MY.UAСтатті
Коли доброта рятує життя: 5 історій дітей, які перемогли рак
Коли доброта рятує життя: 5 історій дітей, які перемогли рак

Коли доброта рятує життя: 5 історій дітей, які перемогли рак

Рак — це випробування, яке сильно впливає на життя. Для маленьких пацієнтів і їхніх сімей ця боротьба стає головною битвою, яка вимагає відваги, витримки й неймовірної сили духу. Але поруч із ними завжди є ті, хто готовий допомогти.

Саме для таких моментів і створено проєкт «5 років доброти» — спільна ініціатива бренду La Roche-Posay та фонду «Таблеточки». Вона покликана розповісти про дітей, що перемогли рак, та надихнути продовжувати допомагати тим, хто ще в процесі лікування.

Завдяки регулярним благодійним акціям «Формула доброти» від бренду La Roche-Posay та «Таблеточки», яких за ці 5 років було дев’ять, вдалося зібрати 16,2 мільйона гривень, що були спрямовані на лікування понад 2800 дітей.

Акції «Формула доброти» проводяться регулярно 1-2 рази на рік та забезпечують не лише матеріальну підтримку у вигляді закупівлі ліків та витратних матеріалів для лікарень, а й дають дітям шанс на одужання та нові мрії.

У вересні, до Всесвітнього місяця обізнаності про дитячий рак, французький бренд La Roche-Posay продовжив свою місію, провівши чергову акцію. Вона зібрала 2 мільйони гривень, які допоможуть 400 сім’ям, що щомісяця перебувають під опікою фонду «Таблеточки».

Проєкт «5 років доброти» — це інформаційна кампанія, що демонструє підсумки спільної п’ятирічної роботи бренду та фонду, підкреслюючи значущість підтримки та небайдужості. У його межах ми розповідаємо історії 5 дітей, які змогли подолати рак, аби нагадати, що кожен внесок, кожна дія й кожна добра справа мають величезну силу. Ці історії надихають на віру в те, що разом ми можемо змінити життя на краще, допомогти тим, хто бореться, і створити світ, де співчуття та турбота стають основою для великих звершень.

Історія маленької переможниці Надії, 8 років

Надії було лише шість, коли вона захворіла. Це сталося у перші місяці повномасштабного вторгнення. Температура раптово підскочила, дівчинка стала дуже блідою. Аналізи підтвердили страшний діагноз — рак крові.

Довгі дев’ять місяців у лікарні та понад рік «підтримувальної» хімієтерапії вдома були непростим випробуванням. Та зараз усе позаду, і дівчинка нарешті може радіти звичайним дитячим радощам. Лікарі дозволили Надії піти до школи — для неї, як для дуже активної та комунікабельної дитини, це справжнє свято. Раніше вона навчалася індивідуально, щоб уникнути інфекцій, які могли бути небезпечними через її ослаблений імунітет.

Сьогодні Надія сповнена енергії. За час після виписки вона навчилася плавати, знайшла друга в новому члені сім’ї — собаці Норі, разом із друзями плела й продавала браслети, відвідала концерт улюбленого гурту та навіть відкрила у собі любов до кулінарії.

«Вона просто виганяє нас із кухні й все робить сама», — сміється мама дівчинки Олена.

Ще одна подія, яка запам’яталася Надії, — сімейний реабілітаційний кемп «Таблеточок» у Карпатах, у якому сім`ї, які пережили складні періоди лікування, мають можливість відпочити, отримати психологічну підтримку, зміцнити свої сили та покращити емоційний стан. У мальовничій атмосфері Карпат проводяться різноманітні активності: майстер-класи, заняття для дітей, сімейна терапія, спілкування з іншими сім`ями та програми реабілітації.

Історія маленького переможця Дениса, 9 років

Денис із Херсона довго лікувався від важкого захворювання крові в «Охматдиті». Під час лікування було багато ускладнень, але хлопчик зумів їх подолати. Зараз він у ремісії й навіть рік навчався у звичайній школі.

«Йому там дуже подобається. Коли через карантин клас перевели на онлайн-навчання, він ледве дочекався повернення до школи», — ділиться мама Дениса Олена.

Ще одна велика мрія хлопчика збулася — він почав займатися футболом. Лікарі довго не дозволяли, але Денис наполягав, і врешті почув омріяне «Так».

