MY.UAСтатті
«Флористика сьогодні — це не тільки про квіти». Анна Григор’єва про поєднання в маркеті Flowerpot новітніх технологій і традиційних українських елементів
«Флористика сьогодні — це не тільки про квіти». Анна Григор’єва про поєднання в маркеті Flowerpot новітніх технологій і традиційних українських елементів

«Флористика сьогодні — це не тільки про квіти». Анна Григор’єва про поєднання в маркеті Flowerpot новітніх технологій і традиційних українських елементів

Без квітів неможливо уявити жодне свято, адже саме вони перетворюють буденність на красиву мить, нагадують про найщиріші почуття й промовляють до тієї частини душі, що так прагне дива. Однак квіти — це не лише вдалий подарунок для ваших коханих або елемент атмосферного декору, квіти — це справжнє мистецтво, і це блискуче доводить флористичний маркет Flowerpot. 

Від самого початку своєї діяльності компанія робила ставку на креативні колаборації. Так, у скарбничці Flowerpot уже представлені спільні проєкти з Маріанною Панасюк і Альоною Шибуновою, «Видавництвом Старого Лева» і брендом KHUSTYNA, The World of Comics і Art-Hall Ceramics тощо. Кожна зі співпраць втілює місію маркету — єднатися, аби допомагати одне одному, допомагати українському долати складні часи. 

У розмові з ELLE.UA Анна Григор’єва, CEO Flowerpot, поділилася таємницями вдалих колаборацій і поєднання традиційних українських мотивів із новітніми трендами флористики. 

Сукня, DELEGAN

Flowerpot зосереджується не просто на квітах як бізнесі, а на квітах як мистецтві й складнику культурного коду нації. Розкажіть, які аспекти роботи є найважливішими для вас? 

Для нас дуже важливою є наша місія — показати, що єднати означає допомагати одне одному. Поєднувати квіти з мистецтвом дорівнює допомагати мистецтву стати трохи ближчим і доступнішим, а квітам — знайти нове, цікаве, креативне обрамлення. 

Співпрацювати з молодими художниками та бізнесами означає допомогти всім нам разом пройти непростий період, бути взаємокорисними та віднаходити нові горизонти для розвитку. 

Усі наші проєкти народжуються дуже легко завдяки відкритості, яку проявляють нові українські бізнеси й митці. Вона символізує цей час — коли ми допомагаємо одне одному.

Але, звісно, тут є і бізнес-складова. Співпрацюючи, ми поєднуємо наші цільові аудиторії та отримуємо цікавіший для нас результат у продажах і популяризації двох брендів. 

Як ви зазначили, Flowerpot зосереджується на підтримці українського. Одним із напрямів вашої роботи є поєднання традиційних мотивів з елементами сучасного декору. Розкажіть, як вам це вдається? 

Це поєднання варто розглянути на прикладі проєкту «Квітковий дивосвіт витинанок», створений у колаборації з Маріанною Панасюк. Маріанна є членкинею Національної спілки майстрів народного мистецтва України, вже багато років вона досліджує і відроджує майстерність витинання. 

У межах роботи над проєктом Маріанна вирізала оригінальну витинанку, на що витрачається дуже багато часу. Далі — надсилала декілька варіантів, ми затверджували, приміряли до пакування букетів. А потім вже за допомогою лазерного пристрою відтворювали її оригінал у необхідній для нас кількості. Для досягнення балансу традиційне пакування ми доповнювали креативним поєднанням квітів, зокрема із сухоцвітами, що втілювало сучасні тренди у флористиці. 

Весняна колаборація

Ця колекція була дуже успішною, ми отримали багато відгуків про неї. Люди запитували, як ми взагалі це вигадали — поєднати витинанки з квітами. 

До речі, Маріанна Панасюк створювала також і величезні панно, якими прикрашений наш маркет.

Зимова колаборація

Колаборації є нетиповим напрямом діяльності для квіткової сфери. Як народжуються ваші співпраці та як ви обираєте партнерів для них? 

По-перше, нам дуже важливо збігатися за цінностями, поглядами. Ми ретельно відбираємо компанії, перш ніж сказати: «Так, зробімо щось цікаве». Також є проєкти, наприклад, із The World of Comics, де ми виготовляли патріотичні букети й донатили з їх продажів. 

По-друге, ми завжди відкриті до нестандартних підходів, тож і партнерів шукаємо таких. Іноді ми самі щось вигадуємо і приходимо до брендів з пропозицією. Так, наприклад, відбулося з «Різдвяною історією» з «Видавництвом Старого Лева». Це компанія з історією, я знаю, як її люблять українці. 

