MY.UAСтатті
Елітні квартири в оточенні нічого та видом в нікуди
Елітні квартири в оточенні нічого та видом в нікуди

Елітні квартири в оточенні нічого та видом в нікуди

Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 165 днів. За цей час ми опублікували 25295 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Автор колонки:

Броніслав Чумак

Фахівець з розробки продукту та маркетингу обʼєктів житлової нерухомості

Дорогі квартири в преміальному житловому комплексі бізнес класу, але в оточенні нічого та видом в нікуди. Як забудовники маніпулюють в рекламі власних проєктів?

Проблематика 

«Класова проблема» на українському ринку нерухомості існує дуже давно, а її причиною є відсутність затвердженого класифікатору та прозорої сегментації новобудов. Прогалина у відсутності загально прийнятних критеріїв ранжування призвела до поширення практики маніпуляцій забудовниками, де окремі кейси ставали предметом жвавих дискусій як всередині професійної спільноти, так і на ринку кінцевих споживачів.

На що звертати увагу, за якими критеріями формувати обʼєктивну оцінку проєкту аби не стати жертвою рекламних «прийомів» забудовника?

Історія та передумови

Яка природа походження усіх цих «комерційно-рекламних» махінацій і чи були спроби впровадити чітке розмежування, що враховувало б максимум критеріїв та звело можливі «маневри» нанівець? 

Перші потуги «встановити правила гри» відбулися у 2007, коли гравці галузі під егідою діючої на той момент Української будівельної асоціації (УСА) ініціювали розробку класифікатора. Тоді УСА запропонувала ринку таку класифікацію проєктів: соціальне житло, економ, бізнес, преміум та делюкс. Та чи можна її було вважати певним бенчмарком у ранжуванні класів проєктів? На мою думку — ні. Вона, звичайно, враховувала як будівельні, так і технічні характеристики, але житловий комплекс — це сукупність великої кількості параметрів та атрибутів, які не обмежуються лише якістю матеріалів та ТЕПами* проєкту». (* – техніко-економічні показники обʼєкта будівництва). Головним критерієм, який визначав клас об’єкта, була, звичайно ж, локація. Але це одразу стало «ахілесовою пʼятою» класовості, тому шо проєкт, незалежно від своїх параметрів та характеристик, апріорі міг вважатися преміумом або делюксом якщо знаходився в умовному центрі міста. Звичайно, що до уваги брались також якість матеріалів, кількість паркомісць, але все одно класифікатор УСА не можна було вважати вичерпним документом для визначення класу проєктів. 

Вже на стику 2010-х, відбулась друга спроба запровадження, коли Конфедерація будівельників України запропонувала нову класифікацію, що передбачала диференціацію чотирьох класів: економ, комфорт, бізнес та преміум. Згодом почали виділяти ще два проміжні сегменти: комфорт плюс і бізнес плюс. Ну майже як в пісні української виконавиці «я тебе кохаю, але не зовсім».  Але й у даному випадку класифікацію проєктів житла не вдалося погодити усіма учасниками ринку і закріпити на законодавчому рівні. І що в сухому залишку? Неформальна класифікація несла виключно рекомендаційний характер, а вкупі з розвитком ринку та конкуренцією за покупця, розмила умовні межі класів ще більше, що жодним чином не сприяло тому, аби потенційний покупець міг із легкістю розплутати цей гордіїв вузол, а гравцям галузі створила ідеальне «поле для маневрів» аби адаптувати цю саму класовість під власні проєкти. 

Останніми роками все частіше ми стаємо свідками того, як у гонитві за покупцем, забудовники задля задля підвищення привабливості власних проектів даються до хитрощів у позиціонуванні та рекламі своїх проектів, а подекуди — свідомого викривлення реальності, видаючи бажане за дійсне. 

Наслідки

Для ринку споживача 

Маніпуляції забудовників: Без чітких критеріїв забудовники можуть довільно класифікувати свої проекти, завищуючи їхню вартість та не відповідаючи заявленим характеристикам.

