MY.UAСтатті
Empowering Year: Наталія Яроменко в ексклюзивному інтерв’ю для ELLE.UA
Empowering Year: Наталія Яроменко в ексклюзивному інтерв’ю для ELLE.UA

Empowering Year: Наталія Яроменко в ексклюзивному інтерв’ю для ELLE.UA

Цього року бренд Lamel, який був народжений в Україні, почав продаватися в американській мережі Sally Beauty у 500 магазинах на всій території США. 

Лише за два місяці продажів бренд показав такі вражаючі результати, що мережа  запропонувала розширити присутність Lamel в усіх своїх магазинах (а це 2440 заклади). Тому з 2025 року Lamel буде продаватись від Аляски до Флориди і розширить свою географію ще й на Канаду. 

Що ще? Окрім професійних досягнень, Наталія Яроменко ростить сина і доньку, успішно балансує між улюбленою роботою та якісним часом із сімʼєю, підкорює пілатес, вивчає філософію та бігає щоранку.

 

Ця українка зараз є взірцем сили та рішучості. Однак так було не завжди. У березні 2022 року склад з 9-місячним запасом продукції бренду повністю згорів від потрапляння ворожої ракети. І Наталії прийшлось переписати історію бренду з нуля. Її приклад надихає. А це саме те, що нам потрібно наприкінці року — почути правдиву історію успіху та його залаштунки. Про все це Наталія Яроменко розповіла ELLE.UA в ексклюзивному інтерв’ю. 

Хочеться почати спочатку. Lamel є дуже яскравим брендом, який допомагає дівчатам та жінкам самоствердитися й стати впевненішими. Наскільки в цьому ви проявляєте й себе? Можливо, створення бренду також було допомогою та підтримкою собі?

Я з маленького військового містечка зі специфічної сім’ї військових, які нікуди ніколи не їздили. Моя перша велика подорож була на навчання в Київ. Під час навчання я почала працювати й була твердо впевнена, що мене на роботу ніколи не візьмуть, що працюють тільки генії, а я далеко не геній. Перший рік я працювала взагалі без зарплати, бо вважала чимось надприродним в принципі те, що мене взяли на роботу. З часом я зрозуміла, що не лише я, а й велика кількість дівчат мають дуже низьку самооцінку, не вірять у власні можливості. 

Зараз я можу сказати, що Lamel створювався всупереч моїм сумнівам, страхам і комплексам і що вони обмежували та гальмували мене в розвитку. Тому я створила Lamel, аби підтримати дівчат та жінок на шляху становлення. Не для того, щоб дівчата ставали красивими та впевненими, а для того, аби вони підкреслювали свій внутрішній потенціал та амбіції, самовиражалися, як і коли їм хочеться. 

Наприклад, коли восени 2022 року почалися блекаути, наші дівчата в команді розповідали, що хоча вони нікуди й не ходили, але все одно фарбувалися, поки було денне світло, бо для них це означало, що вони живі. Це їхнє життя, і вони себе так підтримували. Тому для мене makeup-бренд — це те, що підтримує тебе, що робить тебе такою, якою ти хочеш себе бачити, те, що дає тобі впевненість, а через впевненість ти стаєш красивішою, тому що ти просто розкриваєш себе справжню. Я вірю, що красиві люди — це ті, хто в гармонії з собою, хто максимально справжні. Це насправді дає красу.

Бо коли людина впевнено дивиться на своє відображення, вона несе зовсім іншу енергію, сміливіше ставить цілі та досягає їх. Я постійно чую від жінок, які користуються Lamel, що вони відчувають цю підтримку і дуже за неї вдячні. 



Що надихає вас рухатися вперед?

Колись мене надихали результати. Здавалось, що начебто я не існую без результатів. Потім мене, мабуть, надихали амбіції та масштаби. Зараз мене надихає цікавість: мені цікаво жити, мені цікаво робити те, що до мене ніхто не робив. Мені цікаво робити щось грандіозне, масштабне, тому що це виклик. Життя занадто коротке, щоб робити якісь нудні речі. Цікавість до цього життя мене надихає і мотивує рухатися вперед.

Розкажіть про шлях виходу бренду, який був народжений в Україні, на ринок США? 

Я завжди мріяла про американський ринок. Просто ця мрія була невпевнена та неправильно сформульована. Я постійно думала, що ми не готові до виходу на такий великий ринок. 

Але з початком повномасштабного вторгнення все змінилося. Через втрати, яких ми зазнали, я зрозуміла, що ми готові. Треба було рятувати компанію, а для цього потрібно було вийти на нові ринки, де стабільна економічна ситуація і де є можливість заробити. Для мене було дуже важливо продовжувати підтримувати свою команду, яка повністю перебуває в Україні. Тому складні обставини скасували мої страхи. 