Ми хотіли на День святого Миколая підготувати комбо з подарунком для діток. Тепер, коли йдеш у гості до сім’ї, можна презентувати батькам гарний різдвяний букет, а дітям — книжку. Для реалізації проєкту ми зі «Старим Левом» обрали «Різдвяну історію» Чарльза Дікенса, а принт для квіткової композиції було взято з обкладинки книги, яку розробили українські ілюстратори Роман Романишин і Андрій Лесів.

У колабораціях ми шукаємо інакший погляд, аби створити щось нове, чого ніхто ніколи не робив.

Окрім «Різдвяної історії», чи є інші особливі різдвяно-новорічні колаборації, які ви реалізовуєте цього святкового сезону? 

Цього сезону в нас є партнер — бренд шовкових хусток KHUSTYNA, що створює креативні колекції з історією. У нас вже була весняна колаборація, до якої увійшли хустки з квітами й букети у відповідному обрамленні. На Різдво KHUSTYNA випускає нову колекцію — хустку з принтом «Щедрик». Обличчям цієї кампанії стала відома українська акторка, а ми створили новорічні композиції в коробках-кашпо з таким самим принтом «Щедрик» у двох кольорах: темно-зеленому і бордовому. 

Також ми представили співпрацю з українським брендом керамічних виробів Art-Hall Ceramics. Ми створили різдвяні композиції, щоб доповнити їхню різдвяну колекцію посуду й декору за святковим столом.

Розкажіть також детальніше про співпрацю Flowerpot з Альоною Шибуновою. 

Альона Шибунова — засновниця концепту GEMATRIA, її творчий шлях — це багаторічне дослідження та поєднання народних традицій із сучасними мистецькими практиками. Коли ми побачили роботи Альони — різдвяних солом’яних павуків, то захотіли поєднати їхню традиційну символіку з флористикою, адже здавна вони вважалися оберегом у родині. 

У межах співпраці Альона розробила для нас у центрі маркету великі інсталяції-обереги з семи різних зірок. А під ними ми розмістили композиції, прикрашені іграшками й цими самими різдвяними павуками. Сенс у тому, що, купуючи таку композицію, людина приносить додому оберіг, гармонізатор простору. 

Шоурум Flowerpot виглядає радше як мистецький простір, ніж квітковий маркет. Як виникла ідея саме такого його оформлення та яким деталям ви приділили особливу увагу? 

Flowerpot — це дуже динамічний новітній проєкт, ми поєднуємо офлайн і e-commerce. У Flowerpot є каси самообслуговування (модель роботи з якими зараз доробляємо), великі екрани, кол-центр приймання замовлень, невеличка фотостудія, де одразу знімаємо букети; у нас дуже швидке доставлення. З флористичного погляду це проєкт майбутнього. 

І до всієї цієї новітності нам захотілося додати частинку душі, наших проєктів з українським кодом. Наприклад, у нас на стінах висять панно від Маріанни Панасюк, величезні ялинки, які вона створювала вручну; центр прикрашений інсталяцією від Альони Шибунової. 

Ми додали на стелю сухоцвіти, аліуми, — це тренд, що набирає обертів у всьому світі. Я бачила, що магазини деяких відомих брендів у Мілані прикрашені саме ними. Тож ми закупили українські висушені аліуми й оформили ними стелю, додали різдвяних павуків і величезні паперові зірки. Таке поєднання, на мою думку, додає душі цій технологічності й має дуже актуальний вигляд. 

Щодо трендів — розкажіть, які тенденції квіткової індустрії 2025 року ви могли б виділити? 

Трендів дуже багато, і часто вони залежать від регіону, від країни. Але якщо йдеться про глобальні тренди на 2025 рік, то вони відображають прагнення до природності (крафтовість), унікальності та експериментів з матеріалами. 

Можна виділити три основні напрями, але насправді їх набагато більше: 

— Тренд на локальність і сезонність. 
— Експерименти з матеріалами: включення нестандартних елементів, таких як сухоцвіти (аліуми), пампасна трава, фрукти, метал, скло чи тканина, робить композиції унікальними та креативними. Флористика сьогодні — це не тільки про квіти, це про поєднання. 
— Повернення стрічок: атласні, оксамитові, шовкові та мереживні стрічки роблять букети більш вишуканими. Замість пакування дедалі частіше використовують лише стрічки, і цей тренд буде розвиватися. 

