/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F193%2F4adbf04aaeada47a02b3a21dbed2c61f.jpg)
"Писанкові коники" Галини Сиротюк: у Львові презентували понад 400 унікальних писанок
На відкритті виставки побувала кореспондентка "Еспресо.Захід" Андріана Стахів.
Галина Сиротюк – членкиня спілки народних майстрів України родом із Коломиї. Свою писанкову творчість майстриня розпочала ще з 8 років, тож вся її колекція у декілька разів більша за те, що вмістив зал музею.
"Сьогодні ви могли побачити частину моєї колекції. Частин, бо втричі більша моя колекція вже радує око за межами України. Оскільки я мама, і трошки час призупинився у моїй творчості, тому наразі зібрано в моїй колекції понад 1000 робіт. Серед моїх робіт представлені курячі, гусячі та страусині яйця, – пояснює пані Галина. – В основному я дотримуюся автентичних писанок, власне, тих, які писали в давнину, тому що нема нічого нового, коли ми не дотримуємося минулого. А минулого так багато і воно таке цікаво. І моя місія донести людям через писанку радість, добро, любов. Бо доки буде писанка, доти буде добро на землі і мир".
Фото: Андріана Стахів
На виставці "Писані коники" переважають передовсім її роботи, створені на основі покутської та гуцульської писанкової орнаментики. Також тут присутні чимало робіт у техніці витравлювання орнаментів: на курячому, гусячому та страусовому яйцях можна побачити цікаві композиції з улюблених авторчиних мотивів-символів.
Зокрема у писанкових взорах багато як рослинних, так і тваринних елементів, і кожен витвір виглядає по-особливому завдяки авторському підходу та вкладеній любові до традицій.
Читайте також: Reimagine future: у Львові презентували експозицію плакату з міжнародної трієнале
Фото: Андріана Стахів
Окрім писанок Галини Сиротюк, експозиція дивує відвідувачів також роботами її синів Віктора та Володимира. Як зазначає авторка, синів спеціально не навчала, вони увібрали ці здібності разом із молоком матері.
"Мої діти навчилися, напевно, через молоко. Я їх особисто не вчила писати казки, але коли прийшлося знімати фільм про мене як писанкарку, а я є мама, яка показує молодим мамам, як виховувати дітей в сьогоднішній сучасний час на наших традиціях. Бо писанка – це є наші звичаї, це є наші традиції. Тоді вони себе проявили у вмінні професійному, і я зрозуміла, що це їм передалось цей талант, як Віктору, так і Володі", – ділиться майстриня.
Фото: Андріана Стахів
Власне Галина Сиротюк радо ділиться з іншими своїми знаннями, проводить майстер-класи, навчає та розповідає, допомагає витворювати власні писанки і зберігати українські традиції. Тим часом побачити її роботи на виставці у музеї усі охочі мають нагоду до 4 травня.