Ми почали працювати на американському ринку практично з нуля. За збігом обставин я як раз перебувала в США — незадовго до повномасштабного вторгнення приїхала сюди народжувати і не встигла повернутися в Україну. Я сприйняла це як знак і разом із командою ми почали думати, як заявити про себе в США. 

Зробивши дослідження, зрозуміли, що в Америці є популярні та ефективні програми підтримки, які, зокрема, допомагають амбітним бізнесам та підприємцям заявити про себе. Як засновниця компанії, я отримала можливість взяти участь у такому проєкті від американської мережі Sally Beauty, який був створений саме для підтримки жінок у бізнесі. Ця програма має формат конкурсу, переможець якого буде представлений на поличках магазинів Sally Beauty на території США. 

Зі 180 заявок обрали три компанії — до цієї трійки потрапив і Lamel. Далі протягом місяця відбувалося своєрідне навчання: нас знайомили з принципами роботи мережі Sally Beauty, щотижня ми робили презентації, а в кінці кожен власник мав представити пропозицію своєї компанії, продати себе. Пам’ятаю, як в кінці свого виступу я взяла блиск Lamel, провела ним по вустах і сказала, що саме з Lamel у вас будуть sexy lips. Мені вдалося таким чином розрядити обстановку, усі сміялися.

Ми отримали можливість продавати засоби Lamel у 500 магазинах Sally Beauty. Для нас це дуже особлива перемога ще й тому, що ця мережа загалом спеціалізується на засобах для догляду за волоссям. Ми стали першим makeup-брендом, який взяв участь у цій програмі підтримки. 

Чому вам подобається робота на ринку США і чим вас приваблює український бізнес-ринок?

У США мені дуже подобається повага до будь-якої спроби щось робити: повага до підприємців, повага до бізнесів, до розвитку карʼєри, до руху вперед. Це те, що цінується тут незаперечно. 

В Україні мені подобається те, що українці дуже креативні та талановиті. Зараз я сприймаю свою мету підкорення ринку США не як так звану американську мрію, а як можливість проявлення для всіх українських бізнесів. Я хочу на власному прикладі показати, що все можливо, що в США такі самі люди, які відкриті до нових знайомств та співпраці. Якщо вдалося нам, то вдасться і вам. В Україні величезна кількість неймовірно креативних команд, яким відкритий шлях до підкорення усього світу. Я дуже чекаю на той момент, коли років за десять Україна буде не лише постачальником сировини, а й стане повноправним бізнес-партнером для багатьох країн. 

Якими своїми досягненнями за цей рік ви пишаєтеся найбільше?

Через шалений темп та безліч викликів цього року я пишаюся, що ми вижили. Я пишаюсь своєю командою, з якою саме у 2024 році нам вдалося налагодити системну та структурну роботу після кількох років хаосу та імпровізації. Це дало можливість вийти на нові ринки й далі розвивати наші амбіції, попри обстріли, блекаути та будь-що, що відбувається. Зараз ми маємо та відчуваємо фундамент, на якому хочеться побудувати щось велике. 

Щодо мене особисто, то я рада, що ввела спортивну рутину у своє життя. Я стараюся регулярно бігати — для мене це можливість щось почитати або послухати аудіокнигу чи подкаст. Мене також рятують заняття з пілатесу тричі на тиждень. Я всім дуже раджу пілатес, бо, по-перше, для занять ним немає протипоказань, а по-друге, як людина, яка мучилась головними болями протягом п’яти років, стверджую, що саме пілатес позбавив мене цих страждань. 

Ще я дуже люблю шахи, тому рада, що цього року дозволяю собі пережити якийсь стрес, граючи з кимось в шахи просто в Мережі. Для мене шахи — це про стратегію, про енергію, про швидкість. Під час партії мені вдається виплеснути стрес і повернутися до раціонального мислення. 

І одне з найголовніших досягнень — мій син почав говорити і одразу українською. Для мене, як для людини, яка виросла в російськомовній родині і живе зараз в американському середовище — це дуже важливо і щемливо.

А чого вас навчили факапи? 

Я давно ставлюся до будь-яких неприємностей як до досвіду, і це дійсно допомагає. Наприклад, коли ми тільки починали заявляти про себе на американському ринку, з нами одразу погодилися зустрітися у корпорації CVS — це один з найбільших ритейлерів у США, у них понад 15 тисяч магазинів. Але коли вони побачили, що в нас зовсім немає досвіду роботи в США, то відмовили нам у співпраці. І зараз, після того як ми подолали шлях довжиною у пів року, аби нарешті Lamel продавався у США, я радію, що CVS нам відмовили. Відверто кажучи, тоді б ми не впоралися. 