Зараз він найбільше хоче поїхати до Херсона і завести собаку: йому це обіцяли на виписку. Та поки сімʼя змушена відкласти плани до того часу, коли зможе повернутися додому.

Історія маленької переможниці Вероніки, 9 років

«Що б їй не робили у лікарні, вона завжди усміхалася й ніколи не плакала», — згадує мама 9-річної Вероніки з Полтавщини, Альона.

Чотири роки тому, у розпал пандемії COVID-19, дівчинці поставили діагноз рак крові. Лікування тривало понад рік і включало пересадку кісткового мозку від старшої сестри.

«Раніше Вероніка була сором’язливою, а тепер стала впевненою й сильною. Навіть коли лікарі забороняли вставати після операції, вона танцювала й знімала це для соцмереж», — каже мама.

Сьогодні Вероніка вже понад пів року ходить на гурток сучасних танців з елементами акробатики. Також дівчинка любить шити одяг для ляльок разом із бабусею. Її мрія — стати дизайнеркою.

Історія маленького переможця Михайла, 8 років

Михайло святкує день народження двічі на рік: 25 серпня, коли він народився, і 15 лютого — день, коли йому зробили пересадку кісткового мозку. У сім’ї цю дату називають Днем суперклітинок, адже саме вони допомогли хлопчику одужати від раку крові.

Хвороба розвивалася стрімко: від перших симптомів до реанімації минуло всього вісім днів. Лікування для Михайлика виявилося справжнім випробуванням. Перші процедури хімієтерапії не дали очікуваного результату, тому лікарям довелося значно збільшити дозування. Але й це було лише початком: через пів року знадобилася пересадка кісткового мозку. Однак і тут на родину чекали труднощі — донорка захворіла на COVID-19 буквально напередодні важливої процедури. Понад місяць тривало очікування, поки вона одужає та зможе знову допомогти.

Попри всі ці перешкоди, хвороба залишилася позаду, і Михайлик повернувся до звичайного дитинства. Зараз він із задоволенням навчається у другому класі, де вже знайшов багато друзів. Хлопчик обожнює ходити в кіно, складати конструктор та малювати роботів.

Спорт Михайлику не до вподоби, але його мрія — стати вчителем фізкультури, як його тато.

«Хочу, щоб діти мене слухались», — сміючись, переповідає слова сина мама Олена.

Історія маленької переможниці Христини, 4 роки

4-річна Христина з Вінниччини обожнює активні ігри: хованки, катання на самокаті й біговелі. Що швидше, то краще!

Важко уявити, що два роки тому дівчинка навіть не могла стати на ніжки. А все тому, що тоді, у перші місяці повномасштабного вторгнення, лікарі знайшли у її голові пухлину. Лікування було складним: багатогодинна операція, 16 блоків хімієтерапії й майже рік у лікарні.

Сьогодні все це позаду. Христина проводить свої дні, граючись з сестрою та друзями, допомагаючи бабусі годувати кроликів і переглядаючи улюблені мультики.

Ці перемоги — це більше, ніж статистика. Це життя, сповнені сміху, дитячих мрій і нових планів на майбутнє. Кожен із нас може стати частиною цього великого проєкту добра. Даруй підтримку, змінюй життя. Адже разом ми сильніші, і саме разом здатні перетворювати надію на справжнє диво.

Таблеточки — найбільший в Україні благодійний фонд у сфері дитячої онкології, який працює з 2011 року і надає допомогу дітям та їхнім сім’ям на кожному етапі лікування від раку. За час роботи фонду адресну допомогу отримали понад 7 500 сімей. Щомісячно під опікою фонду перебувають 400 дітей, які лікуються в Україні та за кордоном.

La Roche-Posay — французький бренд дерматокосметики. Щодня разом з медичною спільнотою бренд рухає дерматологічний догляд вперед задля відкриття нових способів допомоги людям. Поєднуючи ефективність і глибоке розуміння людей, виявляючи за допомогою досліджень вплив проблем зі шкірою на якість життя, привносячи найновіші знання в сфері дерматології у рішення по догляду за шкірою. Від новонароджених до людей, які проходять лікування онкологічних захворювань, від потреби в захисті від сонця до відновлення пошкодженої шкіри: бренд не зупиняється поки не подарує краще життя кожній шкірі. 

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Неочікуване повернення: Меган Маркл створила новий акаунт в Instagram
Elle
2025-01-01T19:24:36Z
Євробачення-2025: Enleo вважає, що не потрапив у шортліст Нацвідбору через скандал з прослуховуванням російської музики
Ukraine Art News
2024-12-31T14:48:58Z
Смерть Ліама Пейна з One Direction: пʼятьом людям висунули звинувачення
Ukraine Art News
2024-12-30T12:10:17Z
У віці 98 років помер американський мільярдер та засновник HBO Чарльз Долан
Ukraine Art News
2024-12-30T10:15:41Z
Акторка й комікеса Ребел Вілсон офіційно одружилась з дизайнеркою Рамоною Агрумою
Ukraine Art News
2024-12-29T17:33:44Z
«У моєму житті немає місця для випадковостей». Ельвіра Гаврилова про роботу в Голлівуді, продюсування та благодійність
Elle
2024-12-27T13:18:53Z
"З Євробаченням не склалося": Оля Полякова прокоментувала чутки про участь у конкурсі з піснею шведського композитора
Ukraine Art News
2024-12-27T12:46:26Z
У Чернівцях померла Марія Марчук, якій Володимир Івасюк присвятив "Червону руту"
Ukraine Art News
2024-12-26T16:30:54Z
Empowering Year: Наталія Яроменко в ексклюзивному інтерв’ю для ELLE.UA
Elle
2024-12-26T11:30:59Z
Cічень у Львівській філармонії
Photo Lviv
2025-01-05T06:06:26Z
У Дрогобичі вийшла друком книга-альбом з автентичними рецептами фестивалю «Ґаздиня фест»
Photo Lviv
2025-01-05T06:00:31Z
У Києві проходить фестиваль музики Бориса Лятошинського
Ukraine Art News
2025-01-04T11:21:36Z
6 найцікавіших виставок січня у Києві
Ukraine Art News
2025-01-04T11:00:41Z
14 січня Олег Скрипка зіграє Різдвяний концерт у Львові в межах туру “Щедрик”
Photo Lviv
2025-01-04T06:06:30Z
У Національній філармонії України відкрили фестиваль, присвячений композитору Борису Лятошинському
Ukraine Art News
2025-01-04T05:30:42Z
У Києві відбулась презентація нової книги Любка Дереша "Погляд Медузи"
Ukraine Art News
2025-01-04T02:45:41Z
В Івано-Франківську вперше показали графіку Богдана Сороки, яку забороняла радянська влада
Ukraine Art News
2025-01-03T19:54:36Z
Роботи Казимира Малевича та Іллі Рєпіна визнали національним культурним надбанням України
Ukraine Art News
2025-01-03T18:18:38Z
Топ-4 фільмів з Діане Крюгер
Ukraine Art News
2025-01-05T05:30:41Z
СПРАВЖНІЙ БІЛЬ – дата виходу та офіційний український постер
Cineast
2025-01-05T02:45:43Z
Топ-5 фільмів з Ґаль Ґадот
Ukraine Art News
2025-01-04T18:15:42Z
Новий рік, нові сезони: десять популярних серіалів, що повернуться 2025-го
Ukraine Art News
2025-01-04T17:00:45Z
Найкращі фільми 2024 року за версією премії «Золотий глобус»
KinoFilms
2025-01-04T15:12:26Z
Українська документалка "Бартка" здобула Гран-прі онлайн-програми ОКО Film Festival
Ukraine Art News
2025-01-03T17:45:41Z
«Компаньйон»: дивіться український трейлер трилера за участю зірки «Хлопаків»
KinoFilms
2025-01-03T16:57:24Z
Енн Гетевей схожа на богиню на першому кадрі ЛГБТ-фільму «Мати Марія» від студії A24
KinoFilms
2025-01-03T13:51:33Z
Netflix показав тизер фінального сезону серіалу "Гра в кальмара": відома дата прем'єри
Gloss
2025-01-03T13:43:00Z
Семирічний хлопчик разом з батьком відвідав всі міста Англії на потязі
Хмарочос
2025-01-04T09:01:02Z
Стільське городище: древня столиця Білих хорватів і "Хоббітон" Львівщини
