![Критичну інфраструктуру в Україні відновлюють повільніше, ніж її житлову. Хто це фінансує?](https://thumbor.my.ua/FFC3U-iIJValiOZTNpH6hgy6wcw=/335x225/smart/filters:format(jpeg)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F278%2Fe9d8697110c141bf346ea261a62e7bff.jpg)
Критичну інфраструктуру в Україні відновлюють повільніше, ніж її житлову. Хто це фінансує?
Центр економічної стратегії в рамках проєкту «Контроль витрат на відновлення України» представив презентацію щодо стану відбудови інфраструктури.
У презентації зазначили, що відновлення критичної інфраструктури в Україні не встигає за руйнуваннями, але, попри те, що темпи руйнування пришвидшились, зросла і частка повністю відновлених об’єктів.
Загалом найбільше руйнувань припало на житлові об’єкти. Пошкоджено 22 186 багатоквартирних будинків і 175 063 приватних будинків, але відновлено близько 30% з них.
Але з діаграми видно, що об’єкти критичної інфраструктури відбудовується повільніше, зокрема адміністративні будівлі.
Загалом за 2024 рік Україна залучила від зовнішніх донорів понад мільярд доларів на проєкти відновлення та розвитку.
Європейський інвестиційний банк інвестував майже чотири мільярди гривень у 2024 році в проєкти «Енергоефективність громадських будівель в Україні», які передбачали пільгове кредитування громад для реалізації проєктів з енергоефективності в соціальних об’єктах: школах, дитсадках та лікарнях.
Крім того, на початку лютого 2025 року Україна та ЄІБ уклали угоди на понад 100 мільйонів євро для відновлення енергетичної та критичної інфраструктури. Також у «Хмарочосі» згадувалося про можливий грант та кредит на суму 400 мільйонів євро для будівництва понад шести тисяч квартир.
Другим великим кредитором є Світовий Банк, який фінансує проєкт розвитку міської інфраструктури. У рамках цього проєкту планується заміна систем водопостачання в громадах та закупівля високоякісного лабораторного обладнання і спецтранспорту на суму 326,6 мільйона доларів. Також за понад 200 мільйонів доларів було замінено та реконструйовано близько 105 км теплових мереж, збудовано чотири когенераційні та теплоелектростанції, змонтовано 62 котельні, встановлено 1046 ІТП.
Нагадуємо, що через призупинення програм USAID громади Київщини позбудуться мільйонів доларів допомоги.
- #інфраструктура
- #відновлення
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті