Шостого лютого Департамент культури представив концепцію створення культурно-мистецького центру «Садиба Мурашка» в будинку за адресою вул. Мала Житомирська, 12.
Передбачається, що у новому просторі буде галерея сучасного мистецтва з окремими залами для дрібної та середньої скульптури, музей авангарду, мистецьку бібліотеку з цифровим доступом до освітніх і виставкових проєктів, дитяча мистецька школа та резиденція для митців.
Також там буде творчий простір для неформального спілкування, проведення концертів, кінопоказів і мистецьких заходів.
Нагадаємо, що садиба яка знаходиться між Майданом Незалежності та Михайлівською площею попри те, що вписана у «Червону книгу культурної спадщини України», опинилася у занедбаному стані.
Так ще у 2008 році за мера Леоніда Черновецького, садибу Мурашка передали у приватну власність компаніям «Пантеон-Інвест» і «Вестіга» які планували знести історичні будівлі та збудувати на їхньому місці готельно-житловий комплекс. І Генеральна прокуратура повернула садибу у власність міста через суд лише у 2015 році.
З 1995 року за збереження будівлі бореться київський математик Олександр Глухов. Влітку 2024 року після пожежі у будинку міська влада вкотре розпорядилася виселити усіх мешканців. Адже Глухов з донькою, котрі наразі єдині проживають у будинку, протягом багатьох років відмовляються звідти виїжджати.
Саме завдяки Глухову, який не змінив своєї позиції попри погрози забудовників, конфлікти з київською владою та численні пропозиції іншого житла в новобудовах, історичну садибу Мурашка вдалося повернути у комунальну власність та зберегти до цього часу.
З 2007 року в будинку відсутнє опалення, яке відімкнули відразу після перемоги Глухова в суді проти КМДА. Також у 2020 році, за ініціативою Департаменту культури, в садибі перекрили газо- та водопостачання. Родина Олександра Глухова залишилася відрізаною від усіх комунікацій.
Про історію Олександра ми писали у цьому матеріалі.
- #Архітектура
- #Київ
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті