/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F278%2Ff78f6ab6b5d4df760caa851a5ed3a180.jpg)
Життя біля води покращує настрій і психічне здоров’я — аналізуємо досвід Британії в розбудові мережі каналів
Життя біля води та наявність водних об’єктів у районі спонукають більше рухатись, знижують стрес і тривогу, покращують настрій і психічне здоров’я. Люди, які живуть поруч з водою, мають менший ризик передчасної смерті, ожиріння та загалом краще самопочуття, пише Independent.
Залишається питання, як збільшити кількість водойм у великих містах? Останнім часом у Великій Британії активно відновлюють канали, щоб покращити економіку і зробити райони привабливими для забудовників. Але це приносить більшу користь, ніж просто залучення інвестицій у нерухомість.
Більшість досліджень підтверджують позитивний вплив життя біля води на психічне здоров’я. Науковці вважають, що більше водних об’єктів у містах знижуючи температуру і зменшуючи забруднення повітря.
Щодо досвіду Великої Британії, то у вікторіанську епоху канали відігравали там важливу роль, сприяючи торгівлі. Сьогодні в багатьох містах є велика мережа каналів, але більшість з них не використовуються і забруднюються пластиковими відходами, що шкодить природі.
Проте деякі міста почали відновлювати канали, не тільки для приваблення забудовників, а ще і для зменшення ризику повеней, покращення транспортної ситуації, екології та економіки.
Одним із таких прикладів є Бірмінгем. Каналів там більше, ніж у Венеції, але доступ до них часто заблокований будівлями або парканами. Тому найбільша благодійна організація Великої Британії Canal & River Trust, що піклується про мережу з каналів і судноплавних річок, разом з місцевою владою та забудовниками розпочала спеціальний проєкт. В його рамках понад 1 000 нових будинків розмістяться вздовж каналу в місті.
Іншим великим проєктом організації є новий квартал у Марсворті. Так на місці повоєнного бетонного заводу водного депо та переобладнаної насосної станції з’явиться 13 котеджів.
Один з проєктів Canal & River Trust та забудовника, Brentford Lock West Housing – комплекс вздовж берега каналу Гранд Юніон у західному Лондоні, навіть отримав премію RIBA London Award. Проєкт передбачає зведення 520 нових будинків і створення високоякісних громадських та відкритих просторів.
Хороший приклад — відновлення каналів у Шотландії. Земля, що раніше затоплювалася дощовою водою, тепер використовується для нових будинків і підприємств. У Шотландії півтора мільйона людей живуть поблизу каналів. Перший канал побудували у 1768 році для транспортування вугілля, а другий — у 1822 році, щоб з’єднати два береги Шотландії. Коли канали почали руйнуватися, урбаністи і волонтери звернулися до уряду з пропозицією інвестувати у їхнє відновлення.
З того часу уряд постійно реалізує програми з відновлення, і лише в рамках проєкту Millennium Link було інвестовано понад 84 мільйони фунтів стерлінгів.
В рамках кейсу про відбудову каналів у Британії нагадуємо, як КМДА вже понад десять років ігнорує запит киян на ревіталізацію русла річки Либідь
- #Архітектура
- #Велика Британія
- #Екологія
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті