MY.UAСтатті
Сотні тисяч студентів на велосипедах: чому влада в Китаї заборонила велорух, який сама ж рекламувала
Сотні тисяч студентів на велосипедах: чому влада в Китаї заборонила велорух, який сама ж рекламувала

Сотні тисяч студентів на велосипедах: чому влада в Китаї заборонила велорух, який сама ж рекламувала

Наприкінці минулого року в одній з китайських провінцій автотрасу між двома містами заполонили сотні тисяч студентів на велосипедах. І ні, це не були учасники антиурядових протестів, як могло здатися на перший погляд. Адже чимало велосипедистів вимахувало китайськими прапорами, співало національний гімн і вигукувало гасла на підтримку Комуністичної партії Китаю.

Однак вже наступного дня місцева влада обмежила рух на дорогах і посилила контроль за студентами, не випускаючи їх за межі територій навчальних закладів. Що ж стало причиною таких дій і які проблеми могли спричинити велосипедисти? Розповідаємо як завдяки нічній подорожі студенток за супом серед молоді зародився цілий велосипедний рух і чому влада спочатку це підтримувала.

«Нічний туризм»

Влітку минулого року чотири студентки в китайському місті Чженчжоу, столиці провінції Хенань, запустили у соцмережах тренд «Night Ride to Kaifeng». Як розповідає China Daily, студентки вирушили у спонтанну подорож до розташованого за 80 кілометрів стародавнього міста Кайфен, щоб поїсти традиційний місцевий суп з пельменями. Але хештег «молодість безцінна», використаний для допису про поїздку, швидко завірусився, зокрема в популярному китайському застосунку Douyin. 

Це надихнуло більше молоді зайнятися «нічним туризмом». Студенти Хенанського університету почали збиратися групами та вирушати пізно ввечері на спільні велосипедні прогулянки до Кайфена, відомого своїми історичними пам’ятками. Але пошук розваг і туризм не був єдиною причиною для здійснення подорожей. Як зазначає CNN, для декого це була рідкісна можливість звільнитися від хвилювання через проблеми на ринку праці та економічного спаду в країні. Наприклад, студентка останнього курсу університету в Чженчжоу розповідала, що нічна поїздка на велосипеді, про яку вона дізналася з соцмереж, допомогла їй позбутися тривоги через пошук роботи та стала справжньою пригодою.

Як повідомляє BBC, місцева влада Кайфена вирішила скористатися раптовою популярністю в інтернеті та впровадила заходи для залучення більшої кількості молодих туристів. Наприклад вхід до багатьох туристичних місць став безкоштовним, а для захисту велосипедистів зробили додаткове регулювання дорожнього руху, зокрема за допомогою дронів. Окрім цього, вздовж дороги з Чженчжоу розставили машини екстрених служб. Державні ЗМІ також підтримали «нічний туризм» до Кайфена, назвавши його демонстрацією «пристрасті молодості». 

Цей велосипедний рух студентів висвітлювався як приклад стрімкого розвитку китайської індустрії туризму. Наприклад, англомовна версія газети People’s Daily, офіційного органу Комуністичної партії Китаю, описувала велорух так: «Нещодавня хвиля нічних велосипедних поїздок до Кайфена – це лише один із способів студентів університету вдихнути життя в туристичну сферу Китаю. Це також підкреслює стійкість і адаптивність економіки Китаю, яка процвітає, оскільки вона розвивається разом із прагненнями її молоді».

Транспортний колапс

Однак те, що мало стати економічним підйомом для Кайфена – створило зворотній ефект. Масові нічні велосипедні прогулянки, кількість учасників яких збільшувалася з кожним тижнем, призвели до серйозних проблем на дорогах. Фотографії та відео, що поширилися мережею, демонстрували серйозні затори на головній дорозі від Чженчжоу до Кайфена. На деяких ділянках велосипедисти захопили п’ять смуг, паралізуючи дорожній рух. Як пише The Guardian, в одну з п’ятниць листопада дорогу до Кайфена, за різними оцінками, заполонили від 100 до 200 тисяч студентів. 