Ukraine Art News
2025-01-04T08:15:39Z
Варшава прибирає з вулиць бетон і асфальт та висаджує траву й дерева
Хмарочос
2025-01-03T09:45:57Z
ТОП-10 найпопулярніших публікацій Фотографій строго Львова за 2024 рік
Photo Lviv
2025-01-03T06:12:26Z
Дай Боже Донецьку чимскорше вернутися додому!
Ukraine Art News
2025-01-02T17:30:42Z
Музеї з зерносховищ: 15 прикладів перебудови промислових об’єктів
Хмарочос
2025-01-02T14:19:06Z
Сім’я айтівців продала квартиру у Києві, щоб відкрити ферму альпак у Карпатах
Хмарочос
2025-01-02T13:55:05Z
На ДВРЗ запрацювала кінцева зупинка трамваїв, але платформу так і не збудували
Хмарочос
2025-01-02T09:04:08Z
7 найцікавіших різдвяних вітрин та фасадів з Лондона, Парижа та Нью-Йорка
Хмарочос
2025-01-01T08:58:12Z
На фронті загинув музред шоу "МастерШеф", "Україна має талант" та інших
Ukraine Art News
2025-01-05T19:45:41Z
Досвітні огні
Ukraine Art News
2025-01-05T16:15:51Z
Екскурсія в часі на українську фабрику “Суспільний Промисл” у Львові
Photo Lviv
2025-01-05T06:12:27Z
Експерти прогнозують, що у 2025 році світові продажі електромобілів зростуть на третину
Хмарочос
2025-01-04T09:01:03Z
єКнига: кошти на купівлю книжок отримали понад 50 тис. 18-річних українців
Ukraine Art News
2025-01-04T06:45:40Z
Температурна історія січня у Львові
Photo Lviv
2025-01-04T06:12:27Z
Марек Радзівон стане Генконсулом Польщі у Львові
Photo Lviv
2025-01-04T06:03:27Z
У Львові відреставрували унікальний свічник-трійцю XIX ст. з церкви у Криворівні
Ukraine Art News
2025-01-03T19:24:40Z
Лише за грудень РФ пошкодила в Україні 33 пам'ятки культурної спадщини
Ukraine Art News
2025-01-03T15:42:39Z
Роботи Boston Dynamics не лише стабільно стоять на ногах, але й навчилися робити сальто
Gloss
2025-01-02T13:24:49Z
Архітектурна фотографія на смартфон: поради для початківців
Photo Lviv
2025-01-01T05:57:26Z
Євген Клопотенко розробив гаряче меню для «Укрзалізниці»
Хмарочос
2024-12-30T13:49:16Z
Volkswagen випадково злив в інтернет дані понад 800 тисяч користувачів свого додатка
Хмарочос
2024-12-30T09:37:32Z
Як квантово зростати в бізнесі: досвід ІТ-рекрутингової агенції EvoTalents
Elle
2024-12-27T10:13:32Z
Revolut вперше тестує мобільний застосунок в Україні
Хмарочос
2024-12-27T08:51:59Z
Огляд слота Tiki Reward
Cineast
2024-12-25T00:47:46Z
Чого старше покоління може повчитися в «тупих дітей»
Ukraine Art News
2024-12-22T17:00:53Z
«Еталон» зробив перший електробус на основі дизельної моделі
Хмарочос
2024-12-21T08:48:59Z
Рецепт ідеального узвару: корисний для імунітету напій, без якого неможливо уявити різдвяну вечерю
Elle
2024-12-24T10:45:44Z
Різдвяне меню: штолен, який виходить у всіх
Elle
2024-12-20T20:24:35Z
Королівський пляцок-пиріг: смачно через віки
Ukraine Art News
2024-11-15T09:30:48Z
Секрети приготування смачного бургера в домашніх умовах
Photo Lviv
2024-10-24T04:57:29Z
Дуже смачна лазанья з козячим сиром
Elle
2024-09-23T13:39:47Z
Сезонний десерт: хрустка та ароматна сливова галета
Elle
2024-09-19T07:32:19Z
Ідеальний соус до будь-яких страв: чатні з помідорів
Elle
2024-09-17T16:04:06Z
Від Бенедикта до шакшуки: 7 смачних способів приготування яєць
Elle
2024-09-13T11:13:30Z
Фетучіні зі шпинатом і сиром горгондзола
Elle
2024-08-30T13:09:44Z