Тому тепер те, що не складається, я сприймаю не як проблему, а як питання, на яке варто поглянути з різних кутів, аби винести для себе якусь мудрість та урок замість принижувати себе чи інших. 

Ви є рольовою моделлю для українських підприємців, які прагнуть світового успіху, і для жінок, які надихаються вами, проходячи якісь свої випробування в житті. Що для вас означає така прихильність людей? Чи відчуваєте ви себе менторкою?

У мене точно не було мети стати рольовою моделлю. Мені просто дуже подобається те, чим я займаюсь. Я дійсно цим живу, і мене це надихає. Мене надихає те, як ми з нічого робимо щось. Мене надихає, коли дівчата купляють нашу продукцію — це означає, що я не даремно витрачаю свій час. 

Наскільки сильно я раніше в себе не вірила, а зараз розумію, скільки це забрало в мене часу та енергії, тому для мене дуже важливо показати іншим, що насправді світ маленький і все в ньому можливо, а всі обмеження існують лише в нашій голові. 

Я кайфую від того, як я зараз відчуваю цей світ, і мені цим хочеться ділитися з усіма. Звісно, у кожного є свої проблеми. Як СЕО компанії я часто займаюся саме кризовими питаннями та ситуаціями. І часто мені здається, що якщо це можу робити я, то зможе зробити будь-хто. Тому мені подобається ділитися своїм досвідом, бути корисною для інших. 

Мені подобається бути рольовою моделлю, якщо це когось надихає на щось класне. І якщо моя активність комусь допоможе реалізуватися і зробити якісь кроки, на які він не наважувався раніше, я буду дуже щаслива. 

Знаєте, навіть для того, щоб написати пост у соцмережах, потрібен час, і з урахуванням того, що часу дуже мало, я себе періодично запитую, чи варте воно цього, і саме відгуки вдячних людей переконують мене, що це не просто марнотратство, а реальна користь для людей.

Яка життєва мудрість або усвідомлення допомагає вам продовжувати досягати результатів та ставити цілі? Яку пораду ви можете дати як жінка жінці, в знак підтримки та солідарності?

Я дуже вдячна тому, що вже п’ять років займаюся філософією. У маленькій групі з професором з філософії на чолі ми читаємо невеликі потужні тексти та говоримо про вічне: що таке добро, що таке зло, що таке любов тощо. Щосереди протягом трьох годин ми спілкуємося та відкриваємо для себе якісь нові судження. 

Ключовий постулат, на який я спираюся, звучить так: «Не треба витрачати енергію та сили на те, на що ти не можеш вплинути. Треба витрачати сили та енергію лише на те, на що ти здатен вплинути. І потрібна мудрість, щоб відрізняти одне від іншого». Цей постулат дуже допоміг мені, коли на початку повномасштабного вторгнення наш склад розбомбили вщент. 

Ще на початку повномасштабного вторгнення я стикнулася з сильною ненавистю до росії, адже скільки страждань та нещастя вона приносить нашій країні. У мене просто опускалися руки через всі події та мої почуття. І тоді я десь почула, що ненависть краще перетворювати на дії. І це моя порада підприємцям — продовжувати діяти. 

Наприклад, ріст компанії для мене означає, що я зможу більше донатити, брати участь у більшій кількості благодійних ініціатив, давати більше робочих місць українцям, підвищувати заробітну плату своїм працівникам. Я перетворила свої складні почуття на точку росту, і це дуже мені допомагає. 

Що стосується поради жінкам, то точно варто вірити в себе, дослухатися до свого внутрішнього голосу, до своїх бажань. Не слухати тих, хто породжує у вас сумніви. Не вестися на критику ваших мрій та цілей, оскільки критикують лише ті, хто сам так нічого й не спробував. Зрозуміти, що вони так і не наважились, а ти наважилась. Завжди треба сміливіше рухатись до своєї мрії. 

Які цілі ви ставите для себе на 2025 рік? Чи є якісь спеціальні ритуали, які ви робите наприкінці року? 

Останній тиждень року я присвячую тому, аби пригальмувати та усвідомити себе і все, що сталося за цей рік. Я помітила, що зараз все дуже пришвидшилося, а оскільки я взагалі адептка робити все навпаки, то вважаю для себе корисним зупинитися та озирнутися. Після цього я складаю обмежений план цілей на наступний рік. Чому обмежений? Щоб справді відчути кожну мету, сфокусуватися на ній та втілити в реальність. 