Житло, ресторани та громадські місця у самому Кайфені були переповнені людьми. А головною проблемою для міста стали покинуті велосипеди та електробайки, що валялись вулицями на ранок. Як пояснює Voice of America, громадський велопрокат, яким користувалася більшість студентів, дозволяє брати та залишати велосипеди будь-де. Тож багато людей використовували регіональні залізниці, автобуси або таксі для повернення до Чженчжоу, кидаючи велосипеди де заманеться. Міській владі довелося залучити значні ресурси для збору і транспортування десятків тисяч велосипедів назад до Чженчжоу, де навпаки виник дефіцит велотранспорту.

Реакція влади

Після ситуації з сотнями тисяч туристів у листопаді, що ускладнили міжміський рух, місцевій владі довелося вводити певні обмеження. Наступного дня дорожня поліція оголосила про тимчасово перекриття велосипедних доріжок вздовж дороги, що з’єднує Чженчжоу та Кайфен. Міська влада також закликала студентів не їздити великими групами та подбати про громадську безпеку. 

Щоб студенти не приєднувались до масових поїздок на велосипедах, деякі навчальні заклади в Чженчжоу навіть обмежили вихід зі своїх кампусів і заборонили користуватися велосипедами. Зокрема, студентам потрібно було отримати спеціальні перепустки, щоб вийти назовні. Наприклад, за свідченням співробітників Хенанського інституту економіки, батьки студентів мали зв’язатися з навчальним закладом для отримання дозволу.

Реакція громадськості

У китайському інтернеті думки з оцінкою наслідків «нічного туризму» молоді розділилися. Одні користувачі звинувачували студентів у тому, що вони завдали проблем Кайфену та створили незручності для місцевих жителів. Інші вважали, що місцева влада мала б краще підготуватися до великого напливу студентів і забезпечити всі необхідні зручності, перш ніж активно заохочувати до туризму. 

Деякі студенти висловлювали в соцмережах відчуття гордості через участь у «Нічній поїздці до Кайфена», оскільки навіть попри її абсурдність, вони мали сміливість вирушити тоді, коли захотіли, насолоджуючись швидкоплинною молодістю. Багато студентів вибачалися за спричинений безлад і дискомфорт для жителів Кайфена, які скаржилися на такий туризм через переповненість міста та залишені велосипеди чи сміття.

Також три головні китайські велопрокати Hellobike, DiDi Bike і Mobike випустили спільну заяву про блокування велосипедів у разі виїзду за межі визначених зон у Чженчжоу. Компанії закликали студентів користуватися іншим громадським транспортом для подорожей на далекі відстані та уникати поїздок на велосипедах вночі. 

Протести на велосипедах

Після ситуації з посиленням контролю над студентами деякі користувачі соцмереж припустили, що насправді місцеві чиновники переймалися не громадським порядком у Кайфені, а масовими зібраннями молоді, побоюючись протестів. Адже китайська влада завжди з підозрою ставилася до великих зібрань, які виникали стихійно та з власної ініціативи людей, вбачаючи у цьому ризик виникнення політичних демонстрацій.

Зокрема, у 1989 році студенти Пекінського університету їхали на протести на площу Тяньаньмень саме на велосипедах. Також дехто у мережі порівнював масштабність «Night Ride to Kaifeng» з рухом «White Paper Movement» під час пандемії, коли тисячі людей вийшли на вулиці з чистими аркушами паперу, щоб висловити невдоволення політикою Китаю щодо COVID-19.

І хоча велосипедні поїздки до Кайфена не мали жодного політичного підтексту, а багато молоді навпаки демонструвало свою прихильність китайському уряду, деякі студенти дізнавалися від своїх університетів, що освітній департамент провінції Хенянь і керівництво навчальних закладів заявляли про участь у велоподорожах «антисоціальних елементів» чи «іноземних ворогів». Після введених обмежень «нічний туризм» до Кайфена поступово припинився.

