MY.UAСтатті
Які курорти обиратимуть українці цього літа: 5 нових варіантів за популярними напрямками
Які курорти обиратимуть українці цього літа: 5 нових варіантів за популярними напрямками

Які курорти обиратимуть українці цього літа: 5 нових варіантів за популярними напрямками

Українські туристи призвичаїлися до нової логістики подорожей із сусідніх країн, про що свідчить стабільно позитивна динаміка попиту на мандрівки протягом останніх трьох років, та поступово повертаються до раннього планування відпочинку. Туристичний ринок реагує на гнучкість та інтерес мандрівників розширенням географії напрямків для відпочинку та міст відправлення.  

Напередодні старту сезону туроператор Join UP!™ розповів про одні з найбільш затребуваних напрямків, де українці зможуть відпочити навесні-влітку — 2025. 

Улюблений формат «все включено»: Туреччина, Єгипет, Туніс, Албанія 

Лідерами запитів залишаються одні з найпопулярніших упродовж років Туреччина (від 14 157 грн*, автобусний тур — від 8 416 грн*) та Єгипет (від  17 276 грн*). Ці курорти найчастіше вибирають для сімейного відпочинку з дітьми завдяки добре розвиненій інфраструктурі та системі «все включено». За 10 років разом із Join UP!™ на курортах Туреччини відпочили понад 1 млн** українців, у Єгипті — понад 3 млн**.  

У прийдешньому сезоні на туристів чекають цікаві новинки, що допоможуть заново або вперше відкрити для себе ці напрямки. У Туреччині туроператор поновлює польотну програму до Егейського узбережжя. Цей напрямок дорожче, ніж Анталійське узбережжя, куди теж можна вирушити до моря, але його основною перевагою є менша кількість росіян серед відпочивальників.  

Доступні для бронювання популярні готелі мережі Rixos, а також зручна польотна і автобусна програми до Туреччини: вильоти з Молдови та Польщі з квітня та з Румунії з червня. Також до румунської Сучави курсуватимуть автобуси з Вінниці, Хмельницького і Чернівців. Автобусна програма з Києва, Одеси, Запоріжжя та Харкова до турецьких курортів стартує у травні. Орієнтовний час у дорозі — 30-40 годин, залежно від міста виїзду**. 

Абсолютною новинкою для єгипетського напрямку, на додачу до традиційних Хургади та Шарм-еш-Шейха і відомого своїм підводним світом Марса Алама, стане Аламейн — оптимальний варіант для тих, хто вже бував у Шарм-еш-Шейху чи Хургаді та шукає розкішного відпочинку без натовпів у європейському стилі. Попри те, що загалом в Єгипті чимало росіян, за останні кілька років цей напрямок помітно українізувався: з’явилися україномовні гіди, в готелях є українські телеканали та звучить українська музика.  

Серед цікавинок, які додають вражень і допомагають заново відкривати країну тим, хто вже тут бував, — комбіновані тури та екскурсійні маршрути зі спеціальними пропозиціями та безкоштовними опціями для дітей: круїз по Нілу, міські тури, мотосафарі, автобусна прогулянка Каїром, Александрійська бібліотека, різноманітні морські прогулянки тощо.  

Польотна програма до Єгипту цілорічна. Влітку на курорти можна дістатися з Молдови, Польщі, Румунії, Чехії, Казахстану та країн Балтії.  

В бюджетному сегменті у форматі «все включено» доступні Туніс (19 756 грн*) та Албанія (від 19 940 грн*). В пік літнього сезону, коли традиційні напрямки вже досягають максимальних цін, відпочинок на цих курортах тільки стартує і придбати тур можна за більш вигідною ціною. Туніс — це щось середнє між Туреччиною та Єгиптом, має розвинену туристичну інфраструктуру, хоча улюблений формат «все включено» та рівень готелів загалом скромніший, ніж у Туреччині. Основною принадою напрямку є таласотерапія (різноманітні оздоровчі й розслаблювальні спа-процедури) та шопінг, клімат тут помірний і влітку не відчувається сильна спека. Українцям, які їдуть на відпочинок за пакетним туром, не потрібна віза, однак всі туристи, відповідно до чинних правил, мають самостійно сплачувати туристичний збір в готелях у сумі від 1 євро на добу.  