Ускладнення процесу прийняття рішення: Покупцям доводиться витрачати більше часу і зусиль на пошук інформації та аналіз пропозицій.

Ускладнення порівняння об’єктів: Відсутність єдиних стандартів унеможливлює об’єктивне порівняння різних житлових комплексів, що ускладнює вибір для покупця.

Ризик невідповідності очікуванням: Покупці ризикують придбати житло, яке не відповідає їхнім очікуванням щодо якості, комфорту та інших, на перший погляд, незначних характеристик.

Складнощі з оцінкою вартості: Відсутність чіткої класифікації ускладнює визначення ринкової вартості житла.

Для галузі 

Нездорова конкуренція: Відсутність чітких правил гри стимулює недобросовісну конкуренцію між забудовниками, що призводить як до зниження загальної якості житла, так і до її не обГ.

Недовіра до ринку: Рівень довіри до ринку нерухомості загалом, а не до окремих його гравців знижуватиметься, оскільки покупець не зможе бути впевнений в якості та відповідності ціні житла, яке він купує.

Ускладнення регулювання ринку: Відсутність єдиної класифікації ускладнює державне регулювання ринку нерухомості та розробку ефективних механізмів захисту прав споживачів.

Гальмування розвитку галузі: Відсутність прозорості та довіри може стримувати інвестиції в сектор нерухомості.

Запровадження чіткої класифікації житлових комплексів – це складний і багатогранний процес, який вимагає спільних зусиль держави, бізнесу та громадськості. Однак, це є необхідним кроком для розвитку ринку нерухомості в Україні та підвищення якості життя громадян.

Шляхи вирішення 

Запровадження чіткої класифікації житлових комплексів в Україні – це складний процес, який вимагатиме узгоджених дій як гравців галузі, так і державних органів, що регулюють діяльність самої галузі. Давайте розглянемо можливий комплекс заходів, що може бути реалізований у вирішенні даної проблематики.

1. Розробка національного стандарту

  • Створення робочої групи з представників:
  • Державних органів (Міністерство регіонального розвитку, Державної інспекції архітектури та містобудування, Державна служба України з питань захисту прав споживачів);
  • Профільних асоціацій гравців галузі;
  • Експертів у сфері будівництва та нерухомості;
  • Представників споживчих організацій.
  • Створення чек-листа критеріїв класифікації, які враховуватимуть:
  • Локацію: розташування комплексу та наявну інфраструктуру;
  • Технічні характеристики: якість будівництва та матеріалів, інженерних систем, енергоефективність комплексу тощо;
  • Планування: асортименту матрицю планувальних рішень, їх баланс та якісні характеристики;
  • Інфраструктура: як локації, де передбачається реалізація проєкту, так і його самого, де враховуватимуться як якісні так і кількісні характеристики та показники.
  • Процедура сертифікації: Розробка процедури сертифікації житлових комплексів, яка підтверджуватиме їх відповідність встановленим стандартам.

2. Залучення професійних асоціацій

  • Роль асоціацій: Професійні асоціації забудовників та девелоперів, агентів з нерухомості та ріелторів можуть розробити й затвердити класифікатор та запровадити його серед своїх учасників.
  • Співпраця з державою: Асоціації можуть співпрацювати з державними органами для узгодження своїх стандартів з національним стандартом.

3. Інформування споживачів

  • Інформаційні кампанії: Проведення широких інформаційних кампаній для підвищення обізнаності споживачів про критерії класифікації житлових комплексів.
  • Онлайн-платформи: Створення онлайн-платформ, які дозволять споживачам порівнювати різні житлові комплекси за встановленими критеріями.

4. Державне регулювання

  • Законодавчі зміни: Внесення змін до законодавства, які передбачатимуть обов’язкову класифікацію житлових комплексів відповідно до встановлених стандартів та юридичну відповідальність гравцями галузі у разі невідповідності проекту заявленим характеристикам.
  • Контроль за дотриманням стандартів: Створення ефективної системи контролю за дотриманням гравцями галузі встановлених стандартів.