  • #велотранспорт
  • #транспорт

Найпопулярніше за тиждень

Суд зобов’язав забудовника заплатити Києву 69 мільйонів гривень за ЖК Manhattan City
Розкішні закинуті залізничні вокзали в США перетворюють на ресторани й офіси (фото)
100 гектарів Київської птахофабрики можуть забудувати житловим комплексом
Керівник державних «Лісів України» збудував хутір на 80 гектарах лісу, — журналістське розслідування

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Надувная Ким Кардашьян появилась в центре Нью-Йорка на Таймс-сквер
Gloss
2025-03-05T16:12:56Z
Россияне украли песню Златы Огневич и используют ее на пропагандистских мероприятиях
Gloss
2025-02-27T15:25:00Z
Потап дал 3-часовое интервью Дудю: репер утверждает, что помог Украине на 100 миллионов гривен
Gloss
2025-02-10T15:03:53Z
20-летняя модель завоевала титул «Мисс Украина 2024»: она представит страну на конкурсе «Мисс Мира»
Gloss
2024-12-06T16:30:50Z
В сети рассекретили имя мужчины, который должен был стать героем шоу «Холостяк-13» вместо Терена
Gloss
2024-11-29T17:16:39Z
Украинский Щедрик стал частью новогодней рекламы Chanel
Gloss
2024-11-22T16:13:24Z
Украинка стала режиссером нового клипа Леди Гаги
Gloss
2024-10-30T15:28:08Z
МастерШеф 15 сезон. Выпуск 8 от 19.04.2025
InfoHome
2025-04-27T07:06:58Z
МастерШеф 15 сезон. Выпуск 7 от 12.04.2025
InfoHome
2025-04-21T08:30:48Z
Louis Vuitton в Пасхе выпустили шоколадную сумку в форме яйца: цена впечатляет
Gloss
2025-04-04T13:51:43Z
МастерШеф 15 сезон. Выпуск 3 от 15.03.2025
InfoHome
2025-03-24T09:39:51Z
Хроматическая революция Лары Джулиан: Год тихой силы и расколотого великолепия
Ukraine Art News
2025-03-23T19:00:55Z
Любимая музыка короля: Чарльз III поделился своим личным плейлистом
Gloss
2025-03-18T16:15:49Z
Crocs выпустили пушистые и глазастые тапки в коллаборации с «Корпорацией монстров»
Gloss
2025-02-07T17:12:54Z
МастерШеф 14 сезон. Випуск 18 від 28.12.2024
InfoHome
2025-01-08T16:45:55Z
Balenciaga представила очень минималистичную обувь The Zero
Gloss
2024-12-04T18:36:54Z
Netflix показал тизер финального сезона «Игры в кальмара»: дата премьеры
Gloss
2025-05-06T10:37:20Z
Украинский трейлер комедии «Роузы» с Бенедиктом Камбербетчем
KinoFilms
2025-05-02T09:07:07Z
Украинский актер Богдан Бенюк призвал бить детей за русский язык
Gloss
2025-05-01T14:58:21Z
Netflix показал трейлер второго сезона «Уэнсдэй»: дата премьеры
Gloss
2025-04-24T17:43:01Z
Украинский трейлер фильма «Сны с тобой»
KinoFilms
2025-04-18T12:00:37Z
Украинский трейлер хоррор-комедии «Балконетки»
KinoFilms
2025-04-18T11:30:54Z
HBO объявил первых актеров сериала о Гарри Поттере: новые Дамблдор, Снейп, Хагрид и другие
Gloss
2025-04-15T14:16:00Z
Украинский трейлер фильма «Квир» с Дэниелом Крейгом по книге Уильяма С. Берроуза
KinoFilms
2025-04-12T15:06:47Z
Украинский трейлер нового фильма «Серфер» с Николасом Кейджем
KinoFilms
2025-04-11T11:51:55Z
Вкусная и дешевая намазка к бутербродам на пасху. Не успевала подавать на стол
InfoHome
2025-04-09T16:54:38Z
5 альтернативных видов спорта
Men's Life
2025-03-31T07:33:45Z
16 удивительных мест, которые стоит увидеть своими глазами
Men's Life
2025-02-04T10:24:53Z
Гольф на снегу
Men's Life
2024-12-30T20:57:37Z
Стала известна судьба собаки, которую заметили на вершине 140-метровой пирамиды Египта
Gloss
2024-10-24T17:16:12Z
В Берлине открыли самые высокие качели в Европе – видео
Gloss
2024-10-14T15:15:49Z
Доступ к реке: 6 идей, как киевляне могут получить комфортные набережные
Хмарочос
2024-09-30T13:23:52Z
ТОП-8 экстремальных видов спорта
Men's Life
2024-08-19T07:57:54Z
В Китае открыли 24-километровый морской мост, который побил сразу 10 мировых рекордов
Gloss
2024-07-03T12:40:09Z
Найден идеальный напиток для завтрака
Men's Life
2025-05-07T13:51:40Z
Семейные конфликты на 34% увеличивают риск сердечных заболеваний
Men's Life
2025-05-07T13:51:40Z
The science of sleep: Bedding Envy’s insights on how bedding affects rest
Elle
2025-05-06T13:03:59Z
Люксовое разочарование: блогер рассказала о минусах эксклюзивного авто за 350 тысяч долларов
Gloss
2025-05-06T12:25:15Z
Новый рейтинг доверия украинцев возглавил Залужный: кто на последнем месте
Gloss
2025-05-06T11:13:00Z
Across stage and studio: Shivani Kokkonda is defining what it means to be a designer today
Elle
2025-05-06T10:15:48Z
Hello Mello is the perfect way to say «I Do» to comfort at your bachelorette party
Elle
2025-05-05T14:42:54Z
Техника выполнения жима штанги лежа
Men's Life
2025-05-02T07:12:48Z
Что изменится в Украине с 1 мая: новый бензин, пересчет пенсий, старт НМТ и многое другое
Gloss
2025-05-01T15:21:50Z
Design beyond boundaries: inside the world of Junchao Yang
Elle
2025-04-18T10:42:58Z
Состоялся второй в истории женский полет в космос: Кэти Перри и еще 5 девушек на борту New Shepard
Gloss
2025-04-15T15:52:11Z
Лучшие онлайн казино Европы 2025 года: 10 лучших европейских сайтов казино по оценкам экспертов
Хмарочос
2025-03-25T09:51:56Z
Мы съели сердечки быстрее, чем шашлык! Вот это да
InfoHome
2025-05-06T10:45:45Z
Самые вкусные сырники из творога без муки, манки, крахмала
InfoHome
2025-05-03T06:57:59Z
Эти фрикадельки тают во рту! Лучший рецепт Фрикаделек с овсяной кашей в мультиварке
InfoHome
2025-05-03T06:55:06Z
Невероятно вкусный ужин для всей семьи. Так готовлю макароны 3 раза в неделю! Очень вкусно и быстро!
InfoHome
2025-05-03T06:55:05Z
Куриные крылышки на сковороде без фритюра за 30 минут
InfoHome
2025-05-02T06:42:59Z
Капуста с яйцами вкуснее мяса! Я готовлю так капусту каждую неделю! Простой и вкусный рецепт капусты
InfoHome
2025-05-02T06:42:58Z
Пирог Яблочный взрыв вкуснее торта, еще один быстрый рецепт вам в копилочку
InfoHome
2025-05-02T06:42:58Z
Картофельные Котлеты - хрустящие снаружи и очень нежные внутри. Вкусный и быстрый ужин на сковороде!
InfoHome
2025-04-30T14:21:39Z
Вот как надо запекать рыбу в духовке! Самый вкусный и простой способ!
InfoHome
2025-04-29T11:00:58Z