MY.UAСтатті
Як жінки освоюють криптовалюту: 3 захопливі історії про шлях до фінансової свободи
Як жінки освоюють криптовалюту: 3 захопливі історії про шлях до фінансової свободи

Як жінки освоюють криптовалюту: 3 захопливі історії про шлях до фінансової свободи

Криптовалюта вже давно вийшла за межі нішевого інтересу й стала частиною сучасної економіки. Вона привертає увагу не лише фінансових аналітиків і техноентузіастів, а й широкого загалу. Сьогодні біткоїни, токени та блокчейн не просто модні слова — це інструменти, що змінюють наше уявлення про гроші та інвестиції. 

За останні роки цей ринок значно виріс, а разом із ним зросла і кількість людей, які занурюються у світ цифрових активів. Водночас залишається стереотип, що криптоіндустрія — це суто чоловіча територія. Але чи справді це так?

Жінки все активніше освоюють крипторинок, працюючи в ньому не лише як трейдерки чи інвесторки, а і як аналітикині, маркетологині, розробниці та амбасадорки нових фінансових можливостей. Вони створюють спільноти, діляться знаннями та руйнують міфи про те, що цифрові активи — це щось складне й недоступне. 

Сьогодні ми разом з Binance розповідаємо історії героїнь, які довели: криптовалюта — це простір, відкритий для всіх. Вони не побоялися зануритися в невідоме, подолали сумніви й упередження та знайшли в новій для себе індустрії не лише спосіб заробітку, а й справжнє покликання.

Карина Меленцова, Кривий Ріг

У 2019 році я приєдналася до компанії, що займалася криптовалютними проєктами. І саме тоді почалася моя криптоісторія. Я була контент-менеджером, і не мала жодного досвіду у цій сфері. Не мала уявлення ані про блокчейн та біткоїн, ані про ордер, валютну пару, біржовий стакан. Надто вже про те, як це все працює.

На самому початку я повинна була писати статті про криптовалюти та трейдинг. Але, відверто кажучи, губилась у всіх цих складних поняттях. Тож почала виписувати та запам’ятовувати терміни, шукати їхнє пояснення та переглядати відео. На жаль, на той час контенту було небагато. Тому доводилося копати глибше, читати англомовні ресурси та ставити безліч запитань більш досвідченим колегам. Деяких це відверто дратувало, адже доводилося пояснювати абсолютно все. 

Мені порадили створити власний гаманець, покласти туди символічну суму, відтак зрозуміти, як це працює. Бо поки не спробуєш сама, діла не буде. Тоді я дуже боялася, що це стане повним провалом.

Однак я захопилася. І з кожним днем дедалі більше занурювалася у цей світ. Почала розуміти, що таке блокчейн, як працюють криптовалютні біржі, що таке токени, DeFi (децентралізовані фінанси — екосистема фінансових програм, побудована на блокчейн-мережах — ред.) та багато іншого. У якийсь момент мої подружки, почувши, що я працюю у криптосфері, почали розпитувати, як там все влаштовано. Тепер уже я була їхньою наставницею. Пояснювала основи, показувала графіки та допомагала створювати перші гаманці. Я підтримую новачків і досі, мені приємно, що зі мною радяться, питають про аналітику ринку.

Я спробувала всі доступні біржі й досі маю логіни та паролі до них. Згодом я прийшла на Binance — мені сподобалося, тому і залишилась.

Нині я мама у декретній відпустці й не займаюсь безпосередньо криптовалютною торгівлею щодня. Але цікава деталь — пологи ми оплачували коштами, які вивели з біткоїна. Тоді я остаточно усвідомила, що криптовалюта — це не щось примарне і далеке. Зараз ринок перегрітий, тож доводиться заходити хоча б двічі на день, дивитися новини, думати, що робити далі. Роблю це у перервах між прогулянками з дитиною, садочком, домашніми справами.

Мене надихає, що дедалі більше людей у різних країнах говорять про це, цікавляться, а попит лише зростає. Коли у Binance з’явився Binance Square, я побачила, наскільки багато нині новачків. Утім водночас розумію, що через свою необізнаність вони можуть багато втратити. Тому початківцям я б порадила не йти all in, коли ставки максимально високі, і не сподіватися, що крипта зробить вас багатими за мить. 

Потрібно розуміти, що це перш за все кропітка праця, яка потребує ресурсів і максимального залучення. 

Дивіться більше відео, читайте більше інформації. І як з будь-якими інвестиціями — диверсифікуйте свої активи. Фінансову подушку безпеки повинен мати кожен українець. Було б ідеально, якщо її частину складатиме крипта. Бо рано чи пізно світ відходитиме від паперових грошей на користь віртуальних. 

Світ криптовалют став моєю справжньою пристрастю. Я зрозуміла, що це не лише про трейдинг чи інвестиції, а й про нові можливості, фінансову незалежність і навіть революцію в економічних системах. Тому я продовжую вчитися, розвиватися та відкривати для себе криптосвіт. І щодня дивлюсь на нього по-новому. 

Альбіна Кривенко, Дніпропетровщина

Моя подорож у світ криптовалют почалася не так давно. Мені 27 років, я юристка, працюю за фахом уже кілька років. Робота стабільна й цікава, але я відчула, що хочу більшого — розвиватися, отримувати нові знання та, звісно, збільшувати свій дохід. Саме тому вирішила спробувати себе в трейдингу.

Про Binance я вперше почула ще два роки тому з реклами в Instagram. Тоді криптовалюта здавалася чимось незрозумілим і навіть ризикованим. Було враження, що це просто гарна картинка, а за нею — суцільні ризики й можливі втрати.

Заробіток на крипті здавався цікавим, але зупиняв страх нового та невідомого. Я думала, що це лише красиві слова і порожні обіцянки.

Але цього року я вирішила діяти. Відкинула сумніви, зареєструвалася на біржі й почала розбиратися, які можливості вона дає. Головне питання, яке мене цікавило: чи реально стартувати без вкладень? І виявилося, що цілком.

Уже в перший день завдяки промо Binance Pay я отримала свою першу крипту. Потім відкрила для себе розділ «Вчись і заробляй», який став справжньою знахідкою для новачка. Це дозволило отримувати базові знання, не ризикуючи власними коштами.

Я бачила безліч курсів і навчальних програм, які обіцяють швидке занурення в трейдинг. Але я не з тих, хто одразу довіряє рекламі. Мені складно сприймати все «за чисту монету», поки не перевірю сама. Платити за навчання, не розуміючи його ефективності, я не була готова. 

Я вирішила йти своїм шляхом: шукати інформацію самостійно, вивчати відеоуроки, читати статті, використовувати матеріали Binance Academy.  Розумію, що самонавчання — це довше і складніше, але якщо у вас достатньо мотивації, часу та самодисципліни, то такий спосіб теж працює. Тим більше, що людина нічого при цьому не витрачає. Я заохотила зареєструватися свого чоловіка та сестру, і тепер ми разом розбираємося в основах трейдингу, аналізуємо ринок і ділимося думками.

Я зрозуміла одну важливу річ: тут потрібно запастися терпінням. Трейдинг — це не про «швидкі гроші». Тут важливо вміти чекати, не піддаватися емоціям, діяти продумано. Ринок падає? Головне — зберігати холодний розум і не робити поспішних рішень.

Можливо, на мій підхід впливає юридична освіта: поки не вивчу все досконало, то не ризикую великими сумами. Для мене головне — розібратися в нюансах, щоб у майбутньому створити стабільний криптопортфель. Далі за наявності капіталу та знань хочу навчитись торгувати, правильно та влучно інвестувати, розширювати свій кругозір та ставати кращою версією себе.

Binance дає не просто можливість заробляти, а допомагає розвиватись та освоювати сучасні фінансові технології. Найбільше мене мотивує думка, що я можу працювати з будь-якої точки світу, маючи лише ноутбук або смартфон.

Катерина Карпенко, Київ

Мій свідомий криптошлях почався значно пізніше, ніж я зареєструвалася на біржі Binance. Я багато років працюю в GameDev і, звісно, чула про крипту. Але не мала до цього жодного стосунку і навіть не цікавилася. Я вважала, що трейдинг — це щось неймовірно складне та недосяжне. І частково це було правдою.

