MY.UAСтатті
В Центрі Сучасного Мистецтва М17 відкрився новий виставковий проєкт «Вихід з тіні»
В Центрі Сучасного Мистецтва М17 відкрився новий виставковий проєкт «Вихід з тіні»

В Центрі Сучасного Мистецтва М17 відкрився новий виставковий проєкт «Вихід з тіні»

27 березня в Центрі сучасного мистецтва М17 відбулося відкриття виставкового проєкту «Вихід з тіні». 

Подію відвідали більше 500 осіб, серед яких – гості та учасники проєкту, художники, поціновувачі мистецтва та меценати. 

Учасники виставкового проєкту “Вихід з тіні” в ЦСМ М17:Деніел Аршам, Назар Білик, Катерина Бучацька, Мирослав Вайда, Діана Демяненко, Олена Домбровська, Жанна Кадирова, Аніш Капур, Алісія Кваде, Вартан Маркарʼян, Сергій Ніжинський, Сергій Попов, Беттіна Пустчі, Сергій Радкевич, Уго Рондіноне, Констянтин Рудешко, Юрій Сивирин, Vj Yarkus.

«Вихід з тіні» – це мистецький досвід, що виходить за межі тривимірного світу, запрошуючи глядача у простір ідей, інтуїції та відчуттів», – Наталія Шпитковська, директорка ЦСМ М17, кураторка виставкового проєкту «Вихід з тіні».

«У часи війни культура відіграє надзвичайно важливу роль. Ми прагнемо, щоб люди мали змогу продовжувати саморозвиток, навчання і збагачення внутрішнього світу. Культура допомагає людям залишатися людьми», – Андрій Адамовський, меценат, колекціонер, фундатор Adamovskiy Foundation.

Виставковий проєкт досліджує людське сприйняття реальності, простору та часу. Мистецтво 18 сучасних художників, представлених в експозиції виставки «Вихід з тіні», виступає як портал у виміри, що виходять за рамки звичного, запрошуючи глядача віднайти нові перспективи за межами власного світогляду.

Робота Уго Рондіноне виходить за межі матеріальності, але бронза, з якої скульптура митця створена, все ж визначає її вагу, твердість та вплив. Вона слугує метафорою внутрішньої стійкості та самозаглиблення, алегорією часу, що застиг у своїй непорушності, та своєрідним тотемом споглядання і медитативного досвіду.

Беттіна Пустчі переосмислює повсякденні об'єкти, змінюючи їхнє значення та створюючи діалог між матеріалом, формою та простором. Її роботу можна розглядати як сучасне втілення ідей футуризму й конструктивізму, де динаміка форми та експерименти з матеріалом формують нове сприйняття об'єкта та його взаємодію з оточенням.

Аніш Капур досліджує тему порожнечі та простору, створюючи ілюзію безмежності та взаємодії форми з навколишнім середовищем. Трансформуючи матеріальність, митець запрошує глядача до роздумів про межі видимого та невидимого, об’єм і відсутність форми як художню категорію.

Костянтин Рудешко пропонує зазирнути за зворотний бік простих двовимірних форм і відкрити за ними об’єм – третій вимір – невидиме, що розкривається лише при уважному погляді, наче побачити шестерні глобального годинникового механізму за пласким циферблатом часу, де теперішнє – лише мить, а минуле і майбутнє – абстракція.

Олена Домбровська використовує кольорову лінію, розмиваючи сюжет та перетворюючи його в абстрактну структуру, що надає глядачеві свободу інтерпретації відповідно до власного досвіду та переживань.

Мирослав Вайда застосовує чисті форми та колір як оптимальні інструменти для досягнення відчуття єднання, цілісності зі світом. Вони здатні спонукати до безпосередньої взаємодії з глядачем, позбавляючи упереджень і готових конструктів.

В змістовому і композиційному наборі робіт Сергія Радкевича – візуальний монолог митця, де через поєднання автономних символів та мізансцен розкривається індивідуальний досвід, що балансує між особистим сприйняттям реальності та соціальними правилами умовної «гри».

