MY.UAСтатті
Свідоме будівництво, або як принципи сталого розвитку впливають на глобальні підходи до споживання будматеріалів
Свідоме будівництво, або як принципи сталого розвитку впливають на глобальні підходи до споживання будматеріалів

Свідоме будівництво, або як принципи сталого розвитку впливають на глобальні підходи до споживання будматеріалів

Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 166 днів. За цей час ми опублікували 25305 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Автор колонки:

Бєлоград Анастасія

Начальник відділу Технічного Маркетингу та Інновацій CEMARK в Україні

Енергія — поняття, з яким пов’язано все навколо нас. Будь-яке виробництво, будь-яка, на перший погляд, проста технологія потребує енергії. Утворення цієї енергії впливає на довкілля. Наприклад, спалювання викопних видів палива під час виробництва супроводжується виділенням газів та забруднюючих речовин.

У 2022 році на будівельний сектор припадало 37% від усіх операційних викидів CO2 у світі, а викиди безпосередньо від цементної галузі склали 1,6 мільярда метричних тонн вуглекислого газу.

Проте сучасні технології дозволяють знизити кількість викидів та зменшити негативний вплив на природу. Це вимагає системних змін, інноваційних рішень та глобальної зміни світогляду виробників, зокрема, згідно з концепцією сталого розвитку.

Знайти баланс між потребами людей та довкілля

Звичні стандарти виробництва та якості націлені на сам продукт і просто декларують певні показники міцності, складу, фізичних властивостей, яких необхідно дотримуватись. Проте вектор розвитку промисловості, зокрема цементної, та розуміння поняття “якість” змінюється синхронно зі світовим трендом на сталий розвиток. Ми в компанії також рухаємось цим вектором.

Насправді йдеться навіть не про політики чи стандарти, а про філософію споживання. Ми прагнемо змістити акцент з продукту на його кінцеве застосування й мету. 

Загалом, ключове для споживачів будівельної продукції, це надійність та довговічність, а не окремо взяті характеристики окремого будматеріалу. Не менш важливим є й врахування охорони природного балансу при будівництві. Тож до надійності й довговічності сьогодні можна додати поняття “будівництво зі зниженим карбоновим слідом”.

Європейський досвід 

Така філософія споживання вже поширена в Європі. Існують директиви, що на законодавчому рівні зобов’язують виробників будівельної продукції надавати декларації впливу на навколишнє середовище. 

Якщо простіше — потрібно вираховувати на етапі проєктування будівлі чи споруди, яка кількість парникових газів утвориться для того, щоб побудувати за цим проєктом. Зокрема, скільки було утворено викидів під час виробництва будівельних матеріалів, їх транспортування та безпосередньо проведення будівництва.

Наприклад, такі практики успішно запроваджені у Франції, де рахують викиди на збудований квадратний метр. Якщо цей показник в одного проєкту більший, а в іншого — менший, то перевага надаватиметься проєкту, який має менші обсяги викидів CO2. Тобто не той, що дешевший, а той, що має менший карбоновий слід. 

Захист природи як поштовх до інновацій

У нашій компанії є глобальний проєкт Net Zero CO2. Основна ідея якого — максимально зменшити негативний вплив на навколишнє середовище та максимально перейти на альтернативні види палива та сировинні матеріали.

Одним з головних викликів щодо збалансованого використання енергоресурсів у цементній галузі є зниження викидів вуглекислого газу. За різними підрахунками цементна промисловість глобально генерує 7-8% викидів CO2. 

Це виклик, але це й поштовх для інновацій. 

Під час виробництва цементу є три ключові джерела утворення викидів CO2: перше — це прямі викиди від процесу кальцинації, тобто температурного розкладу вапняку на кальцію оксид та CO2 (~54%), від спалювання палива (~43%) та непрямі викиди, пов’язані зі споживанням електроенергії (~12%). Щодо перших двох ефективними інструментами боротьби є використання альтернативних видів палива та сировинних матеріалів, зниження клінкерної складової в цементах, а щодо третього — альтернативні джерела енергії.

Саме тому ми прагнемо у своїй діяльності шукати шляхи для зниження викидів CO2, наприклад, нами затверджена Екологічна і кліматична політика, встановлені цілі сталого розвитку 2030 з відповідними ключовими показниками ефективності.

Гармонізація законодавства з ЄС

У 2017 році в рамках Угоди про Асоціацію з ЄС Україна зобов’язалася імплементувати положення Директиви 2010/75/ЄС «Про промислове забруднення». Ця директива та концепція застосування найкращих доступних технологій визначають порядок видачі дозволів на викиди забруднюючих речовин, гранично допустимі обсяги забруднення, перелік найкращих доступних технологій та методів управління для кожного сектору промисловості та виду діяльності.

Безпечні викиди

Окрім CO2, цементна промисловість генерує й інші викиди, такі як, наприклад, оксиди азоту, що утворюються в процесі згоряння палива. Завдяки використанню сучасних технологій їх можна перетворювати на більш чисті. 

Один із прикладів — проєкт, який ми впроваджуємо на Кам’янець-Подільському заводі. Він передбачає перетворення оксидів азоту на безпечний азот за допомогою аміачної води. 

Це одна з найкращих доступних технологій для виробництва цементу із застосуванням принципів раціонального природокористування.

Знепилення

При сухому способі виробництва цементу сировинні матеріали використовуються та обробляються в сухому стані, тож виникає запилення.

Для того, щоб не було викидів пилу, як у довкілля, так і в процесі роботи людей з обладнанням, ми впроваджуємо технологічні заходи, щоб зробити системи закритими. Зокрема, встановлюємо системи аспірації помольних установок для фільтрування твердих викидів, системи рекуперації пічних газів, а також системи фільтрації та осадження пилу з відхідних газів.

Альтернативні види палива 

Окремої уваги заслуговують альтернативні види палива та сировинних матеріалів.

Зазвичай в цементній промисловості використовують переважно тверді види викопного палива, наприклад, природне вугілля (у вигляді вугільного пилу). Ми ж в CEMARK використовуємо також альтернативні — попередньо відсортовані та спеціально підготовлені тверді відновлювальні палива й біомасу. 

Фактично, це відходи, які вже неможливо переробити: пластик, продукти, субпродукти гумової промисловості та різного пакування, відходи агропромисловості, наприклад, залишки очищення соняшника чи зернообробки. Які інакше довелося б зберігати на звалищах.

Цементна промисловість одна з найбільш адаптованих з погляду хімічних процесів для їх згорання. Завдяки високим температурам, близько 1450 °C в печах, при їх спаленні не утворюються небезпечні викиди, а всі органічні сполуки згорають. При цьому температура вихідних газів — до 200 °C, що не дозволяє потворного утворення шкідливих речовин.

Будівництво з думкою про природу

Це лише частина того, що втілено вже і що планується втілити для запровадження концепції сталого розвитку, принципів циркулярної економіки, свідомого підходу та культури споживання й виробництва в нашій компанії.

Відрадно, що на українському ринку цементу спостерігається тенденція до впровадження екологічних та енергоефективних технологій та сталих практик, що відповідають стандартам ЄС. 

Моя ж особиста Big Idea у цьому напрямку — змінити спосіб, яким будується наш світ. Розвинути культуру споживання та бути сміливими в інноваційному мисленні. 

Вірю, що з часом наші зусилля приведуть до того, що і девелопери, і архітектори, і пересічні громадяни, які можуть бути й не пов’язаними з будівництвом, надаватимуть перевагу саме будматеріалам, що мають мінімальний вплив на довкілля та створені з думкою про наступні покоління.

  • #будівництво
  • #еко-будівництво

Цей матеріал є авторською колонкою та може не збігатись з позицією редакції

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
20-летняя модель завоевала титул «Мисс Украина 2024»: она представит страну на конкурсе «Мисс Мира»
Gloss
2024-12-06T16:30:50Z
В сети рассекретили имя мужчины, который должен был стать героем шоу «Холостяк-13» вместо Терена
Gloss
2024-11-29T17:16:39Z
Украинский Щедрик стал частью новогодней рекламы Chanel
Gloss
2024-11-22T16:13:24Z
Украинка стала режиссером нового клипа Леди Гаги
Gloss
2024-10-30T15:28:08Z
Рэпер Эминем впервые станет дедушкой: видео его реакции на новость
Gloss
2024-10-04T16:48:49Z
Linkin Park возвращается с новой вокалисткой спустя 7 лет после смерти фронтмена
Gloss
2024-09-06T15:22:47Z
Мадонна отметила свой 66-й день рождения в шляпе от украинского бренда
Gloss
2024-08-28T12:00:55Z
Анонимная певица Klavdia Petrivna впервые показала свое лицо в новом клипе с группой Tvorchi
Gloss
2024-08-23T15:52:15Z
Первая среди украинских звезд: Светлана Лобода спела для Грэмми
Gloss
2024-08-20T13:43:04Z
МастерШеф 14 сезон. Випуск 18 від 28.12.2024
InfoHome
2025-01-08T16:45:55Z
Balenciaga представила очень минималистичную обувь The Zero
Gloss
2024-12-04T18:36:54Z
Аукционный дом MacDougall;s проведет перед аукционную выставку 22-23 ноября в Лондоне
Ukraine Art News
2024-11-12T20:18:58Z
Самые смешные фотографии дикой природы: финалисты конкурса Nikon Comedy Wildlife Awards 2024
Gloss
2024-09-30T13:13:29Z
Надя Дорофеева презентовала клип на новую песню «Нитроглицерин»
Gloss
2024-08-07T15:40:50Z
Balenciaga выпустили самую дорогую в мире авоську за 7 тысяч долларов
Gloss
2024-07-17T16:30:55Z
В Steam стартовал фестиваль файтингов
Overclockers
2024-07-16T06:52:19Z
ЗНАКОМСТВО С ЛОНДОНСКОЙ ХУДОЖНИЦЕЙ ЛАРОЙ ДЖУЛИАН
Ukraine Art News
2024-06-08T15:42:56Z
Right 2 Fitness Unveils New Metabolic Ignition System for Women Over 30
Elle
2024-05-27T13:28:03Z
PUMA выпустила коллаборацию с «‎Игрой в кальмара»: костюмы, кроссовки и аксессуары
Gloss
2025-01-07T14:06:52Z
Netflix показал тизер финального сезона сериала "Игра в кальмара": известна дата премьеры
Gloss
2025-01-03T13:43:02Z
Состоялась премьера второго сезона сериала «Игра в кальмара»: где смотреть
Gloss
2024-12-26T13:51:55Z
Netflix показал тизер мультсериала про Астерикса и Обеликса – видео
Gloss
2024-12-16T16:33:46Z
Вышел первый полноценный трейлер фильма Minecraft
Gloss
2024-11-20T14:43:04Z
Украинский трейлер фильма «Аматор» с Рамі Малеком
KinoFilms
2024-11-18T09:46:00Z
Украинский трейлер мультфильма «Нико: за Северным сиянием»
KinoFilms
2024-11-18T09:24:35Z
Украинский трейлер эротического триллера «Хорошая плохая девочка» с Николь Кидман
KinoFilms
2024-10-29T16:12:34Z
Первый трейлер сериала «Дюна: Пророчество» и дата премьеры
Gloss
2024-10-28T13:10:35Z
Гольф на снегу
Men's Life
2024-12-30T20:57:37Z
Стала известна судьба собаки, которую заметили на вершине 140-метровой пирамиды Египта
Gloss
2024-10-24T17:16:12Z
В Берлине открыли самые высокие качели в Европе – видео
Gloss
2024-10-14T15:15:49Z
Доступ к реке: 6 идей, как киевляне могут получить комфортные набережные
Хмарочос
2024-09-30T13:23:52Z
ТОП-8 экстремальных видов спорта
Men's Life
2024-08-19T07:57:54Z
В Китае открыли 24-километровый морской мост, который побил сразу 10 мировых рекордов
Gloss
2024-07-03T12:40:09Z
Самый большой в мире круизный лайнер Icon of the Seas отправился в свой первый рейс
Gloss
2024-01-29T17:51:45Z
Самые комфортные места для жизни уже в недалеком будущем
Men's Life
2024-01-24T08:33:40Z
Культурное значение шампанского в разных странах
Gloss
2023-11-29T10:12:53Z
Миозит - заболевание офисных работников
Men's Life
2025-01-08T09:13:01Z
Советы мужчинам по уходу за собой
Men's Life
2025-01-07T09:33:47Z
Упражнения для улучшения слуха
Men's Life
2025-01-06T09:00:46Z
МастерШеф 14 сезон. Выпуск 17 от 21.12.2024
InfoHome
2025-01-03T12:12:50Z
Как не набрать лишний вес во время праздников?
Men's Life
2024-12-27T18:39:52Z
13 украинцев купили новый Rolls-Royce Spectre стоимостью более €600 тысяч: кто они
Gloss
2024-12-27T16:51:51Z
В России сняли ролик, как ПВО сбивает Санта Клауса в небе над Москвой
Gloss
2024-12-27T15:28:27Z
Рейтинг бюджетных кормов для собак
Gloss
2024-12-27T12:33:48Z
МастерШеф 14 сезон. Выпуск 16 от 14.12.2024
InfoHome
2024-12-27T07:21:32Z
Роботы Boston Dynamics не только стабильно стоят на ногах, но и научились делать сальто
Gloss
2025-01-02T13:24:49Z
Всемирно известный блогер MrBeast построил город за $14 млн для своего шоу
Gloss
2024-12-17T14:11:03Z
OpenAI запустила нейросеть Sora, которая может создавать видео из текста
Gloss
2024-12-10T15:19:34Z
Купил – поюзал – утилизировал: новая экоинициатива оʼgо
Gloss
2024-12-06T14:19:05Z
The Septimius Awards: Jan-Willem Breure is breaking traditional rules of cinema
Elle
2024-11-22T06:42:45Z
Резиденцию Дональда Трампа охраняют роботы-собаки: что о них известно
Gloss
2024-11-18T14:40:27Z
Coca-Cola обновила свою культовую рождественскую рекламу с помощью ИИ
Gloss
2024-11-18T13:37:48Z
OpenAI добавляет в ChatGPT функцию веб-поиска
Overclockers
2024-11-01T07:52:06Z
AMD подготовила драйвер специально для Dragon Age: The Veilguard
Overclockers
2024-11-01T07:19:09Z
Гости без рецепта не уйдут! Салат фантазия из простых продуктов
InfoHome
2025-01-08T16:49:07Z
Никакого мяса не надо. Вкусная перловая каша в сковороде
InfoHome
2025-01-08T16:45:54Z
Больше не жарю рыбу! Дешевый и полезный рецепт! Хек в соусе на сковороде
InfoHome
2025-01-03T12:15:47Z
Зачем я только нашла этот рецепт Вкуснейшие блины с двойной начинкой!
InfoHome
2025-01-03T12:12:50Z
Торт Дамский каприз
InfoHome
2024-12-27T07:51:43Z
Перемешайте фарш с хлебом! Век живи век учись! Долго искал и наконец то нашел правильный рецепт!
InfoHome
2024-12-27T07:09:50Z
Оливье по-особенному. Добавляем копеечный ингредиент!
InfoHome
2024-12-19T10:36:53Z
4 начинки для лаваша! Идеальная закуска на праздничный стол
InfoHome
2024-12-17T07:33:48Z
Салат Курочка под кайфом. Готовлю на любой праздник. Нравится всем!
InfoHome
2024-12-17T07:28:31Z