Моє уявлення про крипторинок було дуже поверхневе. Інколи я натрапляла на так званих експертів, інфоциган, які обіцяли, що буквально за місяць можна розбагатіти. Звісно, це були байки. 

Утім одного разу мені запропонували проєкт із розробки гри з метавсесвітом. На той момент я не розуміла, що це, і зацікавилася. Так почалося моє занурення у світ NFT та блокчейну. Я почала грати в ігри, де токени використовувалися як ігрова валюта. Робила це заради проєкту, тому сприймала всю цю інформацію як робочий матеріал. 

Але коли розробка добігала кінця, потрібно було тестувати систему грошових операцій: введення, отримання та виведення токенів у грі. Тоді мені довелося терміново розбиратися, що таке біржа, як працюють токени та як ними користуватися. Це було непросто, адже я не мала знайомих, які могли б пояснити деталі. 

Довелося навчатися самостійно. Почала з основ: що таке біржа, як створюються ордери, як вони передаються тощо. Інформації було багато — і це одночасно захоплювало та лякало. Але на той момент я не думала про трейдинг — це була суто робоча необхідність.

Зрештою я розібралася, створила акаунт на Binance, купила ефір і біткоїни, перекинула їх на гаманець, потім — на ігрову платформу, де обміняла на ігрові токени. Тобто я пройшла шлях гравця нашої гри. Це виявилося цілком реальним. Я задокументувала цей процес у технічному завданні — і чесно забула про Binance на кілька років.

Але гра продовжувала розвиватися. В якийсь момент керівник запропонував виплачувати зарплату в крипті. Я подумала: «А чому б і ні? Але як? Що з нею робити? У яких токенах отримувати?»

Питань було безліч, і це знову змусило мене зануритися у світ крипти, але цього разу — більш усвідомлено, адже це вже стосувалося моїх грошей.

Я знову вчилася самостійно, без порад і підказок, знаходила тонни інформації. Чим більше я заглиблювалася, тим більше розуміла: моє перше уявлення про крипторинок було абсолютно хибним.

Оці всі історії про «успішний успіх» — лише міфи.

Криптоторгівля — це не щось відірване від реальної економіки, а частина сучасного фінансового ринку. Денний обсяг торгів на криптобіржах, таких як Binance, вимірюється десятками мільярдів доларів, як і на традиційних фондових ринках. Але підходити до цього треба серйозно.

Мені дуже допомогли AMA-сесії та курси на Binance. Але я розумію, що ще багато чому треба навчитися: аналізу, індикаторам, патернам і, що важливо, контролю емоцій.

Та це цікаво. Я пробую, роблю обдумані ордери, обираю улюблені токени та функції на біржі. Звісно, як і всі, я теж натрапляю на скамерів.

Крипта досі трохи лякає, але тепер я знаю, що це не щось непідвладне розумінню. Якщо розібратися, можна або торгувати, або інвестувати й отримувати прибуток.

Відкриваючи для себе нові можливості для розвитку та фінансової свободи, жінки вкотре доводять, що для них немає нічого неможливого. Такі історії надихають і дозволяють нам і самим віднаходити свої шляхи до успіху. 

