/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F193%2Ff3f2f2426906602ef860ad8f9d0e07e9.jpg)
5 вражаючих музеїв, в які варто потрапити хоча б раз в житті
15 квітня ми відзначаємо Всесвітній день музеїв, який приурочено до дня народження одного з найвідоміших художників світу Леонардо да Вінчі. У цей день ми підготували гід вражаючими музеями від Абу-Дабі до Каїра, в які варто завітати хоча б раз у житті.
Лувр, Абу-Дабі
Понад 10 років та 600 мільйонів євро знадобилося, аби у серці Арабських Еміратів, в Абу-Дабі, з'явилася своя філія Лувру. У колекції музею – 700 шедеврів, у тому числі роботи Леонардо да Вінчі, Вінсента ВанГога, Вінченцо Коронеллі, а також інсталяції та перформанси сучасних художників, створені спеціально для музею в Абу-Дабі. Будівля нагадує традиційну арабську медину, розташовану під оригінальним сріблястим "куполом". Архітектор Жан Нувель збудував не просто музей: Лувр Абу-Дабі – місто-музей зі своєю системою вулиць, каналів та площ. Його розміри приголомшують – арабський Лувр займає 10 тисяч квадратних метрів.
Великий Єгипетський музей, Каїр
В 2024 році у місті Гіза, поблизу однойменних пирамід, відкрився Великий Єгипетський музей, яка стане найбільшим археологічним музеєм у світі. Будівництво музею йшло понад 20 років, його площа – більше ніж 500 000 квадратних метрів, будівля складається з 12 окремих галерей.
У нових виставкових залах представлені єгипетські артефакти від доісторичної епохи, починаючи з 700 000 років до нашої ери, до римської епохи четвертого століття нашої ери, розташовані навколо тем королівства, суспільства та вірувань.
Тим часом головний "діамант" музею — галерея Тутанхамона — залишається закритою. У ній можна буде побачити артефакти, знайдені в гробниці короля. Її двері відкриють під час частиною офіційного відкриття музею, дата якого ще не встановлена, але і те, що демонструє Великий Єгипетський музей сьогодні, вражає.
Фонд LouisVuitton, Париж
Рівно 10 років тому на мапі Парижу з'явилася ще одна яскрава художня точка – фонд LouisVuitton. Приватний музей, ініційований групою LVMH і її очільником Бернару Арно, має надзвичайний вигляд: це вітрильник зі скла і сталі, збудований у самому серці Булонського лісу в Парижі, який видно фактично з усіх боків лісу. Спроектував будівлю легендарний архітектор Френка Гері, який хотів спроєктувати для Парижа прекрасну будівлю-судно, що символізує глибоку культурну спадщину Франції — і йому це вдалося. У колекції галереї – найзірковіші художники 20 століття, від Луїз Буржуа і до Енді Воргола.
Національний музей сучасного мистецтва в Сеулі
Один з найбільш вражаючих мистецьких точок у Східній Азії – це музей сучасного мистецтва в Сеулі. Він розташований у самому серці міста (що рідкість для Сеула, де галереї та музеї винесені у спальні райони чи на окраїну), в історичному районі, між палацом Кьонбоккун і селом Букчхон, в оточенні традиційної архітектури Південної Кореї. Цікаво, що частиною музейного комплексу є будівлі династії Чосон, яка сягає 14-16 століття. Колекція музею включає понад 7 000 творів сучасного мистецтва, більшість з них – це мистецтво корейських художників, а також зірок сучасного західного мистецтва: Йозефа Бойса, Енді Уорхола, Георга Базеліца, Нікі де Сен-Фалл
Музей сучасного мистецтва ZeitzMOCAA
Завдяки незвичайній архітектурі та дизайну ZeitzMOCAA, напевно, скоро стане однією з найпопулярніших інстаграм-точок світу. Значення ZeitzMOCAA важко переоцінити – це перший в Африці музей сучасного африканського мистецтва та найбільший у світі. Музей знаходиться в порту Кейптауна: його збудували в будівлі зерносховища, яка існує з 1921 року. Наразі на дев'яти поверхах колишнього зерносховища знаходиться 100 виставкових просторів. Музей створений з ініціативи німецького бізнесмена Йохана Цайца, колишнього СЕОPUMA: десятки років Цайц збирав власну колекцію африканського мистецтва, а коли вона розрослася до музейних масштабів, вирішив створити ZeitzMOCAA.