Про це заявила перша заступниця міністра культури та стратегічних комунікацій Галина Григоренко під час круглого столу на тему: "Культура та стратегічні комунікації" в Укрінформі.
"Формування політики у сфері культури - це створення "акустики" для діячів культури. Це не означає нав’язування конкретних форм чи змісту, а радше надання можливостей для автономного розвитку сфери культури. Це не те, що спущено згори, і саме такий підхід дозволяє уникнути інструменталізації культури", - зазначила Григоренко.
На її думку, неможливо ефективно диктувати, що і як має бути зроблено.
Вона зазначила, що культура має залишатися самодостатньою і незалежною, щоб вільно виконувати свою роль у суспільстві. "Завдання міністерства полягає не в тому, щоб диктувати, що саме створювати, а в тому, щоб забезпечити сприятливі умови, надати ресурси та інструменти, забезпечити ефективну регуляцію чи дерегуляцію. Це потрібно для того, щоб процес творення відбувався максимально природно та ефективно", - зауважила Григоренко.
Вона додала: люди, які працюють у сфері культури, підтвердять, що неможливо створити дієвий продукт на замовлення.
Як повідомлялося, міністр культури та стратегічних комунікацій Микола Точицький представив іноземним дипломатам основні складові пункту "Культурний суверенітет" у межах національного Плану стійкості Президента Володимира Зеленського.