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Барабанщик Pearl Jam Метт Кемерон заявив, що залишає гурт після майже 30 років співпраці
Ukraine Art News
2025-07-08T10:09:50Z
Режисер Антон Пожидаєв та хореограф Данило Дємєхін доєдналися до команди Дитячого Євробачення — 2025
Ukraine Art News
2025-07-07T14:45:32Z
Усвідомлене рішення: музикант Melovin мобілізувався до ансамблю Держприкордонслужби
Ukraine Art News
2025-07-07T10:18:35Z
Ми всі єдині борщем, бо він точно український, - ресторатор Клопотенко
Ukraine Art News
2025-07-07T07:30:42Z
Меган Маркл розповіла про традицію, яку підтримує з принцом Гаррі вже дев’ять років
Elle
2025-07-06T19:57:40Z
"Я вбивав спогади протягом п'яти років": Клопотенко про власну українізацію
Ukraine Art News
2025-07-06T18:12:44Z
"Назад до початку": Оззі Осборн возз'єднався з Black Sabbath і дав прощальний концерт у Великій Британії
Ukraine Art News
2025-07-06T16:15:34Z
Анжелік Кіджо – перша темношкіра африканка, яка отримає зірку на Алеї слави Голлівуду
Ukraine Art News
2025-07-04T15:18:43Z
"Не жест митця, а акт відчаю": Тіна Кароль відреагувала на використання її ШІ-генерованого зображення у відео Потапа
Ukraine Art News
2025-07-04T15:06:46Z
Історія бренду Miu Miu: від альтер-его Прада до найвпливовішого модного дому покоління Z
Elle
2025-07-08T15:15:40Z
На війні загинув колишній працівник Чорнобильського заповідника, фотограф Станіслав Гуменюк
Ukraine Art News
2025-07-08T14:51:46Z
Фестиваль ЕТНОТІК: у Славсько відбулось свято української культури та традицій
Ukraine Art News
2025-07-08T13:24:44Z
У ці вихідні в павільйоні КИТ на ВДНГ пройде Кураж, присвячений «Квадрату» Малевича
Хмарочос
2025-07-08T11:22:01Z
Український Інститут випустив посібник з деколонізації музеїв: чим він корисний
Ukraine Art News
2025-07-08T10:09:51Z
Cardi B, Дуа Ліпа та Гантер Шафер у першому ряду показу Schiaparelli Haute Couture FW 2025/26
Elle
2025-07-08T08:00:48Z
Назад у минуле: колекція Schiaparelli Haute Couture FW 2025/26
Elle
2025-07-08T07:24:33Z
MONATIK на висоті: як минуло шоу артиста в Українському Домі
Elle
2025-07-08T05:54:35Z
«Ми українці — всі одна родина»: Львівщина готується прийняти Всеукраїнський родинний проєкт
Photo Lviv
2025-07-08T05:06:26Z
«Не хочу померти на знімальному майданчику», — Майкл Дуглас оголосив про завершення акторської кар’єри
Elle
2025-07-08T13:03:55Z
Два українські фільми покажуть на кінофестивалі DokuFest у Косово
Ukraine Art News
2025-07-08T12:36:43Z
Аріана Ґранде зіграє у комедії «Знайомство з батьками 4»
KinoFilms
2025-07-08T12:33:34Z
Вийшов трейлер фільму "2000 метрів до Андріївки" лауреата "Оскара" Мстислава Чернова
Ukraine Art News
2025-07-08T12:15:39Z
Під Києвом стартували зйомки продовження комедії про родину Забіяк "Крашанка 2.0. Квантовий парадокс"
Ukraine Art News
2025-07-08T11:54:51Z
Ольга Куриленко та Мартін Фріман зіграють у трилері «Let God Sort It Out»
KinoFilms
2025-07-08T10:57:26Z
Дакота Джонсон планує дебютувати в кіно як режисерка
Elle
2025-07-08T09:12:48Z
Презентували міжнародний трейлер “2000 метрів до Андріївки”: новий документальний фільм Мстислава Чернова незабаром у кінотеатрах
Ukraine Art News
2025-07-08T08:57:34Z
Світова прем’єра документального фільму Дмитра Грешка відбулася на 59-му міжнародному кінофестивалі у Карлових Варах
Cineast
2025-07-07T23:42:55Z
«Будьте зрівноважені»: вибрані статті про мистецтво Григорія Крука. Частина друга
Photo Lviv
2025-07-08T05:12:24Z
За два тижні жіночі купе з’являться у ще трьох поїздах
Хмарочос
2025-07-07T12:01:04Z
На березі Сени відкрили облаштовані пляжі для купання. Вони пропрацювали рівно один день
Хмарочос
2025-07-07T10:51:55Z
15 найгарніших архітектурних споруд світу — рейтинг Time Out
Elle
2025-07-07T08:06:33Z
Пам’ятник Александрові Фредру: мандри трьома містами
Photo Lviv
2025-07-06T05:06:25Z
Єдиний маршрут пам’яті: які локації на Львівщині увійшли до переліку
Photo Lviv
2025-07-06T05:00:40Z
Романтичний район Львова – Богданівка
Photo Lviv
2025-07-05T05:12:26Z
Стрийські репери, або німі свідки висотної історії міста
Photo Lviv
2025-07-04T05:12:28Z
У США ідея про розповзання міст знову популярна — через брак житла. Чому це не вихід?
Хмарочос
2025-07-03T11:19:01Z
Досвід українців та сирійців: фахівці франківського університету з партнерами створили комікси для підлітків про міграцію
Ukraine Art News
2025-07-08T12:21:53Z
У Мінкульті заявили, що не надавали дозвіл на будівництво на місці залишків палацу гетьмана Розумовського у Києві
Ukraine Art News
2025-07-08T11:24:45Z
Укрзалізниця створила перший вагон спеціально для груп пасажирів на колісних кріслах
Хмарочос
2025-07-08T11:19:00Z
Паркомісця в Києві дедалі частіше купують для заробітку — чому це вважають привабливою інвестицією?
Хмарочос
2025-07-08T10:46:28Z
У Києві знесли футуристичну «японську» автозаправку
Хмарочос
2025-07-08T08:54:56Z
Люди, які б могли обіймати посаду мовного омбудсмена, просто недопущені до конкурсу, - Кремінь
Ukraine Art News
2025-07-08T08:30:36Z
Приміську електричку вперше переробили на «експериментальний експрес»
Хмарочос
2025-07-08T08:01:02Z
Киян запрошують на друге обговорення долі Житнього ринку
Хмарочос
2025-07-08T07:34:02Z
Житло у Києві пошкоджене обстрілами? Як отримати допомогу від міста, держави та волонтерів
Хмарочос
2025-07-08T07:24:44Z
Оплата домашнього інтернету Sword: найкращі способи для мешканців Києва і передмістя
Хмарочос
2025-07-02T07:03:48Z
Стрімінг на космічному рівні: Netflix у колаборації з NASA показуватиме запуск ракет
Ukraine Art News
2025-07-01T01:00:55Z
Під Меджибізьким замком на Хмельниччині археологи виявили скелет дитини й артефакти XVII-XVIII ст
Ukraine Art News
2025-06-30T17:21:59Z
За два місяці до релізу: у мережу злили фото майбутніх iPhone 17 Pro та iPhone 17 Air
Gloss
2025-06-26T17:30:41Z
Суд у США відхилив позов 13 письменників про порушення авторських прав для навчання ШІ на їхніх книжках
Ukraine Art News
2025-06-26T14:24:42Z
У Франції знайшли залишки давньоримського поселення з унікальною мозаїкою
Ukraine Art News
2025-06-26T14:21:48Z
50% знижки на всі сервіси Bolt. Як отримати?
Хмарочос
2025-06-25T14:07:03Z
Яскравому — бути: тест-драйв міського кросовера Nissan Juke N-Sport
Elle
2025-06-23T17:45:41Z
Данські архітектори представили концепцію LivingPlaces, що змінює традиційні уявлення про житло
Хмарочос
2025-06-19T14:24:50Z
ТОП-5 легких літніх закусок
Elle
2025-06-17T14:30:38Z
«ТопШефи х WINETIME. Готуємо разом»: Влад Кіндер ділиться рецептом тунця татакі
Elle
2025-06-06T12:49:01Z
8 найкращих лимонадів у літню спеку
Krasinfo
2025-06-03T07:09:43Z
Весняне меню: детокс-салат із цибулі-порею з креветками
Elle
2025-05-20T19:09:34Z
«ТопШефи х WINETIME. Готуємо разом»: Анастасія Степанова ділиться рецептом лимонного тарту
Elle
2025-05-14T19:03:31Z
Сирники з лекваром: готуємо українську страву за 20 хвилин
Elle
2025-05-12T11:00:56Z
Сезонний рецепт: найсмачніший кіш зі спаржею
Elle
2025-05-09T18:34:08Z
Ідеальні літні сніданки
Krasinfo
2025-05-07T11:50:46Z
Великоднє меню: дуже смачна домашня куряча ковбаска
Elle
2025-04-18T18:10:02Z