Але завжди, коли йдеться про тренди, я наголошую, що в нас інша стратегія. У Flowerport ми використовуємо Out of the Box Thinking («Мислення поза рамками»): ми слідкуємо за трендами, але зазвичай створюємо щось своє поза ними. Це дозволяє нам виділятися, бути іншими, бути трендсетерами.


Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Святковий wishlist популярних українських візажисток
Elle
2024-12-23T15:03:48Z
Образ дня: Мадонна показує, як носити трендову шубу від українського бренду
Elle
2024-12-23T14:51:58Z
Таню Муіньо підкорює світ
Elle
2024-12-23T12:36:41Z
Хто такий Рафал Лемкін та чому його імʼям назвали вулицю у Львові
Photo Lviv
2024-12-23T06:04:06Z
Чому варто завітати до київського ресторану БАВОВНА
Elle
2024-12-22T10:01:04Z
Валерій Залужний написав свою першу книгу мемуарів - видання вже побачило світ
Ukraine Art News
2024-12-20T19:09:38Z
Директорку музичного лейбла підозрюють у несплаті 1,5 млн грн роялті. За даними ЗМІ, потерпіла - вдова Кузьми Скрябіна
Ukraine Art News
2024-12-20T14:09:41Z
Нові обрії: «ELLE Україна» презентує новий номер з Таню Муіньо на обкладинці
Elle
2024-12-18T09:48:45Z
СолоХа обурилась, що не пройшла на Нацвідбір, і заявила, що треба заборонити артистам брати участь удруге
Ukraine Art News
2024-12-16T11:45:51Z
Вибір ELLE: небанальні подарунки для оселі й дозвілля
Elle
2024-12-24T11:51:53Z
Різдво та Новий рік 2025 в Києві: гід найцікавішими заходами
Хмарочос
2024-12-24T11:31:12Z
У Києві проведуть благодійну Маланку
Хмарочос
2024-12-24T11:25:02Z
Українські книжки передали Національній бібліотеці Азербайджану
Ukraine Art News
2024-12-24T11:22:06Z
Подорож у минуле: історія металевої сумки Paco Rabanne 1969
Elle
2024-12-24T10:12:59Z
В Івано-Франківську провели конкурс на найкращий підлітковий урбан-проєкт. Перемогли школярі з Вінниці
Хмарочос
2024-12-24T10:10:36Z
Харківський оркестр Prime Orchestra розпочав турне Туреччиною
Ukraine Art News
2024-12-24T10:10:20Z
Фонд Нормана Фостера оголосив результати конкурсу на відновлення будівлі Харківської ОДА. Що з ними не так?
Хмарочос
2024-12-24T09:37:12Z
У Львові десантники 80-ки презентували унікальний оновлений тризуб-рекордсмен, створений з дідухів
Ukraine Art News
2024-12-23T23:45:43Z
Доктор, леді Віслдаун та динозаври зустрічаються у фрагменті різдвяної серії «Доктора Кто»
KinoFilms
2024-12-24T12:42:29Z
Вийшов трейлер серіалу "Нульовий день", в якому Роберт Де Ніро грає експрезидента США
Ukraine Art News
2024-12-24T12:30:47Z
Убивство українки Гатчінс: прокуратура припинила кримінальну справу Алека Болдвіна
Ukraine Art News
2024-12-24T11:45:56Z
Universal Pictures розкрила подробиці про новий фільм Нолана
Ukraine Art News
2024-12-24T10:30:48Z
🌟RIBBON та Decentralized Pictures оголошують Повний Короткий: конкурс проєктів короткометражних фільмів для підтримки українських кінематографістів!
Cineast
2024-12-24T00:42:51Z
Режисерка фільму «Все, що ми уявляємо як світло» Паял Кападія задонатила свій грошовий приз на потреби організації «Бульдозер», що доправляє загиблих військових додому
Cineast
2024-12-24T00:31:19Z
Пітчинг Української Кіношколи: молоді кінематографісти представили відомим продюсерам свої проєкти
Cineast
2024-12-24T00:28:05Z
У новий рік — з новою айдентикою: Будинок кіно та Спілка кінематографістів України представили нову концепцію брендингу
Cineast
2024-12-24T00:21:51Z
Дакота Джонсон та Джош Гартнетт зіграють з Енн Гетевей в екранізації роману «Веріті»
KinoFilms
2024-12-23T21:45:35Z