Вирушити до Тунісу можна з Молдови, Польщі та Румунії. Польотна програма стартує у травні.  

Албанія — вдалий вибір, якщо хочеться більш активного міського відпочинку. Компактна країна із затишними вуличками для піших прогулянок і ресторанами з фірмовими албанськими величезними порціями морепродуктів, та колоритною атмосферою, що сформувалася під впливом Греції та Італії. Чудову природу Албанії найкраще досліджувати на машині. Вся туристична інфраструктура тут зовсім нова, бо туризм почали активно розвивати лише 10 років тому. Ще однією перевагою компактності країни є те, що за кілька годин на машині можна дістатися до Чорногорії, або за годину на паромі побувати у Греції. 

Для відпочинку з дітьми краще вибирати Дурес і Влеру, які вирізняються широким вибором сімейних готелів, пологим входом у море на пляжах та коротким трансфером від аеропорту. А для відпочинку у компанії друзів найкраще підійдуть Ксаміль і Саранда — тут багато мініготелів та апартаментів, вирує нічне життя.  

Польотна програма із Польщі стартує у травні, із Молдови та країн Балтії — у червні.  

Безпечне і безтурботне Середземномор’я: Греція, Іспанія, Кіпр 

Європейські морські курорти також мають значний попит. У Середземноморському регіоні полюбляють відпочивати мандрівники з усього світу, і кількість українців на цих курортах з року в рік зростає**. Якщо говорити про специфіку напрямків, Грецію (від 14 324 грн*, автобусний тур — від 11 964 грн*) вибирають за неймовірні природні локації, смачну кухню і добре розвинену інфраструктуру для сімейного відпочинку, а також формат «все включено». Окрім вже традиційного Криту, можна зупинитися у континентальній Греції: Салоніки та Афіни, де чудові пляжі і природні локації доповнюють вражаючі давні пам’ятки. Також із Салоніків курсуватимуть трансфери на Халкідіки — зелений півострів, де природа оточує готелі зусібіч і територія якого є заповідною зоною. Відпочинок тут — це спокій і безтурботність, гарний вибір для сповільнення і перезавантаження.    

Ексклюзивно в цьому сезоні можна забронювати улюблені на ринку готелі мережі Mitsis, а широка польотна програма, що стартує у квітні, з вильотами з Молдови, Польщі, Румунії, Чехії та країн Балтії, а також автобусні тури з Києва до Салоніків дозволяють комфортно планувати відпочинок. 

Іспанію (від 25 535 грн*) цінують передусім за можливість поєднувати морський (курорти Коста-Брава і Коста-Дорада) і міський (Барселона, невеличкі старовинні містечка та рибальські селища) відпочинок. Країна багата на природні ландшафти, комфортні міста з купою цікавинок та інфраструктурою для відпочинку з дітьми, чималою кількістю парків розваг (найвідоміший — Порт Авентура). Багатим на враження стане відпочинок в Аліканте або у Пальма-де-Майорці. Іспанія — одна з тих країн, де зручно відпочивати «як місцевий» із повним зануренням в життя країни, частими прогулянками, шопінгом, обідами в ресторанах. 

Літати українці зможуть до Іспанії з Молдови, Польщі та Румунії. Рейси стартували у березні. 

Кіпр (17 808 грн*) має попит серед молоді за активне нічне життя. Айя-Напа вважається місцевою Ібіцею, на Протарасі відпочивають переважно сім’ї з дітьми — тут набагато спокійніше, чимало пляжів з пологим входом, хоча дитячої інфраструктури на кшталт парків розваг небагато. На Пафос натомість їдуть за відпочинком у стилі, що повністю відповідає назві курорту. Спільною для всіх кіпрських курортів принадою є надзвичайно смачна їжа та чисті пляжі — на острові 74 пляжі відзначені «блакитним прапором», що є міжнародною відзнакою чистоти та екологічності. Крім того, Кіпр, як і Греція, є центром релігійного паломництва. 