Щодо ключових цілей на наступний рік, то я, звісно, дуже мрію, щоб війна закінчилася і щоб мої діти повернулися в Україну. Це моя найбільша мрія, як, мабуть, і всіх українців.

Якщо казати про бізнес, то я мрію про розширення нашого успіху в Америці. Ми маємо перелік дуже крутих клієнтів, з якими хочемо розпочати співпрацю наступного року. Я хочу, щоб ми втілили багато цікавих соціальних проєктів в Україні. Також хочу стабілізуватися й подумати, які ще країни ми будемо підкорювати найближчими роками. Зараз хочеться максимально розвинути наш успіх на американському ринку і підтримати наших клієнтів на українському.
 


Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
«У моєму житті немає місця для випадковостей». Ельвіра Гаврилова про роботу в Голлівуді, продюсування та благодійність
Elle
2024-12-27T13:18:53Z
"З Євробаченням не склалося": Оля Полякова прокоментувала чутки про участь у конкурсі з піснею шведського композитора
Ukraine Art News
2024-12-27T12:46:26Z
У Чернівцях померла Марія Марчук, якій Володимир Івасюк присвятив "Червону руту"
Ukraine Art News
2024-12-26T16:30:54Z
Образ дня: Кейт Міддлтон завітала на різдвяну службу у вишуканому смарагдовому вбранні
Elle
2024-12-25T17:06:44Z
У 17 країнах світу відтворили "Щедрик", до проєкту долучились Віра Фарміґа і Барбра Стрейзанд
Ukraine Art News
2024-12-25T12:39:42Z
Раптова смерть обірвала життя Ігоря Данилихи
Photo Lviv
2024-12-25T12:15:29Z
"Урок я засвоїв": Enleo прокоментував скандал із прослуховуванням російської музики
Ukraine Art News
2024-12-25T11:42:52Z
Святковий wishlist популярних українських візажисток
Elle
2024-12-23T15:03:48Z
У Бангкоку відбудеться фотовиставка «Портрети українців»
Ukraine Art News
2024-12-27T17:45:44Z
Фестиваль музики Бориса Лятошинського: в Києві пройдуть концерти та інтелектуальні дискусії
Ukraine Art News
2024-12-27T17:15:42Z
Будівництво Музею Революції Гідності призупинять до кінця дії воєнного стану
Ukraine Art News
2024-12-27T17:00:43Z
Різдвяна колаборація оркестру та етнобренду
Photo Lviv
2024-12-27T16:36:33Z
Як це було: благодійний вечір для реабілітації військових від INSIDER.UA, МУЗВАР та INKI BAR
Ukraine Art News
2024-12-27T16:00:38Z
Франківський драмтеатр покаже рок-мюзикл «Наталка Полтавка»
Ukraine Art News
2024-12-27T15:54:52Z
Як це було: благодійний вечір для реабілітації військових від INSIDER.UA, МУЗВАР та INKI BAR
Elle
2024-12-27T15:54:50Z
Запорізький оперний співак і військовий Юрій Іваськевич випустив пісню "Птахи" про загиблих побратимів
Ukraine Art News
2024-12-27T15:15:59Z
Дайджест року: згадуємо головні події світу моди у 2024-му
Elle
2024-12-27T13:33:41Z
У 16-річному віці помер зірка "На драйві" Гадсон Мік, випавши з автомобіля на ходу
Ukraine Art News
2024-12-27T18:09:49Z
Що подивитися на Netflix: нові фільми та серіали січня
Elle
2024-12-27T15:00:45Z
В Осло відбудуться Дні українського кіно, присвячені пам’яті загиблого на фронті режисера монтажу Віктора Ониська
Ukraine Art News
2024-12-27T14:42:54Z
Другий сезон "Гри в кальмара" спричинив падіння акцій компаній, пов'язаних з його виробництвом
Ukraine Art News
2024-12-27T13:36:41Z
Кіра Найтлі - прихований шпигун у різдвяному трилері
Ukraine Art News
2024-12-27T11:45:43Z
Sonic the Hedgehog 3 - успішна адаптація мультика про їжачка
Ukraine Art News
2024-12-27T10:31:04Z
В Осло пройдуть Дні українського кіно
Ukraine Art News
2024-12-26T22:06:40Z
Що подивитися: 8 нових фільмів січня
Elle
2024-12-26T14:39:45Z
На Netflix вийшов другий сезон "Гри в кальмара"
Ukraine Art News
