08:51:44Z
Як це було: премʼєра фільму «Wicked: Чародійка» з Аріаною Ґранде у головній ролі
Elle
2024-11-22T08:22:02Z
UNIVERSAL PICTURES ПРЕЗЕНТУЄ ОФІЦІЙНИЙ ТРЕЙЛЕР ФАНТАСТИЧНОЇ ПРИГОДИ «ЯК ПРИБОРКАТИ ДРАКОНА»
Cineast
2024-11-21T22:51:45Z
Пісня «Я маю крила» від Паліндрома стала головним саундтреком до фільму «Назавжди-Назавжди»
Cineast
2024-11-21T21:57:47Z
Зимові канікули на Шрі-Ланці: екзотичний напрямок, що стає все доступнішим
Elle
2024-11-22T11:52:13Z
Зовсім скоро Подільсько-Воскресенський міст з’єднають з Троєщиною. Але це не точно
Хмарочос
2024-11-22T10:37:17Z
«Укрзалізниця» додає нові внутрішні рейси
Хмарочос
2024-11-22T08:46:48Z
В Албанії збудують будинок — пазл
Хмарочос
2024-11-21T12:55:41Z
«Укрзалізниця» з 15 грудня запускає нові міжнародні маршрути – що відомо та як купити квитки
MC Today
2024-11-21T12:39:53Z
По всьому Токіо вирубують золоті гінкго. Люди ночують під деревами, щоб цього не допустити
Хмарочос
2024-11-21T12:20:44Z
У грудні почне курсувати прямий спальний поїзд Київ-Будапешт
Хмарочос
2024-11-21T12:20:43Z
Мер Парижа розробила план боротьби зі спекою
Хмарочос
2024-11-21T08:25:24Z
Чи можна зберегти дворик з воронами від забудови? Створено петицію
Хмарочос
2024-11-21T08:22:02Z
Новий рік 2025-й: яка тварина буде його символом за східним календарем
Ukraine Art News
2024-11-22T17:57:56Z
У Швейцарії в церкві священника замінили аватаром Ісуса, відповіді якого генерує ШІ
Ukraine Art News
2024-11-22T17:10:11Z
На Бессарабці таки демонтують постамент від пам’ятника Леніну
Хмарочос
2024-11-22T17:01:14Z
У Лозовій на Харківщині створили проєкт відновлення пошкодженого ракетою палацу культури
Ukraine Art News
2024-11-22T16:48:59Z
"Не можу пити і їсти": письменник і військовий Сергій Сайгон потрапив у ДТП
Ukraine Art News
2024-11-22T16:00:49Z
Тисяча свічок пам’яті, блекаут в Одесі та евакуація родини
Ukraine Art News
2024-11-22T15:48:43Z
Чорна beauty-п'ятниця—2024 в Україні: засоби догляду, макіяжу, вітаміни, матча та багато іншого за приємними цінами
Elle
2024-11-22T15:42:53Z
Навіщо Dragon Capital власні електростанції та чи піде компанія в енергетику – Forbes
MC Today
2024-11-22T14:57:51Z
У КМДА показали, як виглядатиме Будинок із комахами після реставрації
Хмарочос
2024-11-22T14:40:10Z
Юлія Саніна з The Hardkiss озвучила персонажку в "S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля"
Ukraine Art News
2024-11-22T19:00:50Z
Огляд Xiaomi Redmi 14T: батарея 5000 мА·год, висока продуктивність і камера в колаборації з Leica
MC Today
2024-11-22T13:37:58Z
Сучасні рішення для відеоспостереження: камери Dahua з аналітикою відео
Хмарочос
2024-11-22T10:13:32Z
Ajax Systems представила нові девайси – що відомо
MC Today
2024-11-21T15:12:52Z
«Ринку “торба”, роботи стає менше». Українці обговорюють ситуацію в ІТ-сфері: дискусія в LinkedIn
MC Today
2024-11-21T12:45:54Z
На стримінгах зʼявився плейліст зі S.T.A.L.K.E.R. 2 з 440 українськими піснями
Ukraine Art News
2024-11-21T11:36:46Z
У Відні встановлюють дерев’яні дорожні знаки. Навіщо?
Хмарочос
2024-11-21T09:47:39Z
У «Резерв+» запустили нові онлайн-відстрочки. Для кого та як скористатися
MC Today
2024-11-21T08:25:18Z
«ПриватБанк» запустив нову онлайн-послугу для бізнесів та корпоративних клієнтів – що відомо
MC Today
2024-11-20T08:27:53Z
Королівський пляцок-пиріг: смачно через віки
Ukraine Art News
2024-11-15T09:30:48Z
Секрети приготування смачного бургера в домашніх умовах
Photo Lviv
2024-10-24T04:57:29Z
Дуже смачна лазанья з козячим сиром
Elle
2024-09-23T13:39:47Z
Сезонний десерт: хрустка та ароматна сливова галета
Elle
2024-09-19T07:32:19Z
Ідеальний соус до будь-яких страв: чатні з помідорів
Elle
2024-09-17T16:04:06Z
Від Бенедикта до шакшуки: 7 смачних способів приготування яєць
Elle
2024-09-13T11:13:30Z
Фетучіні зі шпинатом і сиром горгондзола
Elle
2024-08-30T13:09:44Z
Готуємо рататуй: елементарний рецепт
Elle
2024-08-29T13:21:51Z
Рецепт легендарного сливового пирога з New York Times
Elle
2024-08-27T10:55:13Z