Польотна програма стартує з кінця березня. Рейси вирушатимуть з Молдови, Польщі, Чехії, країн Балтії. 

Короткі автобусні маршрути до моря: Болгарія, Чорногорія 

Однією з найактивніших туристичних груп влітку є жінки з дітьми**. Не всім легко дається логістика подорожей з вильотами із сусідніх країн та багатогодинні перельоти до далеких країн. Хорошою альтернативою в цьому випадку буде поїздка до моря автобусом. Статистика Join UP!™** показує, що попит на короткі автобусні маршрути, зокрема до Болгарії, у 2024 подвоївся.  

Популярність Болгарії (від 11 898 грн*, автобусний тур — від 8 015 грн*) серед іноземних туристів зростає, згідно з даними Міністерства туризму країни. Широкі піщані пляжі, полога берегова лінія, м’який чорноморський клімат і якісний сервіс створюють ідеальні умови для комфортного відпочинку з дітьми.  

За розширеною цього сезону автобусною програмою поїхати до Болгарії можна з Ужгорода, Луцька, Чернівців, Харкова, Запоріжжя, Львова, Одеси та Києва. Рейси стартують наприкінці травня. Орієнтовний час у дорозі — до 30 годин**. Також в цьому році можна скористатися авіарейсами з Польщі та країн Балтії. 

Ще одним популярним автобусним напрямком** є Чорногорія (від 15 600 грн*, автобусний тур — від 10 716 грн*). Її сміливо можна називати країною трендових форматів відпочинку та комфортного розміщення на будь-який смак — від бюджетних вілл до елітних апартаментів і п’ятизіркових готелів. Ідеальна для проведення часу, наче місцевий житель, а отже, окрім пляжного відпочинку, смачно і різноманітно їсти в численних ресторанах, багато гуляти пішки, кататися на велосипеді чи самокаті, або подорожувати на машині — в Чорногорії вдосталь казкових природних ландшафтів. Також досліджувати усе різноманіття, яке країна пропонує для знайомства, зручно на екскурсіях.  

Так само в Чорногорії можна розслаблятися у форматі «все включено» або вибрати розкішний відпочинок із яскравим дозвіллям у вишуканих місцях та з незвичайними активностями. Додасть вражень під час відпочинку і дорослим, і дітям прогулянки місцями кінозйомок відомих стрічок (сет-джеттінг). Так, у Чорногорії знімали фільми за участі Джонні Депа, Бреда Пітта, Джерарда Батлера, пірса Броснана та інших всесвітньо відомих зірок.  

Автобусна програма до Чорногорії стартує у червні. Вирушити на відпочинок можна з Києва, Житомира, Рівного, Львова, Стрия, Мукачево та Берегового. Орієнтовний час у дорозі — 30-40 годин, залежно від міста виїзду**. Долетіти — з Молдови, Польщі та країн Балтії. 

Переваги раннього бронювання залишаються актуальними для туристів — це передусім  можливість за більш низькою ціною придбати відпочинок за популярним напрямком і скористатися кращим вибором розміщення.  За минулий рік глибина бронювання збільшилася до 47 днів**, що свідчить про повернення українців до раннього планування.   

*Ціна туру за одну людину при двомісному розміщенні на 7 ночей на старті програми за напрямком. Ціна актуальна на дату публікації та може змінюватися. 