Назар Білик через процес «ламінації» документує особисті спогади, показуючи, що навіть знання про близьку людину завжди туманне та неповне, його можна осягнути лише позбавившись шаблонного сприйняття.

Юрій Сивирин та Діана Демяненко аналізують чутливість до невидимих імпульсів реальності, показуючи, як мистецтво, подібно до птахів, що передчувають удар, виходить з тіні невідомого, реагуючи на приховані зміни та перетворюючи їх на візуальні символи й метафори.

Алхімічне поводження мисткині Алісії Кваде зі звичними речами ускладнює, а часом і викликає підозру у людських здібностях сприйняття реальності та ілюзії.

Жанна Кадирова у роботі «Діамант» руйнує стереотипи про матеріальну цінність, де сам образ діаманту «виходить з тіні» нав’язаного контексту та існує в просторі не як символ багатства, а як каталізатор запитання до глядача: що насправді є цінним?

Деніел Аршам у своїй скульптурі досліджує артефакти майбутнього, підкреслюючи, що саме матеріали та предмети, які нас оточують сьогодні, формуватимуть уявлення майбутніх поколінь про нашу епоху. 

Сергій Ніжинський створює триптих у стилі nonart, метою якого є апофатичне викриття дійсності за допомогою спростування онтологічної сутності зображених предметів.

Вартан Маркар’ян у відеороботі досліджує механізм сприйняття реальності через погляд – акт  бачення, що водночас є процесом спостереження та інтерпретації світу.

Vj Yarkus розкриває ідею інших вимірів через призму геометричної форми гіперкуба, відображаючи складність і багатоаспектність сприйняття реальності, що виходить за межі звичного тривимірного простору.

Сергій Попов звертається у роботі до іронічного висловлювання, що поєднує філософську спадщину з реаліями цифрової епохи, де вічні істини та пошук сенсу трансформуються у швидкоплинні моменти соціальних мереж.

Скульптурна композиція Катерини Бучацької через штучний ідеал, що гармонійно вписується у природний простір, не втручаючися у його цілісність, відображає занепокоєння щодо поступової втрати чуттєвого зв’язку з природою.

Розробка концепції проєкту: Наталія Шпитковська.

Текстове наповнення та участь у розробці концепції: Юлія Букус.

Організація виставкового проєкту – команда ЦСМ М17: Федір Сегін, Софія Іванищенко, Марія Пилипенко, Діана Косолапова та Павло Шевчук. 

Виставковий проєкт в ЦСМ М17 відбувається за підтримки фонду Adamovskiy Foundation.

Відвідати виставку в ЦСМ М17 можна з вівторка по неділю з 11:00 до 20:00 (понеділок – вихідний)

Адреса: м. Київ, вул. В. Антоновича, 102-104

Вхід за наявності квитка

Вартість вхідного квитка: 

Повний – 150 грн. 

Пільговий – 100 грн. 

Квитки можна придбати безпосередньо на рецепції в день відвідування ЦСМ М17. 

Виставка в ЦСМ М17 триватиме до липня 2025 року. 

В межах виставкового проєкту заплановане проведення кураторських та медіаторських екскурсій, лекцій, мистецьких та культурних подій, дискусій з учасниками виставкового проєкту. 

Детальніше про проєкт на веб-сторінці ЦСМ М17

За додатковою інформацією звертайтеся, будь ласка, за електронною поштою: info@artcult.org.ua

Центр Сучасного Мистецтва М17 – культурна інституція, простір діалогу для фахових кіл, платформа для вивчення і дослідження історичних і сучасних культурних процесів. Разом з українськими та міжнародними експертами, ЦСМ М17 прагне навчати і надихати українське суспільство, через виставки, різноманітні мистецькі та освітні практики сприяти його позитивній трансформації. ЦСМ підтримує художні експерименти, колаборації та міжнародні обміни для експертів і митців різних напрямів для інтеграції українського мистецтва до світового контексту. 