Лісовий будинок із вініловим програвачем і бібліотека з гамаками: під Києвом будують глемпінг на 100 номерів
Хмарочос
2024-12-23T09:46:55Z
Реконструкція Орбана: Будапешт зводить репліки на місці втрачених історичних будівель
Хмарочос
2024-12-23T06:34:01Z
На ВДНГ відкрили теплу спортивну локацію
Хмарочос
2024-12-22T10:51:44Z
В Парижі зменшили швидкість на кільцевій з 70 до 50 км/год. Тепер в місті менше аварій, заторів, шуму та забруднення
Хмарочос
2024-12-19T13:57:49Z
Як саудівський мегапроєкт у пустелі витісняє місцевих жителів: їх виганяють під дулами автоматів
Хмарочос
2024-12-19T07:04:38Z
Місто, засноване попри логіку
Photo Lviv
2024-12-19T06:12:26Z
У Канаді відкрили нову «Українську книжкову поличку»
Ukraine Art News
2024-12-18T11:54:53Z
Польща допоможе з відновленням унікальної вілли у Львові після вересневого обстрілу
Хмарочос
2024-12-18T08:21:48Z
Площа у місті Лодзь отримала звання кращого громадського простору Польщі 2024 року
Хмарочос
2024-12-17T12:39:50Z
Сімейна сага з нотками гіркої притчі: у театрі імені Лесі Українки відбулася прем’єра драми «Поромник»
Ukraine Art News
2024-12-24T13:21:38Z
Сімейна сага з нотками гіркої притчі: у театрі імені Лесі Українки відбулася прем’єра драми «Поромник»
Elle
2024-12-24T13:21:37Z
На Байковому цвинтарі може з’явитися п’ятиповерхівка замість туалету
Хмарочос
2024-12-24T11:31:01Z
Як оплатити електроенергію в Києві
Хмарочос
2024-12-24T10:58:55Z
Світові хіти: що послухати, щоб відчути дух Різдва
Ukraine Art News
2024-12-24T10:30:50Z
У Києві та Львові курсуватимуть Магічні ретропоїзди. Як потрапити?
Хмарочос
2024-12-24T09:52:42Z
Зеленський зустрівся з представниками Всеукраїнської ради церков і релігійних організацій
Ukraine Art News
2024-12-24T09:31:02Z
ПриватБанк запустив обмін готівкової валюти в банкоматах
Хмарочос
2024-12-24T09:12:57Z
Робоча група погодила передання Житнього ринку в оренду
Хмарочос
2024-12-24T08:19:06Z
Чого старше покоління може повчитися в «тупих дітей»
Ukraine Art News
2024-12-22T17:00:53Z
«Еталон» зробив перший електробус на основі дизельної моделі
Хмарочос
2024-12-21T08:48:59Z
Ілон Маск заявив, що може сполучити США та Британію тунелем під океаном
Хмарочос
2024-12-20T10:25:09Z
Де купувати книжки: сервіс MEGOGO запускає онлайн-книгарню
Elle
2024-12-17T13:33:50Z
«Укрзалізниця» відремонтує два «Тарпани» за 245 мільйони гривень
Хмарочос
2024-12-17T08:40:09Z
В Україні створять національну мережу зарядних станцій для електромобілів
Хмарочос
2024-12-15T10:24:53Z
Одещина отримала новий візуальний стиль. Депутати спершу нічого не зрозуміли
Хмарочос
2024-12-14T07:13:05Z
Demure, brat summer та man in finance: у TikTok опублікували підсумки 2024 року
Elle
2024-12-12T12:15:55Z
Culinara: перший український кулінарний застосунок змінює уявлення про кулінарію
Elle
2024-12-11T20:43:01Z
Рецепт ідеального узвару: корисний для імунітету напій, без якого неможливо уявити різдвяну вечерю
Elle
2024-12-24T10:45:44Z
Різдвяне меню: штолен, який виходить у всіх
Elle
2024-12-20T20:24:35Z
Королівський пляцок-пиріг: смачно через віки
Ukraine Art News
2024-11-15T09:30:48Z
Секрети приготування смачного бургера в домашніх умовах
Photo Lviv
2024-10-24T04:57:29Z
Дуже смачна лазанья з козячим сиром
Elle
2024-09-23T13:39:47Z
Сезонний десерт: хрустка та ароматна сливова галета
Elle
2024-09-19T07:32:19Z
Ідеальний соус до будь-яких страв: чатні з помідорів
Elle
2024-09-17T16:04:06Z
Від Бенедикта до шакшуки: 7 смачних способів приготування яєць
Elle
2024-09-13T11:13:30Z
Фетучіні зі шпинатом і сиром горгондзола
Elle
2024-08-30T13:09:44Z