**Відповідно до внутрішньої статистики Join UP!™ 


Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Британський музикант Оззі Осборн помер у віці 76 років
Ukraine Art News
2025-07-23T13:15:40Z
Пішов з життя Оззі Осборн — легендарний фронтмен Black Sabbath і «Принц темряви»
Ukraine Art News
2025-07-23T07:30:43Z
Мешканка Великої Британії повернула викрадену 50 років тому картину XVI ст. музею в Італії
Ukraine Art News
2025-07-22T10:30:40Z
«ELLE Україна» презентує новий номер разом із додатком ELLE BUSINESS
Elle
2025-07-22T08:00:37Z
Я знаю роль, яку можу зіграти, - актор Хостікоєв про свою мрію
Ukraine Art News
2025-07-21T11:10:19Z
«Вирій. Простонеба»: Альона Гудкова, Іван Уривський та Леся Патока про перший в Україні етнічно-електронний фестиваль з дрескодом
Elle
2025-07-21T10:30:44Z
У віці 87 років померла американська естрадна співачка Конні Френсіс
Ukraine Art News
2025-07-17T17:24:41Z
У Канаді діаспора засудила постановку проросійського мюзиклу в Торонто
Ukraine Art News
2025-07-17T16:54:41Z
Як образи вагітної Ріанни трансформували стиль майбутніх матусь
Elle
2025-07-17T06:18:59Z
Як це було: 10 яскравих бʼюті-образів Atlas Festival від Lamel та G×Bar
Elle
2025-07-24T18:54:46Z
Міноборони України вперше представило стенд на виставці у Стамбулі
Ukraine Art News
2025-07-24T18:30:45Z
У Києві пройде виставка картин Ганни Кісілішиної, яка втратила сина в Оленівці
Ukraine Art News
2025-07-24T16:57:33Z
Міжнародний літературний фестиваль "Фронтера": BaraBooka назвала "родзинки" спеціальної дитячої програми
Ukraine Art News
2025-07-24T16:15:35Z
Українська громада Бухареста провела традиційний ярмарок
Ukraine Art News
2025-07-24T14:18:34Z
Житній ринок отримав статус пам’ятки
Хмарочос
2025-07-24T13:24:44Z
Об’єкт бажання: медальйон Kolomatska х ELLE, що озеленює Київ
Elle
2025-07-24T11:15:45Z
У Румунії українська громада провела другий фестиваль «Іван Галаніч»
Ukraine Art News
2025-07-24T09:12:46Z
У Луцьку з’явився відкритий публічний простір. Його можна адаптувати як завгодно
Хмарочос
2025-07-24T08:54:54Z
5 нових серіалів серпня
Elle
2025-07-24T19:03:45Z
У Лісабоні проведуть фестиваль українського кіно PROMIN’ Festival
Ukraine Art News
2025-07-24T15:54:32Z
Лікар зірки серіалу "Друзі" Меттью Перрі визнав провину у смерті актора
Ukraine Art News
2025-07-24T14:45:45Z
Дивіться український трейлер фільму «Абатство Даунтон: Величний фінал»
KinoFilms
2025-07-24T13:51:30Z
«Проєкт "Аве Марія"» — український трейлер нової фантастики з Раяном Ґослінґом
KinoFilms
2025-07-24T13:09:31Z
Офіційний постер третього «Аватара» показує акторку з «Гри престолів»
KinoFilms
2025-07-24T12:24:30Z
Топ-5. Фільми та серіали про надздібності за 2024 рік
Ukraine Art News
2025-07-23T16:12:42Z
Топ-5 головних блокбастерів літа 2025 року
KinoFilms
2025-07-23T13:27:29Z
Пітер Дінклейдж розповів про свого лихого героя з серіалу «Декстер: Воскресіння»
KinoFilms
2025-07-23T11:00:34Z
Як створювати комерційні архітектурні проєкти: особистий досвід за останні роки
Хмарочос
2025-07-24T10:48:57Z
Місце, куди хочеться повертатися: УЛІС відкрив подієвий простір, басейн просто неба і формат вечерь у лісі
Elle
2025-07-24T08:30:43Z
Церква св. Климента в Белзі. Археологічні розкопки 1930-х років
Photo Lviv
2025-07-24T05:12:23Z
«Не висовуйтесь»: турфірми інструктують американців, як не дратувати європейців за кордоном у часи Трампа
Хмарочос
2025-07-23T06:51:48Z