Фонд Adamovskiy Foundation – неприбуткова організація, заснована бізнесменом Андрієм Адамовським у 2018 році. Діяльність фонду спрямована на збереження та вивчення культурної спадщини України та країн Східної Європи. Місія Фонду – популяризація культури та мистецтва як запоруки сталого і цивілізованого розвитку суспільства. Фонд бере активну участь в організації та підтримці виставкових проєктів, видавничих ініціатив, освітніх та дискусійних платформ, міжнародних форумів та експертних сесій.

 



Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
«Найскладніші періоди стимулюють найбільші успіхи: і в роботі, і в особистому розвитку»: інтервʼю із заслуженою артисткою України Катериною Супрун
Elle
2025-04-03T16:52:01Z
Влада та Костянтин Ліберови про знайомство, кохання на відстані та відкриття під час війни
Elle
2025-04-03T09:01:06Z
Весільні сукні зірок, які назавжди увійшли в історію моди
Elle
2025-04-01T19:30:46Z
Юрій Руф: третя річниця загибелі поета і воїна 24-ї ОМБр, який боровся словом і зброєю
Ukraine Art News
2025-04-01T19:25:00Z
Квітка Цісик: 10 цікавих фактів про українську співачку
Photo Lviv
2025-04-01T05:12:28Z
Що відомо про Something Beautiful — перший візуальний альбом Майлі Сайрус
Elle
2025-03-28T16:42:45Z
«Місто наречених»: Саша Чемеров представив кліп на пісню, присвячену дружинам загиблих військових
Ukraine Art News
2025-03-28T10:33:50Z
Влада Ліберова в об’єктиві Костянтина Ліберова на обкладинці нового числа «ELLE Україна»
Elle
2025-03-27T09:09:43Z
Не втратимо зв’язок: alyona alyona з великим концертом у Києві
Ukraine Art News
2025-03-27T05:30:56Z
Музей історії Києва прикрасять тисячі паперових голубів
Хмарочос
2025-04-04T07:18:59Z
В Угорщині збудують природничий музей з будівель навхрест з парком на даху
Хмарочос
2025-04-04T06:24:58Z
Лемківська жіноча прикраса увійшла до нематеріальної культурної спадщини Тернопільщини
Photo Lviv
2025-04-04T05:06:33Z
На Львівщині презентували благодійну платформу «Дітям наших Захисників»
Photo Lviv
2025-04-04T05:00:33Z
У Відні відбудеться вечір вшанування поетеси Ліни Костенко
Ukraine Art News
2025-04-03T20:57:42Z
Запрошуємо підтримати сім’ї загиблих захисників України та взяти участь у благодійному аукціоні живопису «Київський арт-вернісаж»!
Ukraine Art News
2025-04-03T17:57:42Z
Лауреаткою Премії Олеся Гончара стала Олена Пшенична за роман "Там, де заходить сонце"
Ukraine Art News
2025-04-03T17:39:53Z
Українців запросили на великоднє свято у Дортмунді
Ukraine Art News
2025-04-03T16:49:03Z
Бібліотека Освітньо-мистецького центру «Єдність» у Будапешті поповнилася новими книжками
Ukraine Art News
2025-04-03T15:28:06Z
Український документальний фільм про війну відзначили на міжнародному кінофестивалі
Ukraine Art News
2025-04-04T02:03:45Z
На фестивалі квір-кіно SUNNY BUNNY відбудеться Британська ретроспектива
Cineast
2025-04-03T22:24:57Z
Перший погляд: Арнольд Шварценеггер та Керрі-Енн Мосс на кадрах нового сезону «Фубар»
KinoFilms
2025-04-03T18:45:49Z
Серіал "Юнацтво" увійшов до десятки найпопулярніших шоу Netflix усіх часів, витіснивши "Бріджертонів"
Ukraine Art News
2025-04-03T18:24:40Z
У Львові стартувала офіційна церемонія відкриття Молодіжної столиці Європи 2025
Ukraine Art News
2025-04-03T18:12:49Z