Що дадуть ринку фундаментальні зміни в цьому аспекті?

  • Посилить довіру споживачів: Споживачі зможуть легко порівнювати різні пропозиції та обирати житло, яке відповідає їхнім потребам.
  • Стимулюватиме конкуренцію: Гравці галузі будуть змушені підвищувати якість своїх продуктів не в маркетинговій упаковці, а в реальних параметрах, аби відповідати очікуванням і зростаючим стандартам споживачів.
  • Спростить регулювання ринку: Державним органам буде легше контролювати якість будівництва та захищати права споживачів.

Та поки ми живемо в парадигмі «маркетингових інструментів», а не «нормативних показників», експерт наводить перелік критеріїв, які необхідно детально вивчити в контексті розгляду кожного окремого житлового комплексу під час вибору майбутньої домівки:

  • Локація: її транспортна доступність, інфраструктура району та її обʼєм, екологія (наявність зелених зон з одного боку і функціонуючих обʼєктів промисловості та виробництв з іншого), об’єкти безпосереднього оточення;
  • Щільність забудови, технічні характеристики проєкту;
  • Архітектурні рішення;
  • Благоустрій та ландшафтне оздоблення території проєкту: зонінг, площі та  варіативність; 
  • Планувальні рішення: їх асортиментна матриця, баланс, площа квартир та їх кількість на поверсі, їх характеристики, такі як наявність допоміжних приміщень (гардеробні, комори, пральні та ін.);
  • Висота стель і розмір вікон, наявність та якість обробки квартир;
  • МЗК: вхідна група, додаткові приміщення та сервіси для мешканців (гостьові санвузли, лаунжи та патіо, переговорні кімнати, дитячі ігрові простори, приміщення для зберігання візочків та мобільного транспорту), якість оздоблювальних матеріалів, системи навігації та їх комфортність із врахування майбутньої кількості мешканців;
  • Інженерні рішення: ліфтове обладнання, системи вентиляції та кондиціювання, системи опалення, водопостачання та енергопостачання тощо;
  • Паркінг: кількість машиномісць на відкритих гостьових паркінгах, наявність підземного або окремого паркінгу, співвідношення кількості м/м до кількості квартир, наявність місць для зарядки е-карів та ін;
  • Інфраструктура житлового комплексу та найближчого оточення: об’єкти власної інфраструктури на перших поверхах житлових будинків, їх рівень, наявність соціальних об’єктів у пішій доступності;
  • Системи безпеки. 

А завершити цей матеріал можна констатацією наступного твердження — декларований клас і позиціонування житлового проєкту в поточних реаліях ринку у більшості випадків є, на жаль, не більш ніж маркетинговим інструментом та визначають напевне тільки одне — вартість «вхідного квитка» в проєкт, який покупець має сплатити аби стати його частиною, але ніяк не його якісні характеристики та рівень комфорту та оточення, які отримає покупець взамін. 

  • #житло
  • #Нерухомість

Цей матеріал є авторською колонкою та може не збігатись з позицією редакції

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Шарліз Терон — нова міжнародна амбасадорка Dior Capture
Elle
2025-01-08T12:39:47Z
«Ми жертовні й самовіддані. Усе наше життя — це служба». Ексклюзивне знімання ELLE, присвячене Патронатній службі «Янголів»
Elle
2025-01-07T16:30:40Z
Wellboy випустив кліп та live-версію пісні "Себе немає"
Ukraine Art News
2025-01-07T15:49:06Z
Тепер офіційно: Зендея і Том Голланд заручилися
Elle
2025-01-07T11:58:45Z
"У моменті забув": Enleo прокоментував, чому в його плейлісті були пісні російських виконавців
Ukraine Art News
2025-01-06T19:15:50Z
Демі Мур вперше отримала «Золотий глобус»
KinoFilms
2025-01-06T18:03:34Z
Романтика на «Золотому глобусі»: Кайлі Дженнер і Тімоті Шаламе знову в центрі уваги
Elle
2025-01-06T08:57:35Z
Зендея спровокувала чутки про заручини з Томом Голландом
Elle
2025-01-06T07:03:44Z
15 найгарніших образів червоної доріжки «Золотого глобуса — 2025»
Elle
2025-01-06T05:39:33Z
Стартував прийом заявок на здобуття мистецької премії «Київ»
Ukraine Art News
2025-01-08T15:04:02Z
Громадськість закликає провести відкритий конкурс на проєкт Військового кладовища
Хмарочос
2025-01-08T12:55:15Z
У «Карнегі-холі» у Нью-Йорку відбудеться гала-концерт Українського музичного конкурсу
Ukraine Art News
2025-01-08T10:48:58Z
На фестивалі в Нідерландах відбувся перший спільний виступ учнів трьох українських шкіл
Ukraine Art News
2025-01-08T09:57:37Z
Ювелірні бутики IL Cammeo представили ексклюзивні вироби бренду Vhernier
Elle
2025-01-08T09:30:57Z
Розклад тижнів моди, за якими ми будемо стежити у 2025 році
Elle
2025-01-08T08:27:58Z
У Львові відбудеться Урочиста академія пісенного фестивалю “ЧОРНА ВИШИВАНКА”
Photo Lviv
2025-01-08T07:18:28Z
Сила духу і оптимізм: «Давня Казка» презентує пісню та кліп «Будьмо» про єдність українців
Photo Lviv
2025-01-08T06:04:14Z
Проєкт Жанни Кадирової зібрав понад 420 тисяч євро для України
Ukraine Art News
2025-01-07T18:45:41Z
Мюзикл «Емілія Перес» отримав найбільше нагород на церемонії «Золотий глобус»
KinoFilms
2025-01-08T15:15:35Z
Залучав інвесторів до компаній, що продавали фіктивні ліки проти COVID-19: актора Кіта Міддлбрука засудили до 8 років
Ukraine Art News
2025-01-08T15:09:43Z
Режисерів "Порцелянової війни" Леонтьєва та Белломо номінували на премію Гільдії режисерів США
Ukraine Art News
2025-01-08T14:15:39Z
Зірка «Аватара» Зої Салдана теж нарешті отримала «Золотий глобус»
KinoFilms
2025-01-08T13:51:41Z
Обійшовши "Носферату" Роберта Еґґерса, "Потяг у 31 грудня" з Горбуновим і Дзідзьо став лідером українського прокату
Ukraine Art News
2025-01-08T13:16:36Z
Як Галіна Рейн створювала «Хорошу погану дівчинку» — еротичний трилер з Ніколь Кідман у головній ролі
Elle
2025-01-08T12:45:47Z
За два тижні - 126,2 млн переглядів: другий сезон "Гри в кальмара" очолює чарти Netflix
Ukraine Art News
2025-01-08T11:45:43Z
Фільм "Яремчук: Незрівнянний світ краси" став найкасовішою українською документалкою
Ukraine Art News
2025-01-08T10:45:56Z
Фільм про стосунки під час окупації Київщини "Медовий місяць" покажуть на Гетеборзькому кінофестивалі
Ukraine Art News
2025-01-08T10:00:47Z
У Греції відбувся концерт «Українське Різдво в Афінах»
Ukraine Art News
2025-01-08T16:00:52Z
Пожежники Лос-Анджелеса бульдозером розчищали дорогу від кинутих у паніці автомобілів
Хмарочос
2025-01-08T15:48:48Z
Що таке невдале розташування будинку? 5 прикладів, як не треба будувати нові ЖК
Хмарочос
2025-01-08T10:55:16Z
У Парижі завершили будівництво 16-поверхівки з дерева. Дивіться, який вона має вигляд
Хмарочос
2025-01-08T09:54:47Z
Таємниці підземелля вулиці Князя Романа у Львові
Photo Lviv
2025-01-08T06:12:25Z
У Лондоні оголосили архітектурний конкурс на реконструкцію підземного переходу. Що з цього вийшло?
Хмарочос
2025-01-07T13:18:47Z
Семирічний хлопчик разом з батьком відвідав всі міста Англії на потязі
Хмарочос
2025-01-04T09:01:02Z
Стільське городище: древня столиця Білих хорватів і "Хоббітон" Львівщини
Ukraine Art News
2025-01-04T08:15:39Z
Варшава прибирає з вулиць бетон і асфальт та висаджує траву й дерева
Хмарочос
2025-01-03T09:45:57Z
У Нідерландах провели різдвяний концерт «Велика коляда»
Ukraine Art News
2025-01-08T16:54:38Z
У Києві втричі більше підземних переходів, ніж у всіх інших обласних центрах разом
Хмарочос
2025-01-08T15:48:50Z
Блогери підтримують кампанію за зниження «нештрафованого порогу» до 10 км/год
Хмарочос
2025-01-08T15:45:51Z
Як потрапити на безоплатний двотижневий онлайн-марафон із гімнастики йогів
Elle
2025-01-08T13:45:48Z
Пластуни представили Різдвяний вертеп у собору Святої Софії в Римі
Ukraine Art News
2025-01-08T11:42:41Z
Місячний календар стрижок на січень 2025 року
Elle
2025-01-08T11:10:02Z
У Києві оштрафували 72 водіїв, які перетворили Михайлівську площу на паркінг
Хмарочос
2025-01-08T08:34:14Z
Гостроносі чоботи — найстильніше рішення на зимову пору
Elle
2025-01-08T07:18:39Z
Кажанна прокоментувала фінансову нестабільність і заперечила, що перебуває "в рабстві лейблу Jerry Heil"
Ukraine Art News
2025-01-07T14:01:10Z
Роботаксі замість поїздки в аеропорт катало пасажира по колу на стоянці
Хмарочос
2025-01-07T08:16:21Z
"Бусифікація" стала словом року за версією словника неологізмів "Мислово": що ще ввійшло в добірку
Ukraine Art News
2025-01-06T22:45:40Z
Роботи Boston Dynamics не лише стабільно стоять на ногах, але й навчилися робити сальто
Gloss
2025-01-02T13:24:49Z
Архітектурна фотографія на смартфон: поради для початківців
Photo Lviv
2025-01-01T05:57:26Z
Євген Клопотенко розробив гаряче меню для «Укрзалізниці»
Хмарочос
2024-12-30T13:49:16Z
Volkswagen випадково злив в інтернет дані понад 800 тисяч користувачів свого додатка
Хмарочос
2024-12-30T09:37:32Z
Як квантово зростати в бізнесі: досвід ІТ-рекрутингової агенції EvoTalents
Elle
2024-12-27T10:13:32Z
Revolut вперше тестує мобільний застосунок в Україні
Хмарочос
2024-12-27T08:51:59Z
Рецепт ідеального узвару: корисний для імунітету напій, без якого неможливо уявити різдвяну вечерю
Elle
2024-12-24T10:45:44Z
Різдвяне меню: штолен, який виходить у всіх
Elle
2024-12-20T20:24:35Z
Королівський пляцок-пиріг: смачно через віки
Ukraine Art News
2024-11-15T09:30:48Z
Секрети приготування смачного бургера в домашніх умовах
Photo Lviv
2024-10-24T04:57:29Z
Дуже смачна лазанья з козячим сиром
Elle
2024-09-23T13:39:47Z
Сезонний десерт: хрустка та ароматна сливова галета
Elle
2024-09-19T07:32:19Z
Ідеальний соус до будь-яких страв: чатні з помідорів
Elle
2024-09-17T16:04:06Z
Від Бенедикта до шакшуки: 7 смачних способів приготування яєць
Elle
2024-09-13T11:13:30Z
Фетучіні зі шпинатом і сиром горгондзола
Elle
2024-08-30T13:09:44Z