У Щирецькій громаді створять ландшафтний заказник “Озеро Лебедине”
Photo Lviv
2025-07-23T05:06:32Z
Напій "золотої доби"
Ukraine Art News
2025-07-22T05:45:49Z
Люди рай розбентежують мій… : рибальськими берегами Івана Франка у давньому селі Медвежа
Photo Lviv
2025-07-22T05:12:30Z
На Львівщині оновлено перелік безпечних для купання водойм: де можна відпочивати без ризику для здоров’я
Photo Lviv
2025-07-21T05:03:39Z
«Пасивні» будинки, зелені фасади і «сіра вода»: як Чехія адаптується до зміни клімату і що може перейняти Україна
Хмарочос
2025-07-21T04:37:06Z
Україна нині задає тренд світовому ОПК - Спецтехноекспорт
Ukraine Art News
2025-07-24T18:42:34Z
У Мінʼюсті розповіли про найпопулярніші імена, якими українці називали дітей у першому півріччі
Ukraine Art News
2025-07-24T17:33:50Z
3 модні алкогольні коктейлі від знаменитих міксологів із Лондона, Лос-Анджелеса та Нью-Йорка
Elle
2025-07-24T15:00:40Z
Пам’ятаєте кризу яєць у США? Вона виникла не через дефіцит, а через маніпуляції на ринку
Хмарочос
2025-07-24T13:24:43Z
Ін'єкційні процедури у трихології: кому і коли вони потрібні
Elle
2025-07-24T13:00:38Z
Як правильно пити воду влітку: розповідають американські та українські експерти
Elle
2025-07-24T11:24:32Z
РФ пошкодила або знищила в Україні понад півтори тисячі культурних пам'яток: де найбільше
Ukraine Art News
2025-07-24T11:15:47Z
«Оззі помер не за це»: що пишуть на картоні протестувальники проти законопроєкту №12414?
Хмарочос
2025-07-24T10:54:45Z
Як створювалася серія «Жінки пишуть» з текстами українських авторок межі ХІХ–ХХ століть
Elle
2025-07-24T10:48:43Z
Bolt запускає підписку. Вона дає бонуси під час замовлення поїздок і доставки
Хмарочос
2025-07-24T08:22:00Z
25 найкращих архітектурних студій з України — за версією Architizer
Хмарочос
2025-07-23T09:09:47Z
У відділеннях Нової пошти можна лишити багаж перед потягом чи автобусом
Хмарочос
2025-07-18T10:12:57Z
МКСК запускає електронний Реєстр базової мережі закладів культури
Ukraine Art News
2025-07-17T17:03:42Z
Пентагон показав прототипи майбутніх дронів
Ukraine Art News
2025-07-17T05:57:53Z
Жуки можуть знищити історію: найстарішу бібліотеку Угорщини рятують від нашестя комах
Ukraine Art News
2025-07-15T11:58:14Z
Україна першою в Європі надаватиме послуги мобільного зв’язку через Starlink, — гендиректор Київстар
Хмарочос
2025-07-10T12:31:47Z
В Україні заблокували інтернет-магазин Leader-Books, у якому продавали книжки з РФ та Білорусі
Ukraine Art News
2025-07-09T17:42:47Z
Штучний інтелект Grok від Ілона Маска тепер викриває російську пропаганду: росіяни лютують
Gloss
2025-07-09T13:07:03Z
Смачне детокс-меню для спекотних днів від відомої української нутриціологині
Elle
2025-07-23T11:45:38Z
Простий рецепт найсмачнішої окрошки
Elle
2025-07-16T09:46:20Z
Готуємо гаспачо за рецептом знаменитого іспанського шеф-кухаря Хосе Андреса
Elle
2025-07-09T12:21:43Z
5 рецептів літніх смузі: прості та дуже корисні
Elle
2025-07-08T15:36:36Z
ТОП-5 легких літніх закусок
Elle
2025-06-17T14:30:38Z
«ТопШефи х WINETIME. Готуємо разом»: Влад Кіндер ділиться рецептом тунця татакі
Elle
2025-06-06T12:49:01Z
8 найкращих лимонадів у літню спеку
Krasinfo
2025-06-03T07:09:43Z
Весняне меню: детокс-салат із цибулі-порею з креветками
Elle
2025-05-20T19:09:34Z
«ТопШефи х WINETIME. Готуємо разом»: Анастасія Степанова ділиться рецептом лимонного тарту
Elle
2025-05-14T19:03:31Z