В Україні вперше видадуть фентезі-манґу "Атака титанів"
Ukraine Art News
2025-04-03T15:46:08Z
За участю зірки фільму-лауреата BAFTA Олександра Рудинського: в Україні знімають серіал "Ховаючи колишню"
Ukraine Art News
2025-04-03T15:37:04Z
Продовження приквелу Star Trek: Paramount+ випустила тизер третього сезону "Зоряний шлях: Дивні нові світи"
Ukraine Art News
2025-04-03T11:16:00Z
Офіційно підтвердили, що Кіану Рівз повернеться у фільмі "Джон Вік 5"
Ukraine Art News
2025-04-03T09:15:53Z
18% ресторанів і барів дозволяють відвідувачам курити всередині
Хмарочос
2025-04-03T13:01:34Z
Подивіться, як відомі архітектори планують ревіталізувати частину прибережної зони у Дніпрі
Хмарочос
2025-04-01T09:16:15Z
На Хрещатику з’явиться ще один наземний перехід
Хмарочос
2025-04-01T07:33:45Z
В Ірпені відкрили меморіал, присвячений обороні міста
Хмарочос
2025-03-31T13:52:33Z
Ботанічний сад у Львові відкриває сезон відвідувань
Photo Lviv
2025-03-31T05:00:41Z
На Лонг-Айленді в США збудували семиметровий тунель для жаб за $40 000
Хмарочос
2025-03-30T07:10:03Z
«Немає тіні, почуваєшся дрібним»: фотограф поділився враженнями від Нової столиці Єгипту
Хмарочос
2025-03-30T07:03:54Z
Венеція століттями тримається на дерев’яних палях у воді та багні. Як це можливо?
Хмарочос
2025-03-28T11:34:00Z
В Ужгороді успішно перезимували перші закарпатські пальми
Хмарочос
2025-03-28T09:39:52Z
12 універсальних образів із білою сорочкою, які необхідно повторити кожній
Elle
2025-04-04T06:51:59Z
Хулігани 1980-х. Історія кримінального Львова часів СРСР
Photo Lviv
2025-04-04T05:12:42Z
Україна отримає понад $400 млн на ремонт мостів та доріг
Хмарочос
2025-04-03T15:28:21Z
Мінкульт надав видавництву "А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА" статус критично важливого
Ukraine Art News
2025-04-03T15:01:07Z
Кличко обіцяє повернути землі, якими заволоділи за «туалетними схемами»
Хмарочос
2025-04-03T14:28:37Z
У Відні для дипломатів і представників ОБСЄ провели майстер-клас з писанкарства
Ukraine Art News
2025-04-03T13:07:01Z
До Великодня збирають 100 благодійних кошиків. Як долучитися?
Хмарочос
2025-04-03T13:04:40Z
Українська пивоварня з Дніпра виграла міжнародні нагороди за безалкогольне пиво
Хмарочос
2025-04-03T13:04:39Z
Секретні лайфхаки від майстра з волосся Марго Роббі, Емілі Ратаковскі та Роузі Гантінгтон-Вайтлі
Elle
2025-04-03T12:55:07Z
Американські автомобілі вже більші за танки Другої світової війни
Хмарочос
2025-03-31T16:12:49Z
Тест-драйв Porsche Taycan: електрична революція для динамічного ритму життя
Elle
2025-03-31T12:36:57Z
6 рецептів весняних смузі для схуднення, детоксу та імунітету
Elle
2025-03-31T12:03:45Z
Три смачні рецепти для сніданку у Великий піст
Elle
2025-03-24T14:39:58Z
Аптечка, яку потрібно мати кожній жінці у весняний період
Elle
2025-03-24T12:12:53Z
Що можна їсти у піст, рецепти пісних страв та корисні суперфуди для підтримки організму
Elle
2025-03-19T17:42:43Z
Рецепт ідеального узвару: корисний для імунітету напій, без якого неможливо уявити різдвяну вечерю
Elle
2024-12-24T10:45:44Z
Різдвяне меню: штолен, який виходить у всіх
Elle
2024-12-20T20:24:35Z
Королівський пляцок-пиріг: смачно через віки
Ukraine Art News
2024-11-15T09:30:48Z
Секрети приготування смачного бургера в домашніх умовах
Photo Lviv
2024-10-24T04:57:29Z