2024-12-26T14:31:04Z
Як відзначити зимові свята смачно та затишно: новорічна пропозиція від KFC
Elle
2024-12-27T16:00:37Z
Острів, де зупиняється час: моя подорож до Занзібару
Elle
2024-12-26T11:36:50Z
Протиалкогольний Львів, або назагал спокійні Різдвяні свята 1936 року
Photo Lviv
2024-12-26T06:12:25Z
«Дача Дарта Вейдера» та сила місцевих грибів: 9 зразків бруталізму в Японії
Хмарочос
2024-12-25T08:48:53Z
Лісовий будинок із вініловим програвачем і бібліотека з гамаками: під Києвом будують глемпінг на 100 номерів
Хмарочос
2024-12-23T09:46:55Z
Реконструкція Орбана: Будапешт зводить репліки на місці втрачених історичних будівель
Хмарочос
2024-12-23T06:34:01Z
На ВДНГ відкрили теплу спортивну локацію
Хмарочос
2024-12-22T10:51:44Z
В Парижі зменшили швидкість на кільцевій з 70 до 50 км/год. Тепер в місті менше аварій, заторів, шуму та забруднення
Хмарочос
2024-12-19T13:57:49Z
Як саудівський мегапроєкт у пустелі витісняє місцевих жителів: їх виганяють під дулами автоматів
Хмарочос
2024-12-19T07:04:38Z
Євгенія Кузнєцова: "Вівці цілі" – це, як і попередні мої дві книжки, іронічний текст, але з гірким присмаком
Ukraine Art News
2024-12-27T17:45:40Z
9 beauty-подарунків на Новий рік — 2025, які можна купити на вихідних
Elle
2024-12-27T17:42:37Z
13 українців купили новий Rolls-Royce Spectre вартістю понад €600 тисяч: хто вони
Gloss
2024-12-27T16:54:49Z
Співак TESLENKO зняв свою кандидатуру з Нацвідбору-2025: на його місце претендують 10 виконавців
Ukraine Art News
2024-12-27T16:04:05Z
У Росії зняли ролик, як ППО збиває Санта Клауса в небі над Москвою
Gloss
2024-12-27T15:28:26Z
ЄІБ планує профінансувати будівництво понад 6000 соціальних квартир в Україні
Хмарочос
2024-12-27T14:43:31Z
Суд постановив знести котеджне містечко у Пущі-Водиці
Хмарочос
2024-12-27T14:43:20Z
На Кирилівській оновили колії. На вихідних ними поїдуть трамваї
Хмарочос
2024-12-27T14:43:14Z
Понад 200 концертів та 1,5 млн грн для ЗСУ: юний співак Сергій Мороз з Чернігова розповів, скільки машин вже відправив на фронт
Ukraine Art News
2024-12-27T14:33:41Z
Як квантово зростати в бізнесі: досвід ІТ-рекрутингової агенції EvoTalents
Elle
2024-12-27T10:13:32Z
Revolut вперше тестує мобільний застосунок в Україні
Хмарочос
2024-12-27T08:51:59Z
Огляд слота Tiki Reward
Cineast
2024-12-25T00:47:46Z
Чого старше покоління може повчитися в «тупих дітей»
Ukraine Art News
2024-12-22T17:00:53Z
«Еталон» зробив перший електробус на основі дизельної моделі
Хмарочос
2024-12-21T08:48:59Z
Ілон Маск заявив, що може сполучити США та Британію тунелем під океаном
Хмарочос
2024-12-20T10:25:09Z
Де купувати книжки: сервіс MEGOGO запускає онлайн-книгарню
Elle
2024-12-17T13:33:50Z
«Укрзалізниця» відремонтує два «Тарпани» за 245 мільйони гривень
Хмарочос
2024-12-17T08:40:09Z
Рецепт ідеального узвару: корисний для імунітету напій, без якого неможливо уявити різдвяну вечерю
Elle
2024-12-24T10:45:44Z
Різдвяне меню: штолен, який виходить у всіх
Elle
2024-12-20T20:24:35Z
Королівський пляцок-пиріг: смачно через віки
Ukraine Art News
2024-11-15T09:30:48Z
Секрети приготування смачного бургера в домашніх умовах
Photo Lviv
2024-10-24T04:57:29Z
Дуже смачна лазанья з козячим сиром
Elle
2024-09-23T13:39:47Z
Сезонний десерт: хрустка та ароматна сливова галета
Elle
2024-09-19T07:32:19Z
Ідеальний соус до будь-яких страв: чатні з помідорів
Elle
2024-09-17T16:04:06Z
Від Бенедикта до шакшуки: 7 смачних способів приготування яєць
Elle
2024-09-13T11:13:30Z
Фетучіні зі шпинатом і сиром горгондзола
Elle
2024-08-30T13:09:44Z