/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F163%2F9733b037710f76c7189903db0f6fe8df.png)
На фестивалі квір-кіно SUNNY BUNNY відбудеться Британська ретроспектива
За підтримки Британської Ради SUNNY BUNNY покаже найвідоміші британські фільми 1980-х, 1990-х та 2000-них. Це унікальна можливість побачити на великому екрані найвідоміші стрічки Сполученого Королівства, які торкаються квір-тематики.
До програми увійшли 6 стрічок, що представляють різноманіття британського квір-кіно, аналіз його історії включно зі стереотипним і шаблонним зображенням ЛҐБТ+ людей за десятиліття, та прогрес у їх зображенні в пізніші роки, відображають доступ квірних кінорежисер_ок до можливостей творити такі фільми й впливовість цих творів на кінематограф у цилому. Це класичний фільм «Голод» за участі Катрін Денев і Девіда Бові, історія геніального художника Караваджо від класика Дерека Джармена, легендарна стрічка «Оксамитова золота жила» режисера Тода Гейнса, що нещодавно головував у журі Берлінале, «Моріс» живої легенди Джеймса Айворі («Назви мене своїм ім’ям») за романом Е. М. Форстера зі Гʼю Ґрантом у головній ролі, «Вікенд» режисера Ендрю Гейга та документальний фільм-дослідження про зображення ґеїв і лесбійок у британському кінематографі й на телебаченні «Трохи багряного».
Фільми програми:
• Вікенд / Weekend, Ендрю Гейґ / Andrew Haigh, Сполучене Королівство / UK, 2011, 96’
• Караваджо / Caravaggio, Дерек Джармен / Derek Jarman, Сполучене Королівство / UK, 1986, 93’
• Моріс / Maurice, Джеймс Айворі / James Ivory, Сполучене Королівство / UK, 1987, 140’
• Голод / The Hunger, Тоні Скотт / Tony Scott, США / USA, 1983, 97’
• Оксамитова золота жила / Velvet Goldmine, Тодд Гейнс / Todd Haynes, США та Сполучене Королівство / USA and UK, 1998, 124’
• Трохи багряного / A Bit of Scarlet, Андреа Вайсc / Andrea Weiss, Сполучене Королівство / UK, 1997, 70’
«Британська Рада з гордістю підтримує ретроспективу британського квір-кіно на фестивалі SUNNY BUNNY. Ми визнаємо кінематограф важливою платформою для різноманітних наративів та прагнемо посилювати голоси ЛҐБТК+ спільноти й відстоювати право на любов як універсальне людське право. У сучасному складному політичному контексті, коли вільний світ стикається із загрозою втратити різноманіття, особливо важливо захищати простір для всіх голосів та історій. Ця добірка знакових британських фільмів 1980-х, 1990-х та 2000-х років демонструє еволюцію зображення квір-персонажів у кіно та відображає соціальні зміни, що відбувалися протягом цих десятиліть. Кінематограф завжди був потужною силою у формуванні сприйняття та просуванні суспільств уперед. Допоки залишаються нерозказані історії та непочуті голоси, квір-кіно продовжуватиме виконувати свою освітню, мобілізуючу та трансформативну роль у суспільстві», ― наголосила Люся Зоря, керівниця мистецьких програм Британської Ради в Україні
Детальна інформація про фільми:
«Голод»
П’ятитисячолітня вампірка Міріам обіцяє своїм коханцям дар вічного життя. Коли віолончеліст Джон, її супутник протягом століть, помічає, що раптово почав старіти, він звертається за допомогою до лікарки Сари Робертс, дослідниці механізмів старіння. У головних ролях співак та актор, квір-ікона Девід Бові, Катрін Денев та Сьюзан Сарандон.
«Вікенд»
Після гучної домашньої вечірки зі своїми гетеросексуальними друзями Рассел прямує до ґей-клубу. За кілька хвилин до закриття він підчіплює Ґлена, але секс на одну ніч перетворюється на щось більше, на щось особливе. Прем’єра фільму відбулася на фестивалі SXSW і здобула приз глядацьких симпатій. Фільм Ендрю Гейґа «Всі ми незнайомці» 2023 року був показаний на торішньому SUNNY BUNNY, а також номінований на 6 премій BAFTA й на «Золотий глобус».
«Караваджо»
Переказ життя знаменитого барокового художника 17 століття Мікеланджело Мерізі да Караваджо через призму його блискучих, майже блюзнірських картин і загравання з потойбічним світом. В головних ролях знялись Найджел Террі, Тільда Свінтон та Шон Бін.
«Моріс»
Екранізація роману Е. М. Форстера. Два англійські студенти Кембриджу перетворюються з приятелів у коханців. Щоб повернути статус у суспільстві, Клайв відмовляється від Моріса й одружується. Гостюючи у Клайва та його дружини, Моріс занурюється у романтичні стосунки з лісником Алеком. Ролі зіграли Джеймс Вілбі, Гʼю Ґрант і Руперт Ґрейвс. Режисером фільму є Джеймс Айворі. Сучасним глядачам він відомий, як сценарист драми «Назви мене своїм ім’ям» (2017). За цю роботу Айворі отримав Оскар» і BAFTA і став найстаршим в історії переможцем у будь-якій категорії обох премій.
«Оксамитова золота жила»
Культова стрічка 1990-х. Майже декада минула, як загадка глем-року Браян Слейд зник з поля зору публіки, аж ось журналіст Артур Стюарт отримує завдання розпочати розслідування і довідатися правду про свого колишнього кумира. Головні ролі зіграли такі зірки, як Юен Мак-Грегор, Джонатан Ріс-Маєрс та Крістіан Бейл. Назву фільму подарувала однойменна пісня Девіда Бові 1971 року. Режисером фільму є Тодд Гейнс, який в цьому році очолював журі Берлінського кінофестивалю.
«Трохи багряного»
Цей документальний фільм всесвітньо відомої режисерки Андреа Вайс називають «своєрідною постмодерністською квірною мильною оперою для Британії». Режисерка аналізує, як ґеїв і лесбійок зображують у британському кінематографі й на телебаченні. Закадровий текст начитує легендарний актор, сер Ієн Маккеллен.
Британська ретроспектива на фестивалі квір-кіно SUNNY BUNNY відбувається за підтримки програми Британської Ради “Підтримка культурної діяльності в Україні за участю Великої Британії.
Встигніть придбати абонемент а SUNNY BUNNY 2025 за ціною ранньої пташки. Студентський — 220 грн, Фестивальний — 500 грн.