/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F193%2F381d1244e34def228c70b81b0e386dbf.jpg)
7 виставок, які не можна пропустити в Києві цими вихідними
Великодні свята – гарна нагода зібратися з близькими та завітати у київські музеї та галереї, які підготували на ці вихідні багато цікавого.
"Блакитний сезон. Катерина Білокур"
З 16 по 20 квітня, Національний музей декоративного мистецтва України
Виставка "Блакитний сезон. Катерина Білокур" присвячена 125-річчю від дня народження видатної української художниці, ювілейну дату якої відзначаємо цьогоріч. Розкішні фірмові квіти мисткині тут розквітають і справлять на глядача фантастичне враження. Виставка також презентує колекцію одягу та аксесуарів бренду OLIZ, виконану за мотивами картин Білокур. Хустки та предметки одягу відвторюють зображення відомих робіт Катерини Білокур: "Букет квітів" (1959 р.), "Квіти і виноград" (1953-1958 рр.), "Квіти та горіхи" (1948 р.), "Квіти та берізоньки вечором" (1959 р.).
"Передчуття Великодня"
До 30 квітня, Музей шістдесятництва
Унікальна виставка Аліси Забой – наймолодшої мисткині з покоління шістдесятників, яка сформувалася під впливом Алли Горської, Віктора Зарецького, Івана Світличного. Після вбивства Алли Горської Аліса Забой створила скульптуру "Пієта – ХХ століття" і перший пам’ятник на могилі Горської. У 1990-ті роки Аліса Забой створила скульптурні цикли образів язичництва і християнства, які стали перлинами низки виставок. її найвідоміші роботи можна буде побачити на виставці у Музеї шістдесятництва.
"Гривня. Більше ніж гроші"
До 11 травня, Національний центр "Український Дім"
В Українському Домі триває незвичайна виставка-експедиція "Гривня. Більше ніж гроші", яка представляє "багатовимірну сутність національної валюти: її символічні, історичні та мистецькі аспекти". Експонуються архівні матеріали та унікальні артефакти, твори сучасних митців, що осмислюють феномен гривні, ескізи банкнот видатних українських художників Георгія Нарбута, Василя Кричевського, Олександра Богомазова, Василя Лопати та інших. "Гривня. Більше ніж гроші" пропонує відвідувачам здійснити подорож крізь століття, щоб побачити, як змінювався зовнішній вигляд українських грошей — від давньоруської гривні до сучасних банкнот.
"Анна Звягінцева. Світлячок"
До 4 травня, Мистецький Арсенал
Головна виставка весни у Мистецькому Арсеналі – це персональний проєкт однієї з найяскравіших українських мисткинь Анни Звягінцевої. До виставки увійшли роботи, створені з 2013 року і дотепер. Серед них "Посадити палицю", серія скульптур "Недоречні доторки", відео "Декларація про намір і сумнів" чи скульптура "Намалювати вікно, зімʼяти папір". Анна Звягінцева використовує різні матеріали і медіа — від металу до паперу, від фотографії до живопису. Назву виставці дала сама художниця. Поміж невизначеностей війни вона звертається до пошуку внутрішнього світла, розповідають у Мистецькому Арсеналі. Його втілює світлячок, що допомагає долати страх перед дорогою навіть у найтемнішому лісі.
Нові роботи, що експонують на виставці, були створені Анноюу майстерні, створеній у просторі Старого арсеналу. Кураторка виставки – Наташа Чичасова
"Дерево життя: Великодній символ єдності"
До 25 квітня, Національний музей декоративного мистецтва України
Понад 200 творів – від витинанок Дарії Альошкіної до косівської кераміки – експонують на святковій виставці "Дерево життя" у Національному музеї декоративного мистецтва України. Головна ідея великодньої виставки – показати Дерево життя як символ, що з’єднує давнє й теперішнє. Так, центральна частина виставки присвячена великоднім святковим традиціям Тут представлені пасківники, рецепт паски з родини Михайла Грушевського, святкові строї, роботи Віктора Зарецького й Павла Макова, колекція писанок, фотографії Оксани Чорної з Великоднього святкування у підрозділі ЗСУ у 2024 році.
"Розглядаючи нірку мурашки перед дощем"
10-27 квітня, thesteinstudio
"Розглядаючи нірку мурашки перед дощем" — групова виставка про крихку можливість зберегти себе на тлі великих історичних зрушень. Вона простежує складний взаємозв’язок між модернізацією та процесами втрати домівки, й висвітлює, як великі інженерні та геополітичні проєкти трансформують не лише простір, а й саму можливість мати суб’єктність.
Так, на виставці можна побачити відео дуету Яреми Малащука та Романа Хімея. Робота звертається до підземної інфраструктури Мирнограда — шахтарського міста на Донеччині, що нині опинилось на лінії фронту. Відео 2020 року документує ходу місцевих мешканців поверхнею закритої після аварії шахти "Новатор" — ритуал колективної пам’яті, який робить видимою приховану історію міста та регіону, що переживає нову хвилю руйнації.
До подій російсько-української війни звертається у своїй серії фотографка Яна Кононова. На фото ми бачимо фрагмент річки Дніпро у місці, де відійшла вода. Чудернацький рельєф, що відкрився, привабив не лише істориків та археологів, а й групи містян, які прагнули роздивитися химерні краєвиди, увінчані ніби скелетом вимерлої тварини із природничого музею — архітектурною конструкцією ГЕС, що постала з-під товщі води, яке десятиліттями приховувало її.
"Деформації". Виставка Романа Михайлова
Eye Sea Gallery, до 23 квітня
Виставка нового живопису одного з найцікавіших молодих художників Романа Михайлова досліджує таке актуальне сьогодні поняття деформації під впливом зовіншніх обставин. Зосереджуючись на реакції на навколишнє на рівні передчуття, Роман Михайлов робить спробу передати осяжність наближення змін, які ми ще не можемо повністю осмислити, але які вже відчуваються в повітрі. Через форми, кольори і текстури, що ніби змінюються під впливом невидимих сил, художник дає можливість глядачеві відчути цей постійний процес трансформації і деформації.