Як передає Укрінформ, про це повідомляє Київська міська державна адміністрація.
За словами заступниці голови КМДА Ганни Старостенко, «виставка «Олексій Шовкуненко. Херсон – Київ» є не лише культурною подією, а й важливим символічним жестом: вона нагадує про боротьбу за збереження нашої національної спадщини. Це не лише можливість ознайомитися з творчістю видатного українського митця, а й важливе нагадування про масштабні виклики, які постають перед нашою культурою у час війни».
«Виставка акцентує увагу на болючій темі знищення і викрадення української культурної спадщини російськими окупантами, які цілеспрямовано намагаються стерти нашу ідентичність. Ця експозиція є ще одним закликом берегти, відновлювати та популяризувати українське мистецтво як невіддільну частину нашої боротьби за свободу та незалежність», – наголосила Старостенко.
Водночас виставка є «перечитанням» відомих творів художника й актом солідарності з херсонськими музейниками.
В експозиції представлені твори живопису та графіки з колекції Національного художнього музею України, приватних збірок, а також цифрова медіатека, створена на основі фондів Херсонського обласного художнього музею.
Інтерактивна презентація показує 158 творів Шовкуненка, 149 із яких були викрадені російськими загарбниками.
Вона дасть можливість осягнути масштаб утрати та підкреслить важливість збереження культурної пам’яті в умовах сучасних викликів.
Творчий шлях Шовкуненка простягнувся між Херсоном і Києвом. Представлені в проєкті пейзажі та зарисовки повсякденного життя Херсона, Одеси та Києва відображають життєві мандри художника та його тонке відчуття урбаністичного ландшафту.
Водночас натюрморти, побутові імпресії та ліричні портрети відкривають іншу грань творчості митця – інтимну.
Відвідати виставку можна до 24 березня в Національному музеї «Київська картинна галерея» по вулиці Терещенківська, 9.
У вівторок з 11:00 до 19:00, у середу, п’ятницю – суботу з 11:00 до 18:00; понеділок, четвер – вихідні.
Як повідомляв Укрінформ, у столиці відбулося відкриття виставки під назвою «Жінки в прицілі НКВД», присвяченої репресованому жіноцтву.
Фото: КМДА