/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F193%2F86aae0eba85f3a28f22e25419088d9dd.jpg)
"Дорога довша як життя": у Львові відкрили велику виставку художника Дмитра Стецька. Фото
Про це повідомляє кореспондентка "Еспресо.Захід" Андріана Стахів.
Виставка розташувалася у кількох залах на другому поверсі музею та зібрала чимало гостей з нагоди відкриття.
Сам художник жив та працював до останніх днів ()у Тернополі, і свого часу неодноразово зазнавав переслідувань за індивідуалізм і бунтарську вдачу. Дмитра Стецька небезпідставно називають яскравим представник західноукраїнського мистецького андеграунду 1970 - 1980 років, коли його творчість опиралася на досягнення національної культури та історії, несла ознаки нових художньо-пластичних рішень.
Читайте також: Від Новаківського до Лободи: "Львівський код" презентували у Національному музеї Шептицького
Фото: Андріана Стахів
У своїй художній праці автор був переконаний, що мистецькі роботи повинні бути наповнені інтелектуальною інформацією, а свій стиль він називав "полістилізмом", не зупиняючись на чомусь лише одному. І залишив по собі великий спадок.
Тому перед відвідувачами постає масштабна та насичена експозиція, яка пропонує до огляду роботи митця різних творчих періодів: від початку до останніх років. Це і вольова скульптура, і монументальні полотна, і дуже фактурні сюжетні лінії, багаті кольорами та деталями. Портрети Дмитрової дружини – мистецтвознавиці Віри Стецько – займають тут особливе місце. Власне художник пережив свою дружину лише на пів року, і пішов з життя 6 січня 2017 року у своєму домі-майстерні.
Окремо варто згадати й автопортрети, і навіть сцени з весілля митців – вони додають виставці певної близькості до життя художника, свого роду розділення важливих моментів та цінностей людських.
А пересвідчитись у непересічності творчості та світу Дмитра Стецька, якими ділиться музейний простір, усі поціновувачі мистецтва мають нагоду до 11 травня.
Фото: Андріана Стахів