/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F193%2F9992b8ac76dab67fbbd14aa1ebbb42fa.jpg)
Режисер фільму про Джона Леннона і Йоко Оно розкрив подробиці стосунків зіркової пари
Про це він написав у матеріалі для The Guardian.
Британський режисер Кевін Макдональд створив документальний фільм про подружжя мисткині Йоко Оно і музиканта The Beatles Джона Леннона One to One: John & Yoko ("Сам на сам: Джон і Йоко"). Стрічка висвітлює нью-йоркський період життя пари.
Для роботи над фільмом Макдональд використав "безліч раніше нечуваних телефонних записів, домашніх відео та архіву".
"Це нетрадиційний фільм у багатьох відношеннях, який занурює глядача в життя, політику та музику того часу без звичних музичних документальних огорож. Його серцем є концерт One to One, який пара дала в Медісон Сквер Гарден влітку 1972 року – концерт, який виявився єдиним повнометражним концертом Леннона після того, як він залишив The Beatles", - зазначає режисер.
Леннон і Оно були постійними учасниками маршів і політичних зібрань. Музикант почав сприймати себе як трубадура і єдиний раз у своєму житті ненадовго прийняв ідею насильницької революції як єдиної відповіді на бомбардування мирного населення у В’єтнамі.
Макдональд отримав схвалення єдиного сина пари Шона Таро Оно Леннона, який надав йому доступ до особистих архівів. Так, у розпорядженні режисера опинилися домашні відео подружжя, коробка із записами телефонних розмов.
"Ви слухаєте, як вони розмовляють з кимось із художньої галереї, чи з менеджером Леннона Алленом Кляйном, чи зі своїм сусідом – просто їхнє повсякденне життя на той момент. Я думаю, що навіть найзапекліший і найобізнаніший шанувальник The Beatles буде вражений", - поділився режисер.
Він відзначив, що, досліджуючи період у стосунках, висвітлений у фільмі, Макдональд виявив, що Леннон і Оно були "абсолютно відданими, навіть співзалежними". Режисер заявив, що на розрив подружжя вплинула політика.
"Їхнє розставання влітку 1973 року сталося опосередковано через переобрання Ніксона в листопаді попереднього року (пара помирилася в 1975 році). Це був руйнівний момент для прогресистів у США. Усе, що робили Леннон, Оно та їхні друзі, щоб вплинути на громадську думку, повністю провалилося. Ніксон домігся переконливого результату, вигравши 49 з 50 штатів, а Леннон залишився втраченим. Для чого це все було? Зрештою, здається, саме ця післявиборча депресія призвела до його розриву з Оно. Політичне стало особистим", - додав Макдональд.