/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F278%2F22eaf0689149a4b6ef058fc4ce63bb9c.jpg)
Містяни проти приватизації «Житнього ринку»
Дев’ятого квітня на сайті КМДА опублікували петицію, щодо захисту та збереження «Житнього ринку», яка за ці дні вже встигла набрати понад півтори тисячі голосів.
Її автор, Олена Олександрівна Борисова, закликає зробити все можливе, щоб зберегти ринок і не допустити його приватизацію.
Авторка петиції вимагає від Департаменту охорони культурної спадщини КМДА надати пам’яткоохоронний статус нещодавно виявленому об’єкту в таких категоріях: архітектура, наука і техніка, монументальне мистецтво, містобудування, ландшафт.
Вона також вимагає від КМДА та Виконавчих органів Київської міської ради не передавати в приватну власність КП «Житній ринок», щоб уникнути реконструкції, яка може призвести до руйнації або нового будівництва на місці ринку та його допоміжних споруд і торгівельної площі.
На її думку, потрібно створити план з утримання, реставрації, збереження та розвитку КП «Житній ринок» за рахунок державних коштів.
Нагадуємо, на початку 2025 року на сайті Київради опублікували проєкт рішення про приватизацію Житнього ринку. У проєкті пропонують продати ринок на аукціоні з умовою збереження його функцій і зовнішнього вигляду, а також проведення покупцем капітального ремонту протягом трьох років. Оцінена вартість ремонту — 50 мільйонів гривень.
Автори проєкту вважають, що поганий стан будівлі потребує швидкої реакції, а приватизація виглядає найбільш ефективним способом. Вони переконані, що це покращить стан ринку, адже орендар не має стимулу вкладати значні кошти в майно, яке йому не належить. Натомість приватні власники, зацікавлені в розвитку нерухомості, вони створюють робочі місця, сплачують податки та інвестують у модернізацію.
Наразі головним претендентом на приватизацію ринка є компанія Inzhur, так інвестиційний фонд для перетворення ринку створили ще в червні 2024 року. Інвестори могли внести від чотирьох тисяч гривень і отримати 10% річних у доларах. Вони стверджують, що за перші дев’ять годин після початку збору грошей люди інвестували понад чотири мільйони гривень і купили понад чотири тисячі сертифікатів. У проєкті бере участь міжнародна компанія Colliers.
Протилежної думки дотримуватися Євгеній Клопотенко. Так, якщо Житній ринок залишиться у власності міста, це збереже його від знесення та будівництва торгових центрів або багатоповерхівок. Він пропонує надати ринку статус об’єкта архітектурної спадщини та створити громадську організацію, залучити експертів і активістів, які хочуть відновити Житній ринок.
Нагадуємо, що критий ринок «Залізничний», який називають «шайба», може потрапити до списку пам’яток культури. Для цього потрібно підготувати спеціальний документ і подати його до департаменту за встановленими правилами.
- #житній ринок
- #Київ
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті